Tichá noc, krvavá noc

• USA Silent Night, Bloody Night (více)

Pro většinu lidí jsou Vánoce časem klidu, rozjímání a radosti. Ale pro obyvatele malého novoanglického městečka představují zimní svátky především čas vzpomínání na Wilforda Butlera, jehož sebevražda upálením všechny šokovala. Po letech se Wilfordův vnuk Jeffrey rozhodne prodat zděděný dům a navždy se s městem rozloučit. Bývalá léčebna pro mentálně choré však skrývá nejedno hrozivé tajemství a řetězec událostí spojený se šíleným zabijákem může začít.. (oficiální text distributora)

2mig1

co se týče atmosféry, příběh jí vcelku oplývá.. je hutná a v momentech tajemných telefonátů z prokletýho domu mi dokázala vytvořit husí kůži... ovšem jako celek se jedná o ne moc vzrušivou podívanou, která se snadno vykouří z hlavy.. ()

pfa

Ano. Je to jasné. V mé filmotéce je od tohoto data založen nový žánrový úsek. Pojmenoval jsem ho "Horror z dob dávno minulých". A tohle je další kousek do rozrůstající se rodinky... Ten popraskaný obraz zachycený na dvd zamrzí, není však takovou zátěží pro tento poutavý tajemný příběh z jednoho malého městečka, kterým nás provede starostova dcera. V opuštěné bývalé léčebně se totiž skrývá jedno dávné tajemství. Atmosféru perfektně podporuje "jednoduchá", ale vyměřená hudba Gershona Kingsleye. [8/1O] (Silent night, Bloody night, USA, horror-thriller) ()

fiLLthe3DD

Silent Night, Bloody Night je naprosto famózní hororová záležitost, kterou zbožňuji i navzdory jejímu debilně zpracovanému konci. Snímek má uchvatnou atmosféru a dle mého je mnohem lepším vánočním slasherem než profláklejší Černé Vánoce. Po stránce technického zpracování mohu vyzdvihnout skvělou práci s kamerou a naprosto výbornou retrospektivní scénku z druhé poloviny filmu. Herecké výkony pak spolu s dialogy řadím k tomu horšímu, co snímek nabízí - i na poměry blbé vyvražďovačky je zdejší herectví zkrátka mizerné. Proč se postavy chovají tak retardovaně, pochopí divák až ke konci. Dokonalé to sice není, ale díky dějovému zvratu mi snímek utkvěl v paměti a každý rok si jej v období Vánoc pouštím. ()

BlackTom

Otrasné monológy ma privádzali do šialenstva, takže som si pomaly ani nestihol všimnúť fakt nekvalitný obraz filmu. K tomu všetkému hrozná zápletka, ktorá ma vôbec nenadchla, nesympatickí herci a zas načisto zbytočná účasť Johna Carradinea. Jediným plusom je pár vydarených scén a samozrejme, pôsobivý názov. ()

Han22

Do ospalého městečka přijíždí právník a jeho milenka, aby vyřídili prodej starého domu, jehož majitel v něm zahynul. Domluví obchod, užijí si večer v domě a vzápětí je někdo rozseká sekyrou. O něco později neznámý hlas začíná obvolávat a lákat do domu čelní představitele městečka a mladý potomek majitele spolu se starostovou dcerou musí záhadu rozluštit. Líbil se mi poloamatérský look filmu, skvělá hudba i to že se vše odehrává během jedné noci. Ovšem z vražd jsem toho zas tolik neviděl, protože všechno se odehrává v občas neprokouknutelné tmě a logika šla v druhé půce taky do háje (proč do toho domu všichni jezdili?). I tak velice slušný horor a možná jeden z prvních slasherů. ()

borec999

Prastarý a evidentne veľmi nízkorozpočtový horor z obdobia Vianoc, ktorý nadol ťahajú na dnešnú dobu až neuveriteľne nekvalitný a zrnitý obraz, niektoré veľmi slabé herecké výkony a miestami aj chabo napísané dialógy. Úplne na zahodenie však Tichá noc, krvavá noc nie je. Príbeh je totiž ako sa na konci ukáže celkom dobre vymyslený, identita vraha prekvapivá, Mary Woronov v hl. úlohe sympatická a film má niekedy aj slušnú a pomerne svojskú atmosféru. Celkovo, však skôr prevažujú negatíva(hlavne ten obraz strašne kazí celkový dojem) a preto zostanem na lepších 2*. 40% ()

