Blade, který je sám napůl upírem, pátrá po svém příteli a pomocníkovi Abrahamu Whistlerovi, který údajně zemřel, ve skutečnosti však žije v zajetí upírů. Nakonec se mu podaří přítele najít a osvobodit. Whistler infikovaný upírskou krví svede s nákazou úspěšnou bitvu, nepadne si však do oka s Bladeovým novým pomocníkem. V jejich skrýši se objeví maskovaní upíři Asad a Nyssa. Přinášejí vzkaz pro Blada od vládce upírů. Ten mu nabízí příměří a současně ho žádá, aby se společně s upíry pokusil zastavit hrozbu, která ohrožuje svět obou ras. V Praze se totiž objevila nová upírská rasa, Smrťáci, které vede Jordan Nomak. Blade s oběma pomocníky odjede do Prahy, kde navštíví sídlo upírského vůdce Eliho Damaskinose... (TV Nova)

DansteR

No co k tomuto pokračování říct?...Nějáká ta havěť z kanálu je teda ještě ujetější než finále jedničky, ale na druhou stranu je dvojka v mnoha věcech lepší. Lepší (a hezčí :-D) obsazení, je akčnější a má taky mnohem větší spád než jednička. To nic nemění na tom, že tomu furt hodně chybí. Škoda, myslím si, že se z Blada dá dostat víc. 70% ()

kishi_SO

Wesley si znova natiahol kozene gate, vyholil lebku a nacapil paru tetovani ... a opat sa vydal pobit paru "zmatkov". Akcnejsie, zivsie a vtipnejsie ako prvy diel. Takze za 5* ()

brasek

Áno... toto sa mi páčilo, aj keď som sa nebál :-) Akčná pecka, skvelá atmosféra, zaujímavý príbeh a o level lepší snímok ako jednotka. ()

Hellscuboy

Pro mě nejzábavnější díl série,o chlup víc akce, upíří mutanti,Donnie Yen :-*,hlášky,víc mrtvejch násosků a jejich poskoků...(já bych byl poskok Žiletky)...maličko místama pokulhávali efekty,ale vem to čert,vlastně upír ...Weslíček je prostě borec,ta jeho láska k plechovému miláčku,když mu poslal hudlana,co ho málem odřel,po ukončení dlouhého působení Vašuta v tomhle filmešku :-D ...spoustu českých herců - další * navíc,takže 6 :-D ...AngelAngie nepleteš si to náhodou z Buffy zabíječkou upírů??? :-D ()

kacer4

Keby nenastávali tak často tupé pohlady a čudné chovania postáv, išlo by hodnotenie o niečo vyššie. Najväčším plusom je akcia a vizuálna a zvuková stránka. ()

Tomko87

Za tohto Bladea uctievam Del Tora ako boha . Od začiatku do konca si udržuje premakanú atmosféru, dynamiku, vždy sa tam dačo deje, akčné scény sú perfektné a dokonca som mu prepáčil finálny súboj. To si váž Del Toro ! . Už od začiatku ma proste nadchol. A to troma aspektami. Vašutom a ..proste jeho dvoma slovami a potom to už išlo ako na horskej dráhe. Asi preto ma aj Trinity tak neskutočne srala a sklamala. Kiež yb si sa vrátil k Bladeovy., Je to moje zbožné želanie, no ty na mňa kašleš a točíš si obludy a robotov no .. ()

ekzorcist

Viem, že "atmosféra" filmu je veľmi subjektívny a ťažko preukázateľný pojem, ale je to presne to, čo odlišovalo Blade 1 a 2. Dvojka trpí gýčovitým a chaotickým dejom a okrem atmosféry jej podľa mňa chýba aj komiksová nadsádzka. Berie sa príliš vážne a to nerobí dobrotu. Romantická zápletka Fresh Princa so Swarowski dievčinou je presladená ako 0 Rh+ diabetika po Fidorkovom rauši a Guillermove anatomické predstavy o "smrťákoch" sú horšie ako Cronenbergove nočné mory. Fyzika a optické javy? UV svetlo zabáča za roh! Posielam dvoch ulízaných Karlov Rodenov z piatich. ()

