Helena a její chlapci

• Francie Hélène et les garçons

Epizody(280)

Helena Girardová začne studovat na univerzitě v Paříži. Na koleji se rychle spřátelí se svými novými spolubydlícími, s Johanou a Katkou. Už v prvním dílu dívky potkají tři mladé hudebníky - Mikuláše, Štěpána a Kristiána zvaného „Kuře“. Brzy po té začne každá z dívek chodit s jedním z chlapců.

Tento francouzský komediální seriál pro mladé se téměř celý odehrává v interiérech. Zvláštností české dabované verze je, že velká většina jmen byla počeštěna – z Nicolase se tak stal Mikuláš a z Etienna Štěpán. Volné pokračování u nás běželo pod názvem "Rozmary lásky". (decouble)

LogLady

Ať si říká, kdo chce co chce, já a moje starší sestra jsme tenhle seriál vysloveně žraly a já byla hrozně pyšná, že Helena je moje jmenovkyně :))) Samozřejmě, že mi bylo cca 6-7, ale stejně si myslím, že většina těch nejnižších hodnocení tady pochází od lidí, co to ještě v pubertě žrali taky a teď to chtějí zamaskovat... Nestyďte se, lidi, byl přece začátek devadesátek a to bylo všechno dovoleno!;) ()

Mar17cek

Ve své době měl tento seriál svůj zvuk a své diváky. Měl jsem ho docela rád a myslím si, že můžu říct, že jsem většinu dílů viděl. Ve své době mohl být vhodnou alternativou, když ještě pořádně nejelo Beverly a Melrose, pakliže neměl člověk na práci nic jiného než za každou cenu čumět na TV, jako třeba já :) Postavy byly docela vypracovany a měly občas kupodivu i svůj názor !!! Bavím se samozřejmě v rovině chápání věcí a souvislostí, když mi bylo oněch 12 let, když u mně a potažmo v ČR zažíval seriál "boom". Na dnešní poměry je to velkej sh*t, uznávám a ty názory, které se zdály být dříve správné, jsou opravdu k vysmátí. Když se tedy chcete vysmát jalovým názorům a strašným oblečkům, účesům a já nevím čeho, tak je to správná volba :) ()

Linsang

Šmankote, na tenhle seriál jsem už úplně zapomněla a teď tu na něj narazím v žebříčku :-) Upřímně, kvalita docela úděsná, ukázková telenovela po francouzsku, ale pokud si dobře vzpomínám, tak jsem se tehdy docela bavila (no, taky jsem byla školou povinná a v té době jsem měla ty měřítka kvality samozřejmě nastavena trochu jinak - hlavně, aby tam někdo někoho vášnivě miloval a občas jsem se zasmála, to mi ke štěstí úplně stačilo...) . Tak abych nebyla nespravedlivá, dám tomu za dvě... ()

antragus

Může se nám to zdát jako hovadina největšího kalibru... Ale je otázka co jste od toho čekali... Já třeba seriál, kterej jel každej den odpoledne, dalo se ho poslouchat jenom tak na jedno ucho, sledovat na jedno oko a vyčistit si při něm hlavu od celodenních školních "záležitostí" - taky hovadin... Nic moc víc svou inteligencí nenabízel, ale tuhle funkci plnil bezpečně. Navíc běžel v jednom z nejlepších období mého života.... Takže i když se na nostalgii v objektivitě hrát nemá... Jsou tam. ()

ssarka

hvězdička za to,že když v 90-tkách jsem vždycky letěla ze školy a hurá sednout k Nově a už to jelo,Helena a její chlapci,esme,škola zlomených srdcí apod...prostě jsme si tím prošli a milovali to... ()

