Reklama

Reklama

Hornblower - Vévodkyně

(TV film)
  • Česko Hornblower 3 - Vévodkyně a ďábel (více)

Obsahy(1)

Podporučík Horatio Hornblower so svojimi ľuďmi sa zmocní francúzskej lode "Le Reve" a odpláva s ňou do Gibraltáru. Stáva sa z neho majetný človek, pretože z koristi sa mu ušlo tisíc libier, čo bola dosť veľká suma. Navyše sa stal veliteľom ukoristenej lode. Admiralita ho poverí, aby doručil britským lodiam pri Gibraltáre tajnú depešu,ktorú má v prípade ohrozenia zničiť. Zároveň s depešou nastúpi na loď aj šarmantná žena, ktorú mu predstavia ako vojvodkyňu. V hustej hmle sa dostane do španielskeho zajatia, z ktorého ho prepustia za šľachetnosť pri záchrane španielskych námorníkov zo stroskotanej lode. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (38)

misterz 

všechny recenze uživatele

Aj tretí diel tejto vynikajúcej historicko-dobrodružnej ságy si po všetkých stránkach stále drží svoju vysokú úroveň. Len škoda, že v tomto diely sme sa presunuli viac na súš ako na more, prostredie väznice bolo spočiatku zaujímavé, ale neskôr príbeh upadol do mierneho stereotypu, čo málinko ubralo na pútavosti. 85/100 ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Hornblower na souši je jako velryba tamtéž. Je v tom cosi nepřirozeného. Nikoli nudného či snad nezajímavého, ale není to úplně "echt". A jak dokazuje kupříkladu scéna proplouvání skrze španělskou flotilu za mlhy tak husté, že i Rákosníček by se v ní nadobro ztratil, tak Horatio patří na moře, s tím se nedá nic dělat. Tam se totiž nachází kouzlo jeho dobrodružství. ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Šlechetný Horatio nasazuje život za záchranu nepřítele, což nezůstane bez odměny. Relativně slabý díl zajímavý především znovuobjevením ztraceného přítele. Španělské kobky jsou patřičně temné, tvůrci ovšem nedodávají, že v té době se Angličané k zajatcům chovali mnohem hůře než Španělé nebo Francouzi. Jejich pontonové lodě byl pojem budící hrůzu. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Třetí Hornblower nás zavede zejména do Španělského vězení, kluci jsou v zajetí a ještě k tomu se musí dívat a závidět Horatiovi, že má zvláštní privilegia dělat čas od času společnost pofiderní vévodkyni. Po prvním zhlédnutí jsem byl stejně nadšen jako z předchozích dílů, avšak za nějaký čas po druhé projekci mi to ve srovnání přišlo už o malinko slabší... Po zaokrouhlení však stále zůstává 8/10 ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Hornblowera hodnotím pokaždé výhradně za 4*, protože ač je celá série zábavná a chytlavá, je propletena notnou dávkou pohádkovosti a zbytečně romantizuje něco, co romantické nebylo ani z vyhlídky majáku, proto nemůže dostat 5* už z principu. Tento díl je jednoznačně nejslabší z prvních tří, protože dávka idiotismu je zde hnaná až zbytečně do extrému. Hrdý Hornblower, který je zajat a uvězněn v podmínkách, které jsou desetkrát luxusnější než na jeho "mateřské" lodi, to už je trochu přitažené za koule. Vše pak dojebává jeho dobrovolná pomoc nepřátelským vojákům a ochotný návrat zpět do vězení. Jistě, v té době zkrátka u důstojníků pojem "čest" a "jméno" něco znamenal, neumím si ovšem představit, že by si pod tím někdo představoval to, co Mirek Dušín britského impéria v tomto filmu. 60% ()

Zajímavosti (4)

  • Indefatigable byla původně postavena pro jiný film, který se ovšem nikdy nezačal natáčet. (Chufu)
  • Indefatigable je ve skutečnosti poháněna diesel motory, lanoví je tvořeno ocelovými lany potaženými umělými vlákny a loď je ve skutečnosti řízena počítačem. Ale i přes moderní útroby je schopna pod plnými plachtami plout rychlostí až 10 uzlů. (Chufu)
  • V úvodnej scéne, keď sa veslice blížia k brehu, je možné počuť zvuky vrtuľníka. (misterz)

Reklama

Reklama