Nezaměstnaný šéf reklamky začne pronásledovat nájemníky domu, kde dřív bydlel. Jeho úmysly s novou rodinou naberou zlověstné obrátky. (Netflix)

Pedestrian

Řemeslně slušné, ale míra debilit příliš vysoká (a to jsem ještě ochoten akceptovat, že viceprezident druhé největší přepravní společnosti v zemi nemá heslo k osobnímu počítači ani k mobilu a po nastěhování se do nového bytu si nevymění zámky od dveří). Slabé 3. ()

Happens

V té bezútěšnosti bludného kruhu jsem viděl The Enemy. Nicméně zde se více propracovává zvláštní parazitická linie muže vstupujícího do rodiny jiného muže, aby ho nahradil. Proč? Znuděnost a frustrace bezproblémovosti bytí. Pálení žáhy z dobrého bydla. ()

eLeR

Domov .. nuž, ten jeho mu nestačil, on potreboval dokonalejší. Alebo, keď je mne zle, aj tebe bude. Španielom tieto psycho thrillery idú vskutku dobre .. ja som sa bavila. ()

dopitak

Španělé umí. Atmosféra umocněná výbornou hudbou a skvělá kamera, zajímavý námět s jehož vývojem jsem ale nebyl stopro spokojen, dalo se to udělat ještě nápaditější. Konec je fajn, pobavilo. Dobře Netflix, více evropských filmů prosím! Mario Casas hrával v romanťárnách pro puberťačky! ()

SeBig

Promyšlený, napínavý, vymakaný a excelentní kamera. Španělsko prostě umí a ve spolupráci s Netflixem.. hmmmm můj šálek kávy. Voní hezky. ()

Arsenal83

Ďalšia kvalitka zo Španielska. Mnohým pripomína Parazita, z môjho pohľadu tu ide o podobnosť čiastočne stalkerským námetom, ale to spracovanie je výrazne iné. Mne osobne vyhovovalo, že je tu menej krvi, ale na druhej strane výborná atmosféra a ešte lepšie dialógy. Tempo výborné a na záver sa opäť môže človek len tešiť, pretože prinesie so sebou aj malú čerešničku. Španieli to s prekvapeniami vedia, ich filmy sú spolu so Škandináviou právom špičkou kontinentálnej Európy. ()

classic

„Domov” v luxusnej, barcelonskej štvrti na Bosque a Empera 78, byt číslo 2, na piatom poschodí, si bohužiaľ bývalý macher na REKLAMY - Javier Muñoz, nebude už môcť čochvíľa dovoliť užívať i platiť nájomné, zároveň, lebo svoje najlepšie časy má už zrejme dávno za sebou, keď v 90. rokoch vyrábal naprosto pôsobivé reklamné spoty so sloganom typu, trebárs pre spotrebiče Frigismart: „La vida que mereces” . Preklad do slovenčiny: " Život, aký si zaslúžiš" , čo bolo ešte v roku 1998, že odvtedy už veľmi veľa vody pretieklo, kedy v súčastnosti už má vôbec veľké potiaže, nájsť si adekvátne zamestnanie, aké mu podľa neho prináleží, a tak keď sa už naozaj nedá, bude sa musieť so svojou rodinkou napokon odsťahovať do chudobnejšej štvrti na El Carmel, pričom akosi (ne)zabudol odovzdať všetky kľúče, a tým sa konečne dostávam k jadru veci, ktoré spočíva v tom, že sa za každú cenu nemieni a nechce vzdať svojho niekdajšieho «DOMOVA» !!! Medzitým sa sem nasťahovali noví nájomníci, ktorým sa systematicky začne vŕtať do súkromia, najprv len inkognito navštevuje prehľadný byt, keď nie sú zrovna doma prítomní (logika), aby našiel ich akúkoľvek slabinu, ktorú si v súkromnom počítači ihneď prečíta, čo použije a využije proti naivnému Tomásovi, vysoko postavenému predstaviteľovi prosperujúcej firmy, ale s ranami z minulosti, bez ktorých sa to v tomto prípade nemôže zaobísť. Čo začína takpovediac "NEVINNE" , sa každou ďalšou hodinou, či dňom, mení na čoraz viac premyslenejšie "MANIPULOVANIE" , kedy sa z Javiera stáva dokonalý manipulátor a „aranžér” . Istý, zvrátený a chorý jedinec si toho aj patrične všimne, že "VYDIERANIE" už na seba nenechá extra dlho čakať, ale kto z koho, to musí vstrebať každý divák úplne sám... ? Hrá na dve strany, ale či to celé vo finále nakoniec dohrá, tak to vám neprezradím ! / Bratia Pastorovci stopercentne nie sú nadčasoví, priamo čerpajú z mnohých, tématicky podobne štruktúrovaných počinov, predovšetkým z kultovej, španielskej lahôdky - Kým spíš (réžia Jaume Balagueró, rok 2011) + niekto prirovnáva film aj k nedávnemu, oscarovému triumfu - PARAZIT, pričom nemusí byť úplne ďaleko od pravdy, skrátka, z každého rožku trošku, PLUS by som taktiež doplnil najmä neutíchajúce napätie, a la Alfred Hitchock, a i napriek tomu to do seba všetko náramne dobre zapadá, i keď je to občas celé pritiahnuté za vlasy. A predsa to spoľahlivo funguje, ako »švajčiarske hodinky« , možno aj kvôli autentickému hereckému výkonu Javiera Gutiérreza, ktorého postava sa taktiež volá Javier. Viacej priestoru mal potom hneď Mario Casas ako Tomás, kedy Bruna Cusi a Ruth Diaz, boli na tom asi rovnako, čo sa týka svojich prejavov, aj keď Lara bola podstatnejšia, než Marga... ? Ich deti sa na margo toho nikdy nestretli, veď akoby aj vôbec mohli, keď manželky o sebe vonkoncom nikdy nevedeli ? POZRITE SI TO, MŇA OSOBNE TO VSKUTKU DOSŤ INTERESOVALO. Totiž, je to komplet výborne nakrútené. Odporúčam. ()

