Náčelník policejní školy major Václav Maisner je fandou amerických filmových komedií o policejní akademii, a tak se rozhodne školu co nejvíc přiblížit svému vzoru. Připraví nové osnovy a nutí podřízené tvářit se stejně jako postavy v jeho oblíbených filmech. Na začátku školního roku vítá nové studenty. Poté mu náměstek ministra vnitra sdělí informaci, že jeden z nováčků je agentem FBI a na základě jeho hodnocení bude major buď povýšen, nebo degradován. Zatímco se Maisner pokouší agenta objevit, jeho zástupci - mohutný poručík Kuře a drobný poručík Hrubec - těžko zvládají výcvik podle jeho osnov. Situace se zkomplikuje, když patolog Slavíček při vyučování omdlí poté, co ho mrtvola na pitevním stole chytne za ruku. Přestože to byl jen Maisnerův kanadský žertík, Slavíček skončí v blázinci. Později odtud uprchne a zorganizuje loupež v bance, kde právě poručík Kuře vybírá peníze na výplaty. (TV Nova)

dyfur

.....taká vcelku vydarená imitácia americkej Policajnej akadémie....s odstupom času pridávam jednu hviezdičku.... ()

janek85

Ceklem průměrný film. V hlavní roli Ladislav Potměšil. Tento film mi přijde sice trochu zábavný, ale děj je úplně oničem. Celkový dojem je:tak tak, ale ujde.40%Přístupnost:přístupný ()

Carlossss

Jako nezkaženému mláděti mi to přišlo vcelku vtipné... nechám si nasazené růžové brýle a ty tři hvězdy nechám:) ()

balba

Režisér J.S. natočil ve vlastní produkci svižně zábavnou podívanou pro nenáročně oddechové chvíle. ()

HappySmile

Major Majsner, patolog Slavíček, promovaný psycholog magistr Jiřina Kudláková a jejich skvělé hlášky a scénky už snad zlidověly. Při téhle komedii se snad nikdo nemůže nudit, a když jo, tak asi nemá smysl pro humor... ()

rakovnik

Slabý pokud o Policejní akademii po česku. Já tedy nevím jak vás, ale mě Jaroslav Sypal vyloženě se... Několik povedených vtipů (dost málo na komedii!) zdaleka nezachrání trapnost, tkerá celkově z tohoto "díla" vyznívá. Musím ale uznat, že Ladislav Potměšil je zde fajn. ()

Martin741

Podpriemerny film o policajtoch spolu so vsetkymi vtipmi, ktore o nich koluju. Zaujimave, ze reziser Soukup sa snazil vytvorit ludovu cesko -slovensku zabavu podla ludovej americkej zabavy menom Police Academy. A ne, ne tento /ako pise Jeho Vysost, Majster Humoru na csfd strejda Verbal/ genitalny sysel pre tumor uz na mna fuckt nefunguje 20 % ()

C0r0ner odpad!

Trapnost českých "komedií" je v mnoha případech naprosto neuvěřitelná. Devadesátá k tomu svou nově nabytou svobodou přímo vybízela, ale co je moc, to je moc. Major Maisner je dementní postava, která filmem prochází skrz absolutně šílené a stupidní nevtipy. 10% ()

MarekT

Možná se divíte, proč jsem se odhodlal dát tomuto filmu tři hvězdy. Takže, humor je zde sice levný asi jako rohlík v samoobsluze, ale přesto některé momenty a hlášky nejsou špatné a některé akceptuji s přimhouřením očí. Dále tu máme představitele hlavní role Ladislava Potměšila, kterému role opravdu sedne. A k tomu hodnotím v kontextu porevolučních českých filmů (jen si vzpomeňte, kolik mnohem horších filmů se natočilo) a celé trilogie (druhý a třetí díl mi nestojí ani za pozastavení se). Tento díl je navíc jediným, který si dokážu pustit i s odstupem času. 60% ()

Juto

Celý film je bizarný a hlúpy ale vďaka hercovi Potměšilovi sa to dalo zvládnuť. Film má aj niekoľko momentov, kde som aj zasmial. 3/10 ()

Blackros odpad!

A to jsem si myslel že policejní akademie je brak. Bože tohle snad nejde ani označit žádným písmenkem z naší abecedy. ()

WolfR

Slušná sranda, i když někdy překypovala trapnost, ale pár dobrých vtípků se našla. Zase policajti z jiného pohledu, 2 hvězdy. ()

Bouzy

Máme zapotřebí se vtírat a kopírovat řadu amerických komedií "Policejní akademie"? Přitom naše české komedie a náš "Švejkovský humor" je ve světě naprostou raritou. Film je točen cirka šest let po Sametové revoluci takže chápu, že pro nás USA byla jakýmsi symbolem svobody. ()

Columbus odpad!

Kdyz jsem tento "film" videl na videu v autobuse cestou do Londyna, neveril jsem vlastnim ocim. Po jeho skonceni jsem mel pocit, ze uz svet nebude jako driv :( ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil