Helena a její chlapci

• Francie Hélène et les garçons

Epizody(280)

Helena Girardová začne studovat na univerzitě v Paříži. Na koleji se rychle spřátelí se svými novými spolubydlícími, s Johanou a Katkou. Už v prvním dílu dívky potkají tři mladé hudebníky - Mikuláše, Štěpána a Kristiána zvaného „Kuře“. Brzy po té začne každá z dívek chodit s jedním z chlapců.

Tento francouzský komediální seriál pro mladé se téměř celý odehrává v interiérech. Zvláštností české dabované verze je, že velká většina jmen byla počeštěna – z Nicolase se tak stal Mikuláš a z Etienna Štěpán. Volné pokračování u nás běželo pod názvem "Rozmary lásky". (decouble)

Raimok

Skoro si pořádně nevzpomenu, o čem to bylo, ale vím určitě, že u jednoho dílu jsem brečel. Fakt. Musel jsem být hodně mladej a mít hodně slabou chvilku. Ale sledoval jsem to, to o něčem svědčí. 52 % ()

Dlubal David

Já sice vůbec nechápu, proč je tento seriál v černé barvě, když spousta tehdejších seriálů na obdobné téma: střední/vysoká škola, první lásky, zamilování, dospívání, vkročení do světa podlosti dospělých, sundavání růžových brýlí a odhazování naivních představ o životě, tak to prostě nechápu, protože mě tak špatný tedy nepřipadá. Je v něm spousta hravosti francouzům vlastní, typická mládežnická zaslepenost a neumělé ochotnické výstupy nízkorozpočtových TV seriálů. Nic, čím by seriál vybočoval, ani v dobrém, ale ani ve špatném. Přijde mi prostě jako úplně normální seriál zaměřený na určitý fragment diváctva a ty opovrhující, skoro až nenávistné komentáře, fakt nechápu... ■ Díval jsem se na to kdysi na Nově. V devadesátkách byla TV Nova fakt suprová, dávali spoustu filmů a seriálů, které se ale dnes již nehodí do krámu. Z hlediska ideologicko-politických, finančních, nízkého ratingu, spadání do té správné provenience, navázání na různé ekonomické koncerny a molochy, přidruženého profitu a rychlé návratnosti investic ve formě zisku... ■ Viděl jsem zhruba půlku seriálu. Přestal jsem se dívat ze 2 důvodů: 1) S každým dalším novým dílem mě to bavilo méně. 2) Potřeboval jsem více času na své koníčky, studium, ale také, a to je třeba zdůraznit, abych mohl sledovat i další seriály, kterých bylo fakt mrtě. ■ Co mě na seriálu mrzelo, tak bylo to, že i když kluci měli session v každé druhé epizodě, tak dohromady jsme se dočkali pouze tří, respektive 2 skladeb a také byla škoda, že Helena nedostala v seriálu větší prostor, vlastně až po letech, kdy jsem surfoval na internetu, tak jsem zjistil, jaká je to zpěvačka a že má ve Francii početnou fanouškovskou základnu. ■ Kdybych byl býval Hélènu a její garçony dokoukal do konce, tak by možná mé hodnocení bylo spíše vyšší, ale takhle nemohu více než 69/100. Dnes už bych si ho nepustil, ale nepustil bych si ani jiné z té doby, protože chci vidět nové seriály... Ano, jsou seriály, které zkouknu poněkolikáté a rád, ale pouze ty, které u mě mají zvláštní místečko u srdce, tohle není moje srdcovka, takže se tak nestane... ■ Helena a její chlapci je takový odlehčený seriál, který především uklidní a hodí do pohody, žádná velká dramata, no i když... ■ Doporučuju si přečíst komentář největšího českého fandy tohoto francouzského počinu. ■ Komplet seroš je dostupný na serveru TyTrubko, bohužel bez titulků. ■ Jo, ještě jsem chtěl napsat, že český dabing tu byl leckdy dost tragický, stejně jako celé ozvučení. Interiéry byly ale dobré a hlavní představitelé výborně vybráni. ◢ ■ ◣ (R) [60/100] ■ (K) [60/100] ■ (V) [60/100] ■ (♫) [79/100] ■ (E) Premiers baisers (1991 - 1995) ● Le Miracle de l'amour (1995 - 1996) ● Les Filles d'à côté (1993 - 1995) ● Beverly Hills, 90210 (1990 - 2000) ● Jak svět přichází o básníky (1982) ● Nana (2005) ● Starci na chmelu (1964) ● Dawson's Creek (1998 - 2003) ● Ore monogatari!! (2015) ● Můj brácha má prima bráchu (1975) ● Heartbreak High (1994 - 1999) ● Un homme à la hauteur (2016) ● Studujeme za školou (1939) ● To All the Boys I've Loved Before (2018) ● Nana (2006 - 2007) ● My všichni školou povinní (1984) ● Un homme à domicile (1995 - 1996) ● Friends (1994 - 2004) ● Home Improvement (1991 - 1999) ● Koi wa Ameagari no Yô ni (2018) ● Dirty Dancing (1987) ● The Edge of Seventeen (2016) ● Le Placard (2001) ● Men, Women & Children (2014) ● Julie Lescaut (1992 - 2014) ● Neuf mois (1994) ● Ore monogatari!! (2015) ● Step by Step (1991 - 1998) ● Les fous du stade (1972) ■ (DAB) [60/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [1995 - 1997] [SD] [CZ] [69/100] ■ (CSFD) Kri-kriCivalAdrianDaViD´82RogueDivočákPaldiniduklak2(C) [69/100] () (méně) (více)