Marze

Javier Gutierez vi,jak vtisknout svym postavan kus dvojznacnosti a zmatku,aby znejistel divaks.Zde hraje psychopata,ktery chce ziskat za kazdou cenu co chce.Film je to urcite neotrely.Ale stejne jsem mel pocit,ze svuj potencial nenaplnil.Je zde trochu frustrace z kapitalismu. ()

marhoul

Jak mě tenhle psychopat vytáčel! Dobrý nápad, trošku Parazit, což není pochvala, navíc se mi to chvílemi vleklo. Lepší průměr. ()

Flego

Opäť originálny námet zo španielskej produkcie. Síce niekedy kríva na obe nohy, ale nie je to nič zásadného. Slušná práca. ()

TheEvilTwin

Špatný film to není, ale na Španělsko není ani dobrý a určitě umí i líp. Hlavní postava Javiera je výborná, stejně tak Mario Casas (Contratiempo) si zahrál další slušnou roli, nicméně film jako celek se veze na vlně průměru a nějak z ní nemůže vyskočit. Celé to působí tak utahaně a vleče se to, posledních 20 minut je film sice úderný, ale bohužel ne až tak úderný, jak by si zasloužil. Působí to celé dost prvoplánově a ve finále nad tím nežasnu jak nad jeho španělskými bratříčky - naopak, za měsíc si na něj spíš ani nevzpomenu. Kvalitní thriller, který na konci zasazuje menší množství paranoidního psychického teroru, ale jinak mi film nemá co dál nabídnout a ve výsledku jsem vlastně i trochu zklamaný, protože Španělsko nasadilo v minulosti laťku standartu daleko výše... ()

Necrotongue

Španělskou inkvizici sice nesnáším, zato španělské filmy na mě většinou výborně fungují. I tentokrát to tak bylo. I když mi byl snímek hodně nepříjemný, byl to tvůrčí záměr, který skvěle vyšel. Sledovat Javiera, který kromě navštěvování kurzů zřejmě stihl absolvovat i vysokou školu manipulace, byl rozhodně zážitek. Netvrdím, že příjemný, ale určitě takový, který si budu pamatovat. ()

JASON_X

Skvělá filmařina (protože Netflix), ale to je asi tak všechno. Sice u thrillerů (jakožto i u horrorů a jiných fantastických a oddechových žánrů) samozřejmě nikdy neřeším věrohodnost příběhu, ale tenhle příběh je nejenom nevěrohodný, ale bohužel je i příšerně pitomý. Thrillerů už jsem se něco nakoukal, takže tu s klidným svědomím můžu prohlásit, že je ještě výrazně pitomější, než většina obdobné zaoceánské produkce. Navíc film postrádá byť jen jednu jedinou aspoň trochu sympatickou postavu a namísto toho se divák ocitá v takové malé farmářské ZOO - husy, krávy, slepice, volové, svině (jediná osvěžující (a vedlejší) figura je slizký vousatý pedofil/prase). A rád bych v reálu potkal takového parazitického kancelářského tajtrdlíka, který by byl taky tak zoufalý a frustrovaný z toho, že už si nemůže dovolit platit 6+1 na barcelonské Malé Straně a držet obézního ufňukaného synka na snobské škole a poradil mu, ať prodá Bávo a koupí Fabii, odstěhuje se na Jižňák a jde makat rukama. ()

