Svend a Bjarne pracujú v malom dánskom mestečku ako mäsiari. A pretože ich už nebaví počúvať urážky svojho šéfa, rozhodnú sa , že si založia vlastný obchod. Začiatky podnikania sú veľmi  bezútěšné, veľmi sa  im nedarí, avšak niekoľko náhod im  pomôže získať veľkú zákazku. Šťastie im začína priať . Aj preto, že objavia tajnú ingredienciu. Jej prísun však súvisí s tým, že v meste začnú záhadne miznúť ľudia... (Film Europe)

Willy Kufalt

V Dánsku mizí lidé každý rok... a pan A.T. Jensen jako ledově chladný Seveřan s možná vážnou tváří zvenčí, ale současně silně černohumornými choutky uvnitř, opět servíruje nevšední filmový pokrm, tentokrát s nečekanou dodávkou porcí z lednice od řezníků. Spočátku hrozně chladný film se spočátku nezajímavě divnými postavami přešel zanedlouho do fáze, kdy mě Jensen se svými herci začal nejen dráždit, to když stále více přímočáre hrál na strunu brutality (naštěstí většinou pečlivě schované za zavřenými dveřmi), ale na rozdíl od Adamových jablek mě v tomto případě většinou i nesmírně bavil a napínal. Vyšperkované absurdní dialogy, černohumorné situace s neustále přítomným neortodoxním problémem, poutavě stylizované epizodní a vedlejší postavy (např. detektiv s fajfkou/Ole Thestrup) a vlastně i ty hlavní, nímž vévodí Nikolaj Lie Kaas v opět trochu odlišné svérázné poloze (ač jsem si k němu tady hledal cestu déle) a to dokonce přímo v dvojroli povahově odlišných bratrů! Na rozdíl od jiných diváků mi nepřekážela ani závěrečná scéna, jejíž divoce švihlý, romantický optimismus v kombinaci s předchozími děsivými motivy mě už po mnoha zkušenostech se severskou absurdní komedií ani nenapadne brát jako cosi nepatřičného. Užil jsem si Řezníky nikoliv stoprocentně, ale k mému překvapení dost. [75%] ()

eLeR

Jensenov čierny humor ma nesmierne baví, aj atmosféra jeho filmov. Tona absurdných hlášok, skvelé herecké výkony a príbeh tiež nikdy nenudí. Na konci jeho filmov mi je vždy dobre na duši. Pri natáčaní musí byť asi skvelá zábava, o to viac si cením hercov, že to ustoja s vážnou tvárou. Skvelý film! ()

korbitch22

Ještě jsem neviděl Jensenův poslední film, ale řezníci jsou bez debat jeho nejhorším počinem a absolutně mi nesedli. Humor je tu spíš na setinách procent a celé to úchylné téma se bere příšerně vážně, Tohle bych viděl spíš jako ujetě mrdlou černou komedii a ne do morku kostí vážné drama. Navíc Mikkelsen tu hraje opravdu děsně nesympatického kokota. Čekal jsem něco úplně jiného, nelíbilo se :/ 45%. ()

mat.ilda

Krom otřesení jednou z mých několika jistot, totiž, že Mads Mikkelsen nemůže být ošklivější, než už je, mě jinak malý krámek hrůz i se svým čistým způsobem zabijačky zanechal vcelku nenadšenou... I když zpočátku je divák donucen jít tvůrcům na ruku, to když jej samotného s mírným předstihem napadají stejné morbidity (hmm, domovník Hans, slušná zásoba kuřecího) nebo zalituje nedostatku svých gastronomických zkušeností (chutná jako Grethe), způsob provedení staví míru zábavnosti poněkud na hranu... i černé komedie. ()

evulienka3

Tak a teraz mi je už jasné, kde sa v tom Madsovi berie tak dokonalý Hannibal. Len toho/tú čo mu v tomto filme vytvoril/a ten účes by som použila na kuracie nebíčka. Inak veľká spokojnosť! ()

Flego

Tí severania majú fakt zmysel pre originalitu. Dánsky filmársky príspevok srší neuveriteľne morbídnou atmosférou, mrazivým humorom a skvelými hereckými predstaviteľmi. Skvelá zábava. Odteraz budem dávať v obchodoch väčší pozor na pôvod mäsa... ()

Scrytcher

Stylová story dvou řezníků, kteří se pro záchranu svého obchodu přikloní ke kanibalismu. Jensen klade klasicky důraz na postavy a do toho máchá příběh v marinádě podmanivých momentů a ryzím černém humoru (cítil jsem z toho Coeny). 8/10 ()

Necrotongue

Sice jsem to už dávno předpokládal, teď už mám ale naprostou jistotu- ano, jsem zvrhlý jedinec. Řezníci mě bavili podobně jako francouzské Delikatesy, přestože šlo o filmy z naprosto odlišného prostředí. Že by mi ke štěstí stačilo zpracovávání "jiného" masa? Snažím se hájit tím, že mi spíše vyhovoval výborný černý humor použitý v obou snímcích, ale kdož ví, ani já netuším, co se děje v mém podvědomí. ()

JASON_X

Lidské maso je prý náramná bašta a kdo ho jednou ochutná, touží v tom pokračovat. Potvrzovali to kromě jiných třeba staří Fidžijci, kteří pro člověčinu zavrhli vepřové a po dlouhá staletí kvůli svým mlsným jazýčkům intenzivně decimovali populace okolních ostrovů, dokud jim to nezatrhli upjatí běloši a jejich misionáři. A tvrdí to i tahle dánská kvazikomedie. Ona to vlastně ani není komedie, tedy ne taková, u které byste se řehtali na celé kolo jako dementi. Spíš se budete jen mírně pousmívat. A to ještě jen tehdy, máte-li aspoň trochu zvrácený smysl pro humor. Tenhle film je totiž v první řadě hodně hodně divný a teprve potom možná trochu vtipný. Seveřani opět dokonale dostáli své pověsti prazvláštních podivínů a zároveň i skvělých filmařů. Zelení řezníci sice nejsou tak románsky načančaní a vymazlení jako Jeunetovy vzdáleně příbuzné Delikatesy, ale jejich skandinávská introvertní strohost má taky něco do sebe a v záplavě komerční americké produkce je tenhle způsob filmu myslím náramně osvěžující. ()

mm13

Škoda konca, ktorý mi prišiel ako prilepený - nevyplynul z toho, čo všetko a všeličo sa dovtedy dialo a ako to bolo podávané. Inak prvotriedna zábava! Točiť s toľkou ľahkosťou takéto zverstvá (či, akokoľvek sa tomu budeme brániť - ľudstvá), to nejde neobdivovať... v mojom prípade dokonca nezamilovať si. ()

Richie666

Jensen pokračuje v zajetých kolejích z Blikajících světel, jen k tomu přistupuje méně zeširoka a zachází víc do hloubky. Příběh je komornější, minimalističtější, ale taky bizarnější a syrovější (to doslova:) s tradiční dávkou černého humoru. Vůdčí roli opět hrají traumata z minulosti, jež formují charaktery dvou hlavních postav. Ukřivděný, potící se neurotik s touhou prorazit zeď čelem a jeho parťák flegmatický vyhul, který si doma uklidil naposled před dvěma roky, porcují lidi na Kuřecí nebíčka, hit letošní sezóny. Komediální drama s eticko-sociálním podtextem jak to umí jen v Dánsku. ()

ScarPoul

Už vôbec nie také odľahčené a čiernohumorné ako Blikajúce svetlá. Ale aj napriek tomu sa môže Green Butchers pochváliť plejádou podivuhodých postavičiek a trefne napísaného scenára. Jensen si dokázal znova na malej ploche a v područí takmer absurdného príbehu vytvoriť priestor pre emocionálne scény, pre motív bratstva a kamarátstva siahajúceho až za hranice normy a zároveň dokázal byť uštipačný a aj napriek pomerne kontroverznej téme- úsmevný. Kaas aj Mikkelsen dokazujú, že svoje herecké postavy majú správne uchopené a aj napriek tomu, že ani jedna z tých postáv nepôsobí vábivo, sú nám od začiatku sympatické. Pri vyvrcholení to trochu pokrivkáva a koniec vyšumel do prázdna, čo ma trochu zamrzí. A aj napriek tomu to má rýchle tempo a niekoľko fakt pekných úchylností. Ale stále je to priemerný film. Dánsko vyprodukovalo už aj lepšie veci. ()

