• Look_us

Mediokracie, jak se patří. Slabší kousky se bijí do hlavy...ne že se jim utírá papulka:) pěkně(2.1.2021)

• McGuffin

Londýnský finanční Sektor, Industry, přežije vše, jeho klienti, sdílené kanceláře a zaměstnanci jak kdy. Mladí elévové o to méně, oč více mají očekávání a ideálů, ale přeživší bude věštění budoucnosti a kouzelnická hantýrka ála Vlk z Wall Street pořád dobře živit. Za tenhle konec to tvůrci Mickey Down a Konrad Kay popadli a na partičce z kanclu opět ukázali "sex a prachy," "sex, lži a video," "sex, drogy a rokenrol" a poměr přátelství a provizního systému. Který říká, že tvoje provize, kamaráde, je tvoje jen tak dlouho, dokud ji i s tvým klientem nezískám já. P.S. To není o filmu, ale o jeho příběhu. https://www.macguffin.cz/(12.1.2021)

Nesympatičtí parchanti obojího pohlaví se rvou v dusivém prostředí anglické banky o kariérní postup. 1) Lze to formulovat i smířlivěji. Nepříliš sympatické postavy vykonávají nepříliš sympatickou práci nepříliš sympatickým způsobem. Vskutku, někteří jsou méně nesympatičtí než druzí a zaznamenal jsem i okamžiky, kdy bych jim ani nedal do dršťky._____ 2) Scenáristé Mickey Down a Konrad Kay uvádějí, že pracovali na scénáři čtyři roky. Využili své osobní zkušenosti z práce v bance, kde si zapisovali zážitky._____ 3) Chvílemi jsem vůbec nevěděl, o čem je řeč, ať už jde o finanční transakce anebo komplikované lidské a pracovní vztahy asi dvacítky postav._____ 4) Závěr první. V Pierpointu rozhodně nechci pracovat navzdory velkorysým (i na Anglii) finančním podmínkám. Všimli jste si prémie pro nováčky za šestiměsíční práci? 25 000 liber._____ 5) Závěr druhý. Poznání: banky zajímá jen jejich zisk. Když na příslušné operaci vydělá i klient, tím lépe, ale očividně to není podmínkou._____ 6) Dojem zvyšují pěkní kluci. 24letý přitažlivý Harry Lawtey ve své první velké roli (party boy Robert). Na otázky o svém soukromém životě i sexuální orientaci odmítá odpovídat._____ 33letý Will Tudor (blonďatý gay Theo, který to tají před svou přítelkyní)._____25letý David Jonsson (černoch Gus, gay, žárlí na Thea)._____29letý Jonathan Barnwell (dlouhovlasý Seb) a další. 7) Druhá řada je údajně schválena._____ 8) Neodpustím si poznámku o podivném zamykání hodnocení uživatelů. 30.11.2020 vidím 18 hodnocení, 12.12.2020 už 25 hodnocení. Přitom sám jsem tehdy hodnotit nemohl. Proč?(12.1.2021)

• DarkDumb

Krátký ale přesto pomalý seriál s partou dysfunkčních a nesympatických protagonistů. Poutavě zobrazené problematické vztahy na pracovišti a dilemata s nimi spojená jsou proložená nezajímavými osobními příběhy, které po většinu času nikam nevedou. Rozhodně by seriálu prospělo pořádně se soustředit na korporátní prostředí banky a osudy hlavních postav s tím spojené. Herecké výkony jsou až na výjimky příjemné (nesympatičnost postav přisuzuji spíše scénáři), vizuální stránka skvělá a příběh má své světlé chvilky, ale kvůli všemu tomu balastu kolem to zkrátka trpí.(1.1.2021)