Blade 2

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

USA / Německo, 2002, 112 min

Pre mňa najlepší diel z celej série. Po akčnej stránke lahôdka, efekty minimálne o triedu lepšie ako jednotka, z USA sa presúva dej do Česka konkrétne do Prahy, kde Blade tentoraz musí spojiť sily (hoci nie je vôbec nadšený) z upírskou jednotkou Bloodpack (najlepší člen je jednoznačne Ron Perlman ala Reinhard). Hlavne iskrenie medzi ním a Bladeom nemá chybu, o brutalite jednotky sa to nedá ani zrovnávať, je to drsnejšie a krvavejšie, takisto záporáci boli lepší. Každému sa to páčiť nemusí ale je to krvavá, drsná a nabušená (rád používam to slovo) "rúbanica".(11.8.2010)

Když něco točí del Toro, tak je jedna věc jasná, o akci není nouze a je výborně natočená a sestříhaná. To tenkrát prokázal i v druhém Bladovi, kterej se mi zdál trošku akčnější. Kvalitativně to podle mě stojí s prvním dílem na stejné úrovni. No a Wesley Snipes, je fakt perfektní...85%(9.2.2014)

Extrémne vymakaná akcia a efekty, škoda, že scenárovo nebol tento film taq slušný ako jednotka a neudržal si svoju latku, pretože pár medzier tu bolo. Ale zato akciou to srší, hádam ako v žiadnom inom filme.Snipes je proste cool a neseviem si v tejto roli nikoho iného predstaviť. Dobré miesto zaujal aj Perlman. 80%.(16.5.2006)

• MM_Ramone

Mám rád wamp-horrory. Je to jeden z mojich najobľúbenejších horrorových subžánrov. Páčia sa mi staré, prachom zapadané vykopávky, v ktorých si zahral femonenálny Bela Lugosi; milujem tiež aj americkú produkciu z osemdesiatých rokov, zaoberajúcu sa týmto temným námetom. Ale taký nezmyselný, akčný blábol ako je "Blade" nedokážem rešpektovať. Černošský polovapmír, čo bojuje proti bande smiešných, metrosexuálnych upírov. Totálna zhovadilosť. Ku silnej averzii, ktorú som si vypestoval ku tejto filmovej trilógii, hodne prispieva aj nechutný Wesley Snipes, ktorý stvárňuje hlavného hrdinu. *(24.8.2011)

Nemyslím si, že by dvojka zaostávala příběhově za jedničkou. Jednička nás musela seznámit s tím, kdo je Blade, co umí, jak to mají hozený upíři atd. Tady se už nemusí na nic čekat a tak del Toro rozehrává od začátku ďábelskou akční řežbu, která mi v době vzniku naprosto srazila čelist až na zem, film jsem viděl ve své době snad desetkrát. Komikčnost z filmu jen srší a to zejména díky na svoji dobu neuvěřitelných digi-bojových variacích, kdy soupeři skáčou po zdech, točí se sebou nad hlavou, odlétají desítky metrů po povedených zásazích atd. I po 6ti letech je to stále jedna z největších akčních pecek a "plynulé" přechody z herců na digitálně tvořené postavy a zpět se mi prostě líbí a pro rok 2002 jsou typické. (Sejně jako třeba kašírované gore-efekty pro italské fláky let 70.) Přidalo se na dinamice, která je naprosto neskutečná, absolutní prostor se dal Bladeovi ala Snipes, který opět dokazuje neskutečná nadání pro většinu běžných martial arts a ještě dobře hraje. Je to propstě frajer. Závěrečná bitka mezi ním a Nomakem je jednou z nejlepších "rvaček" v dějinách akčního filmu, něco tak dinamického, rychlého, akčního, geniálně komixově přehnaného se opravdu hned tak nevidí. Jediné, co mohlo být o trochu propracovanější, tak vykreslení postav a jejich vlastností, když už je tam tvůrci nacpali ... navíc většina vyklidila pole příliš brzy (vampír-samuraj s katanou mi byl opravdu velmi sympatický...). Dvojka navíc překonává jedničku v úžasném prostředí a reáliích Prahy, což je pro del Tora úplně typické. Naopak mám dojem, že ubylo hc-gore. Každopádně dvojku považuji za nejlepší díl série a jeden z nejlepších akčních filmů všech dob.(7.12.2007)

• - Donnie Yen, který ztvárnil postavu Snowmana, pracoval i na filmové choreografii. (TomikZlesa)

• - Reinhard (Ron Perlman) si během celého filmu nesundá sluneční brýle. (Bioscop)

• - Na jaře 2001 poznal Snipes v průběhu filmování kromě pražských barů i řadu zdravotnických zařízení. Když si při natáčení vážně poranil prst, ošetřovali ho v motolské nemocnici. Po zranění vazů v koleni skončil na žižkovské klinice. [Zdroj: magazín MF DNES] (hippyman)