Dům Na poříčí

Předloha:

Karel Štorkán (kniha)

Hudba:

Petr Hapka

Josef Šebek, Luděk Munzar, Ota Sklenčka, Bronislav Križan, Milena Steinmasslová, Jiří Kodet, Bořivoj Navrátil, Václav Mareš, Miloš Willig, Vlastimil Fišar (více)

Predlohou filmu bol román Karla Štorkána "Milión". Kniha i film zobrazujú udalosti okolo veľkej stavebnej katastrofy v Prahe roku 1928, pri ktorej zahynulo 46 stavebných robotníkov. Nešťastie vtedy vzrušilo celú republiku, pritom však nikdy nebolo úplne objasnené. Tvorcovia sa sústreďujú na príbeh Ing. Vondráka, projektanta stavby. (Film a divadlo)

BruceTichac

Mrzí mne ta negativní hodnocení. Samozřejmě, že je filmu propaganda patrná, ale v kterém filmu z 80. let proboha není!?!? Když toto pominu, jedná se o dobře natočený film se zajímavým námětem. Dokonce i samotné zřícení budovy je na tu dobu natočeno velice realisticky. A následující vyšetřování a soudní proces nemají chybu. Od filmu jsem nic neočekával a byl jsem velice mile překvapen. ()

Save77

Protože mám Štorkánovu knihu Milion, těšila jsem se, že uvidím její zpracování. Dům Na Poříčí mně velmi zklamal. Výborné herecké obsazení jako pan Luděk Munzar, Radovan Lukavský, Jiří Kodet, ovšem ve špatných rolích. Scénář se dle mého názoru vůbec nepovedl. Jediný smysluplný záběr který se mi líbil, byl na malého ptáčka v klícce, který přežil pád stavby. ()

Jiljí

prvorepublikové stavitelství je dodnes vyhlášeno svou novátorskou metodou, kdy se místo malty používaly mnohem levnější chrchly z nosy. ()