Náčelník policejní školy major Václav Maisner je fandou amerických filmových komedií o policejní akademii, a tak se rozhodne školu co nejvíc přiblížit svému vzoru. Připraví nové osnovy a nutí podřízené tvářit se stejně jako postavy v jeho oblíbených filmech. Na začátku školního roku vítá nové studenty. Poté mu náměstek ministra vnitra sdělí informaci, že jeden z nováčků je agentem FBI a na základě jeho hodnocení bude major buď povýšen, nebo degradován. Zatímco se Maisner pokouší agenta objevit, jeho zástupci - mohutný poručík Kuře a drobný poručík Hrubec - těžko zvládají výcvik podle jeho osnov. Situace se zkomplikuje, když patolog Slavíček při vyučování omdlí poté, co ho mrtvola na pitevním stole chytne za ruku. Přestože to byl jen Maisnerův kanadský žertík, Slavíček skončí v blázinci. Později odtud uprchne a zorganizuje loupež v bance, kde právě poručík Kuře vybírá peníze na výplaty. (TV Nova)

Likan7 odpad!

Není to Policejní akademie a už vůbec to není Frank Drebin. Potom by mě vlastně zajímalo čím by mě tahle kravina mohla pobavit. Je to jen neskutečně trapné dno, jehož popularitu mezi českými diváky nikdy nepochopím. ()

rublik05

Česká verze Policejní akademie, respektive parodie na Policejní akademii má obrovskou výhodu v tom, kolik zvučných hereckých jmen se tvůrcům do ní povedlo dostat. Herci jsou totiž to jediné, co tento projekt drží pohromadě. Herci se snaží seč můžou, víceméně všem jejich role perfektně sedly a třeba Ladislav Potměšil je v roli majora Maisnera naprosto geniální. Humorem je film přímo napěchován, takže o zábavu zde nouze rozhodně není. Na druhou stranu nutno dodat, že se jedná o humor z toho nejjednodušší ranku, takže jednotlivé vtipy či gagy tomu také odpovídají. Zcela tuctový je i samotný příběh, který svým způsobem nenabízí prakticky nic zajímavého, nicméně alespoň díky svižnému tempu nenudí a docela rychle uteče. První Byl jednou jeden polda ještě není až tak moc trapný, jako jeho dvě pokračování, ale ani v tomto případě se nejedná o žádný zázrak. 5/10. ()

Nix

Maisner. Já jsem nikdy nebyl jeho fanda, ale Potměšil ho zahrál bravůrně. Ale tohle není můj šálek kávy proto už se na to nikdy nepodívám. ()

Strider

Dlouho sem váhal, jestli mám dát odpad nebo 1*. Dal sem jednu, aby se neřeklo, že sem zlej. Tenhle styl humoru mě prostě nikdy neseděl. A mimoto je to stejně jen kopie Policejní akademie. ()

Tamdydam

Je to prostě vtipná parodie. Vtipná, originální a nevulgární. Dýchá z toho lacinost, objevné myšlenky tu nenajdete, s běžným životem to má pramálo společného, samotný humor přinejmenším jednoduchý... , ale co má být proboha? To, že mám chuť čas od času vypnout, od srdce se zasmát aniž bych se za ten smích musel stydět, snad ještě nevypovídá nic o mém intelektu a vkusu. Nebo snad o intelektu a vkusu tvůrců tohoto filmu. Podobné filmy mě tedy rozhodně neurážejí. Ono totiž vymyslet dobrý vtip, natož dobrým vtipem nabitý film, je mnohem těžší než kdejaké bohatě financované, mnohem lépe hodnocené a přitom často ubohoučké "drámo" ()

donkocicak

celkem příjemná komedie, která vychází z úspěchu americké Policejní akademie. První díl "poldy" je koukatelný, vtipný, dobře jsem se u něj pobavil. Dvojka je o dost slabší, víceméně "provařený lógr" prvního dílu, ty vtipy jsou okatě stejné. Trojka je vrchol nevkusu ! ()

bond77

Byl jednou jeden polda je naprostá hloupost, ale rád se na tento film kouknu. Vtipy nejsou nijak neobyčejné, ale mě rozesmějí. ()

hero_bk odpad!

