Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

movie

Pár geniálních vtípků se tu určitě najde, ale co se zbytku týče, nejedná se o nic výjímečného. Mnohem lepší a zajímavější je třeba soundtrack Jana P. Muchowa a jeho One Hand Band nebo Onříčkova starší dílka Samotáři a Šeptej! ()

Kulmon

Macháček je možná dobrej herec, ale na scénařinu se měl vykašlat, aby to nedopadlo jako v tomto případě. Jedna hvězdička je za "milostnou scénu" Ivana Trojana a druhá za Ivana Trojana jako Hitlera. ()

Jara.Cimrman.jr

"Řikám ti, vo kuřata se nestarej. A žádný orly jsi neviděl." Standa s Ondřejem jsou dokonalí kreténi, kteří dělají velmi zábavné věci a já jsem naštvaný na to, že mezi sebe nechali vstoupit další postavy, kterým se jejich úroveň debility nepodařilo udržet. A já jsem jim to tak přál. Já jsem pil normální houbovej čaj, zašíval jsem si ránu jehlou bez nitě, měl jsem znuděný sex se Sandrou a dokonce jsem i počkal, počkal, ale mezitím se mi zjevila na můj vkus velká spousta nezábavné vaty. ()

dobytek

Skoro 20 let jsem žil v domnění, že tenhle film je nějaká strašná blbost, kterou opravdu nepotřebuju vidět, takže poprvé jsem film viděl až v roce 2022, když jsem na to úplně náhodou natrefil v televizi. A ono se mi to líbilo, což jsem teda nečekal. Neřikám, že je to nějaká bomba, ale jsou tam okamžiky, kdy jsem se opravdu nahlas zasmál. Třeba Trojanův proslov ve stylu Hitlera byl geniální. A dvojka Macháček s Taclíkem mě taky pobavila. Vytvořili takovou českou variaci na Blbý a blbější. Navíc ve filmu hraje docela velkou roli Renault Vel Satis, což je moje srdcová záležitost. A jelikož to auto umí mluvit, tak dokonce i řekne jednu hlášku. A ještě nemůžu zapomenout na písničku Moloko - Time is now. ()

Dadel

Zdařilá černá komedie. Bohužel po druhém shlédnutí jsem se bavil už méně, ale i tak výborné. Zaujmou hlavně skvělé ksichty (úmyslně nepíšu herci) - hlavně ty dvě holky - snad se jich ještě v nějakém filmu dočkám:-) ()

Djoker

Ondříček potřeboval přiložit pod kotel, a tak ke scénáři přizval i huliče Macháčka. Společně stvořili další várku podivných existencí, které občas pobaví, ale film je proložen tolika bizarnostmi, že se vytrácí jistá přirozenost. Vzhledem k šílenostem, které děj průběžně nabízí, má však Trojan velký prostor pro svou další exhibici. ()

flanker.27 odpad!

Český film ve své plné ubohosti, od 90. let až po dnešek. Nesmál jsem se před sedmnácti lety v kině a dneska už to nedoženu. ()

Morien

Nestačím zírat, Marek Taclík ve filmu a já ho žeru! Tady mě kluk jeden kudrnatá potěšil. První polovina, nebo první dvě třetiny, bůh ví, kdy se to vlastně tak nějak neznatelně zlomilo, mě bavily víc. Možná jestli tam toho přece jenom na jeden film nebylo natlačeno moc. ()

brit84

Pro mě nejlepší komedie, kterou jsem v poslední době viděl. Nechápu jak to, že to má jen průměrné hodnocení. Vtipem to jen srší. ()

Sarkastic

„Andreo, co myslíš, jaký lidi končí na dně přehrady?“ – „Myslím, Martino, že lidi, který se do něčeho namočili.“ Tak tady jsem s očekáváním, pravda, dost přestřelil. Nevím, proč se mi Jedna ruka tak dlouho vyhýbala, nicméně Samotáře a Šeptej jsem viděl před dlouhými 7 lety, a úplně jsem zapomněl, jakým typem humoru se Ondříček prezentoval. V případě tohoto filmu jsem se totiž smál tak často, až mi tekly slzy. Tak skvěle napsané (záměrně) dementní dialogy a vypatlané postavy se často nevidí, a těch zabijáckých hlášek! Ale zpátky k postavám; čtveřice „vyšetřovatelů“ sice občas zahraje na jednodušší, avšak rozhodně funkční notu, Matáskův „řezník“ si vystačí s jedním zdrcujícím výrazem a větou, pod odpověď Myšičkova psychouše bych se zlomyslně podepsal, Třískův divadelník dostal minimum prostoru a přesto stačil „zaválet“, ale hlavní tahouny vidím jednoznačně v Trojanových (ty jejich dialogové výměny….vrcholící při groteskním milování!). Šílená matka a její metody výchovy jsou super, ale to co předvádí Trojanův Zdeněk…nejde jen o pasáž s projevem, vždyť ten zářil snad v každé scéně. Jistě, sem tam se najde hlušší místo či něco mírně vyšumí do ztracena, ale celková zábavnost téhle černohumorné, absurdní, bizarní a lehoulince zvrhlé (scéna s pejskem asi nesedne každému…že?) šílenosti dává na tyhle místa celkem v pohodě zapomenout. I když jak si tak čtu některé zdejší komentáře, asi musíte být správně „úchylně“ naladěni…a to já teda rozhodopádně byl! A když si k tomu všemu připočtu pohodovou hudbu včetně melodie doprovázející Vůdce (ta mi ostatně hrála v hlavě ještě dlouho po zhlédnutí), rád nadhodnotím a těch slabších 5* filmu dám. „Co to je?“ - „Rukavice…“ – „Na co?“ – „To sou rukavice…které jsou na rukavicích. Jsem unavený, dobrou noc.“ – „Dneska je čtvrtek…!“ ()

