Greenland: Poslední úkryt

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Thriller / Katastrofický

USA, 2020, 119 min

Veľa napätia je len v tom, či sa dostanú cez tú či onú zábranu na ceste a kde je inzulín, tj. neni to veľmi nápadité. Ale nenudila som sa vôbec, stále sa o niečo pokúšali. Herci slušní, aj tí detskí, vizuálne efekty tiež. Celkom sympatické je aj že na scéne nie je jediný politik, jediný vedec, proste nikto rádoby zásadný. Dve veci: Susedovi Edovi sa nikdy zavolať nepokúsili. A Allison mohla aspoň chvíľu šoférovať alebo niečo.(22.11.2020)

Pecka s americkou protieuropskou autentickou kulminačnou zenitnou vyvrcholenosťou ,kde schizofrenicky paranojne rozdvojenou dávkou posra...ti , túhy po senzácii a fotky vašeho domu a 20 metrov nižšie ako zvyčajne vytvorenej z google maps ,čakáte že kométa dopadne práve na váš dvor a okolných 15 km vzhladom jej rozmernému významu.Pôsobivé!(17.11.2020)

Myšlienka celého príbehu nebola ničím nová, ale aj napriek tomu to bolo celkovo zaujímavé, aj keď to dejom bolo v 70% okopírované od Emmerichovho 2012 Veľmi dobré herecké výkony, rovnako dobrá aj atmosféra a zvuk s Dolby Atmos, ktorý film viac okorenil. Gerard Butler vie stále prekvapiť.(27.9.2020)

Greenland nakoniec nebol po dlhom čase filmom ktorý by sme v osvedčenej zostave pozreli v kine a tak svoje okrúhle hodnotenie dobre vystihol kinoparťák zo susedného mesta - dokážem si predstaviť že v dobre ozvučenej sále a na veľkom plátne film rozhodne poskytol lepší zážitok ako po sobote strávenej v práci s miestami už klipkajúcimi očami. A ako sa to spomína aj v ďalšom dobrom komentári, aj ja mám rád katastrofické filmy a tak aj napriek tomu že film priniesol stereotyp, ten u tohto žánru podobne ako u hororov dokážem odpustiť.(14.11.2020)

Co může být lepšího na deprese a úzkost covidové éry, než si ukázat, že může být mnohem hůř.. Obsazení hlavní role může svádět k dojmu, že ztepilý daddy Gerard uštědří kometě hlavičku a ta se schlíplým ocasem zamíří do jiné galaxie, ale spíš než k Emmerichovým kasastrefickým infantilitám má tohle blíž k Deep Impact. Civilnější pohled na mezilidské vztahy tváří v tvář zkáze, kdy někdo podá ruku k pomoci a někdo vám ji zlomí, tomu vcelku slušel a celým filmem se jako tenká nit táhne Waughův oblíbený motiv přežití v nelehkých podmínkách. Parádní Scott Glenn, který v těch svých pár minutách působil tak osobně, jako by to měla být jeho poslední role..(20.11.2020)