Blade 2

Blade II

Blade 2

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

USA / Německo, 2002, 117 min

"Tak som tuná s kamošmi rozmýšľal... či sa dokážeš červenať." Sklamanie a to také veľké, že 40% nedávam len aby som dvojku odlíšil od ešte horšej trojky. Čo o to, Wesley Snipes je stále frajer a na Rona Perlmana je radosť pozerať, ale biedny scenár, prehnaná dávka gore, primálo originálnych nápadov (bomba na hlave, žiletky), trápny finálny zvrat, príšerne zostrihané akčné scény a prekvapivo nudná réžia, páchajú veľkú škodu. Guillermovi del Torovi (DEVIL) tieto veľké americké filmy príliš nesedia, ale podľa mňa to nie je jeho vina, ale vina hlúpych producentov. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org /texty sa odlišujú/: http://recenzie.org/deti-noci/39-blade-2-60- Kino Považan 2002(1.7.2009)

• Fr

Zapomeňte na to co víte. Upíři existují!.… PŘÍBĚH:***temné a pochmurné prostředí funguje.Ačkoliv se tu mluví o logických krocích, nedoporučuji se v čemkoliv pitvat. Padouchové se chovají trapně a W.Snipes cedí divný hlášky. Nebo spíš moudra. Béčko, slušný, ale okouká se./ HUMOR:0-zklamání. Věty typu ,,někdy příště“ (když nechá padoucha žít) mne nebaví./ AKCE:***lítání, střelba (záběry na kulku), Snipesovo karate, hořící upíři a tak to jde stále dokola. Když už se dočkám efektní bitky, tak jsou tam zbytečný zrychlovačky. Zvuk je dobrej, ale nesedí mi výběr hudby./ NAPĚTÍ:**ani ne. Víte, tušíte, tak nějak se vším počítáte./ Bohužel pozitiva přebíjejí negativa a mně vůbec nevadilo, že je konec. Možná kdyby to bylo kratší…(17.4.2008)

Nemyslím si, že by dvojka zaostávala příběhově za jedničkou. Jednička nás musela seznámit s tím, kdo je Blade, co umí, jak to mají hozený upíři atd. Tady se už nemusí na nic čekat a tak del Toro rozehrává od začátku ďábelskou akční řežbu, která mi v době vzniku naprosto srazila čelist až na zem, film jsem viděl ve své době snad desetkrát. Komikčnost z filmu jen srší a to zejména díky na svoji dobu neuvěřitelných digi-bojových variacích, kdy soupeři skáčou po zdech, točí se sebou nad hlavou, odlétají desítky metrů po povedených zásazích atd. I po 6ti letech je to stále jedna z největších akčních pecek a "plynulé" přechody z herců na digitálně tvořené postavy a zpět se mi prostě líbí a pro rok 2002 jsou typické. (Sejně jako třeba kašírované gore-efekty pro italské fláky let 70.) Přidalo se na dinamice, která je naprosto neskutečná, absolutní prostor se dal Bladeovi ala Snipes, který opět dokazuje neskutečná nadání pro většinu běžných martial arts a ještě dobře hraje. Je to propstě frajer. Závěrečná bitka mezi ním a Nomakem je jednou z nejlepších "rvaček" v dějinách akčního filmu, něco tak dinamického, rychlého, akčního, geniálně komixově přehnaného se opravdu hned tak nevidí. Jediné, co mohlo být o trochu propracovanější, tak vykreslení postav a jejich vlastností, když už je tam tvůrci nacpali ... navíc většina vyklidila pole příliš brzy (vampír-samuraj s katanou mi byl opravdu velmi sympatický...). Dvojka navíc překonává jedničku v úžasném prostředí a reáliích Prahy, což je pro del Tora úplně typické. Naopak mám dojem, že ubylo hc-gore. Každopádně dvojku považuji za nejlepší díl série a jeden z nejlepších akčních filmů všech dob.(7.12.2007)

Srovnávat prvního a druhého Bladea je kapičku ošidné. Oba filmy se totiž vydali dost rozdílnými cestami. Norringtonův Blade byl pojatý výrazně civilněji, nebránil se ale až nečekaně nekorektním momentům. Del Toro oproti tomu natočil absolutně nekončíčí cool comicsárnu, plnou hutné atmosféry, hlášek, krve a sem tam trochu mizerných triků. Oba díly ale mají něco do sebe a lepšího určit opravdu nelze. Víc mne bavila dvojka. Znamená to, že je lepší? Ne automaticky..(13.12.2005)

Asi takhle - "Blade" je jeden z nejlepších filmů,které jsem měl tu čest vidět (bez ohledu na žánry). A "Blade II" mě v ničem nezklamal, naopak. Film je vyprávěn v jiném stylu, je comicsovější, nemá takovou hloubku jako jednička, o to je akčnější a krvavější. Což není na škodu. A když k tomu přidáte Karla Rodena a nádhernou vampýrku Nyssu, stačí zvolat jediné - kult je zpátky.(27.1.2003)

• - Přízemí domu Caliban je inspirováno přízemím kanceláří Creative Artists Agency v Beverly Hills, které navrhoval slavný architekt IM Pei. (TomikZlesa)

• - Když po výbuchu UV-bomby najde Blade Nassu polomrtvou, tak si rozřízne zápěstí, aby jí mohl dát napít své krve a tím ji zachránit. Pokud se díváte pozorně, tak uvidíte, že na meči se žádná krev neobjevila. (DaviD3141)

• - Scud nosí tričko s logem The Bureau of Paranormal Research and Defense. Jedná se další odkaz na komiks, Hellboye. (TomikZlesa)