Démonický Michael Douglas při jednom ze svých hereckých vrcholů. Charlie Sheen slušný, Daryl Hannah nevyužitá a vlastně i krapet zbytečná. Sebevědomý Oliver Stone je se svou režií zatraceně dynamický a nápaditý, Robert Richardson zase kouzlí. Námět je slušný a znovu kritický, ale pro běžného diváka je to zmatek, žádné vysvětlivky Stone nepřikládá. Což je určitě škoda. I po letech nicméně pořád zábavné. Není to film, u kterého by divák hltal jednotlivé scény, ale jako celek jednoduše funguje i dnes, protože prostě nestárne. Arogance, bezohlednost, touha vydělat za každou cenu a režisér, který znovu sáhl do vosího hnízda.(2.11.2016)

Dalo by se říct, že Wall Street je typickým příkladem filmu, SPOILERY!!! kde "starouš" zaučí horlivého mladíka, jenže "starouš" nehraje fér a proto mu to mladík vrátí jeho vlastními zbraněmi, KONEC SPOILERŮ! ale není to zdaleka jen o tom. Tento film nám především ukazuje, jak moc "svobodná země" ta Amerika vlastně je… :-) Jak se dá vydělat ohromný balík peněz a zároveň prodělat ("Tak vyděláme jen 10 miliónů dolarů, no.") a jestli peníze jsou opravdu vše a co znamená rodina. Jistě, když to vidíte napsané, tak je to klišé nad klišé, ale když to vidíte v pohybu… to je věc! Oliver Stone je schopný režisér, a pokud si k tomu přizve ještě schopnější herce (Charlie Sheen byl opravdu skvělý, Douglas byl přímo famózní) tak se nemusíte bát o výsledek. Já jsem moc spokojený a nemám jediné sebemenší výhrady (pravda, většině těch ekonomických výrazů jsem nerozuměl, ale stejně jsem pořád chápal, o co jde). A co je hlavní, mohl jsem se naplno zasmát vtípku z Žhavých výstřelů 2, kdy se míjí lodě, na kterých jsou právě Charlie Sheen a Martin Sheen, kteří na sebe křiknou: "Líbil ses mi ve Wall Street!"(14.7.2010)

Pred uvedením druhého dielu, na ktorý sa nesmierne teším, je fajn si opäť pripomenúť dnes už kultovú jednotku:) Wall Street zachytáva Olivera Stona v období životnej formy (´86- ´91), takže ohľadom réžie a scenára nemôže byť pochýb. Všetko klape ako má, Douglas si svoju rolu parchanta maximálne užíva...a predovšetkým, divák si to užíva so všetkými zúčastnenými...Nestarnúca klasika!(8.4.2010)

|| Scenár: Olivier Stone, Stanley Weiser | Hudba: Stewart Copeland | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: American Entertainment Partners, Amercent Films | Rozpočet: 15 miliónov $ | Tržby: 43,848,100 $ | Ocenenia: Oscar: 1 - Michael Douglas (HR) || Vynikajúci film o svete Wall Streetu, ktorý ponúka omnoho psychologickejšie vypracovaný zážitok, než vizuálne orgastický Vlk z Wall Street. Charlie Sheen v jednej zo svojich životných rolí, s tradične perfektným Douglasom. Film typu garantovaného zážitku. 80% | FullHD, THX, EN DTS |(10.1.2015)

Kvalitně natočený film s relativně nesrozumitelnými dialogy. Buď se hlavní aktéři mezi sebou baví burzovní hatmatilkou, nebo neustále používají pořekadla a přísloví. Herecký výkon Michaela douglase je výborný, ale nikoliv však oscarový (dle mého názoru). Charlie Sheen se zde snaží imitovat Toma Cruise. Jeho výkon je dost hrozný. PS: Nic proti Cruisovi - toho já rád.(29.4.2006)

• - Oliver Stone dal na výběr Charliemu Sheenovi, kdo by měl hrát jeho otce. Charlie si (z herců Martina Sheena a Jacka Lemmona vybral právě svého otce Martina. Stone dal později Lemmonovi roli ve filmu JFK (1991). (viperblade)

• - Film měl pracovní název "Greed" (Chamtivost). (Elwanelyn)

• - Gordon Gekko (Michael Douglas) byl zažazen Americkým filmovým institutem v žebříčku nejzápornějších charakterů amerického filmu na 24. pozici. (TheDude)