Muzikálovou verzi úspěšné hry Oldřicha Daňka převedl v roce 1986 na filmové plátno režisér Jiří Sequens. Odehrává se ve 14. století v Čechách za panování krále Václava IV. Jejími hrdiny jsou tři žoldnéři, kteří bojují vždy na nesprávné straně a vždycky jsou nakonec biti, přesto jsou ale morálními vítězi všech konfliktů a šarvátek. (oficiální text distributora)

honz

Děj filmu se odehrává v severních Čechách v době vrcholného středověku, před vypuknutím husitské revoluce. Poutavý historický příběh o třech žoldnéřích s výborným hereckým obsazením, pozoruhodnou kamerou (záběry přírodních scenérií) a výtečnou hudbou Vítězslava Hádla. ()

KarKulA odpad!

Zjevný důkaz toho, že zrůdnosti se v našich končinách točily i dříve - v závislosti na čase se akorát změnil poměr mezi těma zrůdnostma a koukatelnejma věcma. ()

D28

Zvláštny film, mal pár dobrých momentov, a aj tých veľmi slabých.Jeho priemernosť určite nie je chybou hercov, len na to, v akom období sa odohrával, mal byť drsnejší a romantickejší.To ani tak netvrdí môj rozum, ale fantázia. Tá akoby tvorcom chýbala v dotiahnutí množstva vecí. ()

vitekpe

Mohl to byt opravdu pekny, historicko-dobrodruzny film. Tvurci se rozhodli ozvlastnit ho jeste muzikalovyma vlozkama, takze se z toho nakonec stala takova malicko bizarnost... Ale nevadi, je to dle meho ojedinely cin v nasem filmovem rybnicku, a kazdy, kdo ho alespon jednou videl, si ho i po letech pamatuje. Coz je u filmu vzdycky plus. ()

prezdivaka

Předloha filmu byla kvalitní, ale něco se tady nepovedlo. Je to podivné naroubování do muzikálu, které absolutně nefunguje. Není to totiž ani dobové, ani moderní. Hudba byla špatně zvolená a do tohoto prostředí se vůbec nehodí. Taneční kreace jsou jako v podání Orchestru a baletu Československé televize - nic proti nim, ale tohle měl být film. ()

mira007

Sotva průměrný akční středověký český film. Bohužel je vidět nízkorozpočtovost, ale zase to je celkem dobře obsazené. Story je spíše taková pohádková, ale hvězdy dávám za snahu natočit historický film a to obsazení. ()

ArthasKarfa

Moc hezky zpracovaný středověký muzikál. Postavy mají svoje kouzlo, zápletka je drsná a hrady v okolí jsou doupětem dvou zlovolných pánů. Hezky se na to kouká. Za mě je zde nejlepší Kopal. ()

LucyW.

Tohoto filmu se taky musím zastat. Jednak jsem na něm vyrostla ("Tak, tak synu, uč se lháti, budeš jednat sa pány."), jednam má dobré herecké obsazení (Psí noha je fenomén, ale nejradši mám stejně Píšťalku "Já vždycky jenom hlídám."), hudební vložky mě nijak neruší. A taky mám ráda Daňka a jeho způsob sdělování životních pravd (třeba: "Není pravda, že člověk nemůže nic, může přinejmenším sprostě nadávat."). ()

KoleckoR

Celkem slušná historická freska z doby Václava IV. Viděl jsem to na CS filmu a když to opakovali, tak jsem to zhlédl rád ještě jednou. Jen ty muzikálové vsuvky byly trošku poslabší... ()

burton

Krutá romance se zpěvy a tanci, ve které Jan Čenský mluví sprostě a Jan Přeučil „tančí". Trio Jaromír Hanzlík, Svatopluk Skopal a Radoslav Brzobohatý je vážně sexy! To jsem si tedy nikdy nemyslela, že to jednou budu o nich psát, ale je to tak. A nejvíc sexy z těch tří je Svatopluk "Svatý", když zpívá modlitbu pro svého Oslíka.... Celý příběh jiskří černým humorem, nevyřčeným tajemstvím, smyslností, zradou, touhou po odplatě. Tento film, natočený v roce 1986 má nesmírné kouzlo. Když jsem jej viděla poprvé, byla jsem nadšená právě těmi tanci, muzikou a texty. Příběh je velice dobře vystavěn, zápletka se zaplétá pomalu, ale jistě, oprátka se zadrhuje... ()

