Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Blade, který je sám napůl upírem, pátrá po svém příteli a pomocníkovi Abrahamu Whistlerovi, který údajně zemřel, ve skutečnosti však žije v zajetí upírů. Nakonec se mu podaří přítele najít a osvobodit. Whistler infikovaný upírskou krví svede s nákazou úspěšnou bitvu, nepadne si však do oka s Bladeovým novým pomocníkem. V jejich skrýši se objeví maskovaní upíři Asad a Nyssa. Přinášejí vzkaz pro Blada od vládce upírů. Ten mu nabízí příměří a současně ho žádá, aby se společně s upíry pokusil zastavit hrozbu, která ohrožuje svět obou ras. V Praze se totiž objevila nová upírská rasa, Smrťáci, které vede Jordan Nomak. Blade s oběma pomocníky odjede do Prahy, kde navštíví sídlo upírského vůdce Eliho Damaskinose... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (550)

InJo 

všechny recenze uživatele

Velkej nářez. Dvouhodinový nášup vymazlené komiksové hororové akce, jak se sluší a patří. Řízné, brutální, nechutné a velmi zábavné. Jednoznačně skvělé pokračování, které od dokonalosti dělí jen občasné slabší triky (stejný problém jako u předchůdce) a o trochu řidší (méně stylová a temná) atmosféra. Škoda, že třetí díl tuhle výborně rozjetou sérii důstojně nezakončil... :-( 85 % ()

Geralt z Rivie 

všechny recenze uživatele

Nedávno jsem viděl znovu asi už posté a stejně jsem pořád spokojený. 17 let od vzniku filmu a efekty jsou stále perfektní. Teď když byl oznámen nový film s Bladem, tak jsem zklamaný, že už neuvidím WS v jeho ikonické roli, ale když se Vám ozve držitel dvou Oscaru, tak asi nebudete váhat s obsazením. ()

Reklama

Kothy 

všechny recenze uživatele

O něco slabší než 1, ale natáčelo se to v Praze. Pojetí je dost jiné a Guillermo del Toro si to udělal po svém. Je tu nový druh upírů, který zabíjí jak lidi tak upíry. Blade se spojuje s elitním týmem upírů tzv. Blood Squadem a jde po nich. Všechno je ale trochu složitější a Blade je zrazen. Poté se musí probojovat hordou nepřátel až k hlavnímu záporákovi. Hraje tam spousta známých lidí a s nimi i pár Čechů. Dobrý štěk tu má například Marek Vašut. "Kurva piča!" :D ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Těžko se tomu věří, ale Blade 2 během těch několika let neskutečně zestárl a k banálnímu a přímočarému ději se nyní přidalo ještě rozpadající se a oku moc nelahodící CGI. Del Toro si hraje s mytologickými prvky, které však mnohem víc sedí k HellBoyovi, než Bladeovi, kterému ona pohádkovost spíše láme vaz a drtí kosti. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Guillermo del Toro jak jej neznáme, přinesl do série o lovci upírů podobně svěží vítr jako to udělal svého času James Cameron s Vetřelci. Čili nám připravil akční hody, naservíroval prakticky neporazitelného záporáka a vše zahalil ještě temnějším hávem. Takže jestli jednička byla výpravná tak druhý díl by se honosil přídomkem akční. PS: Určitě nejde opomenout roličku Danny John-Julese. 80% ()

Galerie (138)

Zajímavosti (53)

  • V scéne, kedy Blood Pack kráčajú na čele s Bladeom (Wesley Snipes) nočnou ulicou na upírsku diskotéku do tajného klubu, hrá skladba od Massive Attack s názvom "I Against I". (Patrik200s)
  • Když Blade (Wesley Snipes) bojuje s Nomakem (Luke Goss), jsou jeho šaty úplně suché, navzdory tomu, že se před několika málo chvílemi vynořil z tratoliště krve. (DaviD3141)

Související novinky

Staří známí ze Středozemě

Staří známí ze Středozemě

14.06.2009

Víkend s fantasy novinkami pokračuje. Po včerejších jobovkách pro fanoušky hrdinské fantasy je čas spravit si chuť. Kdo jiný by nás mohl potěšit než Guillermo del Toro? Ten v chatu s redaktorem BBC… (více)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (více)

Hellboy v Maďarsku střílí elfy

Hellboy v Maďarsku střílí elfy

08.06.2007

Chtěli byste se potkat s Guillermem del Torem anebo Ronem Perlmanem? Pokud patříte k slovenským uživatelům ČSFD, ode dneška je máte, čoby kameňom dohodil. Právě v pátek 8. června totiž oficiálně… (více)

Další kniha na stříbrná plátna

Další kniha na stříbrná plátna

01.03.2006

Adaptace knižních děl, čím dál více plnící kinosály, se poslední dobou stávají nejvýdělečnějším druhem filmu, proto se není čemu divit, když veliké společnosti skupují filmová práva od knižních… (více)

Reklama

Reklama