oLí

No tak určitě! A z probdělý noci plný vlhkýho fantazírování ho nad ránem vyrušila z kohoutku kapající voda a z návratu do reality svý ubohý existence si to šel hodit, nebo co to jako ku*va mělo znamenat ??! To mě chtěli nasrat, nebo to měly bejt nějaký scénáristicko-režisérský uber kejkle tohleto ?!! Španělský thrillery mám rád, můžu mít rád i přehnaný, nepravděpodobný příběhy a klidně si oblíbím postavy nejrůznějších charakterů, ale co mělo znamenat sledování tohohle zmrdsonskýho kripla? Který je zezačátku vykreslován jako chudáček a politováníhodná obět systému pak rozjíždí hru, která je s ubíhající stopáží čím dál větší kopa hoven. To je fakt, jak kdyby si to celé vysnil a všichni okolo v jeho hře byli naprostí idioti, svým chováním úplně nesmyslně neuvěřitelné postavy a celý děj. Kdyby měl alespoň zdatný protivníky, ať taky svině, nebo alespoň trochu přijatelný živý charaktery tak ok, nebyl bych asi tak extrémně kritickej a tu hru si klidně užil a hlavně bych věřil, že tvůrci tou konfrontací třeba chtějí něco říct, že to má alespoň nějakou myšlenku... ale tohle je bullshit. Totální. Byť fakt dobře natočenej, to zas jo, ať jen nekritizuji. Čím víc o tom přemýšlím, tím víc mám pocit, že si autoři z diváků udělali dobrý den a mají je za debily. 2/10 WTF... ()

Morholt

Premisa dobrá, technická stránka výtečná a své si odvedli i herci. Ale měl jsem dva problémy. Tím prvním byla proměna hlavního hrdiny, které se mi při vší snaze nedařilo uvěřit a tím druhým poněkud krkolomný způsob, jakým to nakonec bylo dohráno. Ne že by to nedávalo smysl, ale na mě z toho až moc sálala scénáristická nouze. Za vidění to stojí, ale jen jednou. 60% ()

BoPo

Za posledné dva mesiace som videl dva španielske filmy, medzi nimi rozmedzie 9 rokov, ktoré vykazujú dosť podobné znaky. Ide o Kde jsem doma a Zatímco spíš. V oboch sa tajne vniká do bytu. V oboch má antihrdina veľmi dobre vymyslenú základnú kostru svojho plánu. V oboch je miestami neuveriteľne neopatrný, ale chyby vždy zachráni jeho nehorázne šťastie, respektíve priamočiara improvizácia. Španieli radi stalkujú, radi nasávajú pachuť zničeného života pekne zblízka a moc si nelámu hlavu s pravdepodobnosťou. Ak im odpustíte závislosť na šťastnej zhode okolností, tak máte o kvalitný zážitok postarané. Kde jsem doma je vhodné pre každého, kto bol niekedy nezamestnaný. Prináša síce jasný a dopredu očakávaný záver, ktorý však obsahuje určitý prvok nečakaného. Zo spomínaných filmov je o triedu lepší ten mladší z nich. Javier je cca rovnaký parchant ako César, ale jeho cesta od nápadu k finálnej realizácii pôsobila zaujímavejšie, na udalosti bohatšie. ()

NinonL

Muž, známý v oblasti reklamy, však ve svém věku přes 50 let nemůže sehnat práci. Všude chtějí mladé. Musí se proto i s rodinou vystěhovat z luxusního bytu, propustit služebnou a pravděpodobně i prodat auto, aby utáhli synovo vzdělání a vůbec živobytí. Přestěhuje se do bídného bytu v bídném okolí a občas se chodí na dům, v němž dříve bydlel, dívat. Do jeho bytu se nastěhovala mladá rodina s malou dcerou, muž pracuje jako viceprezident druhé největší dopravní společnosti v zemi. Při sledování rozsvícených oken v domě se začnou Javierovi v hlavě vytvářet ďábelské plány. ()

M.i.k.e

Špaňelé tyhle thrillery celkem umí a i když Hogar nepatří k tomu nejlepšímu,dokáže solidně zabavit,Jen si divák nesmí připustit,že ač je hlavní "hrdina" ultrazmrd,ve spoustě věcí se dost spoléhá na náhodu,a všechno - spolier alert - mu na konci až překvapivě snadno vyjde...70% ()