Helena a její chlapci

• Francie Hélène et les garçons

Epizody(280)

Helena Girardová začne studovat na univerzitě v Paříži. Na koleji se rychle spřátelí se svými novými spolubydlícími, s Johanou a Katkou. Už v prvním dílu dívky potkají tři mladé hudebníky - Mikuláše, Štěpána a Kristiána zvaného „Kuře“. Brzy po té začne každá z dívek chodit s jedním z chlapců.

Tento francouzský komediální seriál pro mladé se téměř celý odehrává v interiérech. Zvláštností české dabované verze je, že velká většina jmen byla počeštěna – z Nicolase se tak stal Mikuláš a z Etienna Štěpán. Volné pokračování u nás běželo pod názvem "Rozmary lásky". (decouble)

tucnak

Fíha, na to si pamatuju, rychle domů z odpoledky, ať stihneme "Krikriho"! :-D A bylo to tak hluboký a dojemný- třeba jak se ten jeden musel chudák ostříhat, to jsem brečela snad dva dny:-) Ze sentimentu nedám odpad, takže za jedna. ()

djtoko odpad!

Tohleto bylo strašný už za mých "mladých" let. Asi jsem to nepochopil ale nechápu jak se tohle může někomu líbit. Stupidní dialogy, ODPAD ()

Rodin odpad!

Kdysi ve devadesátých letech jsem se v rámci svých překladatelských pokusů ocitl opakovaně v nejmenovaném dabingovém studiu na pražském Strahově, kde se věc přibližovala českému divákovi českým zněním. Michal Suchánek (tehdy ještě pouze bývalý dětský herec a začínající dabér) ocejchoval opus označením Helena a její ho*na. To je, myslím, přesné. ()

Iwet.K

Bez hodnocení... Pamatuju si, že jsem to kdysi dávno sledovala a fakt do toho byla zažraná, ale absolutně vůbec si z toho seriálu nic nevybavím. ()

topi80 odpad!

Francouzi se dokázali se zápalem sobě vlastním opřít do každého uměleckého směru, který hýbal historií. Pravda, dadaismus spatřil světlo světa o nějakou dobu dříve, ale ani to tvůrce neodradilo od toho, aby se do tohoto odvětví plného nelogiky, nesmyslů a totální vyšinutosti neopřeli s vervou sobě vlastní. Dokázat vytvořit seriál, kde snad ani jedna jediná věta nemá žádnou významovou hodnotu, točit v přiznaných kulisách a poprvé v dějinách seriálu se zcela oprostit od umístění děje do jakéhokoliv stylizovaného prostředí, k tomu předložit televizním divákům hrdiny, se kterými není možno se ztotožnit, jelikož nemají žádné vlastnosti, postoje, ba ani charisma či vtip, to hraničí s genialitou. Ta však není taková, abych dal tomuto dílu absolutorium a abych Helenu i s jejími chlapci dával do šedivého průměru, to by neodpovídalo revolučnosti a odvážnosti tohoto díla. Takže hodnocení berte jako ocenění kreativity, originality a ujetosti. ()

Renie42

To už je tak dávno, co jsem tohle viděla, ale na Kuře jsem se ráda dívala :-). Navíc tam byl divný dabing, byla slyšet i francouzština, to asi bylo začátek dabingu v Čechách :-). Bylo to ujetý, ale zároveň to i pobavilo. ()

haffen

Prvé cca dve série boli celkom v pohode (tak na hranici medzi normálnosťou a chu****nou) a ako 12 - 13 ročný fagan som na to pozeral, ale potom to šlo do trápnosti a... Nejdem hodnotiť, lebo by to dostalo odpad a to by si asi nezaslúžil. Nie v tej dobe... ()

eagles22

Musím dát alespoň dvě hvězdy, jelikož je to pořád lepší, než seriály typu "Tak jde čas" a "Mladí a neklidní" a navíc, i když je to z dnešního pohledu nehorázná hovadina, tak jsme na to prostě tenkrát koukali a bavilo nás to. ()

infernet

Jako desetiletej kluk jsem na to koukal a říkal jsem si, že chci bejt velkej a řešit "velký" problémy. Dneska je mi šestadvacet, průserů mám jak buchet a myslim, že už to nikdy vidět nechci. ()

Wolfface

Oblíbený seriál mých studentských let.Bez Johanny a Kristiána by to ztratilo šmrnc a půvab.Vždycky když potřebuju pohodu,tak opráším tuhle roztomilou záležitost.Nedám míň než pět hvězd,protože tenhle druh humoru je mi tak moc blízký. ()

Stumbleine

Pokaždý když jsem se připrdelil domu ze základky, zahodil tašku do kouta a pustil televizi, tak tam běžela tahle nechutná sračka. Jedna hvězda z nostalgie. ()