Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Uprchlý agent KGB Nikolaj Dalchimsky (Donald Pleasence) před svým zmizením ukradl seznam spících agentů, kteří byli během padesátých let posláni do Spojených států. Agentům, kteří byli součástí operace s krycím jménem TELEFON, byl nejprve vymyt mozek a pod určitou formou hypnózy dostal každý z nich instrukce týkající se klíčových vojenských základen. Aktivováni měli být pouze v případě války jistým veršem z básně Roberta Frosta. Dalchimsky seznamu využije a začne spící agenty budit. Když několik zdánlivě obyčejných lidí zničí vojenská zařízení po celém území USA, je po jeho stopě sověty vyslán Major Grigorij Borzov (Charles Bronson), který má za úkol Dalchimského zlikvidovat a zabránit krizi, jež by mohla vést až ke třetí světové válce. (3DD!3)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

Han22 

všechny recenze uživatele

Konečně zábavnej thriler. Odpadlý agent KGB se seznamem spících agentů se objevuje v USA, obyčejní lidi po aktivaci podnikají sebevražedné útoky na vojenská zařízení a KGB vysílá mlčenlivého zabijáka, aby ho našel a zlikvidoval, než rozpoutá třetí světovou válku. Skvostný začátek nasadí parádní tempo, které samozřejmě nevydrží. Objevuje se zvědavá agentka, laškování a humor, což podkopává napětí. Pleasance je sice typicky ruská držka, ale je spíše v pozadí a Bronson... mno snaží se, ale jako agent KGB fakt nevypadá. Je to spíše klasická bronsonovka než nějaký geniální špionážní film. Nicméně útoky jsou mrazivé, finále napínavé, chytře vymyšlené (jak zabít někoho v místnosti se dvěma policajty?) a happy end potěšil. A tyhle náměty plné špionů a spících agentů z dob studené války mám rád, skvěle jsem se bavil, takže si nadhodnotím na 4*. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Filmy Dona Siegela většinou řadím do dvou skupin. První je velmi dobrá a napínavá zábava viz Útěk z Alcatrazu, která bývá na rozhraní čtyř a pět hvězd. Druhá je slušná ale nepříliš záživná podívaná viz Okamžik vyzrazení, která je na lepší tři hvězdy. Telefon bych zařadil právě do té druhé. Je to snímek se zajímavým námětem, ale nic, co by si člověk za měsíc po zhlédnutí ještě pamatoval. Charlesu Bronsonovi jsem nikdy nepřišel na chuť, i když si ho jako herce vážím. Jeho fandům by se Telefon mohl klidně líbit. ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Don Siegel /Dirty Harry, Big Steal/ natocil sympaticky spionazny fryler zo 70. rokov na cele s vybornym Donaldom Pleasence -om /You Only Live Twice a jestli se rozzlobime, budeme zli/. Sympaticka spoionazna zapletka, ktora ani chvilu nenudi, Charles Bronson na strane dobra a Donald Pleasence na strane zaporakov. Sieglova rezia na urovni. 84 % ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Skvělý začátek v Rusku a první probouzení agentů - než zjistíme že hlavní záporák vlastně až na jednu drobnost jedná poměrně chaoticky a my netušíme ani jeho pořádné úmysly a důvody. A překvapivě s nástupem Bronsona to ještě chvilku nudí, než se objeví užvaněná Lee Remick a konečně tomu dá trochu šťávu. Je zde pár dobrých prvků, jako že na ochranu SSSR je nutno ochránit nejdřív USA, počítačová nerdka v centrále CIA nebo celá scéna mamky v županu a trepkách, která během minuty vyhodí do luftu celou fabriku. Ale celkově chybí filmu nějaká silnější koncepce a tah na branku. ()

farmnf 

všechny recenze uživatele

Další děsivá špionážní blbost s připrclým mexikáncem Charlesem B. Tentokrát mě potěšil tím, že jako ruský major KGB nemá manželku. Kdyby chudinka v Petersburgu žila, byla by tutti tuhá jako v Přání smrti 1-n. Zprvu jsem myslel, že se jedná o vkusnou parodii. Zazvoní telefon, někdo odříká citát a oběť nabyde výrazu jak já po pečeném jehněti a 3 litrech veltlínu. Pak něco v Americe bouchne. Hovno. Don Siegel to vážně myslel vážně jako špionážní thriler. Možná desetiletý divák by tím byl i zaujat. Já jen nad touto kravinou kroutil hlavou i prsty u nohou. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (18)

  • Počas natáčania v Helsinkách sa filmárom dostávalo veľa pozornosti zo strany fínskych médií. (m.a.t.o.)
  • Borzov vystupuje v nemocnici pod pseudonymom Dr. Spota. Meno "Spota" používa ako odkaz na svoju osobu scenárista Peter Hyams. (m.a.t.o.)
  • Charles Bronson dostal za účinkovanie vo filme 1,5 milióna dolárov. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama