Hornblower - Vévodkyně

(TV film)
  • Česko Hornblower 3 - Vévodkyně a ďábel (více)

Podporučík Horatio Hornblower so svojimi ľuďmi sa zmocní francúzskej lode "Le Reve" a odpláva s ňou do Gibraltáru. Stáva sa z neho majetný človek, pretože z koristi sa mu ušlo tisíc libier, čo bola dosť veľká suma. Navyše sa stal veliteľom ukoristenej lode. Admiralita ho poverí, aby doručil britským lodiam pri Gibraltáre tajnú depešu,ktorú má v prípade ohrozenia zničiť. Zároveň s depešou nastúpi na loď aj šarmantná žena, ktorú mu predstavia ako vojvodkyňu. V hustej hmle sa dostane do španielskeho zajatia, z ktorého ho prepustia za šľachetnosť pri záchrane španielskych námorníkov zo stroskotanej lode. (oficiální text distributora)

BMAJTZ

Pro me osobne asi nejhorsi dil cele sagy, ale na druhou stranu vymyka se zabehnutemu standardu aa sam o sobe ma hlubokou myslenku. ()

Maynard.

Tohle byl výrazně slabší díl oproti ostatním, za prvý tam zrovna nebylo moc dobrodružství a za druhý tam byla jedna panička, která ovšem ani Horáciovi nedala :o). Takovej ten díl, kde se jen prohloubí krapet postavy , jinak nic zajímavýho... ()

Finskej

Vzhledem k tomu, že jde o jeden díl z celkem osmidílné série, ohodnotím vše naráz: velice solidní série ze starého námořnického prostředí, herecké výkony dobré (Ioan Gruffudd vážně hraje a tímhle si získal z nesympatií mé sympatie), skutečné lodi (minimálně někde určitě) mě uchvacují a prosté, uvěřitelné a nepřekombinované zápletky jednotlivých dílů jsou tak akorát. Zkrátka poctivá filmařina, příčetné scénáře, pěkné epizodky z doby britsko-francouzských střetů za revoluce. ()

Drom

Reputace našeho hrdiny stoupá stejně jako jeho bohatství. Neméně snadno se na stranu Žabáků přidávají i Doni jeho nejkatoličtějšího veličenstva, krále španělského. Hornblower je pověřen vedením ukořistěné lodi a má za úkol nejen dopravit okouzlující šlechtičnu na půdu britských ostrovů, ale převézt také tajné depeše z Gibraltaru. Drama přichází náhle a prověří opět Horatiovy vlastnosti i charakter. Cherie Lunghi je ve své roli zcela okouzlující a divák si užije i něco ze skoro-špiónských hrátek. Druhá polovina je trochu rozvláčnější, ale o to je více věnováno postavám, včetně znovunalezeného přítele bez další vůle žít. Nenapravitelný gentleman však opět prokáže svoji sílu. ()

frype

Tento televizny film jeden z mnoha by som ani nehodnotil..ale neda mi to spomenut, to ,ze je to velky kaliber pre televiziu a jej divakov. Mlady pan Hornblower neskor mr. Fantastic to na platne velmi rozbalil a kazdy jeho pohyb musi byt divakovi sympaticky. Ano aj mne bol. Vzdy som si tohto pana spravneho porovnaval s rebelom Sharpom, ktory operoval tiez v tejto dobe len na pevnine. Vyslo mi z toho len jedno, ze by si títo dvaja frajeri absolutne nerozumeli aj ked pri dobyvani pevnosti by si boli napomocní. Ok vratim sa k hodnoteniu. Pan Hornblower je totalna klasa a vzdy bude mat moje miesto vo svojej filmoteke. Takze za tento diel 4 hviezdy. ()

1mArc0

Recenzia na vyžiadanie. Pamätáte sa na toho ustráchaného, nesmelého chalana, to budete pozerať čo sa z neho stalo! Stabilne a rovnomerne vyvážená hra medzi slovami, gestami a interakciou scén. Výborne spracovaní scenár, narácia príbehu, dejové napätie, lahodný soundtrack so španielskými vplyvmi. Ioan Gruffudd zvládol svoju postavu na výbornú. Koniec dodáva viaceré TV filmy do hanby, obsahovo i po technickej stránke. Kvalitná časť, viac písať netreba. /95 %/ ()

kubas369

Asi nejslabší díl serie, který místama trochu nudí ale pořád to ujde. Hory prostě patří na moře o tom žádná. ()

helrohir

Z pôvodných štyroch dielov je tento jasne najslabší. Väčšina filmu sa odohráva len vo väzení, a aj keď sa snaží vytvoriť určitý typ väzenskej drámy, to sa darí len čiastočne. Mimo to mi vadila postava vojvodkyne, ktorá si z času pobytu pred kamerou ukrojila príliš veľký kus a točenie deja okolo jej postavy mi prišlo nudné a nezaujímavé. Toto menšie zaváhanie série však vykompenzoval nasledujúci diel. ()

Kimkong

Tajná mise a převoz "významné" osoby skončí zajetím. A to jak se s tím hrdina popere aby si zachoval čest je náplní třetího dílu seriálu. ()

jack_scott

Z první trojice asi nejslabší film, nicméně i zajetí na souši má pro H. nejen špatný účinek, ale je to takový dobrodužný román...asi jako spousta podobných. Špatné to není,ale s hodnocením klesám na 70%. *** a půl hvězdičky. ()

swinevenca

Slabší než první dva díly, ale hold je tady málo druhů hvězd a pod 4 se mi zatím nechce. Pan H. má chvílema víc štěstí než rozumu, z výtek tady vypíchnu to, že celej díl přehlíží podkopávání svý autority až si za to musí sednout do kobky a to, že nebohej Archie se probral až po intervenci nad hrobem, dát se do kupy příjezdem starýho kamaráda by mě přišlo reálnější. ()

Hnillard

Elegancia a úroveň podporučíka Horatia Honblowera nepozná hraníc a aj po pár dňoch vo väzenskej jame ho vytiahnu dokonale oholeného. ()

CumlayDePric

Život a skutky Horáce Vykuřroha, čestňáka a panice, a jeho zářivá cesta do funkce ředitele imperiálního námořnictva díl třetí - Jak se hrdinně a čestně vypořádat s hispánským zajetím a udělat panický dojem i na jetou mašinu, která zase až takovou vévodkyní není. No vida, už plnotučný podporučík a zdaleka neskončil. Skvělý doplněk ke kontinentální snídani. ()

ado7

Hornblower je proste makač. Je to MacGyver a Rambo v jednom :o)) Všetko vie, všetko videl a všade bol (niekde dokonca 2x). Ale..... mne sa to pacilo :o)) ()

onevoice

Zatiaľ najzaujímavejšia časť. Vo väzení veľa ľudí stratí dôstojnosť a silu žiť. Nie však náš poručík Hornblower. ()

Vitasex

Nejslabší ze všech dílů. Není to série o námořníkovi jen tak pro nic za nic. Jakmile mu seberete vodu a loď je poloviční asi jako Bobek bez Boba. ()