Tomislav

Úroveň žádná, přesto jsem se na to často vydržel dívat, i když pravý důvod svého počínání neznám. Je to takový roztomile stupidní francouzský seriál... ()

Grafito

Hodnocení doplňuji slovně tak, že to byla čirá hrůza, ale člověk prostě někdy z perverzních důvodů sleduje i naprosto neuvěřitelný věci a v době mýho mládí prostě patřilo k všeobecnýmu vzdělání vědět, kdo to byl Krikri... ()

fifi.m

Dávaly to ve všední dny odpoledne, zhruba v dobu, kdy jsem přišla ze školy domů. Sledovala jsem to a bavilo mě to. Teď (po shlédnutí pár videí na youtube) to nechápu. :) Příšerně plytké, naivní, trapné s hloupými dialogy a .. Ale v dětství se mi to prostě líbilo. :) ()

percival

po 15 letech jsem cirou nahodou narazil opet na tento serial a normalne me to slozilo pod stul :o))) za oziveni vzpominek na tu pozoruhodnou dobu davam ** ()

Kochanski

a ještě jednou, protože mě fakt serete!!vy jste na ty telenovely nějak vysazený, co? Jsou to neškodné kravinky, které nemají žádné ambice. Jste nechutní elitáři, povýšení až na půdu! Já se na to taky nedívám, ale nemůžete to přece takhle zatracovat. Kdyby to režíroval Kubrick, tak chápu, že to haníte. Ale takhle - vždyť to ani není film! Je to prostě útvar, který si žije a je není pro Vás. Ani pro mě! je jednoduché takhle odsoudit nižší zábavu, ale někteří lidé na Kubricka fakt nemají! ()

bonifac

pokec v kavárně, v pokoji, ve zkušebně...a znovu v kavárně, zkušebně...jo a vlastně ještě v tom fitku...no...zlatý beverly hills ()

inutihar odpad!

První ročník gymnázia a počátky TV Nova. Některé vzpomínky je lepší nemít - už tehdy mi z toho, jak to mé spolužačky prožívaly a o přestávkách neustále řešily, bylo zle. Navíc mi to hrozně připomínalo porno, ze kterého někdo vystříhal všechno souložení. Pak si pamatuji, že jsem to o pár let později viděl parodované v nějakém erotickém filmu/seriálu, který taktéž dávali na TV Nova a doplněné o sex už to smysl dávalo. ()

Nikkilee

Živě si vybavuji jak jsem si jako malá hrála na Helenu :) a v pubertě to přejmenovala na Nikola a její chlapci :D Guilty pleasure jak blázen..ale tu dvě hvězdu musím dát už jen proto, že jsem se tehdy díky tomu rozhodla učit francouzsky! ()

medii odpad!

Bohuzel, mela jsem obdobi slabosti a dusevni sebedestrukce (puberta mizerna), a promrhala jsem cas u nekolika dilu. Nuze, lituji, ale ta doba je dikybohu za mnou :) ()

figliar

Asi prvý seriál, ktorý som začal pozerať na pokračovanie. Mal som asi 8 rokov a páčilo sa mi skoro všetko, preto som si asi neuvedomoval, aká strašná hlúposť to bola. Teraz by som určite nezniesol ani jeden diel, ale tak z nostalgie si 3 hviezdy zaslúži. ()

Carreen

Objektivně vzato to byla fakt děsná hloupost. Téměř nic se tam nedělo, postavy řešily úplné s prominutím kraviny, vedly úplně pitomé rozhovory a nejvíc mě fascinovala ta strašná studiovost a nelogičnost jejich oblečení. Jen tak pro ilustraci: jednou jsem zapnula televizi a tam se pásly krávy - úplně mě to šokovalo. A pak, vždycky mi vrtalo hlavou, proč když má Lolla letní šaty, tak proč Sebastian nosí zimní kabát. Ale aspoň se nepřevlékali tisíckrát za jeden díl jako v BH:o) No a v každém případě mě ten seriál děsně bavil a hlavně jsem se na to stále musela dívat, protože mě moc zajímalo, jak se bude vyvíjet vztah Cricriho a Johanny. Ano, vím, nejsem normální:o) ()

cyright

Vzpomínka na dobu, kdy jsme věřili Nově každé slovo a žrali každou koninu, co nám naservírovala. Jedna hvězda za párek Kuře + Johana s dlouhýma nohama, druhá hvězda za tu nostalgickou vzpomínku na vlastní blbost:) ()