Nezaměstnaný šéf reklamky začne pronásledovat nájemníky domu, kde dřív bydlel. Jeho úmysly s novou rodinou naberou zlověstné obrátky. (Netflix)

Martin741

Maloco filmov mam na temu sledovanie a spehovanie susedov, pripadne najomnikov domu. Stalkersky pribeh ma hodne do seba, herci su vyborni, dialogy na urovni...... spanielska kinematografia stoji za zmienku a ne ze ne : 77 % ()

bourec

A jestli neumřeli, žijí spolu dodnes.Španělé znovu obhajují korunu národa, kterýmu se nechce moc pracovat.Film je línej, pomalej, a v žánru thriller asi žádnou velkou díru neudělal.Pastoři možná chtěli, aby jsme obdivovali toho zmetka, kterej to vlastně bez použití nějakého většího násilí hezky zaonačil, ale mě by spíš rajcovalo, kdyby tomu zmrdovi někdo na konci rozrazil hlavu krumpáčem.Slabý až běda.30%. ()

Streeper

Třetí španělský film od Netflixu, co jsem viděla. Na Díru zatím nic nemá, ale jako thriller funguje Hogar vcelku dobře. Má jednu obrovskou nevýhodu a to je tempo filmu, které je neskutečně pomalé a šíleně se to táhne. Alespoň ta první půlka, kdy se seznamujeme s postavami, hlavně s Javierem a jeho postupném upadáním do deprese. Španělé, ale nikdy nenechají nic náhodě a dokáží sakra překvapit, pro mě to byl konec. Očekávala jsem nějaký zvrat, který to obrátí na tu dobrou stranu, ale (pozor spoiler) zlo zvítězilo a tak to končí. Hodně mě to překvapilo, asi jsem až moc zvyklá na ty hollywoodský happyendy, že mě překvapil konec tohoto filmu, ale musím říct, že to byla příjemná změna. ()

dubinak

Španělé měli vždycky tendenci točit filmy o podivných lidských choutkách a úchylnostech a dávat tomu velkolepý rozměr. A Hogar není výjimkou. Je zajímavé mít po dlouhé době za hlavní postavu neskutečnýho sráče, kterej si sice chce akorát plnit své vlastní malé sny a fantazie, ale v reálu je to něco, co se fakt nedělá a dá se považovat za necitlivé zvěrstvo. Natočeno je to svižně bez cavyků a tradičně ukecaných dialogů. Velkým minusem je tady ale to, že chlapovi vychází všechno až moc dobře a španělská přehnanost je tu fakt cítit na sto honů. Tím pádem jsou i některé zdejší postavy spíše debilní, ale když to budete brát s rezervou, věřím, že zážitek bude nadprůměrný. S tím přirovnáním k Parazitovi bych ale byla opatrnější. ()

C0r0ner

Nemá to ty grády jako jiné španělské extraligové skvosty, ale i tak se jedná o moc pěkně propracovaný a neotřelý thriller, kde se dokola točí pár lidí, pár míst a je z toho vcelku solidní napínavá podívaná. Netflix jako obvykle potvrzuje svou kvalitativní světovou dominanci. 75% ()

klida

Mně se tyhle zlý věci líběj. I tohle mě bavilo, ale má to svoje problémy. V první polovině se to tak divně vleče a trochu se nudíš, až najednou se všechno rychle rozjede a lsti do sebe začnou zapadat strašně moc jednoduše bez sebemenšího problému. Těšil jsem se, ale lehce převládá zklamání. ()

vnimatkrasu

Má to lepší dahlovskej námět, než jakej ten film ve finále je. Zvlášť proto, že jen co se začne pointa v půlce rýsovat, stane se z nepříjemnýho thrilleru vlastně jen checklist dějovejch povinností. Škoda. Španělská atmosféra je totiž zase do krve. ()

jedna_vrana

Podoba režisérskych kúskov od Oriola Paola, Guillema Moralesa a v tomto prípade Davida a Álexa Pastorovcov tu je... Ak by ste si vypli zvuk a nechali len obraz, po pár minútach zistíte, že sa nachádzate kdesi v Španielsku (ulice Barcelony). Atmosféra, hudba... Všetci spomínaní páni navyše pochádzajú z Barcelony a sú približne v rovnakom veku. Toto dielo bolo niečím výnimočné – príbeh je zaujímavý a natoľko absurdný, až sa s tým zmierite a čakáte, čo bude... (Pripomínalo mi to celé kórejského Parazita.) Javier Gutiérrez zahral svoju úlohu výborne a dodal deju trpko – horkú príchuť. Máte šancu pozrieť si strhujúci psychologický thriller o človeku, ktorý urobí čokoľvek, aby získal to, na čo má podľa svojej predstavy nárok. ()

Tosi

Trochu mě film připomínal Zatímco spíš s Luisem Tosarem, tam byla hlavní postava taky hajzlík převlečenej za kamaráda. Holt, když se posere můj sladkej život, tak se ho snažím dojebat i ostatním. Z toho důvodu se na film nedívá moc dobře, navíc když záporákovi všechno vychází. Do kategorie psychologickejch thrillerů to sedí dokonale a tenhle žánr španělé umí. ()