Gilmour93

Mimořádná linka Praha - Berlín - Tokio, na palubě samí loseři, psychouši a podivíni, kapitán Ondříček pilotuje podle letového plánu střídajícího světle černé momenty se samoúčelností a rozpaky a uličkou vrávorá stevard Macháček, jenž jako retardovaná, zhulená a mimo normální kmitočet se pohybující postava patří mezi největší klišé českého porevolučního filmu. Když má v člověk při podobných dílech zapomenout na prostoduchost zápletky, musí ho válcovat situační gagy, vypointované dialogy a možná i nějaký přesah, ale tady všechno působí tak prvoplánově, že Bodie s Doylem, führer Trojan a Hanča Zagorová spásu nepřinesou.. ()

Brouk

Nevím, co si o tomto filmu mám myslet. Celý ten film na mě působí divně a moc nechápu stylizaci hrdinů do jiných postav, které nápadně chováním i vzevřením připomínají... jako kdybych to všechno už někde viděl... DceruškaV.Dlouhého připomíná M.Jovovichovou v Bessonovo Pátém elementu, její kámoška jako kdyby byla stejně vykulené dvojče Ch.Ricci z Addamsovic rodinky. Nemluvě už o hlavních hrdinech (Blbý a blbější) a takových přirovnání je tam víc... Ovšem fuhrer Trojan byl boží a jeho ekologická cold lady také. Ale, co s přirovnáními a kritikou... JÁ JSEM SE SMÁL! A ČASTO! A to se tuším od komedie, čeká, ne? Tak co... :-) Dáme normální houbovej čaj a bude... :-) ()

Aluska88

Velmi nápaditý a originální film s nezapomenutelnými herci, postavami, scénami a hláškami. Společně se Samotáři se jedná o klenoty tvorby Davida Ondříčka, i jedny z nejlepších českých filmů posledních let. "Abychom se společně odlepili od země, vzhůru k obloze, nesmíme se bát, je třeba obětí a my musíme být připraveni je podstoupit." ()

genetique

Tuzemské komédie mám rád preto, že sú na míle vzdialené tým spoza mláky. Donedávna sa nestávalo často, že by niekto stavil na kartu amerického typu uletenej komédie a ja som takéto pokusy ani nevyhľadával. Tento prípad je však iný. Je to taký mutant americkej uletenej bláznivosti a poctivej českej nápaditosti. Tento mix sa ukázal ako veľmi dobrá voľba, aj keď miestami tvorcovia akoby tápali a nevedeli, ktorým smerom sa ubrať. Trošku pichli do drámy, trošku do thrilleru, ale nakoniec sa všetko ukázalo ako rýdza čiernohumorná jednohubka nie pre každého. 70%. ()

molotov

Musíte vypnout mozek, za odměnu dostanete příjemnou podívanou s tradičně skvělým Trojanem. Ke všem výtkám typu Co to mělo jako být? a Jaký to mělo smysl? atd. bych řekl, že to je prostě crazy komedie, tady se smysl hledat nemá. Jasně, i crazy komedie může mýt smysl, ale taky nemusí a přesto může být dobrá, a to je přesně tento případ. ()

ScreamJay

To nyc, to bude gut......a nebo že by ne-e?? Tohle je stejně rozporuplný film jako je rozpolcená osobnost případ pro psychologa. Na jednu stranu solidní zpracování, solidní střih a místy vtipné hlášky, skvělý Ivan Trojan, žen na tu druhou občas kýčovité, nevtipné, upávající až nudné. Postavit děj celého příběhu na tak podivně chatrných základech, to je asi stejné jako stavět mrakodrap na pískovišti. Jenže opravdu vystavěli pánové v čele s Davidem Ondříčkem i z toho pískoviště minimálně aspoň bytovku. Děj graduje, což je u komedie oceněníhodné, závěr je taky celkem překvapivý a postava Ondřeje je na svou mírně řečeno lehkomyslnost velmi přesvědčivá. Takže pokud vám stačí obyčejnej turek a nepotpíte si zrovna na exkluzivní vídeňské se šlehačkou v podobě 100% humoru, pak je tohle kafíčko určeno právě pro vás. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017