Ebibrigi

Bylo mi 12 let, když mě v televizi potkal tento seriál a jako jeden z mála mě opravdově chytil za srdce. Pamatuji si první upoutávku a okamžitě mě zaujala hudba, hezké tváře aktérů a barevnost prostředí. To mě přilákalo se na to dívat. Obecně sitcom nepatří mezi mé oblíbené žánry ale tento francouzský sitcom Helena a její chlapci je zlatá vyjímka. Ač bohužel rokem 1997 na českých televizích nadobro skončil, nikdy jsem na něj nepřestala vzpomínat. Je to pro mě hluboce citová záležitost, už třeba jen proto, že zde jsem našla svoji pěveckou hvězdu - francouzskou popovou zpěvačku Hélène Rollès. Již čtvrt století je moje osobní Superstar a nikdy tomu nebude jinak. Její písně byly použity v seriálu. A je to přesně ten styl, po kterém jsem toužila a nenašla jsem ho u nikoho z hudebního showbyznysu. Heleniny písně jsou přesně moje nota. A zároveň děkuji skladatelům této hudby a textů - mistrům Jean - Luc Azoulay a Gérard Salesses. A v čem je seriál tolik magický? Rozhodně byla dobrá volba jeho motiv - lidskost, úpřimné přátelství a láska. Toho si na něm cením nejvíc. V té době neexistovaly mobily ani žádné sociální sítě, takže veškerá vyznání lásky, projevy sympatií, ukončení milostného vztahu se muselo řešit OSOBNĚ. Umíte si představit, že dnes zavoláte dívce nebo chlapci, domluvíte si schůzku v kavárně u kávy a tam z očí do očí se mu/jí svěříte se svými city? A ten druhý nemůže nikam couvnout, musí se nějak vyjádřit - ať už pozitivně nebo negativně a taky musí říct proč odpovídá zrovna takto. A jde tu o lidskost - člověk musí volit vhodná slova, aby tomu druhému neublížil, nezranil ho. A tohle je pro většinu lidí těžké mluvit o svých citech. Dnes se často schováváme za počítač nebo mobil a chybí nám osobní kontakt a komunikace. Setkávám se s tím, že i když se znám s lidmi osobně, tak mi nikdy do očí neřeknou věci, které mi napíšou do messengeru. Tohle v tomto seriálu skutečně neexistovalo. A to je vzácné a opravdu moc pěkně se na jejich rozhovory kouká a poslouchá. S postavami se divák ztotožňuje, kdo z nás v mládí nezažil zklamání v lásce nebo odmítnutí. Ale když máte po boku dobré přátelé, je to vše snadnější. Líbí se mi v seriálu komické situace se správnými zápletkami, které skutečně pobaví. Senzační hlášky, zejména protřelých vtipálků. Nechybí ani romantické scény, při kterých se dojímám. A rovněž i smutné situace - nejvíc rozchody, loučení, odjezdy daleko domů ze studentských kolejí...prožívám ten smutek s nimi, i slza ukápne. Jako 12ti letá jsem si přála být v jejich partě, aby oni všichni byli mými kamarády... Herci své role hráli jakoby to byla realita. Alespoň já z nich měla ten pocit. Věřila jsem, že všechny páry se doopravdy milují, neuměla jsem si představit, že by ve skutečnosti herci měli svoje životy, svoje partnery. Ta láska mezi nimi na obrazovce zkrátka jen zářila. A vnímám to stejně i dnes, moc ráda se na tuto srdcovku dívám. Řekla bych, že dnes je to pro mě mnohonásobně větší potěšení než tehdy, když jsem na to koukala ještě jako dítě. Mrzí mě to nízké hodnocení zde i ty nesmyslné názory, protože tento seriál si to vůbec nezaslouží. Za mě ovšem je to TOPka, takže jedině plných 5 hvězdiček!!!! () (méně) (více)

Honza__St.

Docela nechápu, že ten seriál po dvoutisícím kdekdo tak pomlouvá. Možná, že to taky bylo delší, než mělo, ale i tak to byla příjemná, pohodová záležitost. O nic horší, než třeba Beverly Hills 90210, z kterého se navíc po prvních pár řadách stala obyčejná blbá soap-opera. Nebylo by na škodu, kdyby Helenu někdo zopakoval (o čemž pochybuju zejména kvůli dabingu, kde byl slyšet originál v pozadí, a který možná po srpnu 1999 taky skončil ve Vávrově šuplíku - a redabing by nikdy nemohl být ono - obzvlášť bez Suchoše na jeho francouzského "dvojníka" Kristiána :D). ()

Rehaki

Jako malymu se mi to moc libilo, zpetne si uvedomuji, ze to nejake veledilo nebylo, ale na rozdil od telenovel se na to dalo koukat. Kri Kri ()

Cutting43

Doufám, že mě nebude mít nikdo za uchyla :) ale když vidím jaké oblibě se tento seriál těší tak ho musím trochu podpořit.Zastihl mě, v ranném stádiu dospívání a tudíž mam na něj jen ty nejlepsí vrpomínky, ikdyž musím uznat, že je to opavdu v dnešní době nekoukatelné - pro nezasvěceného. ()

kritička

Náhodou tahle telenovela byla dobrá :) teda aspoň na začátku .. pak už to taky nebylo slavný ... ale na začátku 90. let jsem to žrala a chtěla bejt "velká", abych tu Helenu mohla taky napodobit. Už jsem z toho vyrostla teda, ale asi bych si to nenechala ujít ... alespoň pár dílů. :) ()

bernau84

no tohle mě nějak neoslovilo - bude to tím že se seriál snaží za každou cenu vypadat ulítle ,už to oslovování "krikri" ale je to dávno co sem to viděl takže nemůžu říct nic bližšího moc si to nepamatuju ()

schebman.m

Tak uznávám, že jako náctiletý puberťák jsem to sledoval a těšil se na každý nový díl a osudy hlavních hrdinů a hrdinek, v obvyklých 4 interiérech :-D. Takže z nostalgie dávám jednu *. A erotická verze seriálu byla úplně stejná kravina, ale tam už naštěstí šlo i o něco jinýho :-D. :-) ()

Lkprak

Jako puberťáci jsme to v nějaké sedmé třídě základní školy strašně žrali a já dnes jen velmi těžko chápu proč. Holt puberta je někdy prevít. ()

Dyk odpad!

Legendární shit jehož znělka na youtube (a její následný opilecký cover v podání měho kamaráda) mě vždy dostane do záchvatu smíchu. ()