Kolskaja sverchglubokaja

• Rusko Кольская сверхглубокая (více)

Kolský superhluboký vrt je největším těžebným zařízením v zemi. V roce 1984, v hloubce více než 12 kilometrů, něco napadlo pracovníky. Po těchto událostech je objekt uzavřen. Malý výzkumný tým jde do podzemí, aby zjistil, jaké tajemství se skrývá v nejhlubší díře na světě. To, co zjistili, se ukázalo být největší hrozbou v historii. Nyní je budoucnost lidstva v jejich rukou. (LIVINGDEAD)

helraiser

Hodně dobrej scifi horor s parádním monstrem a skvělou atmosférou. Vizuálně se jedná opravdu o nádheru, ale bohužel stopáž je vážně přepálená, na což dnešní ruské horory opravdu hodně trpí, jinak opravdu kvalitní podívaná. ()

Vabr

Takovej nápad a já čekal suprovej krvavej horor a nakonec z toho vzešla strašná nuda. Ano, nebylo to levný nebo tak, ale jelo to strašně pomalu a dost se mi při tom chtělo spát. Postavy strašně zaměnitelný a nezajímavý. To dost taky na tý nudě přidávalo. Konec čekanej. Vyhodnocení: Možná Rusáci z toho takovej horor dělat nechtěli, aby si nešpinili svý jméno 😁 ()

Tipko

Zaujímavý horor v podaní rusov o kolskom vrte. Filmu nechýbalo napätie, dej, slušné herecké obsadenie i fantázia. O kolskom vrchu kedysi kolovalo mnoho rečí, že vraj z neho bolo počuť zvuky miliónov duší z pekla a vyšli z neho démoni. Niektorí tomu veria, iní považujú „zvuky z pekla“ za podvrh. Tak či onak isté kresťanské náznaky vo filme sú. Tá príšera, či parazit, čo zabíjala ľudí, vyobrazuje diabla, ktorí, keď sa mu ľudia poddajú, má ich v hrsti a  trápi ich, a to tu na zemi ale i po smrti. ()

Najt

Kolská hlubokajama není vůbec špatnej film, jen je šeredně naservírovanej. Má to atmosféru, prostředí je parádní,už jen to, že se to odehrává někde na sibiři, tam přijede výzkumný tým, aby zjistil co se stalo a spouštíme se do 12 kilometrové jámy a nevíte co je dole s mezizastávkou někde v půlce, to cele odehrávající se v 80 letech, už jen z toho slintám... vetřelec taky celkem originální, a pokud někdo něco podobného už viděl, tak slovo originální zaměňte za zajímavý, protože ten organismus je fakt top. Z tohoto mohli vytřískat takovej kotel, kterej by klidně mohl mít o 20-30min dýl a 20-30% lepší hodnocení, jenže tak neskutečně promarnili potenciál :D jak jsem psal prostředí je parádní, ale celý to zkazej nezajímavý dialogy, tohle psal asi rusák po flašce vodky, atmosféra je skvělá, ale zase to podělá úplně nehoráznej střih, kterej jednu scénu zazdí a další jak když se odehrává po 10 minutách filmu. Záporák je fantastickej ale zase se vůbec nic o něm nedozvíte, hlavní postava je dobrá ale zničí to absolutně nevyrovnanej konec. Tohle mohla být solidní řezničina, ale ve filmu se téměř nebojuje. Taková škoda, mohl to být zajímavej film se skvělým nápadem, takhle to je jen taková ta průměrná záležitost .. Ale i přes to velice , velice zajímavá ()

petrik11

Dlhé jak sviňa, hádam jediné mínus filmu. Je pravda, že počas aj tej dlhej stopáže sa stále čosi dialo. Herci na výbornú, efekty tiež. Super filmík. ()

Solverino

Spíše průměrná záležitost... občas některé scény k smíchu, občas hodně dobré gore a záběry. Celkově osciluje kolem průměru, jednou se to vidět dát. Celkem solidní záležitost. ()

Mamlas

Zajímavý námět o vrtu a nákaze zkraje zaujme. Bohužel pak už jen sledujeme, jak skupinka lidí chodí po chodbách a tváří se děsně důležitě. Často jsem nechápal, proč se chovají tak debilně. Střih je velmi zmatený, děj na sebe často nenavazuje, dialogy moc nedávají smysl a do toho, sice jen občas, ale dost otřesná hudba. Táhlo se to převelice moc, skoro nic se tam navíc nedělo a mělo to takový velmi ruský osobitý přístup, který hodně kazil dojem. (28%) ()

PaulCZE odpad!

Čto eto? Vůbec to nefunguje, je to hrozně plytký a tupý. Táhne se to jako slimák. Celé to je blbě napsané a natočené. Herci samo taky hrozný, ani jedný postavě jsem nevěřil její roli. Ani s lahví vodky by to nebylo lepší. ()

Pitryx

No abych řekl pravdu, větší polovinu filmu jsem nechápal. Musel bych se podívat podruhé a to se mi moc nechce. Také se domnívám, že tam bylo pár nesmyslů. Děj je občas hodně pomalý, ale zase se tam moc nežvatlá zbytečně. Potvora  je trikově zvládnutá dobře. I několik dobrých záběrů se tu najde. Zatím dám čtyřicet a uvidím co dál... Jo a ta stopáž měla být kratší. ()

Facerr

Silná trojka tady není jen o třech superhrdinech, ale o hodnocení. Přirovnání k Věci sedí, i když Věc - původní, i nová prequelová podoba jsou přece jen o nějakej ten level vejš. I tak na Rusko pecka. ()

Stumbleine odpad!

