Tenhle western sice oplývá slušným námětem i myšlenkou, ale díky absolutní absenci kladné či jakkoli sympatické postavy jej v oblibě nemám. Ale Richard Widmark je jako vždy výborný. 50%.(19.8.2005)

• LEATHERFAC

*los spoileros*!!!!!! bacha! Tak tohle je bezesporu jeden z nejblbějších westernů co jsem viděl a anžto fanda, nebylo jich málo. Pan Widmark sice má něco do sebe a hraje jak nejlíp umí, ale jeho charisma by tak vystačilo na dobrou vedlejší roli. Bohužel na to utáhnout sám celý film prostě nemá. Je na to málo zajimavý herec (no řekněme i tahle postava šerifa). Hlavní záporák vlastně není - možná sám šerif? Vlastně těžko říct. Proti němu stojí celé městečko a možná nejspíš právem, takže ten ego - boj je vlastně celý nesmyslný. Radnice není spokojená s jeho prací, ale on jako totální blbec zarputile odmítá složit funkci - koho, že mi to připomíná v české současné politice? Prostě neodstoupím - nikdy, nikdy, nikdy. Vlastně tu není komu fandit. Ve zbytku města nenajdete jedinou kladnouči alespoň nějak zajímavou postavu. Takže celý film stojí na charismatu šerifa. A na to prostě bohužel pan Widmark nestačí. Nudil jsem se a to hodně. Závěrečné velké finále, kdy šerif řka svojí zbrusu nové novomanželce, kterou si vzal sotva před hodinou, že jde na pohřeb, se jde projít do prázdného kostela, aby se cestou zpátky nechal zabít zcela zbytečně jako úplný idiot, to zrovna moc nenapravilo...(17.8.2019)

Solidní western o tom, jak se město rozhodne zbavit šerifa, který se jim stal nepohodlný. Richard Widmark je ve své roli skvělý a i díky němu stojí tento film za vidění.(7.3.2015)

Bezútěšný chmurný western s charismatickým blonďatým Richardem Widmarkem v roli neústupného a surového šerifa, po jehož činnosti se ve městečku Tenkrát na západě kupí mrtvoly. Složí svou funkci, vyzabíjí své odpůrce z celého města, nebo se nechá zastřelit? Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=NtqZ2KO48AY(19.11.2015)

Ako tak pozeram, ide o dalsi precenovany film tuna. Teda tak priserne nudny western som uz dlho nevidel. Uvod je spatny vobec nevtiahne, nic sa tam dohromady nedeje, len odznie kopa prazdnych rozhovorov. Zaverecna prestrelka bola az priserne predvidatelna, Richard Widmark Rollercoaster, Judgment at Nurenberg/ dohromady nic nepredviedol. Allan Smithee je prezyvka mnohych hollywoodskych reziserov, ktori nechcu, aby verejnost poznala ich prave meno, lebo sa za film hanbia : 50 %(28.5.2016)

• - Smrt pistolníka bol prvým filmom, v ktorom bol použitý režisérsky pseudonym Alan Smithee, používaný vtedy, keď režisér nebol spokojný s hotovým filmom, väčšinou kvôli zásahom producentov. V tomto prípade došlo k nezhodám medzi hviezdou Richardom Widmarkom (Marshal Frank Patch) a režisérom Robertom Tottenom. Totten bol na základe nich nahradený Donom Siegelom, ktorý keď film dokončil odmietol byť zverejnený v titulkoch. Widmark ale nechcel, aby bol zverejnený pôvodný režisér Totten, preto sa dohodli na kompromise, fiktívnom mene Alan Smithee. (Hamaradža)