Kakho-oto

Tak to já jsem se u tohoto filmu rozhodně nenudil a to ani vzhledem ke dlouhé stopáži. Kostýmy, herecké výkony, zajímavý příběh s nakonec dobrým koncem. Ani hudební a taneční vložky mně nijak nevadily, nejlepší byla ta, když ústřední trojice hrála v hospodě vrchcáby. Hodně atypický film, který je hodně mimo mísu ostatní Sequensovy tvorby. Kvalitou však patří k té lepší části jeho tvorby. Škoda, že podobných filmů není víc. Hodně vzdáleně mně film připomínal "Poslední propadne peklu." A to nejen kvůli podobným rolím Dagmar tehdy Veškrnové. Kdyby se jednalo o americký film, dočkali bychom se pokračování s názvem "Tři na koni, jedna na oslu." 75 % ()

Karmin

Samozřejmě je to poplatné době svého vzniku, takže ty hudební vložky jsou tak trochu jako šou Michala Davida (i když některé melodie jsou velmi chytlavé). Je nutno si uvědomit, že je to zfilmovaná divadelní hra. A je zfilmovaná dobře, ve výborných přírodních kulisách a má to atmosféru. Příběh, ve kterém neustále někdo někoho zrazuje, a rozuzlení ve stylu Božích mlýnů, které melou pomalu, ale jistě, nemá chybu. Všechny pojmenované postavy mají něco do sebe a Přeučilův zjizvený Rychtář je noční můra mých dětských snů :-) ()

kratina

Veselé drama s hudbou, zpěvy a tanci (ovšem ty byly chvílemi jak z Televarieté) o partě ošuntělých žoldáků s přezdívkami Svatý, Zajíc a Hřbet, kteří jsou kam vítr, tam plášť, o vyrývání křížků do čela oloupených a zamordovaných pocestných a o sousedské zášti až za hrob - a za zapálený Prám. (Tu divadelní hru, jež byla předlohou filmu, bohužel neznám.) ()

karlee

Příběh je slušně propracovaný a zajímavý, herecké výkony slušné. Co se vyloženě nepodařilo, to byla hudební a taneční čísla, ale naštěstí jich tam tolik nebylo. ()

Pitryx

Velké zklamání. Hudba nestála za nic, dějově to bylo skoro příšerné, takže jediné plus je výprava s kostýmy a malinko kamera. 201310280000/0000 ()

Martas011

Podle mě jde o v dobovém kontextu mírně nadprůměrný historický film, který má celkem konzistentní děj, zajímavé herecké výkony a velmi dobře odvedenou práci s reáliemi (kostýmy, interiéry). Hlavní herecké trio "šlape" a v dvojici Vinklář - Čenský má celkem rovnocenné partnery. Nicméně už i samotná přítomnost Jaroslava Hanzlíka svádí ke srovnání s Nocí na Karlštějně a s tou se film jako celek i v detailech nedá srovnávat. Byly by to 3 hvězdičky, kdyby tam nebyla ta tanečně-hudební čísla, bez kterých by se bez problémů obešel a které nejen že děj neposunují ani neilustrují, ale spíše zpomalují a brzdí. Jinak doporučuji, ta ruka v bažině na začátku stojí za to ! ()

walkingdead

Tenhle film mě hodně příjemně překvapil, viděl jsem ho poprvé až letos o vánocích (což je divné, protože v 80. letech, kdy to muselo běžet x-krát, jsem ještě nechlastal, takže bych si to musel pamatovat). Středověké prostředí působí věrohodně, herci jsou dobří (jak ústřední trojka, tak i většina vedlejších postav), děj i přes na čs. poměry netradičně dlouhou stopáž není nijak zbytečně natahovaný, rušivý element v podobě "moderních" tanečních čísel se dá těch pár minut snést. ()