Naprostá katastrofa, a přitom takové slibné téma. Pokud milujete sci-fi horory typu The Thing nebo Alien, stejně jako já, rozhodně ten srandál nestahujte. Pouštěl jsem to třikrát v průběhu týdne. Třikrát jsem usnul, dvakrát už na začátku, potřetí jsem se sotva udržel téměř do konce ()

Renswo

Kola Superdeep film dobrý na 30minut , potom sa dostaneme do nasledujúcich 90min stopáže ktorá neobsahuje nič iné ako nudné a prázdne rozhovory. Chýbalo mi určite viac akcie alebo aspoň nejake pobehovanie v tme ako nič . Jednoducho sa neoplatí strácať čas pri Superdeep , pretože tu nebudete mať nič iné ako 2 hodiny nudy a slabý pútavý koncept s retro štýlom. Škoda , nechytá sa to ani na Vec ani na Resident Evil . ()

cernakus

Dokud to bylo takové ruské, bylo to výborné. Jenže pak se začali opičit po Američanech a zejména motivace aktérů začaly haprovat, scénář se vypařil a obstojné triky to už zachránit nemohly. Škoda nevyužitého potenciálu. ()

Naghavi

Rozporuplné...Rusové se snaží točit dražší pecky, ale vždycky to něčím zabijí...Tady třeba natahovanou délkou a nerozvinutými postavami. ()

Heywood

Zasazeno do doby Gorbačova a rozhodně to bylo zajímavé. Depresivní vrt byl ztvárněn výborně, postavy už méně. Ten ve službě nadbíhají a vrkající major mě tedy fakt nebral, Milena Radulović byla o to více přesvědčivá, byť závěrečná líbačka asi musela nadzdvihnout žaludek každému. A poněkud se tu ztrácena komunikační linka, protože vždy někdo na povrchu bdí. I palkovník měl šéfy, co chtěli být v obraze. A jen tak by nenechali někoho mizet v díře. To sice závěr jaksi nabízí, ale opět s nulovou informatikou, takže jsme tam, kde jsme byli. Nepřítel měl tvar hodně vyzkoušený, osvědčený a nedávno sáhli Amíci po podobné předloze a strčili si tam Willisa. Ten to dotáhl na odpad, zde to bylo lepší, byť kdo rozuměl těm teplotám v ledu...? Ukázka, jak to chodilo v SSSR byla učebnicová, protože film se od reality asi moc nelišil, jen ten nebeský průšvih měl jiným rozměr (antrax, novičok atd.) Tři hvězdy, protože každý ruský film kazí rozvláčnost. ()

Grázl83

Těžko hodnotit. První polovina mě hodně bavila, napětí z neznámého mě upoutalo. V druhé polovině šlo tempo dolů a hlavně dost scén bylo nepřehledných vzhledem k tmě a problikávájicimu světlu. Také se objevilo několik nesmyslů ve scénáři. Chtělo by to film prostrihat a zkrátit. S ohledem na krásnou Milenu, která už se promenáduje se svými silikony, dávám 3* ()

Harakiri13

Kolský superhluboký vrt je nejhlubším vrtem na světě s 12,262 metry. Byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Koluje legenda, podle které byl dovnitř spuštěn mikrofon a ten zachytil podivné zvuky a nářky jako by lidí z pekla a dodnes tento záznam koluje po internetu, ovšem bylo dokázáno, že jde o zremixovanou část z filmu Baron Blood. Teď k filmu jde o klasické někde je něco neznámého běžte to prozkoumat. Máme tady tedy partičku osob, která to jde dovnitř prozkoumat. Kecají, prozkoumávají a pomalu začínají odpadávat jeden po druhém a stejně zažíváme hodně málo akce a napětí. Líbila se mi ovšem pasáž, kde jsem měl pocit jako bych sledoval filmový Dead Space (herní série). Monstrum AKA hromada masitého hnusu byla fajn a celkově musím říct, že se jim povedlo udělat opravdu pěkné masky a triky. Inspirace kromě již zmíněné herní série Dead Space si u tvůrci určitě vzali i z The Thing. Dále koukám že nejsem sám kdo se pozastavil, že člověk dokáže vydržet žár 200° ? "Hmm OK". Film si to u mě hlavně zkazil nudnými dialogy, zbytečnou stopáži, dosti málo napětím (spíš žádným) a dost předvídatelným koncem. I tak jde pro mě z ruské produkce o slušný průměrným film a rád bych zde napsal, že další ruský film s podobnou sci-fi hororovou tématikou Sputnik se mi tedy líbil o něco víc, než tohle. 5/10 ()

brasek

Snímok obsahuje občas pasáže, ktoré nie sú po mojej chuti, postavy sa občas tiež tak chovajú, málo sa pracuje s atmosférou. Mal som chuť na horor a tento snímok ma zaujal, pobavil a oddýchol som si. Monštrum z hlbín a finálna scéna vo výťahu sú žiaľ malý prepadák. ()