poster

Blade 2

 • USA

  Blade II

 • USA

  Blade 2: Bloodhunt

  (pracovní název)
 • USA

  Blade 2: Bloodlust

  (pracovní název)
 • Německo

  Blade II

 • Slovensko

  Blade 2

 • Austrálie

  Blade II

 • Kanada

  Blade II

 • Nový Zéland

  Blade II

 • Velká Británie

  Blade II

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

USA / Německo, 2002, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ****

  Zatiaľ čo prvý BLADE bol štandardným, neoriginálnym klišé so slušnou dynamikou a slušným vizuálnym gorefestom, dvojka je štandardným, neoriginalným klišé so sakramentsky dobrou dynamikou a vizuálnym uber fucking cool gorefestom. Všade kde sa dalo, sa pritlačilo na pílu a výsledok je drsnejší, slizkejší a nabúchanješí, než bola miernejšia jednotka. V podstate podobný upgrade, ako v prípade T2. A keby sa tým skvelým postavičkám dodalo ešte trochu charakterového pozadia, mohlo to byť na čistých 5*!(25.4.2002)

 • Lateef
  ****

  Víte, že se právě přepisují anglicko-české slovníky?? U slova ´cool´ už nestojí ´chladný´ ani ´svěží´, nýbrž jenom Blade 2! Tady je totiž (kromě příběhu) cool úplně všechno a film se tak stává neskutečně zábavným. Takže si to shrneme: Snipesův Blade je stále famózní a sype ze sebe kopy s otočkou s takovou razancí a rychlostí, že by závistí zblednul i vyhlášený otočkátor Chuck Norris a zlostí by sežral svůj rangerský klobouk. O hlášky jako hrom se tu vedle Bladea stará Perlman Ron a také Norman Reedus coby Scud, jako srát, co neumí se prát, co má pořád strach a skončí proměněný v prach. Film kráčí dynamicky kupředu, v čemž ho mohutně podporuje špičkový soundtrack (Eve, BT, Ice Cube, Cypress Hill). Souboje jsou propracované, částečně díky choreografii a částečně díky efektům, které jsou však místy viditelně počítačové. Celkově prostě skvělá zábava a i kdyby se celou dobu Snipes šťoural mečem v nose a Perlman si čistil sluneční brýle, pořád to bude COOL. 54 miliónů dolarů(rozpočet)/155 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(24.6.2007)

 • B!shop
  *****

  Tak tohle byl docela narez. Gulliermo del Toro se snazi, aby byl kazdej zaber co nejvic cool a v 90% scen se mu to dari, tech zbylejch 10% je bohuzel trosku nudnejch. Wesley Snipes nepredvadi nijak zvlast uzasnej hereckej vykon, ale plne to vynahrazuje svym vzhledem, protoze je desne cool. Nenapada me, kdo jinej by to tak zahral. A Kris Kristofferson s Ronem Perlmanem jsou vynikajici, hlavne jejich hlasky. Triky jsou na docela slusne urovni, film ubiha ve zbesilem tempu, misty je docela drsnej a choreografie je bezchybna a do toho cool hudba, takze je vam nakonec uplne jedno, ze scenar neni nijak zvlast promakanej. Blade je asi spolu s Phoenixem nejlepsi role Wesleyho a druhej dil Bladea je nejlepsi, takze si 5* zaslouzi.(4.9.2005)

 • 3DD!3
  *****

  Totální akční výplach. Nejlepší lék na špatnou náladu a asi už poslední opravdu dobrý film Wesley Snipese. Del Toro si druhým BLADEM otevřel dveře do Hollywoodu a to byl zatraceně důležitý okamžik. Vzpomeňte si na má slova až bez dechu budete sledovat V HORÁCH ŠÍLENSTVÍ jež jsou právě v přípravách. P:S: Perlmanův Reinhardt geniální.(22.12.2007)

 • Matty
  ****

  Blade neoplýval bůhvíjak povedenými triky a byl zbytečně rozmělňován řadou neakčních scén. To Blade 2 je z jiného těsta – triky jsou skutečně na úrovni a počínaje úvodní rozehřívačkou až do „překvapivého“ finále se furt něco děje. A nuda to rozhodně není. Wesley Snipes se drsně tváří a nadto ještě cedí jednu drsnou hlášku za druhou. Nová rasa „násosků“ působí na plátně nepříjemněji než feťáci v pražském metru a naturalističnost pitvy jednoho z nich pohla i mým nadstandardně odolným žaludkem. Jinak přítomnost českých scenérií a českého Karla Rodena sice potěší, ale v kontextu celého filmu vám podobné detaily budou celkem ukradené. Druhý Blade je nejen především, ale jenom nonstop bezmyšlenkovitou hororovou akcí, která vás vysaje do poslední kapky krve. Takže milí upíři, pokud nebudete mít někdy kolem půlnoci nic na práci, zásobte se čerstvou krví a račte se kouknout na návrat denního tvora. 80% Zajímavé komentáře: Lateef, Rex Mundi, D.I.G(20.11.2005)

 • - Na filmu se podíleli tvůrci komiksových knih, Mike Mignola a Timothy Bradstreet. (TomikZlesa)

 • - Krev reaperů musela dostat nerealistickou zelenou barvu, aby film mohl získat alespoň rating R. (Specs)

 • - Nyssa (Leonor Varela) o sobě tvrdí, že je čistokrevná upírka. Ale to je nesmysl, protože má nad rtem malou jizvu. Kdyby byla čistokrevná, tak by se jí tato jizva v rámci regenerace sama zahojila. (DaviD3141)