"Dneska nikdo nepude domu! Když mám narozeniny, budeme pít až do rána!" Svérázný humor a náhled na demotivující život v totalitní společnosti pohledem nezdolatelného otce Vasila pobaví přesto, že k pobavení je v oné době vskutku málo. Další a další komické situace, vtipné hlášky ( Hanka byla kráva...a je kráva pořád) a výborná Ivana Chýlková, Bára Hrzánová..zkrátka tahle komedie se Šteindlerovi velmi povedla.(4.4.2013)

• blackie.jean

Nejenže je to stokrát ohrané klišé, které mě už svým nerealistickým pojetím neskutečně sere. Nejenže je to příšerná nuda a s komedií to krom označení nemá nic společného. Ale když si třicítka hraje na puberťačku a myslí si, že jí to zbaštím jen na základě toho, že si udělá culíčky a chová se jako retardovaná kráva, to je trochu moc.(30.1.2012)

Šteindlerova ukrajinsko-česká sága so zvláštnou poetikou je v kategórii českej komédie ojedinelý exemplár. Podobné filmy sú skôr typické pre východnú alebo balkánsku kinematografiu. Skvelý poľský herec Frantiszek Pieczka ma prekvapil "dobrou češtinou" i citáciou ukrajinského dialektu. Etnografické prvky s kvalitnou dávkou českého humoru na tému "kádrových posudkov" zaraďujú tento snímok do extra kategórie. Táto trošku tragikomédia pravdepodobne nesadne každému divákovi. Pre mňa 95%(23.11.2009)

Průměrný film, který zobrazuje životní osudy Haliny Pawlowské a její rozvětvenou rodinu. Sama Halina Pawlowská si ve filmu také zahrála a napsala i scénář, který ještě Milan Šteindler rozvinul. Ve filmu exceluje Franciszko Pieczka jako ortodoxní otec a malé role si střihli také např. Petr Čepek, Karel Heřmánek, Tereza Brodská či Barbora Hrzánová.(22.2.2011)

• solver

Zoufale nudné, nedokoukáno. Ironií je, že třeba O život (z něhož jsem se k tomuto dobral) jsem ze zvědavosti dokoukal, byť to bylo ještě o řád tupější, u tohoto už nějak tuuším, že o nic nepřicházím. Ten Polák mi začal být silně nesympatický, jakmile si podruhé na něčem "logicky" poskákal - tuším po klobouku. Takové dementy prostě nemusím.(22.7.2013)

• - Český lev za Nejlepší film roku 1994, Režii (Milan Štaindler), Scénář (Halina Pawlovská), Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli (Ivana Chýlková). (M.B)

• - Halina Pawlovská při psaní scénáře vycházela ze svého vlastního života a vztahu se svým otcem. (korbitch22)

• - Filmové jméno Renaty Beccerové je zároveň hereččinou civilní přezdívkou, která vznikla z prvních písmen jejího jména a přijmení.   (sator)