Tři sestry a jejich abnormální vztahy. První - Joy Jordan, je odmítnuta svým nápadníkem, který později spáchá sebevraždu. Nemá štěstí v lásce, je opuštěná, její sestry už nevěří že může být někdy šťastná. Pak se ne příliš šťastně zamiluje do jednoho svého studenta. Druhá ze sester - Trish je šťastně vdaná za seriózního psychiatra, se kterým má tři děti. Časem se ale u něj začnou objevovat pedofilní sklony. Znásilňuje spolužáky svého syna, který řeší problémy s prvním vyvrcholením, a ukájí se nad dětskými časopisy. Třetí sestra - Helen je krásná spisovatelka, která nemá o nápadníky nouzi. Zamiluje se do ní pacient jejího švagra a ona musí odrážet jeho sexuální ataky. Ani manželství rodičů těchto tří sester není právě šťastné. Happiness je černá komedie plná sexu a úchylek, kde nikdo není dokonalý. (Zoiberg)

Tominecek

Americké nezávislé léto v České Televizi - ocenění ELSA 2002 v kategorii "Zahraniční pořad dramatický (hraný)", udělená Českou filmovou a televizní akademií. ()

VictorMartel

Přistoupím-li na to, že pedofilův zřejmě 11tiletý syn je pojat trochu předospěle se záměrem stupňovat zasvěcováním ho do sexu vnitřní drama otce, pak je můj zážitek z tohoto filmu už zcela bez trhlin. I ty dva disgustační záběry posléze zafungovaly mimo rámec nějaké laciné samoúčelnosti. S ohledem na kombinaci témat, žánrů a důrazů musím vedle toho vyzvednout obdivuhodný výkon tvůrců, uniknout možné povrchní záměně s Woody Allenem, jehož inspirativnímu odkazu na tomto poli lze snadno podlehnout. Nedíváme se nikde na Woodyho Allena, ačkoli právě k jeho filmům má Happiness nejblíže. Interiors/1978 zobrazovaly trojici sester, jejichž otec se rozhodl opustit matku a k nimž jako by zdejší sesterská trojice tvořila parodický pendant. Podoby s Allenem podle mě nejsou zanedbatelné, protože nejde o pouhá náhodná setkání příběhů, postav a myšlenek, jaká lze sugerovat výkladovými imputacemi, – vysvětluji si je ale toliko neúmyslným příbuzenstvím. Už se nic z toho asi nestane, ale Solondz mě zaskočil filmem, z něhož bych v době vzniku vyvodil troufalá očekávání… / Úvod mě upamatoval na 14. epizodu 9. řady Friends (The One with the Blind Dates; 2003). ()

Everyone

Štěstí, tak mi říkej a měj mě rád. Nebo jinak, tak jako kdybychom poslouchali rádio Odvrácená strana měsíce. To jest ta strana, která sice není z běžné perspektivy vidět, ale je součástí obrazu, na který se denně díváme, ale jehož podmalbu nevidíme. Recesivní geny (čti loserovské), také mají právo na štěstí, jako jejich dominantní členové rodiny genomu. Nebo snad nemají? ()

merigieren

Nevěřil bych tomu, že to někdy napíši, ale tady lze najít vtip, který je vtipný a přitom nudí. (v jdenom místě dokonce nudí zcela úmylsně) O běžnosti a normalitě jedinců vystupujících ve filmu bych pochyboval. Dokonce souhlasím se všemi komentáři, mozek říká 5, srdce cítí 1*. Proč ? protože 3 tučňáky sem složil naposled při přednášce z kognitivní vědy :-) I když vidím zištně tvořené situace, kterým by se dalo smát, zároveň neobvyklé (zvrácené), nijak mi k smíchu nebyly. ()

finn

Brutální přehlídka toho nejotřesnějšího, čím se může stát kdokoliv ze spořádané západní společnosti, aniž by budil hned odpor okolí. Bude vám blbě, figurky na platně vás budou srát, jenže ve stejnou chvíli vás bude mrazit a budete se s těma kreaturama upřímně smát. Jedno z pro mě nejlepších překvapení filmovýho průmyslu. ()

galiyosha

Hnusne uchylny a mozno aj opovrhnutia hodny, ale nikoho sa nesnazi sokovat, nikoho sa nesnazi dojat... Len s cynickym nadhladom pozoruje, (aj) aki su ludia. A take filmy mam velmi rad. ()

