Starému dobrému Olímu se dá vytýkat ledacos (předpojatost, absence nestrannosti) rozhodně mu však nejdou upřít dvě základní (zásadní) věci. Přímý tah na branku a fakt, že vždy moc dobře věděl, o čem právě točí. Nahodil, počkal, pořádně zasekl a „oběť“ (divák) byl(a) jeho. Takový je i zdejší hlavní hrdina, Gordon Gekko.Velké zvíře (z) Wall street v podání živelného (po zásluze oscarového) M. Douglase, jehož zářivý úsměv by mohl dělat reklamu nejednomu výrobci zubní pasty. (On by ji (ho) však bezpochyby koupil, vysál a ....poslal do konkursu). Jako jeho žák (přesněji řečeno obyčejný prostředek-„bílý kůň“ k dosažení jeho cílů) mladíček Ch. Sheen coby ambiciózní nezkušený burzovní makléř s touhou konečně prorazit do světa velkého byznysu. A tak (Gekkovi) stačí pouze nastražit blištivou návnadu a už jste jeho. Šplháte (letíte) nahoru, nemáte čas resp. nechcete nad tím moc přemýšlet a když se konečně chcete alespoň na chvilku (po)zastavit a pořádně nadechnout, zjistíte, že to nejde a vy nemůžete dýchat. Chvilku to zkoušíte se zatajeným dechem, ale dojdete k neodkladnému, tj., že se to (stejně jako samotná chůze po hraně žiletky) nedá protahovat donekonečna. A city, ty do tohoto odvětví opravdu nepatří..... Těch dvanáct procentních bodů strhávám za absenci nestrannosti, jistou černobílost postav a moralizující závěr. Z čistě subjektivního, lidského, osobně zainteresovaného (viz závěrečné titulky) pohledu O. Stonea se to dá (možná) i pochopit, objektivně (filmařsky) nikoliv. Divák není cvičená opice, umí si udělat ú(roz)sudek sám.Ostatně karty jsou jednoznačně rozdány. Vždy (tu) budou „žraloci Gordonové Gekkové, vždy tu budou Martinové Sheenové resp. odboráři a vždy tu budou mladí ambiciózní Charlie Sheenové“, s tím rozdílem, že Ti skuteční („Ch. Sheenové“) budou (i) bez morálních dilemat. To je holý nezpochybnitelný fakt. Tak jako, že zítra ráno vyjde slunce. A hlavně, vše má dvě strany mince. Z tohohle dílka (ať se na mě nikdo nezlobí nebo klidně ano) křičí to levičáctví na všechny strany. Přesto... dostatečně poutavých, bavících, (režijně) nápaditých, ani na okamžik nenudících, nadčasových ....88%. zajímavý komentář (pro mě): gudaulin(9.4.2013)

Nemůžu se ubránit pocitu, že Stoneova fungující moralita měla daleko větší dopad v době svého vzniku a že za těch dvacet let až příliš zestárla. Nedá se jí ale upřít atmosféra, protože režisér diváka aktivně vtáhne do zpoceného a nervozního prostředí makléřů, a to i přesto, že se nijak neobtěžuje s vysvětlováním či aspoň naznačováním jeho pravidel. Hlavní slabinou je scénář, který jen trochu zběhlý divák lehce prohlédne už na začátku a vývoj postav i zápletky mu nedá příliš velkou práci. Naopak silnou stránkou je hlavní herecká dvojka. To, že válí oscarově úlisný Douglas není překvapením, ale odhodlaný Charlie Sheen, jehož postava nasadila tempo přímo ďábelské, to je kreace vpravdě dechberoucí. Životní pravdy v tomhle filmu najdete, ale je jen na každém z diváků, aby posoudil, jestli je chce dostat tak jasně naservírované.(28.1.2007)

Film, který ukáže, že dělat brokera není zas tak primitivní a že to může dělat každý, kdo má známost nebo počáteční kapitálek. Nešlo tady ale jen o obchodování, ale o Stona, který nám opět ukázal, že když něco natočí, ať je to o čemkoli, stojí to za to. Děj vás vtáhne, aniž by jste měli zájem o tento okruh lidí zabívající se burzou a tím i vlastně osudem většiny zaměstnanců, jejich platů a v konečném důsledku i jejich spokojeností. Ukáže nám, jak drsná společnost může na vrcholu být, a že občas se někdo najde kdo se tomu postaví čelem, protože pocítí, že to správné není a peníze nejsou zas tak na prvním místě, ale vlastní pocit, že jsem udělal něco dobrého nejen pro sebe. Opravdu jsem se na to díval, a ráááád. (( ::(28.1.2007)

Základný rozdiel medzi Wall Street a Money Never Sleeps je v tom, že v roku 1987 bol Oliver Stone politicky angažovaným režisérom, kým v roku 2010 bol politickým aktivistom, ktorý vo voľnom čase nakrúca filmy. Totižto Wall Street má v prvom rade kvalitný príbeh, skvelé dialógy a aj vďaka určitému schematizmu dobrý spád. A excelentného Michaela Douglasa!(26.5.2013)

Burziáni a chamtivost. Prachy a "demokracie." Nablýskanost a proletariát. Pobyčejná poctivost a křečci s neustále křečovitějšími arumenty, jen aby si moghli omluvit vlastní bezohlednost. Hutnost i přes ta osmdesátá léta. Vážné téma. A není nad to, když člověk porazí protivníka jeho vlastní zbraní. A hlavně starší, dobrý, kvalitní Oliver Stone.(1.2.2007)

• - Wall Street byl vůbec prvním filmem, v němž se objevil mobilní telefon. Šlo o Motorolu DynaTAC 8000X, první mobilní telefon, uvedený na trh v roce 1983. (Tommassi3)

• - Malé cameo si ve filmu zahrál i režisér Oliver Stone, a to malou roličku telefonujícího obchodníka z akciemi. (Terva)

• - Bud Fox (Charlie Sheen) nosí hodinky značky Lorus Quartz. (dyfur)