Kolskaja sverchglubokaja

• Rusko Кольская сверхглубокая (více)

Kolský superhluboký vrt je největším těžebným zařízením v zemi. V roce 1984, v hloubce více než 12 kilometrů, něco napadlo pracovníky. Po těchto událostech je objekt uzavřen. Malý výzkumný tým jde do podzemí, aby zjistil, jaké tajemství se skrývá v nejhlubší díře na světě. To, co zjistili, se ukázalo být největší hrozbou v historii. Nyní je budoucnost lidstva v jejich rukou. (LIVINGDEAD)

LadyCroft

Ráda bych to pochválila, třeba jako Sputnik. Ruská hororová produkce je mi sympatická, ale tohle ne...Většinou u hororů a sci-fi nehledím moc na logiku, ale tady ději kralovaly fakt svrchované píčoviny (vědkyně se před odpornou houbou chránila nejdřív hadrem přes hubu, pak vůbec, na pohodu se prošla ve dvě stě stupních po romantické lávce a vylezla z ní spálená jako já od Egypta atd....) Už od prostředka jsem musela kroutit hlavou nad vší tou demencí, až se mi to znechutilo - tedy dokud mě nerozveselila finální zrůda a nerozesmál plísňový polibek. ()

Ja.Malachi

myslím že lepšie ako sputnik... :)..tá hudba výborná a kulisy velmi dobré -vôbec som nemal pocit že sú len umelé...ako napr v novom filme s brúsom vilisom.._BREACH-..ten retro fíling rokov 80tych tomu sedel..žiadne super technické serepetičky .. :)..starý dobrý kalach. páčilo sa mi.:! ()

Raziel811

Velmi slušná atmosféra, minimálně do dvou třetin stopáže, která by mohla být o kousek kratší, ale i tak. Vizuál i celkové pojetí mi velmi evokovalo herní i knižní sérii Metro a i když jsem podobný příběh viděl x-krát, film jsem si užil a mohu ho vřele doporučit. Nečekejte třeskuté vizuální efekty, spíše jde o minimalistický přístup, kde zvuky tvoří nosný pilíř a vše je jen na vaši fantazii. ()

Accuphose

Natočíme film, super, bude to celé v obýváku.... super takže konverzační komedie... Komedie ne. Takže drama paráda. Ne horor. Ahaaa. (Teda Sci-Fi) No ale počkej, použijeme spoustu materiálu z toho minulýho filmu, dáme tam Ruský reálie jako je Buchanka, neschopný vedení na všech úrovních a vodku, to bude fungovat, bude to stejně dobrý jako Černobyl (teda ne ten ruskej). Ahaaa A co je nejlepší, máme fakt hodně materiálu, takže to může mít až dvě hodiny. Ahaaa. No vlastně to bude takovej moderní The Thing. Ahaaa No nehledejme logiku v ději, to by byl konec už jak přistáli... Nad vodou to drží hlavní hrdinka a výbornej námět (tradičně u Ruských filmů). Zbytek je pod vodou. No a nakonec se to rozhodli vyšperkovat... Ach jo. Sice je to sračka, ale za tu Laru Croft musím dát prostě alespoň jednu hvězdičku. ()

Mukade

1* (prípadne 2) a menej = biased hejterskí šašovia... :PpP .................... Btw, Milenka (podarená  zdrobnenia, však :) si strihla pravdepodobne najsexi rolu svojej celkovej (teda aj budúcej) kariéri, v rámci decentnosti (?) vyťažené maximum. ((: ♥ ()

AmunRa

Ruský horor Kolskaja sverchglubokaja se odehrává ve vědeckém zařízení reálného Kolského superhlubokého vrtu (cca 12 km hlubokého). V realitě se podařilo s vypětím sil vytvořit nejhlubší vrt na světě, ve filmu jsou ovšem v různých hloubkách obří prostory laboratoří, ubytoven atd. Už tohle je samo o sobě solidní sci-fi. Film je v porovnání s další ruskou produkcí dobře natočený, má výrazné charismatické herce, ale spíše se inspiruje v amerických hororech. Atmosférou a chováním postav velice připomíná Věc říznutou pro zachování legendy o Vrtu do pekla trochou mystiky, která však brzy vyprchá. Trikové scény jsou přijatelné a není jich zbytečně mnoho, což by stejně jen filmu škodilo. Co mi na filmu vyloženě vadilo je ruská mánie mít všude jednotky vojáků s kalašnikovy, kteří se rozhodně nerozpakují střílet. A každý voják je očividně od přírody hrdina, který první myslí na matičku Rus (respektive Sovětský svaz), pak na svou jednotku a nakonec na záchranu civilistů, takže je kdykoliv ochoten se obětovat za vyšší cíle. Zato vědci jsou od přírody gauneři, kteří kdykoliv obětují všechny vlastnímu přežití a vědecké slávě a vyšší "dobro" je jim ukradené. Pochopitelně s výjimkou hlavní hrdinky, která ale pracuje pro armádu, takže je alespoň napůl hrdinka. Kdo překousne ten ruský vklad do žánru, tak výsledek je velmi dobře koukatelný a dobrá varianta na Věc není nikdy špatná. ()