Vabr

A konečně jsem se dostal na Solondzův nejlepší kousek. Stopáží se jedná o nejdelší a procenty nejlépe hodnocený Solondzův film a příběhem je také velmi pestrý. Očekával jsem podle obsahu, že opravdu ty tři sestry budou hlavními postavami, ale to jsem se mýlil. Spíše to bylo tak, že jen Joy a pak tak nějak ostatní postavy (nechci spoilerovat). Příběh je opravdu pestrý a situacemi i jaksi bizarní, ale to je u Solondze běžné, a to se mi líbilo. Došlo zde na několik nepříjemných až úchylných situací (pedofil), ale i pár komických (vrátný v mrazáku, ne, ty miluješ New Jersey :D). Nejvíce se mi ze všech postav zalíbila Joy. Byla to za mě nejsympatičtější postava s nejzajímavějším a asi i nejnormálnějším příběhem. Ze všech sester to měla nejtěžší. Trish byla v pohodě, ale o mnoho více ve filmu účinkoval její manžel. A třetí sestra, Helen, ve filmu vystupovala minimálně, takže na ni až takový názor nemám. Jinak ostatní postavy byly také dobře napsané, až teda na rodiče, kteří mi přišli trochu zbyteční, ale nějak mě to neobtěžovalo. Název Štěstí film perfektně vystihuje. Jsou tu různé formy štěstí - hledání štěstí, přicházení o štěstí, nalézání štěstí,..., šlo vidět že je scénář pečlivě promyšlený. Také oceňuji, že pár myšlenkových pochodů tu bylo v náznacích a osobně mi stopáž přišla přiměřená. Jako celek je to skvělý film s dobře napsanými postavami a dialogy, ale i přesto mě to tolik neupoutalo jako Welcome to the Dollhouse nebo Palindromy, které se mi myšlenkou líbily o něco více. Vyhodnocení: Kde jsi, Štěstí? ()

ecis

Velmi otvoreny, nebojacny film odhalujuci zvratenosti, neschopnosti, uzkosti jednej americkej rodiny. Pathviezdickova zalezitost kvoli odvahe ukazat uchylnost a zaroven krehkost ludskych vztahov. Zaroven vtipne a absurdne, bizarne a tragicke. Musim este pochvalit vynikajuci vyber obsadenia - role vysite na mieru. Film urceny hadam pre silnejsie a "ine", neromanticke povahy. :) ()

VeeDee

Zajímavě poskládaný dosti úchylný film s výbornými hereckými výkony... jednou ale asi raději stačilo. ()

spacylemon

Obrovské překvapení (co že jsme se tak dlouho míjeli?), vedle kterého vypadá Americká krása jako konformní film pro měšťáky; a kterým prorůstají nenápadné vtípky nejčernějšího (a tím pádem nejdrtivějšího) kalibru... A titulní song si broukám už čtvrtý den v kuse.. že by mi tady rostl nový kult? ()

junxi91

Celkem vydařená úchylárna. Jedná se o příběhy několika hlavních postav, které jsou samozřejmě dost těsně propojeny. Tyto postavy však rozhodně nejsou lidé, se kterými byste se chtěli setkat a trávit s nimi volný čas. Nejprve tu máme brýlatého zrzavého tlusťocha, který by každou ženskou svázal, vyprcal a nastříkal by to do ní tak, že by jí to teklo ven ušima. Ten obtěžuje telefonáty ženy z telefonního seznamu, hlavně svou krásnou sousedku, která píše romány o znásilnění, přitom sama nikdy znásilněná nebyla. Čekal jsem, že ji to ten špekoun splní, ale nestalo se. Namísto toho se dal dohromady s jinou tlusťoškou Kristinou, která ale naopak sex nanávidí. Pak je to jistá Joy, kterou hned na začátku pošle její milovaný Allen při večeři do hajzlu, takže skončí opět sama. Všichni ji navíc nesnáší, protože je prý zodpovědná za jeho sebevraždu. Najde si nového nabíječe, sympatického rusáka jménem Vlad, který ji násilně svede, ačkoliv má jinou ženskou, kterou mlátí, protože to přece patří k ruskému národnímu folklóru. Další vskutku inspirující postavou je psychiatr, který se baví doma se synem o vyvrcholení a o tom, že jednou se také určitě udělá, a celé to získá jiný rozměr poté, co se zjistí, že je to pedofilní hovado, které trhá konečníky kámošům svého synka. No a celé to korunuje postarší pár, který už nechce zůstat pohromadě, ale přitom se vlastně nerozvádějí. Prostě takové panoptikum vybraných deviací, a lidí, kteří jimi trpí, ale přitom se přece všichni snaží najít své štěstí, hlavně ta nešťastná Joy, ta o tom dokonce zpívá písničku. ()

perutman

No jako sociální drama to není špatné, ale na můj vkus tam chybí víc nadhledu. Navíc spousta úchylných, nevyrovnaných a hysterických postav, z nichž mi žádná nepřirostla k srdci stejně jako jejich "problémy". Stačilo jednou vidět, víc se k tomuhle filmu ani nemá smysl vracet. ()

biergof

z telefonátů a následného lepení pohlednic dodnes prskám smíchy. nejlepší komedie s jakou jsem měl tu čest. Drama? asi jsem nemocný, duševně ()