Nechápu všechny, co tuhle neuvěřitelnou slátaninu považujou za dobrej film. Když slyším jakoukoli pseudohlášku z téhle hovadiny, vraždil bych. ()

Armageddon

Neviem prečo, ale vždy keď vidím tento film v TV, musím si ho pozrieť. Neviem prečo ale aj keď scenár a dej sú na nič, vtipy sú tam prvotriedne. Smiať sa na nich budem asi vždy. A k tomu postavy a.k.a Kuře, a jeho 11 prstov. To je na nezabudnutie... ()

dewil21

Snaha natočit českou Policejní akademii se opravdu vyplatila. Vše, co bylo na americké verzi krásné a vtipné jsme počeštili a vznikl z toho paskvil Maisner a banda idiotů v uniformách, co neni ani k smíchu a ani k ničemu, protože VHSkou si prdel neutřete... ()

Godhaj

,,Nevotravuj! Špekoune!“ Česká verze Policejní akademie je o hodně tříd níž, než ta originální. Humoru je o hodně méně, je lacinější a trapnější a hodně staví na populárních vtipech, které ale převedené do filmu příliš nefungují. Ale na druhou stranu postava Majora Maisnera je vynikající. Jeho hlášky a hlavně charakteristický smích mi zůstanou v hlavě asi napořád. Hodně se povedla také úvodní melodie. Celkově vzato jsem se na komedii ale bavil trochu méně, než jsem očekával. ()

Hexa

Nechápu zdejší hodnocení. Je to ulítlá česká komedie, která si na nic nehraje. Člověk u ní vypne a skvěle se zasměje. Narozdíl od ostatních "ulítlích" komedií nehýří rádoby sprostými vtipy ani nepoužívá kanální humor (viz babovřesky, kameňák atd...). ()

Knor

Tenhle první díl je ještě slušnej, celý to hlavně táhne Potměšil, kterýmu tahle role opravdu sedla. ()

Stanix

Mno nevím, není to tak špatný jak by se z hodnocení zdálo. Stačí se podívat na současnou Troškovu tvorbu a je hned vidět kam se žánr českých crazy komedií dostal. ()

topi80

Některým se možná protočí při čtení mého komentáře panenky, ale řekl bych, že tento výtvor tak trochu zapadá do mozaiky skvělých parodií, které měli čeští tvůrci na svědomí v předchozích desetiletích. Tentokrát to neodnesl western nebo gangsterky, nýbrž nenáročné, slaboduché a neskutečně blbé (ale o to kultovnější a tehdejšími žáky druhého stupně základky uznávanější) americké komedie z 80. let, kterým se tento film na jednu stranu snaží postavit pomník, na druhou stranu je paroduje a do třetice přidává mnoho specifického z českého prostředí. Nutno však říci, že bez naprosto dokonalého Ladislava Potměšila, který svou šíleností a machismem táhne celé dílo kupředu, by to zřejmě dopadlo katastrofálně. Ale to jsou ta "kdyby". Z dnešního pohledu je to film, který nám dává ochutnat z humoru, který nám jako třináctiletým byl vlastní a zároveň nás koupe ve vlastní nostalgii a dostává nás zpátky do tehdejšího duševního stádia, takže se tomu smějeme znovu. A v nemenší míře se smějeme sami sobě za to, jak nám tyto filmy přišly vtipné tehdy. ()

departed

Film, který jsem jako malej harant viděl z nějakého důvodu nesčetněkrát a nezanechal na mě žádné úhony. Soudím tedy podle dnešního zhlédnutí, při kterém jsem si říkal, jak je krásná dětská nevinnost, kdy na něco koukáte a je vám úplně jedno, co se na obrazovce děje, i přestože je to třeba úplně debilní, což si teda musíte pak ověřit až v dospělosti. Můj gól byl zkouknout všechny tři díly, už jen kvůli nostalgii. To nedám. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil