Blade 2

• Kanada

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

USA / Německo, 2002, 112 min

• Pohrobek

Tady zbyly jenom a pouze akční až taneční hody umocňované nestravitelným střihem. Všechno, co dělá obvykle film filmem, se vytratilo kamsi do neznáma. Výsledek může být jenom jeden (vlastně jeden dvojjediný): pro první část diváků extra-super nabyté dvě hodiny tvrdé akce, pro tu druhou (doufám, že ne pro zbytek) pitomá, nesmyslná nuda hrající si na zábavu.(10.4.2005)

Nemyslím si, že by dvojka zaostávala příběhově za jedničkou. Jednička nás musela seznámit s tím, kdo je Blade, co umí, jak to mají hozený upíři atd. Tady se už nemusí na nic čekat a tak del Toro rozehrává od začátku ďábelskou akční řežbu, která mi v době vzniku naprosto srazila čelist až na zem, film jsem viděl ve své době snad desetkrát. Komikčnost z filmu jen srší a to zejména díky na svoji dobu neuvěřitelných digi-bojových variacích, kdy soupeři skáčou po zdech, točí se sebou nad hlavou, odlétají desítky metrů po povedených zásazích atd. I po 6ti letech je to stále jedna z největších akčních pecek a "plynulé" přechody z herců na digitálně tvořené postavy a zpět se mi prostě líbí a pro rok 2002 jsou typické. (Sejně jako třeba kašírované gore-efekty pro italské fláky let 70.) Přidalo se na dinamice, která je naprosto neskutečná, absolutní prostor se dal Bladeovi ala Snipes, který opět dokazuje neskutečná nadání pro většinu běžných martial arts a ještě dobře hraje. Je to propstě frajer. Závěrečná bitka mezi ním a Nomakem je jednou z nejlepších "rvaček" v dějinách akčního filmu, něco tak dinamického, rychlého, akčního, geniálně komixově přehnaného se opravdu hned tak nevidí. Jediné, co mohlo být o trochu propracovanější, tak vykreslení postav a jejich vlastností, když už je tam tvůrci nacpali ... navíc většina vyklidila pole příliš brzy (vampír-samuraj s katanou mi byl opravdu velmi sympatický...). Dvojka navíc překonává jedničku v úžasném prostředí a reáliích Prahy, což je pro del Tora úplně typické. Naopak mám dojem, že ubylo hc-gore. Každopádně dvojku považuji za nejlepší díl série a jeden z nejlepších akčních filmů všech dob.(7.12.2007)

• Rex Mundi

Zatiaľčo Blade jednotka mne osobne priniesla kultového hrdinu aj pamätné "cool" scény (upíria diskotéka s krvavým dažďom, cedenie Bladea, rôzne súboje, atď.), nové upírske efekty aj nápady kombinované so známou klasikou, v dvojke ma neuspokojilo nič a nič si z nej nepamätám. Len sa rozmnožili rôzne klišé, všetko povinne stemnelo a zagresívnelo a vadí mi aj násilné začlenenie "nových, silnejších, brutálnejších a nezničiteľnejších" upírov, rovnako ako vzkriesenie mŕtveho pomocníka. Proste všetky zložky, ktoré potrebujete, aby ste sequel úplne skopali... pre mňa len ďalší dôkaz o tom, že dobrým filmom by sa nemali točiť pokračovania!(13.4.2005)

Guillermo del Toro jak jej neznáme, přinesl do série o lovci upírů podobně svěží vítr jako to udělal svého času James Cameron s Vetřelci. Čili nám připravil akční hody, naservíroval prakticky neporazitelného záporáka a vše zahalil ještě temnějším hávem. Takže jestli jednička byla výpravná tak druhý díl by se honosil přídomkem akční. PS: Určitě nejde opomenout roličku Danny John-Julese.(5.9.2010)

Extrémne vymakaná akcia a efekty, škoda, že scenárovo nebol tento film taq slušný ako jednotka a neudržal si svoju latku, pretože pár medzier tu bolo. Ale zato akciou to srší, hádam ako v žiadnom inom filme.Snipes je proste cool a neseviem si v tejto roli nikoho iného predstaviť. Dobré miesto zaujal aj Perlman. 80%.(16.5.2006)

• - Když budete pozorní, tak ve scéně, kdy Blade zabije Nomaka (Luke Goss), při troše štěstí spatříte hadičku, která přivádí krev do Nomakových úst. (DaviD3141)

• - Na začátku filmu se objevují italské superbike Ducati 996 vyráběné v roce 1999-2002. (JARDAHONDA)

• - Na jaře 2001 poznal Snipes v průběhu filmování kromě pražských barů i řadu zdravotnických zařízení. Když si při natáčení vážně poranil prst, ošetřovali ho v motolské nemocnici. Po zranění vazů v koleni skončil na žižkovské klinice. [Zdroj: magazín MF DNES] (hippyman)