PTuranyi

Blade si aj v pokračovaní udržuje B-čkovú úroveň. Príbeh nás privádza do Prahy kde sa B-čko (Bladova prezývka) stretne s novým superupírom. Bladove bitky sú výborne zostavené aj zostrihané. Ale ako pribúda nepriateľov kvantita prevažuje nad kvalitou. Zdravý rozum sa stráca a zostáva len masaker. Pochváliť možno záver, lebo scenárista nepodľahol pokušeniu a film neukončil žiarivým šťastím ale smrťou v žiare. Karel Roden ako šéfupírov právnik je bonus. ()

ttoper

Spousta triků, spousta akce, žádný děj a hrozná nuda. V době, kdy se kvalitníma trikama hemží každý druhý film, tak jenom akce nestačí. ()

ap2001

Být cizincem, umět česky, ale znát náš národ jen z amerických filmů, které se natáčely v ČR (Blade II, xXx, Česká spojka...) resp. v nich hrají Češi (15 minut...), řeknu si, že ti obyvatelé ze srdce evropy jsou asi samí dlaždiči. Kdykoliv totiž uslyšíme v těchto anglicky mluvených filmech přiznanou českou repliku, jež nepadla za oběť dabingu, vždy je to nějaká nevybírává hulvátská nadávka. ()

Thelonius

Jeden z mojich najoblúbenejších akčných filmov, ktoré môžem pozerať hocikedy. Úžasne dynamický a vizuálne premakaný film. Na zvláštnych farbách je poznať ruka Mikea Mignolu, tvorcu Hellboya, ktorý pri filme pôsobil ako výtvarný poradca. Wesley Snipes a Ron Perlman excelujú a hádžu hlášky na všetky strany. Proste akčnák, ktorý by mal byť pre ostatných vzorom. 4,5* ()

xander

Drsný akčný klip Guillerma del Tora ponúka cool akčné scény ktorých je tu neúrekom, cool Wesleyho Snipesa, cool záporáka Rona Perlmana a Thomasa Kretschmanna ako aj skvelého veterána Krisa Kristoffersona a novú nádej Normana Reedusa. čo na tom že to celé príliš nedáva zmysel, je to cool akčná jazda ktorá vám nedá vydýchnuť. Samozrejme ak je to vaša šálka krvi. ()

Treble

No šel sem se kouknout do kina na Kocoura z trpaslíka (Danny John-Jules) a nakonec sem se i celkem jako dobře pobavil. ()

bery77

O něco lépe natočený snímek než první díl. Líbí se mi především že režisér přišel s novým druhem upíru a že zasadil děj do současné Prahy. Proto si můžeme všimnout několik štěků Marka Vašuta a několika dalších českých herců. největší přiležitost z českých herců dostal Karla Rodena, který si zahrál právníka upíří společnosti. ()

Joee

Ze začátku poměrne zajímavý, následně už pouze tradiční a místy trapný (např. uvedení oné upíří TOP legie v drsňáckým stylu působí opravdu úsměvně) a ke konci zcela nelogický. Jeden příklad za všechny: když kurňa maj upíři obleky proti UV i s maskama na ksicht a nějakou speciální optikou, proč si je na sebe taky nevezmou, když jdou do akce za bílýho dne? No proč, protože by to asi pak nebyla tak akční a nebezpečná scéna... Akorát místo sledování té podívané pak jen vrtím hlavou a říkám si: "To jsou debilové!" a po chvíli to vypínám, protože už se na to nemůžu koukat. ()

Staří známí ze Středozemě

Staří známí ze Středozemě

14.06.2009

Víkend s fantasy novinkami pokračuje. Po včerejších jobovkách pro fanoušky hrdinské fantasy je čas spravit si chuť. Kdo jiný by nás mohl potěšit než Guillermo del Toro? Ten v chatu s redaktorem BBC… (více)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (více)

Hellboy v Maďarsku střílí elfy

Hellboy v Maďarsku střílí elfy

08.06.2007

Chtěli byste se potkat s Guillermem del Torem anebo Ronem Perlmanem? Pokud patříte k slovenským uživatelům ČSFD, ode dneška je máte, čoby kameňom dohodil. Právě v pátek 8. června totiž oficiálně… (více)

Další kniha na stříbrná plátna

Další kniha na stříbrná plátna

01.03.2006

Adaptace knižních děl, čím dál více plnící kinosály, se poslední dobou stávají nejvýdělečnějším druhem filmu, proto se není čemu divit, když veliké společnosti skupují filmová práva od knižních… (více)