Khalesi

Ja ani neviem, čo si mám o tomto výtvore myslieť. Na jednu stranu sa mi páčila myšlienka, že tie nechutné chodiace hroby, čo požierajú mršiny niekto nakŕmil ich vlastným odporným druhom, veď povedzme si pravdu, ktorého nemasožravca by to nepotešilo. Na druhú stranu to bolo tak nejako bez hlbšej myšlienky a aj keď viem, že to má byť aj komédia, nejako mi to proste v tom námete chýbalo. Takže áno zasmiala som sa napríklad pri príbehu o jeleňovi a autonehode, alebo pri pohľade na torzá ľudských tiel vysiacich v mraziaku, ale za toto všetko si viac ako tri hviezdy film nezaslúži. ()

joehot

Čekal jsem to lepší. Škoda, konstelace byla přinejmenším nadějná - černočerná záplatka (pravda, možná vhodnější spíše pro irské nebo britské zpracování - dokonce mi to trochu (ale fakt jen trochu) připomínalo Burke and Hare), Mads Mikkelsen a oblíbený severní vítr. Snad mi Řezníci nesedli tak moc, jak jsem čekal, jen díky momentální náladě a rozpoložení. Snad to napodruhé bude lepší, pokud se k nějakému napodruhé dostaneme. Film mohl sloužit jako průvodní dopis Madse Mikkelsena pro roli seriálového Hannibala Lectera. Tedy, role to sice není stejná, ale... však vy, co jste viděli, víte, jak to myslím. ()

berny2468

Anders Thomas Jensen je dosti osobitým tvůrcem, jehož Blikající světla považuji za jednu z nejlepších černohumorných komedií. Ale Řezníci už na tom tak dobře nejsou. Ne, že by nebyli vtipní, to jsou, ale celkově mi film tak nesedl. Základním příběhem Řezníků je snaha dvou, řekněme lehce zaostalých lidí, osamostatnit se v řeznickém umění. Jejich šéf totiž není ideálním šéfem (což tak většinou bývá) a není uplně vstřícný k zákazníkům. To se rozhodnou právě dva hlavní hrdinové změnit a otevřou si své řeznictví. Jak to tak také bývá, tak se jim moc nedaří a až díky následné náhodě, kdy naleznou tajnou přísadu a předvedou svůj um na místním banketu. Tou přísadou je lidské maso. Takže místní se stanou kanibaly a v novém řeznictví už mají navždy plno. Pojídání lidského masa ve filmu má bohatou historii. Stačí si vzpomenout na Anthonyho ,,hannibala” Hopkinse či jiné podivné osoby. Ovšem zde mi to uplně nesedlo. Byť myšlenka filmu je velmi zajímavá, zbytek filmu je poněkud divný. Jsiu zde hodně vtipné scény, ale také i nudné. Možná by film potreboval druhé shlédnutí k tomu, abych si ho oblíbil, ale nevím zda se na to dostane. Film ve výsledku špatný není vůbec, jen je znatelně o pár tříd horším než-li jiné filmy tohoto dozajista talentovaného tvůrce. Prostě průměr. 5/10. ()

ledzepfan

Nepopiratelně osobitá režie a perfektní herectví. Je to svým způsobem hezké, docela poutavé a ten humor je tak černý a odlišný, že vlastně ani nevím jestli mi to přišlo vtipné a jestli mi bylo příjemné na to koukat. Navíc mi nesedlo tempo, které udělalo z přijatelně se tvářících 100minut nekonečně se táhnoucí záležitost. ()

pevico

Masakr :) Mads Mikkelsen v roli řezníka posedlého slávou..jako komedie to na mě příliš nepůsobilo, ale i tak to zapůsobilo.. ()

Freemind

Ema na maso. Aneb miluju Dány - obzvláště na česneku. "Řezníci", to je úžasně kontroverzní, černá skandinávština, která mi oblažila všechny zvrhlé chuťové pohárky. Dokonale absurdní scénář, vynikající obsazení a humor chladný jako mrazící box. "Co to tam máš?" "Ále, takového menšího Švéda z parku". ()

Severský filmový podzim 2011

Severský filmový podzim 2011

05.11.2011

Po Severské filmové zimě přináší Severský filmový klub divákům letos již druhou filmovou přehlídku: Severský filmový podzim. V pořadí již počtvrté budou mít diváci možnost shlédnout vybrané snímky… (více)