Wall Street je nepochybně tou nejpřitažlivější čtvrtí planety – žádné jiné místo na světě není tak výstižným symbolem bohatství, moci a vlivu. Svodům snadných výdělků podlehnou i dva hráči na této šachovnici – jedním z nich je ostřílený burzovní spekulant a multimilionář, tím druhým mladý burzovní makléř, nováček ve světě velkých financí, který není připraven na morální konflikty, jimž bude nucen čelit. Jejich nebezpečné přátelství, které vzniká na pozadí býčího trhu mezi lety 1985 a 1986, se stane výsměchem vztahu mentora a jeho svěřence, profesora a studenta, otce a syna. Jedním z hlavních protagonistů je Charlie Sheen, který hraje mladíka sužovaného odvrácenou stranou jeho povahy. Postavou finančního žraloka Gordona Gekka (Michael Douglas) je ten nejpodlejší manhattanský predátor. Okouzlující a bezohledný mravní zkrachovalec je totiž připravený zlikvidovat veškeré své rivaly. (HBO Europe)

Weirdman

Jeden z najdepresívnejších filmových zážitkov za posledné mesiace. Naozaj. Ľudia ako Gordon Gekko zo mňa vyslovene cucajú zvyšky energie a dobrej nálady. Navyše chaotické prostredie, v ktorom sa film odohrával to len geometricky umocňovalo. Ale na druhú stranu keby Stone nebol taký skvelý rozprávač nemalo by na mňa Wall Street toľký dopad. Takže za toto má moje uznanie, ale viac než 3* nie som ochotný dať... (●) ()

BAADRAAM

Wall street (film) je v podstatě typickým příkladem cesty na vrchol a posléze strmého pádu mocichtivého a po penězích prahnoucího muže. Z filmu přímo cítím, jako kdyby mi chtěl dát ponaučení: ,,Neder se za každou cenu nahoru, ale zůstaň průměrným, byť s menším platem, ale jistotou v práci." Typickým příkladem je právě otec onoho ctižádostivého muže. Otázka stability je zde ovšem sporná. Když se již někdo do výšin dostane, bude se pravděpodobně obávat jediného a sice ztráty. Ztráty zaměstnání a vůbec celého úspěchu, který si těžce vydřel. Kdo však hýbe celou firmou? Právě ona elita nahoře, co vlastní akcie firmy (konkrétně Blue sky). Zda příjde průměrný muž ztvárněný Martinem Sheenem o práci závisí právě na tom, co se nahoře děje. Jistota v zaměstnání není tudíž jistá nikde, ovšem pád na ,,hubu" je rozdílný. Zatímco Martin Sheen ztratí ,,pouze" místo, které si pak může (pokud nebude zrovna fin. krize) sehnat bez problému u jiné firmy (když má již tak dlouhou praxi), jeho syn a možná i Gekko(Douglas) ztatí jak práci, byť obchodování s akciemi, komoditami, opcemi a jinými cennými papíry není zrovna typickou prací, tak možná předraženou ženu, která s ním byla jen kvůli kešům, slávu, moc i prestiž. K tomu možná přibydou dluhy a trestní stíhání, poněvadž jak řekl jednou Mario Puzo: ,,Za každým velkým bohatstvím stojí zločin.". Tedy filozoficky řečeno: ,,Pád ze shora bolí daleko více než pád zdola."........Je to ovšem film podobající se více či méně jiným obdobným a řekl bych i lepším filmům. Michael Douglas hrál samozřejmě dokonale, měl úspěch a dobře ho dokázal předstírat. Bohužel mi docela dost přpomínal svým způsobem hraní Al Pacina, který je můj o něco větší oblíbenec.....Nejlepší film na téma vzestupu a pádu, který jsem měl čest vidět, byl SCARFACE, kde Michael Corleone, houby Antonio Montana, přímo exceloval....Hodnotím na ***, byť mě tento film docela zaujal. ()

Titleist

Skvělý film o sviňovosti, která je denním chlebem na Wall Street. Oliver Stone se filmu ujal skvěle a už se nemůžu dočkat pokračování s Shiou LeBeoufem... ()

megajalec

Ťažký námet spracovaný však dobre. Pre mňa ako človeka príliš sa nezaujímajúceho o burzu a veci s tým súvisiace to bolo podané celkom zrozumiteľne, i keď niekedy som bol v lese. Skvelý Dougles je ďalším pozitívom filmu. Čo sa mi však nepáčilo, bola predvídateľnosť filmu. Človek hneď vytuší, že tam bude zápletka s otcom a to bude nosný bod filmu a vlastne aj ten pomyselný bod, na ktorom sa to celé otočí. Dlho som rozmýšľal nad 4*, zatiaľ však veľmi dobré tri ()