YumiOkami

𝐖𝐎𝐖, tak tenhle film překvapil.. mělo to pomalejší začátek, nicméně pak se to rozjelo. většinou se tyhle netflixový thrillery točí kolem “obětí”, avšak zde tvůrci udělali příjemnou změnu a děj se zaměřoval hlavně na javiera, nejdříve kladnou postavu, poté zápornou. lidi prostě milují pořádnýho záporáka. a javier byl hodně zákeřnej - nemohl si sehnat práci, neměl peníze, jeho rodina se musela odstěhovat a žít úplně jiný život. tohle se mu nelíbilo; byl zvyklý na život v luxusu. začne sledovat nové nájemníky, kteří obývají jeho starý byt. manipuluje, lže a nebojí se i zabít.. — čekala jsem úplně něco jinýho, ale tohle je fakt bomba. pokud máte rádi anti-hero postavy v hlavní roli a jejich cestu plnou intrik, tak doporučuju ‼️ ()

Lachtaan

Uším nejvíce lahodící jazyk na světě a země, z níž lezou jen samé povedené thrillery. Faktory, co mě přilákaly i k tomuhle neprávem zapomenutému filmu, co visí už 3 roky na Netflixu. A jsem dost rád, že díky účasti Maria Casase z bezkonkurenční Neviny tohle super dílko nebudu dále přehlížet. Konečně zase trochu svěží vítr mezi všemi těmi průhlednými snímky, kde hned víte, co se bude dít a jak to celé skončí. Ty kluci i holky jihoevropský to zkrátka umí. [viděno na Netflixu 18.2.2023] ()

KasparekZabijak

Javier je trochu nemocnej. Trochu dost a proto se neumí srovnat s faktem, že je bez práce a nemůže už tím pádem žít se svou ne zrovna modelovou rodinou v krásný novostavbě kdesi v Barceloně, ale musí vzít zavděk o poznání skromnějším kvartýrem v jiný části města. Náhoda tomu chtěla, že mu zůstal klíč od předchozího bydlení a v jeho chorý palici se začne rodit plán, jak se vrátit zpět do svýho starýho standardu, kde by jako bonus k hezky placenýmu místu získal i bohatou nevěstu a rozkošnou dcerku k tomu, protože ta jeho současná rodina ho fakt nebere. Jednoduchej, ale brilantní scénář, hlavní hovado taky v pohodě, Netflix zase boduje. ()

bizz_mjc

Psychologicky laděný a znepokojivý film o tom, jak snadné je překročit něčí práh a převzít kontrolu nad vaším životem. ()

blackkocour

Sice panu Chavierovi dobře rozumím, nikdo nechce doma vyžranýho synátora a nemožnou Mařenu, která neumí uvařit ani svíčkovou. Vyměnit si rodinky je v téhle době úplně normální věc. 9 z 10 zvěrolékařů doporučuje tuhle symetriku praktikovat aspoň jednou za život. Aspoň nemusíte každým dnem zkuhrat ve sprše, jaký máte nahovno život.. ()

Kienast

Herecky brilantní, příběhově zajímavé, ale k lepšímu hodnocení tomu chybí nějaké překvapení, 20 minut před koncem "modří vědí" o co hlavnímu "hrdinovi" jde. Za mě kvalitně zahraná žánrovka, ale vím že to Španělé umí i lépe. 6/10 ()

Lukoboss

Španělská obdoba Parazita, která vůbec není špatná, navíc Španělé tyhle psychařiny umí, dokonce bych řekl, že tady se ještě drželi celkem při zemi. Jedna věc mně ale přišla trochu zvláštní, a to chování hlavní postavy. Úspěšnej a bohatej chlapík najednou přijde o práci, nedaří se mu sehnat novou, popř. se mu zdá, že mu nabízí málo. No a místo, aby se s tím popral, snížil standardy, vzal práci trochu hůř placenou nebo prodal auto, rozjede naprosto šílenej plán, kterej je chvílema přitaženej za vlasy, není mu ani líto hodit přes palubu vlastní rodinu. No, nebýt toho všeho, nebyl by příběh, takže je potřeba přivřít oči. Napínavý to je, on je naprostej psychouš a manipulátor, divák občas nestačí zírat. A Netflix má zase slušnej zářez na pažbě, to se musí nechat. ()

666Carnage

Netflix servíruje další španělskou omeletu, která Vám vleze až do baráku. Javier je ze začátku normální chlap co má rodinu ale nemá delší dobu práci protože už je straší a musí prodat skvělý byt a bavoráka. Začne být nešťastný a začne chodit tak kde dřív bydlel a chce svůj život zpět a později mu není proti srsti zničit cizí nájemníky. Film se ze začátku vleče ale pak jede jedna lest za druhou a hlavně mu to krásně vychází. Zajímavý jak z Vás materiální věci dokážou udělat magora bez zábran. 75% ()

Hanys_

Přerod v psychouše mohl být víc uvěřitelný a celkově ten krkolomný plán mohl kdykoliv ztroskotat, ale jinak moc fainový thriller. Atmosférou i provedením mi to trošku připomnělo taky španělský "Zatímco spíš ". 6.5/10 ()