Blade 2

• Irsko

• Kanada

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

USA / Německo, 2002, 112 min

Těžko se tomu věří, ale Blade 2 během těch několika let neskutečně zestárl a k banálnímu a přímočarému ději se nyní přidalo ještě rozpadající se a oku moc nelahodící CGI. Del Toro si hraje s mytologickými prvky, které však mnohem víc sedí k HellBoyovi, než Bladeovi, kterému ona pohádkovost spíše láme vaz a drtí kosti.(26.5.2013)

Veliká škoda, že skvělý Gulliermo del Toro netočil už jedničku. Měla totiž drobet zajímavější a rozhodně dějovější scénář. Druhé setkání s upírem-neupírem očasává vše "nepodstatné" a soustředí jen na samotnou akci. Ale koneckonců proč ne, když když del Toro ve všech ohledech přitvrzuje a v žádném případě tak nečiní prvoplánově. Vizuál je promakaný, akční scény jsou dostatečně coolové, tvrdé a hlavně svojské. Blade II neobstává ve srovnání s klenoty akčně-hororového žánru, protože mu chybí cokoliv, co byj jej byť nepatrně povyšovalo nad bezduchou, byť umně natočenou řežbu. Nicméně, čas od času, není pořádně našlapaný akční výplach na škodu.(8.10.2007)

Rozhodně pro mne zajímavější, než první díl. Svižnější, akčnější, přímočařejší a tak nějak režisérsky zvládnutější. Přesto jde znát, že se režisér Guillermo del Toro na tomto snímku jen trénoval. Jisté prvky jeho pozdější tvorby tu znát jsou, ale, přiznám se, očekával jsem ponejprv, že upíři budou mít oči v dlaních a po tvářích různé ornamenty, pakliže budou mít hlavy ve tvaru půlměsíce. Inu, bylo znát, že tyto majstrštyky del Toro plně rozvinul až v Hellboyovi nebo Faunově labyrintu. Přesto ale predátorští reapeři mi přišli skutečně zajímavější, než obyčejní, křehcí a hořlaví upíři, kteří se sesypou, když máma prolisuje česnek do guláše. Navíc si k tomu přidejme účast Rona Perlmana (pozdější del Torův Hellboy), Dannyho John-Julese (Kocour z Červeného trpaslíka) nespočet českých herců (tradičně Karel Roden a třeba také Marek Vašut) a v neposlední řadě Donnieho Yena (Yip man), který se podepsal i na choreografii bojových scén. Samotný Blade je zde poněkud vyměklý, tedy lidštější. Za to Whistler přitvrdil. Jeho návrat do filmu mi ale poněkud unikl, čímž právě vypichuji jistá negativa filmu. Celkový verdikt tedy je lepší trojka nebo horší čtyřka. Dávám nakonec čtyřku za účast naší Prahy, která je zde přiznaná, nesimuluje třeba Paříž, jak je tomu zvykem v jiných filmech.(30.11.2011)

Pokračování Bladea už pro mě sice neni taková pecka jako jednička, ale i tak je to parádní akční filmek. Hodně se povedlo obsazení všech vedlejších postav ve kterých poznáme i naše herce. Úsměvně působí pražské lokace jakoby v US městě. Filmek má opět parádní akční scény, skvělou hudbu (opět ta discoška), perfektní hlášky a pěknej příběh navazující na jedničku. Za mě 90% :)(26.5.2013)

• Pohrobek

Tady zbyly jenom a pouze akční až taneční hody umocňované nestravitelným střihem. Všechno, co dělá obvykle film filmem, se vytratilo kamsi do neznáma. Výsledek může být jenom jeden (vlastně jeden dvojjediný): pro první část diváků extra-super nabyté dvě hodiny tvrdé akce, pro tu druhou (doufám, že ne pro zbytek) pitomá, nesmyslná nuda hrající si na zábavu.(10.4.2005)

• - Když Blade bojuje s Nomakem, jsou jeho šaty úplně suché, navzdory tomu, že se před několika málo chvílemi vynořil z tratoliště krve. (DaviD3141)

• - Spoiler: Výbuch UV lampy by měl zabít všechny upíry. Umírají však i ty, kteří byli na chodbách za rohem. (Pepy)

• - Na jaře 2001 poznal Snipes v průběhu filmování kromě pražských barů i řadu zdravotnických zařízení. Když si při natáčení vážně poranil prst, ošetřovali ho v motolské nemocnici. Po zranění vazů v koleni skončil na žižkovské klinice. [Zdroj: magazín MF DNES] (hippyman)