"Abych řek pravdu, mně se hned nelíbil !!" A to mně zase joo !! ;) Ostatně Vladimír Menšík přece nikdy nezklamal, což rozhodně platí i v případě této nepříliš známé, nicméně vůbec ne špatné, detektivky režiséra Vladimíra Borského, byť se zde coby schopný padělatel Dvořáček alias Alfréd Toglar příliš neohřál, v polovině filmu totiž jednu koupí a odnesou ho nohama napřed.. Jistě, jedná se o záležitost silně poplatnou době svého vzniku, nicméně povětšinou velmi dobře především herecky zvládnutou, když už samotný casting slibuje velmi zajímavou podívanou.. Ono třeba vidět přesvědčivého Stanislava Neumanna v naprosto nečekaně záporné roli se divákovi jindy poštěstí jen těžko..(29.11.2014)

• Tosim

Další komunistická trapárna o záškodnících z padesátých let, tentokrát "okořeněná" detektivní zápletkou a "tolik potřebným" spravedlivým vyšetřovatelem. Hanba.(27.5.2003)

• ripo

V „Padělku" se hlásí ke slovu opět známý český detektivkář záplatek podle základních receptů klasické detektivky. Také v „Padělku" dovedl podle jednoduchého detektivkářského receptu „ukaž pachatele zločinu, který je předveden na začátku, až na samém konci", udržet napětí po celou dobu, dokázal diváka zaujmout tak, že přehlédne některé poněkud až trapné nedostatky nikoli příběhu samotného, ale jeho realisace, a celkové režijní archivální pojetí, které se snaží sice představit pracovníky naší bezpečnosti jako živé dnešní lidi a stejně tak i jejich protihráče a ostatní hrdiny, ale které přesto vytváří jen postavy vyztužené konvencí staré manýry. Filmový přehled 43/1957(30.10.2007)

Pro Tosima: Neumann hrál prof. Nováka, vysetrovatele hral, tusim, Švarc(6.8.2003)

Bylo příjemné sledovat, že někteří herci, které jsem až doposud viděla vyloženě jen v kladných rolích, umí perfektně i ty záporné a dokážou se do nich přepnout během jediného okamžiku a to tak věrohodně, až mi z jejich výkonu poklesla čelist. Nenazvala bych tenhle film hned komunistickou trapárnou. Pravda, byl trošku více rozvleklý, takže působil, že je mnohem delší, než je jeho skutečná stopáž.(8.12.2014)

Menšíka mi zastřelili, šmejdi ! Jak pak můžu hodnotit objektivně ?:-) Trochu rozvleklé a pomalé, ale ne úplně nejhorší.Vejražka -herec jednoho výrazu...(17.1.2011)

Napínavá krimi s mnoha zápletkami tak jak to uměl ve svých románech jen Eduard Fiker. Tajemní V.Menšík a S.Neumann. Velmi dobré!(22.8.2004)

Nepíchatelná hranatá almara paní Brandová vodkrouhne svýho manžela, a díky tomu se přijde na bandu příšernejch dekadentních slizounů co dělaj daleko horší věci, totiž falšujou občanky. Vzhledem k roku vzniku je tu téměř podprahové množství ideologie, chudáček Tosim moc neví, o čem žvaní.(17.12.2014)

Oldschool tvar toho filmu pusobi solidnim dojmem. Dalsim pozitivem-prekvapenim je pak obsazeni roli, napr. zaporaka drsnaka hraje Neumann(!), femme fatale hraje Matulova(!), hlavniho detektiva Hanus, Mensika zastrelej(!) a Adamova tam beha skoro naha... Tohle jen tak nekde neuvidite. :) Film je misty trosku zmateny v tempu, ale zato pomerne akcni. Fajnsmekrum lze doporucit. 3+(29.11.2015)

Československé krimi, v němž díky vyšetřování (sebe)vraždy K. Branda s pochybnou pověstí přichází Veřejná bezpečnost na stopu padělatelské skupině. Snímek je na svou dobu překvapivě apolitický, scénář dobře napsaný a obsahuje dramatický zajímavý příběh se spoustou výborných hereckých výkonů. Hlavního vyšetřovatele poručíka Duška (F. Hanus), jenž nejvíce podezřívá manželku mrtvého (nepříliš atraktivní V. Matulová) chráněnou svým právním zástupcem a milencem dr. Klimešem (herecky slabý V. Vejražka), na chvíli lehce rozhodí spor o pravost dopisu na rozloučenou, avšak v závěru se svým týmem, v němž vyčnívá svým hollywoodským úsměvem a zjevem B. Švarc, polapí všechny členy seskupení konající protistátní činnost. Obávám se, že v tomto případě vedlejší postavy svým hereckým pojetím a elánem notně převyšovaly mdlé výkony výše zmíněných hlavních postav. Velmi dobře se předvedl V. Taub coby proradný dr. Horyna a zejména S. Neumann jakožto dokonale maskovaný šéf celé bandy, zejména ve scéně u výslechu, v níž se během vteřiny proměnil z lehce senilního postaršího profesora v temperamentního agresivního zločince. Za zmínku též stojí jedna z prvních rolí V. Menšíka (jenž byl ostudně v titulcích uveden jako Vladislav) v roli ´uměleckého´ padělatele Alfreda Toglara, u něhož už na počátku kariéry šly vysledovat evidentní komediální schopnosti. Domnívám se, že Padělek režiséra Borského jednoznačně patří k nadprůměrným dílům té doby, snímek rozhodně nenudí a příjemně překvapen uděluji nadprůměrné hodnocení.(9.7.2015)

Fiker psal dobré detektivky a tohle byla jistě jedna z nich a s překvapivým závěrem.Ze začátku filmu se mi zdálo, že jsou některé dialogy trošku naivní, ale nakonec jsem se do děje vžil. Menšík stejně jako ve filmu 105 % alibi v záporné roli, stárnoucí Vlasta Matulová, ohromně sexy Jaroslava Adamová, málo veš filmu vídaná Otýlie Beníšková - a pak herecká klasika 50. let, to byli herci, na něž se dalo koukat. To, že banda padělávala dokumenty pro ilegální přechody hranic, může se leckomu ze zdejších diskutujících zdát venkoncem kladným počinem, mně samozřejmě nikoliv. Mimochodem pro pana Schlierkampa - pan Menšík měl v občance skutečně jméno Vladislav.(18.1.2018)

• BigBang

Pokus o žánr mimo prostor a čas. Ne moc vydařený, ale koukatelný. Zaujali mě herci, kteří nejsou moc hezcí: i klaďasové jsou dost vyžraní.(8.6.2014)

• Pitryx

Normální kriminálka. Pan Neuman jako záporák překvapil. Marně hledám důvod proč dávat nějaké plusy. Snad za to, že jsem to dokoukal do konce a neusnul. Sem tam se bleskli herci? Ne, nedám nic. Zas tak mne to nebavilo, zápletka byla pro mne příliš divoká a vůbec. Podruhé ne.(1.10.2016)

Vzhledem k faktu, že byl tento snímek natočen v 50. letech, nemůže nijak překvapit, že hlavním problémem v příběhu je protistátní činnost. Natočeno je to ale velkolepě. Vlastně by se dalo říci, že se jedná téměř o akční film. Přestřelky, rvačky, sledovačky, drsná státní bezpečnost, to vše tu je. Dnes už však celkový dojem kazí především filmařské postupy používající se hlavně na přelomu 40. a 50. let. Taktéž styl hereckých dovedností moc na důvěryhodnosti nepřidá. Vynecháme-li jistou scenáristickou naivitu, na český film je tento počin vskutku zajímavý. Hlavně tedy po té akční stránce. Inu, režim si dal záležet. Dával tímto snímkem jasně najevo, že se s nikým a s ničím prostě nepáře.(2.11.2014)

Tento film mě velmi mile překvapil. Na svou dobu velmi dobře natočená detektivka s kvalitními hereckými výkony. Zaslouží si rozhodně lepší hodnocení. Je nutno si také uvědomit, že dobová kritika tento film rozcupovala na kousky právě kvůli těm prvorepublikovým interiérům a honičkám v zahraničních autech i podivnému ději, který by bylo možné zasadit i do nějakého amerického města. Soudruhům se toto dílo nelíbilo! Kritika pouze ocenila herecké výkony Stanislava Neumanna, Valtra Tauba a Vladimíra Menšíka. A strhala herecký výkon Vítězslava Vejražky. Jakoby ten film vypadl z rámce své doby. A nějaká ta slova o protistátní činnosti na tom nic nemění. Jakoby tam vůbec nebyla, neb jsou vyřčena jen tak naoko. Pro děj filmu to vůbec není podstatné! Velmi mě překvapil herecký výkon Stanislava Neumanna, kterého jsem znal jen z těch našich dvou nejznámějších pohádek. V tomto filmu podal mimořádný výkon. Kde tedy vzal Tosim tu komunistickou trapárnu, když dobová kritika odsoudila tento film právě za jeho tzv. prozápadní interiéry, auta i děj? Ono je velmi jednoduché takhle psát a nepřemýšlet, neprostudovat si dobové kritiky, atd. Zkrátka střílet od pasu. To je potom hanba! A nikoliv tento film, který se na svou dobu mimořádně povedl. Podstatné informace o filmu lze nalézt v knize Lumíra Holčáka: Vladimír Menšík a jeho filmy. 72%(18.3.2016)

Neviem kde videl Tosim záškodníkov proti komunistom, keď to bolo o bande falšovateľov. Tí jestvovali od dôb existencie peňazí, jestvujú aj dnes a budú tu až do konca ľudstva. Čo majú spoločné so zriadením...? Veľmi dobrý film! Zápletka bola veľmi slušná i spád to malo. Mne sa ako vždy páčili zábery z exteriérov - dobové zábery z ulice, električky, tatraplány, 1201tky a vojenské Tudory :) Škoda len, že ČSFD tu (viď Obsah) prezradilo celý dej vrátane páchateľa. Odporúčam vymazať poslednú vetu...(29.11.2014)