vinducha

Nehledě na ten kraťas je to pana Sjuchina prvotina a za mě velice zdařilá. Alien meets The thing . A masky jako za nejlepších časů pana Yuzny . ()

loki3016

Rusi kopali az vykopali. a to co vykopali. a to co nasli sa silne podobalo na komunizmus. spajalo to pospolity lud a na ich ukor rastlo do obludnych rozmerov. furt netusim ci je to politicka satira na danu dobu alebo fakt pokus o ehmmm horror. ale cele zle. ()

ohneta

v televizi koluvé, takže volba jasná, co tak juknout do nejdelšího vrtu v zemi? Spokojenost, rusové jdou do sebe a točí poslední dobou lepší filmy než amíci :) ()

mil@n odpad!

Soudruzi ze SSSR udělali ve filmu "několik hodně" chyb. Nebudu je uvádět. Je to ztráta času stejně jako sledování tohoto veledíla. Mimochodem Milena Radulovič nám po natáčení v 200°C po 5 minutách začala pomalu vonět ... ()

goauld

Sověti si řekli.. Tak když to dokázal Carpenter, tak MY to dokážem taky !!! Přece nejsme nějací Béčka, no né Ivane?? A tak tu máme The Thing po rusku. Tak jako... jakéž takém napětí tam bylo... Občas sem tam zajistřila nějaká rozvodnička, občas bouchla zářivka... ALE - to pravé napětí se (narozdíl od US produkce) nějak nedostavilo. Soudružka vědátorka byla občas na zabití (jak pomalu jí všechno dloooouho trvalo - závěr nevyjímaje) a ti vojáčci - ti si nakonec TO celkem zasloužili. Co se týče visuálu příšerky... No... co si budem řikat ;-) ale přecejen se sovětům tu Ameriku podařilo dohnat... Sice po nějakých 30ti letech, ale... přece ;-) PS: Si tak řikám, že kdyby Carpenter měl dnešní technologii.... to by musela být pecka ;-) ()

jethrotull odpad!

Zo zaciatku to ako tak islo,ale potom pruser. Hlupe nelogicke spravanie vsetkych predstavitelov a hlavne absolutna tupost ktoru predvadzala Ana "Rypleyova" pri zachrane sveta.Spary plesni ako ked horia zapalene gemy z auta,ale jej predsa staci rolacik na krku a potom uz vobec nic. A ten novy revolucny rusky system dekontimacie hasiacim pristrojom to uz je fakt vrchol debilizmu.A aby toho nebolo malo,tak pohodova prechadzka pri 200 stupnoch celzia len so zakrytymi rukam uz zmieneneho rolacku a v gumovych cizmickac bolo cosi neuveritelne.Proste a jednoducho komplet film bohapusta kravina a debilita ktoru moze natocit len retard s IQ 10. Jdu blejt velebnosti. ()

hoffo odpad!

Môj ty kvet!!!, To bolo zlé, to bolo tak zlé a ešte k tomu nekonečne dlhé a nudné, takže som to dopozeral až na 4. krát, nakoľko vždy som pri tom zaspal. Nemám nič proti vykrádačkám legendárnych žánroviek, ktoré tu nájdete doslova na každom kroku, ak je to aspoň trochu pozeratelné, ale toto nie priatelia, tak toto nie. Toto je čistá strela do nohy, ktorá vás bude dlho bolieť. To napríklad taký kickstarterový Harbinger Down z roku 2015, ktorý tu má ešte nižšie hodnotenie, bol v porovnaní s týmto trojáčkový blockbuster!!! ()

Tim7273

Hvězda jen za to, že ta herečka byla pěkná. Jinak to byla pěkná nuda. Vše by se vlezlo do 1:20, to by ještě možná šlo, ale dlouho jsem nepřeskakoval pasáže jak tady v tomto filmu. ()

Hansolo35

Dlouho jsem ruský film neviděl a docela se, kluci, zlepšili. Mělo to atmošku, zajímavý nápad. Perfektní to nebylo, nějaká ta chyba se vyskytla (200°C bez ochranného obleku a masky?). Co rusákům chybí jsou zajímaví herci. Hlavní hrdinka mohla čumět závodně za vlast a zbytek byli převážně fakt Ivani, nebo soldáti. Docela mě překvapilo, že cosi jako Specnaz měl pořád klasiku...AK 47. Dám čtyři hvězdy, ať má Verbal druhý výron... první má vždycky u psaní těch svých úchylností. P. S. Trochu nám připadalo, že hrdince v průběhu filmu přifukovali prsa. Na začátku byla skoro plochá a na závěr už měla docela pěkné "balónky". ()