Zagros

O statečném kováři je z dalších pohádek z dětství, která mě spíš děsila. Tvůrcům se povedlo vytvořit temnou atmosféru, která rozhodně není pro nejmenší. Pohádku jsem si užil až jako starší, když už jsem se tolik nebál ošklivé ježibaby a tísnivé hudby. :-) Každopádně pohádka měla napínavý příběh, zmíněnou temnou atmosféru, dobré obsazení tři hlavních postav, slušnou výpravu a exteriéry a přinesla i nějaké to poučení. Pro nejmenší děti bych ji určitě nedoporučoval, ale těm starším by se líbit mohla, stejně jako dospělým, kteří mají duši dítěte a občas ještě věří na pohádky. :-) ()

Burdock

Tak samozřejmě Pavel Kříž klasicky hraje jak prkno, ale v téhle skoro hororové pohádce je jeho herecký "styl" docela na místě. Fandil jsem mu už jako malej, s rukama i nohama přes oči :) ()

Kovaja

Pohádková klasika která potěší nejenom na vánoce.Ještě hodně dlouho sem si pohvizdoval známou melodii jako Mikš. ()

Paity

O statečném kováři je divná pohádka. Ačkoli musím ocenit exteriéry, kdy má člověk skutečně pocit, že na něj nepadají studiové kulisy, nějak to není ono. Pavel Kříž už bude asi "nadosmrti" doktorem Šafránkem. Jeho společníci jsou navíc banda tupounů. Průměr to mezi pohádkami ale určitě je. ()

Ripley

Atmosférická průměrná nostalgie.Nejlepší počůrávací scény byli lišákem :"já mám rybu rád,k smrti rád".Avšak velmi těžké bylo uvěřit tomu,že vyzáblý Pavel Kříž je nadprůměrný silák,.Takže ač je mi sympatický,jde o castingové faux pas. ()

duddek

Ano, Matěj s Ondrou se nezachovali nejpříkladněji. Ale myslím, že Mikeš jim už musel lézt tím neměnným pohvizdováním na nervy. Navíc je pořád nadřazeně káral ("bez práce smetanu posbírat se vám zachtělo"), chrstal na ně vodu, a ačkoliv na začátku zdůrazňuje, jak musejí držet spolu, stává se z něj postupně bezohledný despota ("zůstaneš tady a uděláš kaši" nebo "aspoň se jednou postaráte sami o sebe... spustíte mě dolů a budete čekat") zaslepený vlastním cílem. Takže je s podivem, že s ním vůbec zůstávají. Jinak ale vcelku zdařilá pohádka s neokoukanými tvářemi, snad jen to liščí stvoření je vzhledem k cílové skupině zbytečně strašidelné. ()

Anderas

Co proti tomu všichni máte, vždyť je to moc krásná pohádka. Romantická, jemně strašidelná s celkem vydařenou hudbou, skoro jak od Petra Hapky. No ale už jsem ji pěkných pár let neviděl, měl bych trochu oživit zaprášené vzpomínky. Takhle si jen pamatuju, že zakletá princezna se mi moc moc líbila (jako zakletá pochopitelně, nikoliv ve své normální podobě). ()

Wishkah

Taková malá klasika. Pohádka je dobrá a docela temná, ale bohužel mi k dokonalosti chybí to že ono se vlastně nic moc nestane a najednou je konec. Prostě mi přijde, že závěrečný souboj mezi Černým králem a Mikšem mohl být jinak a lépe udělán...ale vzdávám hold Petru Čepkovi. Asi nějak podobně sem si představoval krále Havrana, když sem četl Jonathana Strange a pana Norrela. Jen bez těch černých třpytek na nose:-) ()

L@cy

Mladý kovář Mikeš s ohromnou silou (ač tak opravdu nevypadá) a obrovskou palicí... No... udělal na mě dojem, a zařadil tak tuto pohádku mezi mé oblíbené.... Teď něco k ději..... i když ten je celý v popisu... jedná se o klasickou českou pohádku, kde se mladý hoch vydává na zkušenou.... po cestě se k němu přidají dva další hoši (opět s megasilou) , ovšem už nemají Mikšovo dobré srdce.... naopak jde jim jen o peníze a kus žvance.... Tyto hoši se dozvědí o stracených princeznách, a hlavní zápletka pohádky je na světě.... No zkrátka .... KDO SE TÉTO POHÁDCE VYHÝBÁ..... VELKOU CHYBU DĚLÁ!!!!!! ()

Hanes88

I když většinou nemám rád takovou ponurou atmosféru v pohádkách, v této se to dalo překousnout. Navíc to mělo pěkný děj a Pavel Kříž zahrál svou roli výtečně. 70%. ()

peetriss

Pohádka s poněkud temnější atmosférou, která svou scénáristickou jednoduchost vyrovnává kvalitním hereckým a režijním řemeslem. Bez skvělé hudby Petra Ulrycha by však film byl polovičatý. 70% ()

KatRi

Pohádková klasika, která ničím nevybočuje, a tak an nemůže útočit na přední příčky v oblíbenosti pohádek. ()

Chajimwitz

Podvýživenej chcípáček Pavel Kříž jako neohroženej kovář,to je stejnej renonc jako kdyby Michael J.Fox hrál roli Ramba.Za to strhávám dva punkty. ()

spiritus

zvláštní, tauplná pohádka, místy až psychodelická, která vybočuje s klasického pohádkového proudu. Přesto jí mám celkem rád a jednou za rok se na ní v klidu podívám..Zajímavostí je režisér Petr Švéda, jelikož se jedná o jeho jediný filmový kousek... ()