Eraserhead

Řitka video rules!!! Skvělý film, kde mi ten poničený obraz ani trochu nevadil - spíše naopak :-) Z toho šeptajícího vraha mě moc pěkně mrazilo. Obal DVD tentokrát nelže - opravdu je to polozapomenutý hororový klenot. ()

Holina

Naprosto vyjímečná atmosféra mě nutí k naprosto vyjímečnému hodnocení. Z doslechu vím, že film je jakousi legendou a vůbec se nedivím. Ve své době musel děsit spoustu diváků. ()

lukasd

Hodně podivně natočené. Začátek je celkem nudný a musím říct, že pointa mi přišla dost postavené na hlavu. 45% ()

pend

Horror ze staré školy: atmosféra, hudba, efektů netřeba - veškerá zabití jdou mimo kameru, nebo je vidíte z pozice oběti. Škoda, že obraz byl tak mizerný. ()

Všežrout

Mám rád sedmdesátkové horrory, dokonce se mi líbili i bídně hodnocení Chřestýši útočí, ale v případě tohoto filmu musím souhlasit s Jossie, že závěrečná pointa je, s prominutím, natolik debilní, že všechen předchozí dojem naprosto zatlačuje do pozadí... ()

mourinho

Bohužel musím konstatovat, že tento horor už docela zastárl. Přestože jsem k televizi usedal docela s očekáváním, moji pozornost se mu udržet nepodařilo a to zejména díky velmi pomalému vyprávění. Ani ty vraždy nebyly moc odvážně natočeny. Kamera většinou uhnula, což se sice dá omluvit rokem vzniku, nicméně v dnešní době jsou moje nároky přeci jen malinko vyšší. Solidní hudba sice občas dokázala navodit slušnou atmosféru, kterou alespoň v mých očích ještě umocnila zlá kvalita obrazu, celkově ale myslím, že na tuto noc hodně rychle zapomenu. ()

Kolyas

Řitko, Řitko, děláš věru záslužné činy, ale tohle DVD vydání bylo na hranici snesitelnosti... Ovšem film jako takový měl atmosféru a co se týče data vzniku, umí velmi mile překvapit!!! ()

Rattlehead

Obrovské překvapení ! V podstatě neznámý, ale silný a působivý snímek. S naturalistickým zobrazením násilí se zde spíše šetří, nejbrutálnější je scéna vraždy zhruba po půlhodině filmu. (Mimochodem, zvukovou stopu této scény použili metaloví a hororoví maniaci Mortician v jedné ze svých skladeb.) Moc se mi líbila vzpomínková scéna, kdy chovanci blázince míří do domu, kde sedí "nóbl" společnost. Tato scéna je natočena černobíle a působí skutečně dojmem "dávné zašlé události". Tím, že v ní skoro není zobrazeno žádné násilí, její působivost jenom stoupá. ()

magu

Má to logické chyby, z hercov sa dalo vyžmýkať aj viac, príbeh je dosť jednoduchý, ale koniec nie predvídateľný. Vo svojom čase to musela byť pecka, no mne to pripadá dobre aj dnes. Odporúčam púšťať v noci, na nejakej osamotenej chate alebo samote. Pridá to na atmosfére. ()

MonarC

Tak to se povedlo, horor s lepší atmosférou jsem snad ještě neviděl. Několikrat jsem měl husí kůži, velmi silný děj... Herecký výkon Mary Woronov byl taky skvělý. ()