Náčelník policejní školy major Václav Maisner je fandou amerických filmových komedií o policejní akademii, a tak se rozhodne školu co nejvíc přiblížit svému vzoru. Připraví nové osnovy a nutí podřízené tvářit se stejně jako postavy v jeho oblíbených filmech. Na začátku školního roku vítá nové studenty. Poté mu náměstek ministra vnitra sdělí informaci, že jeden z nováčků je agentem FBI a na základě jeho hodnocení bude major buď povýšen, nebo degradován. Zatímco se Maisner pokouší agenta objevit, jeho zástupci - mohutný poručík Kuře a drobný poručík Hrubec - těžko zvládají výcvik podle jeho osnov. Situace se zkomplikuje, když patolog Slavíček při vyučování omdlí poté, co ho mrtvola na pitevním stole chytne za ruku. Přestože to byl jen Maisnerův kanadský žertík, Slavíček skončí v blázinci. Později odtud uprchne a zorganizuje loupež v bance, kde právě poručík Kuře vybírá peníze na výplaty. (TV Nova)

OL@F

Tenhle film si an nic nehraje,je tam spousta dobrych gagu a ja se u neho vzdycky dobre pobavim.Nerikam,ze je nejak uzasne umelecky zpracovan,ze ma vysokou uroven nebo nejake poselstvi..Ale rozhodne lepsi,nez vsechny Troskovy filmy dohromady(mimo Slunce seno...) ()

MikyS90

Simonka Krainová nám z filmu udělala opravdu sexy podívanou. Když jsem tohle viděl poprvé v sedmi letech, byl jsem nadšenej, když to později opakovali, již jsem nebyl tak nadšený a v současné době se mi už líbí jen ta Simonka. Ale za prvotní dojem dávam 4* ()

Romeroo

Není to žádná převratná komedie, nic u čeho bych "močil" smíchy, ale rozhodně nemohu napsat, že jsem se nudil...NUDIL jsem se u dalších pokračování této napodobeniny policejní akademie.. ()

drim87

Po včerejším shlédnutí mohu s jistotou říct, že je první díl určitě nejpovedenější. Česká oddechovka, která mi vůbec nepřijde tak špatná jak se tu dočítám. Pravda, místy je trochu trapnější humor, což mi před lety tak nepřipadlo, ale celkově i nyní jsem se docela bavil. ()

Havala

Vydané úsilí neodpovídá výsledkům. TV Nova zplácala lidově přitažlivou komedii ve stylu: mě musí mít každý rád, a tak to dopadlo. za originální humor dávám jednu hvězdu, další díly se už jen opakují. ()

henrycruel

První a zároveň nejlepší díl trilogie, která se marně snažila napodobit Policejní akademii! Jako malej jsem to zbožňoval, ale dneska to začínám už pomalu nenávidět... ()

AgnesDee

Není to nejhorší český film, ale za dobrý, nebo průměrný, se považovat nedá. Jedna hvězdička za občasné dobré vtipy. Navíc jsem ten film jako malá měla ráda, takže tomu nemůžu dát úplný odpad. ()

kubilov

Totální konina, která je ale jednou z mých nejoblíbenějších tuzemských guilty pleasure. Maisner je fakt magor, ale skvělej. ()

ostravak30

Byl jednou jeden polda vlastně degraduje sám sebe už jen tím, že vychází z Policejní akademie. V hlavních rysech je tomuto snímku komedie podobná a vůbec se tím netají. Takže jako by polda byl parodií parodie. Takže zatímco melodie se povedla je docela slavná, snímek už tak vtipnou záležitostí není. Pár dobrých fórků tam najdeme a dokonce vím, že když jsem byl na základce celá řada spolužáků měla film velmi v oblibě. Ale z dnešního pohledu je to dost slabá komedie. Jenže co frčelo v hrozných devadesátkách, to by dnes neuspělo ani náhodou. Fascinuje mě to, že hlavně Krainová byla nacpaná po Kamarádu do deště i zde. Byla to totiž dost ubohá herečka. ()

Kacer

Po letech musim zvysit hodnoceni ze 2 na 4. Asi nostalgie, ruzne pozdejsi herecke hvezdy ci hvezdicky, klasici jako Moravec, ruzne pozdeji zlidovele hlasky. Potmesiluv koncert. Ano, je to ptakovina, ale dobra. ()

SirGawain odpad!

Opravdu nechápu jak někoho může pobavit tak neuvěřitelně nevtipná komedie na tolik, aby dal ***. Lepší než následující díly to možná je, ale ne o tolik, abych mohl dát alespoň jednu hvězdičku. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil