WolfR

Skvělá pohádka s výbornou temnější atmosférou, která je hlavně o lidské chamtivosti a hamižnosti, 4 hvězdy. ()

Sabrewulf

Poněkud depresivní, přesto pěkná pohádka. SPOILER---- Když mají být Matěj a Ondra o hlavu kratší a Mikeš řekne: "Věděl bych o lepším trestu," tak jsem si vždycky jako malý pomyslel: to vůbec není lepší trest! Teď, po dvanáctihodinových směnách přes víkendy se vždycky u této scény pousměju: ano! To JE větší trest:) ()

3n3my

Ak sa nemýlim, tak je to v tejto rozprávke, kde kráľ sľubuje za každú princeznú polovicu kráľovstva... uppsss... pri troch to bude asi problém! ()

otík

Kterak silná žouželka přemohla démona aneb Pavel Kříž v roli silného kováře s dobrým srdcem a chytrou hlavou, který se vydá do světa, zachrání tři princezny ze spárů zlého čaroděje a navíc dá za vyučenou dvěma vychytralým silákům. Průměrná pohádka s hodně strašidelnou hudbou Petra Ulrycha. ()

Mylouch

Překvapivý zážitek, díky zkušenému tvůrčímu týmu proměňující klasický námět B.Němcové do střídmého filmového tvaru. A když Štěpánek začne recitovat básničky ... ()

fantoci

České filmové pohádky patří k dobrým evergreenům vánoční televizní zábavy. Tato k nim bezesporu patří. ()

Sfinkter

Populární Štěpán Šafránek coby vůdce svérázné trojice, bojuje proti kouzlům nadpozemským a svým úsměvem dovede boj do úspěšného konce. ()

Honzíno

Hodně solidní hudba a prima atmosféra, bohužel režie občas pokulhává, stejně jako doslovné dialogy a repliky, které plodí průměrný scénář. Některé děti by to mohlo docela postrašit.. i když v dnešní době? ()

Lachtaan

Jedna z rozhodně nejzajímavějších českých pohádek, kterou mohu hltat každé Vánoce a troufnu konstatovat, že mě ještě dlouhá léta neomrzí. Pavel Kříž ve své (pro mě prozatím nejlepší) roli po boku pěkně nechutných a zásluhou toho dokonalých nástrah při záchraně té své vysněné, jak už to v pohádkách bývá. V málo kterých mě to ale dokáže tak bavit, jako právě ve Statečném kováři. ()

Zdeňka

Jedna z mých oblíbených českých pohádek, která je doprovázena krásnými lidovými písničkami. Dodnes mě fascinuje ta palice Mami, na co je ta palice? No Mikši, přece aby tvůj otec přemohl zlého čaroděje. Ale jak ji celou cestu nesl na rameni jako nic. Ohromné... ()

elanius

(149/2015) / Taký slabší vianočný priemer, ale katastrofálne trikové spracovanie rozprávke paradoxne pridáva zaujímavú hororovú atmosféru. Plus zaujímavý hudobný motív ktorý dominuje celému filmu si človek docela zapamätá. (5/10) ()

lucascus

Hodně nepovedená pohádka. Pokulhávají jak herecké výkony, tak i příběh samotný. Je zde spousta prázdných, nedořešených míst. O kulisách a kostýmech ani nemluvě (co to jako mají ty princezny na sobě za hadry, v tom by nechodili ani homelesáci). Ani básník Kříž v hlavní roli či černý král Čepek zde nepředvádějí bůhvíjaké výkony. Bída, slabota. ()