kamigava

Mladý Pavel Kříž jako odvážný kovář? Já ho stále vidím jako básníka, který svým nevinným obličejem moc nepasuje do téhle role jako je třeba herec v Nebojsovi. Mikšíkčku!!! :-D ()

FunThomas

Dobrý příběh s hororovým nádechem... Jinak si myslím, že povedená česká pohádka, která nesmí například o Vánocích chybět... ()

Maryinka

Moc hezká pohádka s tajemným příběhem. Herecké výkony, hudba i efekty byly OK, jediné, co mi docela vadilo, byly kostýmy, ty vypadaly jako kusy cárů. Viděla jsem to asi stokrát, ale klidně se na to podívám i po sto prvé. ()

Stocki

Výtečná pohádková klasika, jedna z top 10, které vznikly v 80. letech. Zasmějete se, budete se bát, má to výbornou atmosféru i hudbu, prostě dneska už nikdo nic podobného bohužel nenatočí. "A máš se u něho dobře?" "Dobře, jako hladoví u prázdného stolu". ()

Tunri

Jééé, to je pěkná pohádka. Na Vánoce ji zařadím do svého playlistu. Na druhou stranu, teď, ve svých 22 letech jsem ji viděla prvně a z těch dvou blbců tam mi cuká v oku, takže si ji určitě neoblíbím tak, jako pohádky, které prostě MUSÍM tradičně vidět každý rok! ()

Hepy13

I v pohádce si Pavel Kříž zaveršoval (Hoř plamínku plápolej, tupou sílu udolej!) Ale tentokrát si tu ženskou ulovil i bez facky od Kendyho. ()

petikacka

Klasická pohádka od Boženy Němcové a ty mám nejradši...Protože jsou poučné...láskyplné...a končí dobře, když si dobře vybereš...Na rozdíl od Andersena a Wildea, kde po přečtení musíš vyhledat psychologa, z našich pohádek jeden vyjde zocelený a ještě se u toho pobaví...Za mě 85% ()

LucyP

České pohádky mají u nás dlouholetou tradici, ale ne každá česká pohádka má takový vnitřní náboj jako tato. Nevím proč, ale příběh o statečném kováři mě již od ranného věku fascinoval. Jestli je to pěknou hudbou, sympatickým Pavlem Křížem v hlavní roli, či skutečností, že dobro opět zvítězí nad zlem, to nevím, ale jedno vím jistě, že se jedná o jednu z nejpovedenějších filmových pohádek. ()

TomasKotlant

Netradičně pojatá pohádka, která mi přišla dělaná srdcem, ale až příliš skromná výprava a do očí bijící dramaturgické podivnosti celkový zážitek poněkud kazí. *** Ve zkratce: Síla je bez odvahy k ničemu a je třeba se rozhodovat srdcem. ()

zdeny99

Převážně vlivem špatného obrazu mě pohádka tolik neoslovila. Barvy nejsou vůbec syté, naopak musím použít přídavek vyblité. Samotná pohádka je průměrná, chybí jí něco na atraktivitě. Chvílemi mi Kříž s tím druhým silákem připadali, jakoby si hráli na Ivana z Mrazíka, když vyhazovali zbrojnoše na stromy a jejich zbraně do nebe. [7289. hodnocení, 165. komentář, 69%] ()

Kolssteyn

Vždycky na mě ta pohádka působila depresivně, to prostředí není pohádkové, ale jinak je ta "nebarevná" pohádka poměrně ještě dobrá. ()

Adm.Nelson

Nepamätám si rozprávku, kde by tak výborne vynikla rôznorodosť exteriérov ako tu (jarné lúky, lesy, zimná krajina, atď, všetko nasnímané veľmi dobrou kamerou). Tiež tomu nechýba vcelku temná atmosféra, ktorá je v niektorých momentoch (klobásy na stromoch, zakliata princezná v líščej koži) dobre vystupňovaná. A zvrat v chovaní dvoch veľkých sympaťákov je tiež veľmi zaujímavý a neočakávaný. Trochu škoda, že v závere už tomu dosť dochádza dych, ale 5 hviezd si to podľa mňa zaslúži. 9/10 ()

MickeyStuma

Jedna z nejlepších temných českých pohádek. Tajemný příběh podporován tajemnou, téměř až hororovou hudbou, která zhustí atmosféru a nenechá vydechnout očekáváním, co se stane a jak to všechno dopadne. Snímek má styl a čistě české pohádkové vyobrazení. Pavel Kříž tu zhostil pohodáře, kterého jen tak něco a někdo nezaskočí a ví si se vším rady. Jeho přátelé, kteří ho nakonec zradí tu krapet přehrávali, ale na druhou stránku tak vzniklo jisté vyobrazení jejich naivní povahy. A princezničky vypadají jako puťky, které pro samý smích by si snad ani nenamazali rohlík. No a pan král vyobrazen jako komická figurka a ne zrovna špatně. Hlavní 'padouch' v podání Petra Čepka si tu získává respekt. Jeho výstup je krátký, ale na skvělé vyobrazení temnoty a strachu zcela postačí. Mnohé děcké diváky ve spojení s už zmíněnou temnou hudbou skutečně postraší a tak jako odstrašující příklad funguje báječně. Vyprávění se nevleče a má i jisté výchovné tendence. Tato pohádka zkrátka patří mezi ty kvalitní a uznávané. ()

chrispe

I když mi vždycky připadá, že Kříže na začátku natáčení něčím nadopovali a proto jde vše tak trochu mimo něj - pohodička, klídeček, ono se to vše nějak vyvrbí + výraz - flegmouš na entou, tak je to pro mě jedna z těch lepších českých pohádek. Příběh je jednoduchý, nekomplikovaný, pěkná krajina. ()

Hell_ena

Upřímně.. když jsem se na to koukala jako malá, měla jsem z toho docela hrůzu (viz. scéna s liškou apod.) Celkově to na mě působí tak nějak smutně.Každopádně... je to pohádka a ty se mají brát s rezervou, ne? :) ()