Náčelník policejní školy major Václav Maisner je fandou amerických filmových komedií o policejní akademii, a tak se rozhodne školu co nejvíc přiblížit svému vzoru. Připraví nové osnovy a nutí podřízené tvářit se stejně jako postavy v jeho oblíbených filmech. Na začátku školního roku vítá nové studenty. Poté mu náměstek ministra vnitra sdělí informaci, že jeden z nováčků je agentem FBI a na základě jeho hodnocení bude major buď povýšen, nebo degradován. Zatímco se Maisner pokouší agenta objevit, jeho zástupci - mohutný poručík Kuře a drobný poručík Hrubec - těžko zvládají výcvik podle jeho osnov. Situace se zkomplikuje, když patolog Slavíček při vyučování omdlí poté, co ho mrtvola na pitevním stole chytne za ruku. Přestože to byl jen Maisnerův kanadský žertík, Slavíček skončí v blázinci. Později odtud uprchne a zorganizuje loupež v bance, kde právě poručík Kuře vybírá peníze na výplaty. (TV Nova)

see_sawandrew

Směr, kterým se Soukup po revoluci vydal, je podivuhodný. Tak evidentní vlezdoprdelství Americe snad není k vidění v žádné jiné české komedii. A znásilnění Komenského myšlenky školy hrou je také věc hodna pověšení za koule do průvanu. První díl ještě balancuje na hranici průměru a hnoje, existují i horší české filmy. 40% ()

klúčik

Jaroslav Soukup neprekvapil. Natočil film, na ktorý sa netreba dívať ako na veldielo ale ako na zábavu. Ja som sa niekedy schuti zasmial. Ladislav Potměšil bol výborný.....55% ()

Zagros

Policejní akademie na český způsob? A proč ne? Ptákovina to sice je, ale já se v klidu přiznám, že mě to svého času pobavilo. Několik povedených vtipů, Kudláková, patolog Slavíček a nakonec i sám Maisner mě rozesmáli. Dívat se na to znovu už asi nikdy nebudu, hodnocení by šlo pravděpodobně dolů, ale přesto tomu dám s fajn vzpomínkou tři hvězdy. ()

eagle-eye odpad!

Soukupa někam zavřete, nepůjčujte mu kameru do ruky a vůbec, je mi líto, že se vyhazují preníze za takové kraviny, místo aby se poskytovali nějakým mladým nadějím českého filmu. Hanba!!! ()

DocBrown

Prvni dil byl jeste pomerne vtipny. Nebyt nekolika vylozene trapnych momentu (treba omilani 11prstu), tak bych dal mozna i 4*. ()

Ripley

Když jsem to viděl poprvé,říkal jsem si to je strašná kravina...jak to mohl natočit Soukup???Při druhém,třetím shlédnutí mě to docela začalo bavit,ikdyž stále si stojím za svým že je to kravina.Věřím tomu,že filmové kritiky po shlédnutí tohoto filmu odváželi do Bohnic:-)))) ()

jakeer

Komentár z apríla 2017: Možno že objektívne tento film nemá ktovieaké umelecké kvality, ale je to proste kult. Nejde pritom len o nostalgiu. Humor je síce jednoduchší (dialógy tiež), ale funguje to. Nemáte pri tom pocit trápnosti, ale pri iných 90-kových česko-slovenských filmoch, alebo súčasných tunajších komédiach z Troškovej produkcie. O tu kultovosť sa zaslúžil najmä Ladislav Potměšil. Ten sa pre túto rolu narodil. Keď ho vidím dnes ako fúzkatého sedemdesiatnika v terajších trápnych denných seriáloch, tak mi je z toho smutno. Totiž vďaka nemu bol major Maisner proste frajer! Major Maisner, ktorého hlášky sme ako školáci citovali! ()

Paity

Pokus o českou Policejní akademii. Logicky dopadnul ještě hůře než americká předloha. A proč také? Protože už samotná předloha balancovala na kraji propasti braku a zábavy na jeden večer. Nicméně jednu hvězdu za snahu. ()

Earl10

Velmi hloupý pokus o komedii! Oblíbenost této trilogie nelichotivě poukazuje na českou společnost. Jakmile je to na Nově, tak to všichni musej vidět i potřicáté. Ufff! Nepovedená koláž policejních vtipů a odkazů na Policejní akademii. Naprosté minimum vtipů je k pousmání. Potměšil je dobrý herec a své vystoupení si velmi užívá, ale proč proboha museli vzniknout tři díly. Na Krainovou se hezky kouká. Sypal je na zabití. Velká bída! [20%] ()

Hanys_

Nebudu si hrát na intouše, protože u tohohle se pokaždé dost dobře bavím. Potměšil a jeho hlášky jsou fakt brutální. "Tu flašku zacvakáš. Kdo to má furt platit." Škoda, že další dvě pokračování udělaly z Poldy podprůměrnou sérii. ()

pjotr76

Tuhle blbost je třeba brát v klidu jako správná "sociální skupina" hahahaha. V klídku jsem se u televize docela pobavil, ale do kina bych na to nešel. Potměšil dělal co moh a občas to fakt šlo, Synková je kapitola sama pro sebe, Krainovou nekomentuju, Moravec byl dobrej náměstek. V rámci žánru bych ten film neodpadoval, objektivně si to nezaslouží. Tři hvězdy za to, že jsem se tak třetinu času dobře bavil. ()

Prochy38

Tohle mě to šíleně překvapuje! 44% (01/2011). A to je jedna z mých nejoblíbenějších českých komedií. Přemýšlím, co na tom komu vadí. L. Potměšil v životní roli. Opravdu dobrá komedie! To samé se nedá říct o dalších dílech, ale tento je skvělý! Otevřete oči! ()

Wishkah

Do té doby neokoukané a docela v pohodě komedie. Časem a navíc i vývojem celé série ale u mě osobně ztrácí body ()

Warle

S odstupem času celkem těžkej kult a guilty pleasure, kterému krade veškerý prostor Ladislav Potměšil. Jasný, Policejní Akademie to není, ale klasické devadesátky v tom jsou. Těžká klasika. ()

Marina111

Strelené, trafené, bláznivé, nehorázne kopírujúce i parodujúce Policajnú akadémiu ... a napriek/vďaka tomu vlastne celkom milé ()

mira007

Ale jo, ten první díl má aspoň nějakou vtipnou dějovou linku, pár vtipů, kterým jsem se upřímně zasmál a excelentní komediální herecký koncert pana Potměšila. Nic víc jsem od komedie z roku 1995 nečekal. ()

lucinkapes

Nechápu proč takový vynikající český film může někdo tak hanobit. Podle mne to vůbec není kopa sebraných vtipů nacpaných do stupidního filmu jako Kameňák. Tohle je skvost české komedie s vynikajícím hereckými výkony a našim jedním s nejlepších českých herců. Podobně skvělé komedie jsou už jen s Helenou Růžičkovou jako je trilogie Slunce, seno a nebo Trhala fialky dinamitem. Dávám 5 HVĚZDIČEK ()

Greg25

40% Pořád lepší než Kameňák, který byl pravděpodobně splácán podobně jako Byl jednou jeden polda. Ta druhá hvězdička je jen ze soucitu k Ladislavu Potměšilovi a Miroslavu Moravcovi. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil