Kulový blesk

TV spot

Brain-D

Naprosto dokonalý český film. Sice se film na nějakou dobu propadne, ale tolik nápadů, hlášek a vychytávek. O 5* mě přesvědčilo konečné stěhování neboštíka. ()

hroubek

Tak, tohle rozhodně nebyl můj šálek výborné brazilské kávy.Hodně jsem se nudil, a proto jsem uvažoval zda se půjdu kouknout, jestli máme stále sklep, nebo nádhernou půdičku.Od Ladislava Smoljaka jsem čekal něco lepšího. ()

lucascus

Skvělé hlášky, dobří herci, typický český humor, dokonalá hudba a ještě mnohem více vytvořilo z tohoto filmu legendární podívanou - a i přesto jsem tento film viděl poprvné až letos (2013). Svou atmosférou (a také podobným výběrem herců) připomíná další filmovou legendu - a to film "Vrchní, prchni", aneb stejný humor a téměř stejný film, který přinesl svěží vánek do normalizovaných filmů (jinak myšlenka s dvanáctinásobnou směnou bytů je zajímavá, chtělo by to někdy vyzkoušet v praxi). ()

lykan9

Kulový blesk je nestárnoucí klasika plná výborných herců a kultovního humoru. Smoljak a Svěrák jsou prostě skvělý všestranní tvůrci a když do svého díla přidají legendu jakou je Rudolf Hrušínský, tak je o zábavu postaráno. ()

fabecc1222

Další z naprosto kultovích komedií, které pro nás stvořilo duo S+S a je jen záhadou, že tvůrci před X desetiletími dokázali přijít s takto banálním, ale velmi originálním nápadem na film o stěhování, a dneska už nikdo nic podobného stvořit nedokáže, a vše se točí okolo klasických vztahových komedií. Kulový blesk má klasicky dobově natřískané obsazení, zlidovělé hlášky a nespočet kultovních scén. Já tleskám tvůrcům za takovéto filmy které nestárnou. Nedal by si někdo výbornou brazilskou kávu? ()

PollyJean

ona to vlastně místy vůbec není komedie a právě to ji činí naprůměrnou... samozřejmě kromě legendárních hlášek ve stylu brazilské kávy, vlaku z Vizovic, půdičky k věšení atd ()

ghatos

Opravdu je v tom něco zvláštního, přesahujícího. Kulových 80%, ovšem některé hlášky jsou naprosto legendární. ()

Autogram

K najlepším českým komédiám by som to asi nezaradil, no nápad v tom je, aj spracovanie je podarené, keďže sa zúčastnil takýto herecký výkvet. Pár vecí a hluchých miest sa našlo, ktoré mi išli aj dosť na nervy, hlavne priveľa operného spevu, ktorý sa ku komédii nehodil, zvlášť, keď sa pri tom nič nedialo, iba ten spev. Smoljak ako šialený vynálezca so vzorom v Einsteinovi vylepšil najspoľahlivejšie auto za každých okolností Škodu 120. Doktor Radosta musí prekonať aj úplne neočakávanú prekážku pri najväčšej akcii v dejinách sťahovania a môže chystať akciu Guľový blesk II. ()

vyfuk

Není to nic extra. Spíše je to film, který se hodně snaží švihat nějakou tu vtipnost do filmu. Svým způsobem z ní vznikly dnes již kultovní hlášky, ale duo Smoljak a Svěrák mají na svědomí mnohem lepší díla, a hlavně vtipnější, ať už Cimrmanovo divadlo a nebo i jiné filmové projekty a to i Svěrákovy sólové. Tohle bylo asi spíš něco, co pánové vyhrabali z jejich jiných scénářů a her a nějak jim to přišlo divný strčit do přímo jejich projektů a tak to šoupli Podskalskému. Ale jako on to zase není špatný počin, nicméně jak by řekl sám Smoljak: No jako bylo to dobrý, ale že bych to musel vidět dvakrát? ()

Nepi

Největší akce v dějinách stěhování v českém filmu se skvělýma hercema...K tomu ještě scénář dua Svěrák a Smoljak...dalším plusem je vynikající Rudolf Hrušínský v roli advokáta řídícího celou stěhovací akci...Tenhle film dokáže pobavit,ale místy má i své slabiny.... ()

pfa

Vynikající komedie o provedené směně dvanácti bytů. Není co dodat, jedna z nejlepších komedií. Neskutečný hlášky... ...tady se to bude krásně věšet... [1O/1O] ()

Vercinix

Veškeré možné spuerlativy již zde asi už zazněly a krom toho by nevystihly ani polovinu toho, co tento film znamená pro českou kinematografii. Co se týče mě osobně, tak je Kulový blesk můj nejoblíbenější film od mého nejoblíbenějšího dua SS ( ovšem pokud nepočítáme divadelní hru Dobytí severního pólu :-) ). Jediné na co bych možná chtěl upozornit, je často velmi přehlížený a nedoceněný vtip: Smoljak a Abrhám jdou společně po jakési terase do bytu pana inženýra Severina (tj. Smoljaka). Severin ukazuje panu Knotkovi (tj. Abrhámovi) na černé trubky a říká: "tady mi slunce ohřívá vodu" poté ukáže na sprchu, jež stojí před proskleným balkonkem a říká: "a tady se sprchuju". Konotek bere (poměrně logicky) za kliku u dveří proskleného balkonku. Severin jej však zarazí se slovy: "ne tady nebydlim", což by znamenalo, že se náš "Český Einstein" sprchuje před okny cizího bytu:) !!! PS: Věděli jste, že Kulový blesk je režijním debutem L. Smoljaka?:) ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám