V jedné z okrajových částí Ostravy je nalezeno tělo mladého muže bez dokladů, v teplákovce, bez spodního prádla a v teniskách s rozvázanými tkaničkami. Rozmlácený obličej, stopy násilí na těle. Bezdomovec? Je převezen do nemocnice, kde za pár hodin zemře. Magda s Martinem pátrají po totožnosti oběti i svědcích incidentu. Najdou informace o nelegálních zápasech, o místech, kde se konají, a kolik se na ně nelegálně sází. Je pravděpodobné, že mladík se zápasů účastnil. Podaří se kriminalistům najít toho nebo ty, kteří nelegální zápasy organizují a mají tak na svědomí mladíkovu smrt? (Česká televize)

Enšpígl

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I mě jako pražáka nasírá, když  seriál, který se odehrává v Ostravě hrajou pražáci, především proto, že si myslím , že v Ostravě je dost talentu, no nic no, to už nezměním. Na tandem Špalková a Vyorálek si ještě musím zvyknout, ale minimálně Jirka Vyorálek má velkou šanci. Házet tam soukromí obou vyšetřovatelů v poměru skoro 60 na 40 je absolutně mimo, tady to bylo fakt jak brzda. Uvidíme co Mirek Hanuš, zdá se, že to bude špageta na celou serii, ale pozornost si to u mě celkem získalo, uvidíme dál, zatím to vidím na dvě. ()

Zazie

Když se v upoutávkách chvástali, že to bude trochu jiná kriminálka, protože tam bude i soukromý život vyšetřovatelů, měla jsem chuť se na to nedívat. Kriminálních seriálů, kde se zdržovalo soukromými problémy hrdinů už bylo dost. Nakonec mi připadalo, že tam zas toho soukromí nebylo tak moc. Uvidíme, jestli se to nepokazí. Příběh celkem ušel, běžný průměr. ()

flanker.27

Není to remejk nějakého zahraničního díla? Že si tykají a oslovují se přitom příjmením jako Mulder a Scullyová. To jsem určitě v našich končinách neviděl ni neslyšel nikde od Aše po Frýdek-Místek. Zobrazení policejní práce strašně naivní (na místě nálezu těla nikde bariéry, zajišťování stop stylem "hele, zakrvácená klec v příkopu u cesty" sem propadla z nějaké parodie a patetické věty ve stylu "tuhle fázi vyšetřování nesnáším" z úst "zkušené a protřelé kriminalistky" (už zase ženská, jestli to není přímý remejk, musí to být aspoň vezení se na trendech, ještě by to měla být feministická lesba, ať jsme jó světoví a inkljůzivní) trhají bránici. Přízvuk nekomentuju, na to nejsem dostatečně erudovaný pičo, ale vedlejší linky s bosým pošahaným synátorem a manželem hudebníkem taky nejsou zrovna výzva. Vážně doufám, že Devadesátky zase ostatním ukážou, jak se to má dělat, stejně jako Případy 1. oddělení. ()

honajz

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tvl, fakt miluju, když herci z angažovaného pražského divadla jezdí dělat politickou osvětu do zaostalých částí republiky, třeba na Moravu nebo do Slezska. Přitom hrát to neumí, emoce to neumí dát najevo, šumluje to, mluví pražským dialektem (v Ostravě!), Špalková snad dokonce umí mluvit se zavřenou pusou. Děj neskutečně nudný a natahovaný záběry typu auto jede, záběr zepředu - auto jede, záběr zprava - auto jede, záběr zleva... Do toho budou strašně napínavé podpříběhy - nejspíš zahýbající Plesl, nejspíš vězeň který se chce pomstít, maminka bývalá operní pěvkyně... Žádné napětí, žádné zvraty, postavy fakt nijaké (hlavně policajtka, co během práce stíhá obětavě starat o své dítě, to zní skvěle) a Vyorálek měl zůstat u Mráze, tahle postava mu jde daleko líp než drsoň. Pár zajímavých záběrů z Ostravy celý film fakt neutáhne. Btw, dodnes jsem měl za to, že warez je nelegální a pololegální nabídka filmů, hudby atd. ke stahování, ale že se tak člověk dostane na darkweb, to je pro mě novinka. Jo, a policie nezajistila místo činu a nebyli na něm technici, že policajtka najednou náhodou najde hned vedle zakrvácenou a asi předtím nijak podezřelou bednu? A to hledání loga - to fakt policajti neznají Yandex, TinEye, Google image Search a podobné programy?! ()

rakovnik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na pilotní díl celkem slabota. Celý vyzněl tak, že o hlavní případ téměř vlastně ani nešlo. Spousta slovní vaty - ty řeči u kávy o fázi vyšetřování byly až trapné. Rodinné trable zabraly půlku děje. Navíc záporáci byli fakt amatéři - viz lustrace, zahození GPS, snadno odhalitelné lži. A to vše pozoroval zpovzdálí propuštěný vězeň, který by se více hodil na místo naprosto tragického šéfa oddělení. ()

• Premiéru úvodní epizody sledovalo v průměru 1,68 milionu diváků (15+). Byl to nejlepší výsledek večera a také celého pondělního dne. (rublik05)
  • Malá (Petra Špalková) smaží na pánvi řízky pro rodinu. Na to, aby je měla do zlatova usmažené, ji stačila přesně minuta. (sator)
  • Na samý závěr dílu zní píseň „Bicycle Race“ od skupiny Queen. (sator)