Reklama

Reklama

Hornblower - Vévodkyně

(TV film)
  • Česko Hornblower 3 - Vévodkyně a ďábel (více)

Obsahy(1)

Podporučík Horatio Hornblower so svojimi ľuďmi sa zmocní francúzskej lode "Le Reve" a odpláva s ňou do Gibraltáru. Stáva sa z neho majetný človek, pretože z koristi sa mu ušlo tisíc libier, čo bola dosť veľká suma. Navyše sa stal veliteľom ukoristenej lode. Admiralita ho poverí, aby doručil britským lodiam pri Gibraltáre tajnú depešu,ktorú má v prípade ohrozenia zničiť. Zároveň s depešou nastúpi na loď aj šarmantná žena, ktorú mu predstavia ako vojvodkyňu. V hustej hmle sa dostane do španielskeho zajatia, z ktorého ho prepustia za šľachetnosť pri záchrane španielskych námorníkov zo stroskotanej lode. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (38)

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Přišli jsme je porazit, ne s nima bojovat............ Hned od začátku je vidět snaha o lepší akci a více humoru, ale zase musím přiznat, že to moc dlouho nevydrží. CITÁT - Hovězí a suchary mi stačí............ Příběh o tom, že míti na palubě ženu by mohlo znamenat smůlu. CITÁT - Už se můžete otočit pane H............... Po svižném začátku se děj přesouvá do věznice, kde se vlastně odehrává celý děj. Naštěstí je to svižné a zábavné a poučné. CITÁT - Gilotina nerozlišuje pohlaví......... CHYBA VE FILMU: Horatio Hornblower (Ioan Gruffudd) je na několik týdnů uvržen do díry na samotku. Když je však vyndán má stále stejně hladce oholenou tvář. Lepší než dvojka, stejný jak jednička. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Třetí Hornblower nás zavede zejména do Španělského vězení, kluci jsou v zajetí a ještě k tomu se musí dívat a závidět Horatiovi, že má zvláštní privilegia dělat čas od času společnost pofiderní vévodkyni. Po prvním zhlédnutí jsem byl stejně nadšen jako z předchozích dílů, avšak za nějaký čas po druhé projekci mi to ve srovnání přišlo už o malinko slabší... Po zaokrouhlení však stále zůstává 8/10 ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Šlechetný Horatio nasazuje život za záchranu nepřítele, což nezůstane bez odměny. Relativně slabý díl zajímavý především znovuobjevením ztraceného přítele. Španělské kobky jsou patřičně temné, tvůrci ovšem nedodávají, že v té době se Angličané k zajatcům chovali mnohem hůře než Španělé nebo Francouzi. Jejich pontonové lodě byl pojem budící hrůzu. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Hornblower na souši je jako velryba tamtéž. Je v tom cosi nepřirozeného. Nikoli nudného či snad nezajímavého, ale není to úplně "echt". A jak dokazuje kupříkladu scéna proplouvání skrze španělskou flotilu za mlhy tak husté, že i Rákosníček by se v ní nadobro ztratil, tak Horatio patří na moře, s tím se nedá nic dělat. Tam se totiž nachází kouzlo jeho dobrodružství. ()

Drom 

všechny recenze uživatele

Reputace našeho hrdiny stoupá stejně jako jeho bohatství. Neméně snadno se na stranu Žabáků přidávají i Doni jeho nejkatoličtějšího veličenstva, krále španělského. Hornblower je pověřen vedením ukořistěné lodi a má za úkol nejen dopravit okouzlující šlechtičnu na půdu britských ostrovů, ale převézt také tajné depeše z Gibraltaru. Drama přichází náhle a prověří opět Horatiovy vlastnosti i charakter. Cherie Lunghi je ve své roli zcela okouzlující a divák si užije i něco ze skoro-špiónských hrátek. Druhá polovina je trochu rozvláčnější, ale o to je více věnováno postavám, včetně znovunalezeného přítele bez další vůle žít. Nenapravitelný gentleman však opět prokáže svoji sílu. ()

Zajímavosti (5)

  • Indefatigable byla původně postavena pro jiný film, který se ovšem nikdy nezačal natáčet. (Chufu)
  • Indefatigable je ve skutečnosti poháněna diesel motory, lanoví je tvořeno ocelovými lany potaženými umělými vlákny a loď je ve skutečnosti řízena počítačem. Ale i přes moderní útroby je schopna pod plnými plachtami plout rychlostí až 10 uzlů. (Chufu)
  • Španělské vězení je ve skutečnosti Fort of Peniche na centrálním pobřeží Portugalska. (Untentrauer)

Reklama

Reklama