Reklama

Reklama

Blade 2

  • USA Blade II (více)
Trailer

Obsahy(1)

Blade, který je sám napůl upírem, pátrá po svém příteli a pomocníkovi Abrahamu Whistlerovi, který údajně zemřel, ve skutečnosti však žije v zajetí upírů. Nakonec se mu podaří přítele najít a osvobodit. Whistler infikovaný upírskou krví svede s nákazou úspěšnou bitvu, nepadne si však do oka s Bladeovým novým pomocníkem. V jejich skrýši se objeví maskovaní upíři Asad a Nyssa. Přinášejí vzkaz pro Blada od vládce upírů. Ten mu nabízí příměří a současně ho žádá, aby se společně s upíry pokusil zastavit hrozbu, která ohrožuje svět obou ras. V Praze se totiž objevila nová upírská rasa, Smrťáci, které vede Jordan Nomak. Blade s oběma pomocníky odjede do Prahy, kde navštíví sídlo upírského vůdce Eliho Damaskinose... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (544)

Kusko.t2 

všechny recenze uživatele

O niečo horšie oproti jednotke z 98meho. Konkrétne sa prehnali niektoré počítačové efekty, ktoré tam vôbec nemuseli ani byť, aj bez nich to bolo až prehnane akčné, a taktiež sa opustilo aj od serióznejšieho a reálnejšieho prístupu. Ale dá sa to, ale jednotka je lepšia. Blade II nemá až tak dobre budovanú atmosféru, hercov a reálnejšie poňatie ako to bolo v prvej časti. Trochu moc prehustené a preplácané s maxi porciou akčnosti, ktorej tu podľa mňa bolo priveľa. ()

Pohrobek odpad!

všechny recenze uživatele

Tady zbyly jenom a pouze akční až taneční hody umocňované nestravitelným střihem. Všechno, co dělá obvykle film filmem, se vytratilo kamsi do neznáma. Výsledek může být jenom jeden (vlastně jeden dvojjediný): pro první část diváků extra-super nabyté dvě hodiny tvrdé akce, pro tu druhou (doufám, že ne pro zbytek) pitomá, nesmyslná nuda hrající si na zábavu. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Del Toro pojal svůj snímek výrazně jinak, než v případě prvního dílu. Z filmu takřka úplně vymýtil veškerý humor a nahradil jej podstatně temnější a vážnější atmosférou. Osobně mám pocit, že tím snímku ublížil. Podobný příběh přeci jenom nejsem schopný brát úplně vážně. Tím spíše ne po zhlédnutí prvního dílu. Dojem nedokázala vylepšit ani účast hromady super herců v čele s Perlmanem a, v té době ještě velkou neznámou, Normanem Reedusem. Příjemné bylo zasazení děje to stověžaté Prahy. Uchem občas proletěly libozvučná slůvka jako "piča" a "kurva". Děj přinesl nové tvory - jakousi vylepšenou verzi upírů, což také nebylo kdovíco úžasného. Celkově tedy pěkné tři kousky. ()

Tyler 

všechny recenze uživatele

Asi takhle - "Blade" je jeden z nejlepších filmů,které jsem měl tu čest vidět (bez ohledu na žánry). A "Blade II" mě v ničem nezklamal, naopak. Film je vyprávěn v jiném stylu, je comicsovější, nemá takovou hloubku jako jednička, o to je akčnější a krvavější. Což není na škodu. A když k tomu přidáte Karla Rodena a nádhernou vampýrku Nyssu, stačí zvolat jediné - kult je zpátky. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Mám rád wamp-horrory. Je to jeden z mojich najobľúbenejších horrorových subžánrov. Páčia sa mi staré, prachom zapadané vykopávky, v ktorých si zahral femonenálny Bela Lugosi; milujem tiež aj americkú produkciu z osemdesiatých rokov, zaoberajúcu sa týmto temným námetom. Ale taký nezmyselný, akčný blábol ako je "Blade" nedokážem rešpektovať. Černošský polovapmír, čo bojuje proti bande smiešných, metrosexuálnych upírov. Totálna zhovadilosť. Ku silnej averzii, ktorú som si vypestoval ku tejto filmovej trilógii, hodne prispieva aj nechutný Wesley Snipes, ktorý stvárňuje hlavného hrdinu. * ()

Galerie (138)

Zajímavosti (51)

  • V úvodním záběru se z titulku dozvídáme, že má jít o Pařížskou ulici v Praze. V té ale rozhodně nejezdí tramvaje. Ve skutečnosti šlo o Sokolovskou ulici ve čtvrti Karlin (v záběru je přímo vidět slavný Negrellho vidadukt - tehdy ještě nerekonstruovaný). (NIRO)
  • Na jaře 2001 poznal Wesley Snipes v průběhu filmování kromě pražských barů i řadu zdravotnických zařízení. Když si vážně poranil prst, ošetřovali ho v motolské nemocnici. Po zranění vazů v koleně zase skončil na žižkovské klinice. (hippyman)

Související novinky

Staří známí ze Středozemě

Staří známí ze Středozemě

14.06.2009

Víkend s fantasy novinkami pokračuje. Po včerejších jobovkách pro fanoušky hrdinské fantasy je čas spravit si chuť. Kdo jiný by nás mohl potěšit než Guillermo del Toro? Ten v chatu s redaktorem BBC… (více)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (více)

Hellboy v Maďarsku střílí elfy

Hellboy v Maďarsku střílí elfy

08.06.2007

Chtěli byste se potkat s Guillermem del Torem anebo Ronem Perlmanem? Pokud patříte k slovenským uživatelům ČSFD, ode dneška je máte, čoby kameňom dohodil. Právě v pátek 8. června totiž oficiálně… (více)

Další kniha na stříbrná plátna

Další kniha na stříbrná plátna

01.03.2006

Adaptace knižních děl, čím dál více plnící kinosály, se poslední dobou stávají nejvýdělečnějším druhem filmu, proto se není čemu divit, když veliké společnosti skupují filmová práva od knižních… (více)

Reklama

Reklama