Reklama

Reklama

Blade 2

  • USA Blade II (více)
Trailer

Obsahy(1)

Blade, který je sám napůl upírem, pátrá po svém příteli a pomocníkovi Abrahamu Whistlerovi, který údajně zemřel, ve skutečnosti však žije v zajetí upírů. Nakonec se mu podaří přítele najít a osvobodit. Whistler infikovaný upírskou krví svede s nákazou úspěšnou bitvu, nepadne si však do oka s Bladeovým novým pomocníkem. V jejich skrýši se objeví maskovaní upíři Asad a Nyssa. Přinášejí vzkaz pro Blada od vládce upírů. Ten mu nabízí příměří a současně ho žádá, aby se společně s upíry pokusil zastavit hrozbu, která ohrožuje svět obou ras. V Praze se totiž objevila nová upírská rasa, Smrťáci, které vede Jordan Nomak. Blade s oběma pomocníky odjede do Prahy, kde navštíví sídlo upírského vůdce Eliho Damaskinose... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (541)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Aneb jak skvěle by Blade I vypadal s pořádným rozpočtem:) Pokud máte rádi Marka Vašuta, budete se první dvě minuty po titulcích skvěle bavit. Pokud ho nesnášíte, tak ostatně taky:) Karel Roden je naprosto neodolatelně slizký (další vzor pro moji budoucí kariéru), a třešničkou na dortu je Assad Dannyho John-Julese. Platí zde všechna pravidla druhých dílů - soubojů je více, jsou propracovanější a krvavější. Nepřátel je více a jsou nechutnější. A hlavní hrdinka je krásnější:) Příběh se žene vpřed jako zběsilý, závěr filmu je naprosto comicsový, nicméně do budoucna mnohé slibující. (Jenže trojka to zazdí se všemi nadějemi:P) A co se hudby týče, soudtrack je opět výborný, ale postrádám dva tracky - druhá část House Of Pain a Name Of The Game od Crystal Method. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $54miliónovTržby USA $82,348,319Tržby Celosvetovo $155,010,032║ zaslúžene komerčne najúspešnejší zo série! _Guillermo del Toro natočil viac než slušné pokračovanie. Miestamy výborné strhujúce tempo, spomalená kamera je tiež veľkým plusom, prim hrajú aj triky aj keď nie vždy špičkové ale stráviteľné a Wesley Snipes vo svojej životnej úlohe. /75%/ ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Zatiaľ čo prvý BLADE bol štandardným, neoriginálnym klišé so slušnou dynamikou a slušným vizuálnym gorefestom, dvojka je štandardným, neoriginalným klišé so sakramentsky dobrou dynamikou a vizuálnym uber fucking cool gorefestom. Všade kde sa dalo, sa pritlačilo na pílu a výsledok je drsnejší, slizkejší a nabúchanješí, než bola miernejšia jednotka. V podstate podobný upgrade, ako v prípade T2. A keby sa tým skvelým postavičkám dodalo ešte trochu charakterového pozadia, mohlo to byť na čistých 5*! ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Blade neoplýval bůhvíjak povedenými triky a byl zbytečně rozmělňován řadou neakčních scén. To Blade 2 je z jiného těsta – triky jsou skutečně na úrovni a počínaje úvodní rozehřívačkou až do „překvapivého“ finále se furt něco děje. A nuda to rozhodně není. Wesley Snipes se drsně tváří a nadto ještě cedí jednu drsnou hlášku za druhou. Nová rasa „násosků“ působí na plátně nepříjemněji než feťáci v pražském metru a naturalističnost pitvy jednoho z nich pohla i mým nadstandardně odolným žaludkem. Jinak přítomnost českých scenérií a českého Karla Rodena sice potěší, ale v kontextu celého filmu vám podobné detaily budou celkem ukradené. Druhý Blade je nejen především, ale jenom nonstop bezmyšlenkovitou hororovou akcí, která vás vysaje do poslední kapky krve. Takže milí upíři, pokud nebudete mít někdy kolem půlnoci nic na práci, zásobte se čerstvou krví a račte se kouknout na návrat denního tvora. 80% Zajímavé komentáře: Lateef, Rex Mundi, D.I.G ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pokračování akční jízdy ve stále parádním stylu s ještě hypovější muzikou než ve 4 roky starém počátku něčeho, co jen tak nedokázalo skončit. Blade je zde stylovější, víc akčnější a míň mluvnější. Zato se film odehrává i v Praze a to potěší nejedno oko diváka. O to víc překvapí fakt, že i v Americe se film stal úspěšným a Česko se otevřelo tvůrcům dokořán. Alespoň v té době. Wesley Snipes se stále otáčí, akční jízda nekončí. Všechno jede v té správné atmosféře jako předešlý díl. Možná je více nesmyslné akce a méně hlášek a proto je zde takové hodnocení, ale koneckonců i zde film filmem dělá dost povedená hudební vsuvka, která se povedla v prvním díle a zde na nástavbě jen zdárně sklízí úspěchy, které by teoreticky neměli končit, ale kdo viděl trojku, tak pochopí, že to tak nakonec bohužel nedopadlo. --- Ozvi se mi. Jaký máš tam na hoře počasí, brouku? - Vopaluju se, ty hašišáku. ()

Galerie (137)

Zajímavosti (42)

  • Při scéně, kdy upírka Nissa společně s Bladem pitvá mutanta, jsou nad pitevním stolem závadné lampy, které si filmaři vypůjčili od jedné české nemocnice. Tyto lampy způsobovaly těžká poškození kůže a u některých členů štábu dokonce i přechodné oslepnutí. (EMMY)
  • Jméno Chupa pochází ze španělského chupar, což znamená sát. (TomikZlesa)
  • Ve scéně, kdy jde skupina upírů i s Bladem (Wesley Snipes) na upíří diskotéku, Whistler (Kris Kristofferson) je ze střechy pozoruje hledím pušky s termozí, přičemž teplo vyzařuje jen Blade. Když poté ale v kanálech upír Chupa (Matt Schulze) napadne Whistlera a mlatí ho, Whistler se opět dívá termohledím a upír Chupa najednou vyzařuje teplo, přestože tomu tak dříve nebylo. (Pepy)

Související novinky

Staří známí ze Středozemě

Staří známí ze Středozemě

13.06.2009

Víkend s fantasy novinkami pokračuje. Po včerejších jobovkách pro fanoušky hrdinské fantasy je čas spravit si chuť. Kdo jiný by nás mohl potěšit než Guillermo del Toro? Ten v chatu s redaktorem BBC…

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

06.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání…

Hellboy v Maďarsku střílí elfy

Hellboy v Maďarsku střílí elfy

07.06.2007

Chtěli byste se potkat s Guillermem del Torem anebo Ronem Perlmanem? Pokud patříte k slovenským uživatelům ČSFD, ode dneška je máte, čoby kameňom dohodil. Právě v pátek 8. června totiž oficiálně…

Další kniha na stříbrná plátna

Další kniha na stříbrná plátna

28.02.2006

Adaptace knižních děl, čím dál více plnící kinosály, se poslední dobou stávají nejvýdělečnějším druhem filmu, proto se není čemu divit, když veliké společnosti skupují filmová práva od knižních…

Reklama

Reklama