Kapitán Finnegan řídí svou nákladní loď, kterou si spolu s ním, mechanikem Joem Pantuccim a Leilou najala skupina mužů. Aniž by věděl, co veze, směřuje kapitán podle rozkazu k určitému místu Jihočínského moře. K témuž místu míří i obrovská zábavní loď Argonautica, jejíž majitel Canton právě vítá bohaté pasažéry. Na lodi se koná velkolepý večírek. Toho využije zlodějka Trillian, která sebere kapitánovi identifikační kartu a snaží se dostat do místnosti s trezory, posádka ji ale přistihne a zavře do skladu, než loď dopluje do prvního přístavu. Náhle však přestanou fungovat veškeré přístroje, loď narazí do čehosi obrovského, nastane panika a pak mohutné plavidlo zůstane stát na hladině, daleko od obydlených míst… Prakticky v téže době něco podobného postihne i nákladní loď kapitána Finnegana. Mechanik Joe ale ještě předtím zjistí, že v bednách, naskládaných v podpalubí, jsou uložené pumy. Loď se začíná potápět. Finnegan, Joe a několik mužů, doprovázejících náklad, náhle spatří nedaleko nehybně stojící Argonautiku. Rozhodnou se dostat na palubu a pokusit se získat nějaké náhradní palivo. Na lodi je ale čeká překvapení: všechny prostory jsou zničené, ale úplně prázdné. Jako by na hladině stála loď duchů… (TV Prima)

HEED

Parádní akční porce zábavy, mozek nechte v posteli. Parádní kladˇasi, parádní hlášky, přepadové komando s pořádnýma kvérama, a nakonec bestie ultra rozměrů. Co víc si přát. Tohle není na sobotní večery plné romance. Shlédnuto již po několikáté, a pořád stejná zábava. ()

AlexUnited

Filmoví intelektuáli kdesi zúria, prežehnávajú sa, alebo ich obchádza mŕtvica... Ja som nadšený a volám Hurááá. Kvalitne namiešaná zmes hororu, akcie a srandy, plynulý zábavný dej, výborné postavy. Čo viac si môžem priať? ()

Brano

Béčkový horor, ktorému chýba kvalitnejší dej a celé je to postavené najmä na akčných scénach. Prvá polovica nezaujímavá a dlhá, ale od druhej polky je to celkom zábavne béčko, so zaujímavým “votrelcom“. Atmosféra u tohto filmu je celkom slušná, ako aj špeciálne efekty, ale chýbalo mi tu lepšie herecké obsadenie. Pre mňa oddychová záležitosť, pri ktorom človek môže úplne vypnúť a veľmi sa nezamýšľať nad dejom. ()

Guran

Režisér jako Stephen Sommers by si neměl dovolovat taočit takovéto kraviny. Dějová zápletka bych řek, že je dobrá, ale né moc sympatický herec v hlavní roli mě moc nevtáh do děje. Překvapily mě menší role Djimona Hounsoua a Cliffa Curtise. Jinak mi přišlo celkem nelogické, když ta chobotnice vyvraždí všechny pasažéry lodi jako nic a na lodi vůbec nejsou žádné známky toho, že by se tam pohybovala chapadla, ani žádná krev, rodrcenná paluba, zkrátka nic, rkomě vody. Film je hotové béčko už i kvůli efektům. Od té části příběhu, jak se přeživší snaží dostat se z lodi mi film připomínal spíše potápějící se Poseidon, takže to také to, za co srážím body. To je asi tak vše, co k tomu mohu říci, snad je ještě to, že to bylo naposled, co jsem od Sommerse něco takového viděl, tohle už nikdy nesmí natočit, nikdy! ()

intro

Podobné filmy, mám moc rád. Na nic si nehrajou a skvěle pobaví. Na zabití nudného dne ideál. Já doporučuji ()

helrohir

Ja fakt neviem. Ak to bolo od začiatku myslené ako nejaká paródia, tak to bolo vcelku zábavné. Ak to však bol vážne mienený horor, tak to asi bolo zábavné nechcene. Inak je to len taký béčkový pokus o monster sci-fi, so sympatickým obsadením a celkom fajn trikmi. 50%. ()

Marg

Naprosto neoriginální béčko, plné trapného pseudohumoru, předvítatelných zápletek, odhadnutelných překvapení, s mizernými postavami s IQ houpacího koně a to vše korunují naprosté nelogičnosti v ději. Kravina. Jedna hvězička za efekty. ()

JohnKEANE

Na tu dobu celkom vydarená akčná zábava od režiséra neskorších mumií.Triky sa tiež dali a na Famke Janssen sa tiež dobre pozerá.Len ten Treat Williams sa za akčného hrdinu vôbec nehodí. ()

tremors

Super zábavné béčko, které mě bavilo nejen akcí, ale i efektama, i když i ty patří jen k těm průměrnějším. Jeden z mých nejoblíbenějších hororů. ()

djbarrel

Jedna hvězda je za ucházející triky, jednu za tu pěknou (i když maximálně nepravděpodobnou chobotnici) a ta třetí je za to, že jsem se u filmu celkem dobře bavil. Sice asi né tím způsobem, který filmaři zamýšleli, ale bavil jsem se a to je hlavní. Ve filmu je hafo logických i dějových kiksů a debilit, většina věcí je moc nepravděpodobná a filmu chybí atmosféra. Jedna z mála scén co stojí za zapamatování je ta, kdy naši hrdinové objeví místo kam se poděli všichni pasažéři respektive jejich zbytky. Druhá je ta, ve které chobotnice vyplivne jednoho pistolníka, který je zpola rozleptán. Obě si stojí zapamatovat ne snad proto, že by byli tak dobré, ale protože jsou správně nechutné :) Verdikt - 3 hvězdy a 55 % ()

J.Mayen

Poprvý nadšenej, podruhý už míň a po třetí jsem nechápal proč nadšení poprvý,ale jo na svou dobu, ve špatné kvalitě ani ty digitální triky špatné nebyly. Příběh jednodušší, komerční,ale akce nevázla, takový typ filmu mi nesmrdí. Hladová chobotnice, která napadne výletní loď, pár chlápků, který se chystají loď napadnout a zmocnit se lákavýho balíku peněz, samozřejmě nechybí hrdina a hezká holka, tak jak to už v pohádce bývá. Solidní průměr. ()

predator.1

Nějak jsem se proklikal až sem a neviděl jsem své hodnocení. Někde se mi tady dokonce válí ještě DVD. Jedno z těch lepších B-movie. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams