Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  *

  Jak jinak - Polívka, Holubová, Dušek - rozdíl mezi tímto, a dalšími, jmenovanými herci obsazenými filmy, spatřuji pouze v tom, že zde více než kdy jindy nevnímám Máru, Márovou a Břečku, ale pořád Polívku, Holubovou a Duška, zdatně jim sekunduje afektovaná a přehrávající Cibulková. A k námětu - koho to ještě zajímá?(21.2.2009)

 • GeusX
  *****

  Pelíšky jsou sice jedinečné, ale Pupendo, které se může pochlubit obdobným hvězdným obsazením, je rozhodně také velmi zajímavý a velmi inteligentní kousek s promyšleně trefným, decentně dávkovaným, humorem! Obzvláště pro pamětníky, Husákovu generaci nebo starší. Vzhledem k tomu, jakým komediím občas dám i čtyři hvězdy, musím zde zvýšit na hvězd pět. Výborní herci (škoda jen představitelky Pavly, Nikoly P., že místo hereckému umění dala poté přednost herectví za rychlý prachy...). (viděl jsem >5x)(28.12.2015)

 • novoten
  **

  Když se začne opakovat Holubová s dříve geniálním Duškem a nemají vás čím překvapit, tušíte zradu. Když se ale z Hřebejka poprvé stane otravný rutinér, je to skoro k pláči. S odstupem se tak Pupendo stalo předvojem krize českého filmu, kdy divák při zběžném zhlédnutí obsazení snímků jen málokdy nenarazil na jeden z osvědčených hereckých týmů nebo jejich kombinaci. Když pak taková situace nastane a vy jste otráveni, že vidíte pox-té scénu známou odjinud, nezbývá než čekat, až zase přijde Pavel Liška, rozčísne atmosféru svým nezapomenutelným výrazem a vepřovým hlasem pronese věčné moudro. Komplikovat nudně vystavěné rodinné vztahy volební urnou nebo sochařskou zakázkou, tomu říkám scenáristická bezradnost. Nafouknutá osobitá bublina totiž pořád zůstává jen bublinou.(17.4.2006)

 • Boogeyman
  *****

  Vynikající film. Hřebejk ho přinesl v době, kdy český filmový trh ještě nebyl přesycen jím samotným a Holubovou, Duškem, Liškou, Kleplem... a díky tomu se setkal s poměrně slušným a zaslouženým úspěchem u diváků i kritiky. Kdyby stejný film natočil dnes, byl by opět strhán a haněn čistě jen z principu českých filmových pseudoodborníků.(11.12.2008)

 • ripo
  ***

  Veľmi priemerná komédia, ktorá si nezasklúži viac ako 3 * ... Bohužiaľ ... Bolo tam nakúsnutých viac vecí, ktoré však neboli vypointované. Za všetky - situácia s voľbami - načo to bolo ? Na priblíženie doby ? Na zdôraznenie absurdity situácie ? Ako by to bolo a priori robené pre diváka totálne neznalého vtedajších pomerov (terajších teenagerov - tých však zaujíma žánrovo niečo iné) alebo pre diváka žijúceho na západ od Ašu (ten však nemôže z absurdity pomerov ukázaných v tomto filme pochopiť nič). Pán Hřebejk : Niekedy menej, môže znamenať oveľa viac....(31.8.2005)

 • - Film sa odohráva v roku 1982. Je možné si to všimnúť v scéne, kedy Honza (Matěj Nechvátal) odpovedá na prírodopise a na tabuli je dátum 1. 6. 1982. (Jello Biafra)

 • - Ve scéně, kdy Vláďa (Pavel Liška) vypráví v autě o svém německém ovčákovi Britě, tak za nimi jedou další auta, ta ale po nějaké chvílí najednou zmizí. (SONY_)

 • - Po titulech Pelíšky (1999), Šakalí léta (1993) a Musíme si pomáhat (2000) se jedná o čtvrtý Hřebejkův film, který se odehrál v minulosti. (vyfuk)