Insspektor

Moja prvá filmová láska. Keď som úplnou náhodou ako 12 ročný videl Wall Street, povedal som si že budem burzovým maklérom. Čuduj sa svete, táto idea ma drží dodnes keď študujem bankovníctvo aby som raz tým maklérom aj bol ;)...Sheenovci, Douglas i Stone famózne výkony klobúk dole pred touto partou. ()

gotham

One-man show Michaela Douglase mě naprosto uhranula. On tu samozřejmě není žádný ctnostný a férový obchodník, naopak je to pěknej hajzl, ale já si ho oblíbil. Jeho Gordon Gekko je prostě neskutečná postava, člověk by chtěl alespoň na chvíli být v jeho kůži. Naopak nikdy jsem moc nemusel Charlieho Sheena, ani tady se mi nelíbil, ale kvalitě snímku to naštěstí neublížilo. Neobyčejný film z neobyčejného prostředí, nutnost pro každého filmového maniaka. 90% ()

nikkittka

Suverénně nejlepší Stone,nekorektní,obouvající se do ošidných témat a ochotný jít až na dřen,to vše při zachování kompaktnosti a zábavnosti filmového materiálu.Škoda že Charlie Sheen nezůstal u podobných rolí,dobře že Michael Douglas je tak skvělý herec a jen mě mrzí,že si Stone neodpustil to pokračování.Nebylo vůbec zapotřebí. ()

Mustaffa

Výborný film, i když jsem vůbec netušil o čem tam celou dobu kecaj, to bylo pořád samé "5/8 zisku", "zvedli jsme to na 16,5 a pak to prodáme", "nálada je na burze pozitivní, tak to ber za 20 nebo nech být" a pak samé indexi, dividendi, emitenti, obligace portfolia atd., ale tím výborným filmem to udělala skvělá režie a především skvělí herci! I když jsem filmu rozuměl asi jako slepý obrazu, tak jsem se rozhodně nenudil a to jde... ()

jack_scott

Charlieho Sheena fakt nemusím, o to víc se mi ve filmu líbil Mr. Gekko. Je pozoruhodné, jak v druhém dílu naváza lna mistrovství, které předvedl zde. Po herecké stránce výborné. Koneckonců- byl tehdy ve výborné formě. To se dá ostatně říci i o režisérovi....Možná se mi druhý film líbí víc, kvůli lepší kameře, ale určitě také dávám 80% za pěknou podívanou. Jen škoda příliš rychlého konce...Jakoby to Stone dělal schválně či co. ()

cguio

Film o lidech, kteří si na nic nehrajou. Nejde jim o to, aby po sobě něco zanechali, jejich smyslem života jsou pouze peníze. Oliver Stone mě přesvědčil o tom, že v této branži bych pracovat nemohl ()

VanBradley89

Ukázka nablýskaného světa, kde nic není tak čisté jak se zdá. V působivém provedení Olivera Stonea. Skvělý Charlie Sheen a ještě lepší Douglas. ()

BenchPress

To ďábelský spojení Stone + oba Sheenové + Douglas funguje opravdu neskutečně. Herci se snaží všichni, ale to, co předvádí Douglas je opravdová extratřída. Jestli si nějak představuju bezcitnýho kariérního šmejda, tak právě tak, jak to v tomhle snímku zahrál Douglas. Hlavně díky němu a Stonově režii se jedná o opravdu výborný filmový zážitek. Bavilo. 5/5. ()

koza3

Výborné. Dnešní broker se na tenhle snímek musí dívat s hodně velkou nostalgií. Časy, kdy obchodování fungovalo po telefonu a chlapi se přeřvávali na burze jsou dávno pryč, ale predikce, síla informace a dávka sviňárenství jsou stále potřeba pro úspěšné obchodníky. Wall Street ukazuje jednu velkou rybu, která vydělávala denně milion dolarů ne úplně fair-play a malého obchodníčka, který by se chtěl jednoho dne ocitnout na druhé straně drátu a být tím válejícím se milionářem na jachtě. Příběh je parádní, odsýpá to, má to zvraty, nečekané události a k tomu všemu Vám notují perfektní výkony Douglase a Sheena. Prostě poezie z roku 1987. ()

hrumsrt

Zajímavý, jak jen film z burzovního prostředí může být. Poměrně záživně představen koncept insider tradingu. Herecké výkony jsou super, ale mě tu spíš kraluje Charlie Sheen, ta jeho dravost a sršící ambice jsou skvělé. Jediná větší výtka je v castingu hlavní "kočičky" coby Daryl Hannah, která se naprosto nehodí do takovéto role. Není vůbec nějak hezká a straší tu dost dlouho. Chce to ale určité sebezapření sfouknout tenhle film jedním nádechem s plnou pozorností. 75% ()

cimrman2.

Moje němčinářka mi prozradila že tohle ji bavilo více než Vlk z Wall Street - já říkám NEIN NEIN NEIN! Tématika rychlé bohatství z ničeho wall street investování, free market, amerika všechna tahle podstatná jsou přitažlivá. Herecké obsazení vypadá rovněž slibně ale to jest vše kromě pár mimodějových linek jako sheenův vztah s tátou mě to nezaujalo. Je to málo extravagantní nepoutavé nemastné neslané. Daryl Hanah mě tu vyloženě štve. ()

matoada

Tak toto je takmer komunistická propaganda. Jediné čo za niečo stojí v tomto debilnom filme je skvelý Micheal Douglas. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook