Když Max Mercer zůstane o Vánocích sám, udělá cokoli, aby ochránil svůj domov před vetřelci. (Disney Channel)

oveckaoa odpad!

Tak si to projdeme malý spratek se přepije a přežere a chce jít na záchod tak mu matka zastaví v baráku co se prodává. On se tam jde vymočit a narazí na majitele ten má panenky od babičky a s klukem má výměnu názorů (nedá se říct, že to je hádka jelikož se oba chovají jak kreténi)  jedna panenka mu zmizí . Mezitím rodiče toho kluka odjedou do Japonska a ho tam nechají jelikož se den předtím chtěl vyspat a  vyspal se v autě co neodjelo. Pak ten chlápek co se   tehdy s tím klukem pohádal   zjistí, že jedna ta panenka má hodnotu přes 200 000 dolarů tak ji hledá, ale nenajde vzpomene si na toho kluka a jde k němu domů první přemýšlí, že ji ukradne zpět pak to zavrhne jelikož je to trestný čin a řeší to s manželkou ta chce počkat až  se vrátí z dovolené  a požádat je (jeho rodiče případně toho kluka)   o tu panenku pak má, ale jakési prozření vybaví se jí jak dříve slavily Vánoce a chce ji  taky ukrást zpět (tahle scéna je úplně zbytečná a nedává smysl) tak tam jdou. Myšlenka proč to policie neřeší je debilní zhruba taková je zde policista  Buzz bratr Kevina z původního Sám Doma zavolají mu, že to má prověřit (on už tam byl dříve jelikož se omylem zapl alarm) jelikož rodiče spratka zjistili, že jim chybí on policii , ale řekne, že měl bratra Kevina a toho dvakrát zapomněli  a on si z něho dělal srandu (což  popírá oba díly Sám Doma kde tehdy Kevin jen jednou tuším řekl , že by si přál být bez rodičů a pokud se nepletu Buzzovi to neřekl vůbec řekl to své matce ) a jelikož mu to připadá povědomé tak to neřeší více policistů asi nemají. Na konec se zjistí, že ten kluk tu panenku neměl (jelikož je vzalo jakési asijské děcko) a řekne jim to s tím, že si myslel, že to byli únosci dětí a chtěli ho unést a prodat někam P.s. ten spratek polil vodou celý kus silnice kdokoliv tam mohl jet sklouznout se a zabít se případně někoho zabít a tady je to prezentováno tak , že to má být vtipné v jedné scéně je i v kostele kde chce brát hračky sirotkům  a přijde mu to normální a diví se mu, že mu je nechtějí dát a minimálně 4 lidi ví , že je doma sám jelikož to každému vytrubuje na počkání a nikoho to nezajímá co to do háje je to nemají v Americe sociálku  nebo je to všem šumák? P.s. 2 Ve filmu je i původní  hudba jak z jedničky tak ze dvojky být majitelem té hudby tak jich zažaluji, že v takové sračce mě przní hudební motivy.  P.s.3 Ti lupiči bydleli nejspíše ve stejné ulici jak ten kluk (usuzuji podle toho, že tam vždy tak rychle dojedou) tak, že tím, že ho okradou nic nevyřeší jelikož je ten kluk viděl a poznal tak, že pokud ho vyloženě nechtěli zabít stejně by je chytli. P.s. 4  Pointa filmu je taková, že ten kluk Vás mohl kdykoliv zabít, ale Vy s ní nakonec budete nejlepší kamarádi a budete si z toho ještě dělat srandu? ()

vyfuk odpad!

Pokud chcete vidět, jak se nemá dělat film... tak si pusťte toto. Tady nejde ani o sympatie, o cokoliv. Tady jde jednoduše o to, že humor v tomto filmu prakticky neexistuje, tak jako logika záběrů a jejich možná síla. Neexistují dobré herecké výkony, které by to táhly vpřed. Neexistuje scénář, který by z postav dělal záporáky nebo dobráky. Neexistuje motivace. Neexistují sympatie. Neexistuje logika. Není zde smysl, který by scénář nějak dával. Nevím vlastně pro koho by byl scénář dělán. Pro děti? Ani ty ten zmatek nepochopí. Ten film prostě nedává smysl a Disney si na tomto chce jenom otestovat, zda lidi budou schopni zaplatit a dívat se i na největší hovno. Pokud měl Yates někdy nějaké šance být hvězdou, tak tímto ji jeho rodiče nebo agent naprosto zabili. ()

blackJag

"#ŠPATNÉ-ROZHODNUTÍ." Věděl jsem, že to bude špatné, ale musel jsem to vidět na vlastní oči :-) A je to opravdu přesně tak špatné, jak naznačují ohlasy, ve shodě po všech stránkách, počínaje scénářem, pokračujíce výběrem herců a konče prací režiséra - děs! Jediný, kdo se na to celé od začátku totálně nevysral, byl Debney, jako autor hudby, ten je na dosrání milovaných hudebních motivů Johna Williamse prostě moc zkušený, takže tady to klaplo... Film je opravdu neuvěřitelně špatný, i když nevypadá nijak levně (jde vidět, že nějakou kačku to stálo) a jediný důvod, proč nedávám odpad!, je jednak hudba (fakt se mi ty variace líbily) a potom funkční začlenění jednoho z protagonistů původních prvních dvou dílů, tedy Devina Ratraye přímo v roli Buzze - jeho komentář k bratrovi Kevinovi byl jediným vtipným momentem filmu. 10% ()

Melios

Nebol som vôbec prekvapený, keď som sa dočkal ďalšieho mizerného pokračovania, dokonca remaku. Je to na podobnej kvalitatívnej úrovni ako predchádzajúce diely. Čiže nulovej. Vianočný špeciál, ktorý len parazituje na slávnej značke bez toho, aby sa posnažil nejako inovovať známu zápletku pre moderné publikum. Nestrachujem sa o dlhodobú relevantnosť. Ako poznám internet, čo sa nerieši jeden deň, ako keby už ani neexistovalo. Ja sám už ani neviem, prečo to sem vlastne píšem. V túto chvíľu si už ani poriadne nepamätám o čom to vlastne bolo. To o kvalite vypovedá dostatočne. ()

JADIM

Ono tá debilnosť tomuto filmu paradoxne pridáva a keď sa to spojí s faktom, že sú vianoce, tak z toho vzniká celkom obstojná kombinácia. Po roku plnom pozerania prvotriednych filmov sa rád pozriem na odvrátenú stranu a užijem si takéto primitívne dielo. 5/10 ()

NifKor odpad!

Neskutečná podívaná plná opic, které se snaží získat svůj banánek. Ty odpady tady si to přesně zaslouží. Mělo to jen jeden hezkej přechod mezi scénama a to je vše... 1/10 ()

Janega odpad!

Mazer si zrejme (aspoň si myslím) uvedomoval, že jeho "originálne" poňatie už obohratého príbehu, kde tentoraz vymení role a protagonisti sú lupiči a antagonista dieťa, ľudia nepríjmu a budú sa na to pozerať negatívne. Pretože ono to nefunguje, lepšie povedané ono to naprosto zlyháva vo všetkom aj bez toho, aby som to porovnával s pôvodným filmom. Čo má však zaráža že Disney, ktorý sa pod toto podpísal, a ktorý je výlučne zameraný na príjemné rodinné filmy a primárne na deti, dovolilo tu prezentovať dieťa ako záporáka, ktoré nechce zlodejov zastaviť, ale chce ich zabiť. ()

Harapes

Když vidím zdejší hodnocení,tak musím jen souhlasit,ale ne tak úplně. Je to sice blbost, nijaké herecké výkony,ani ta zápletka se fakt nevydařila. Ale takových filmů,co je hodnoceno jako odpad je převelice a já bych ostatním řekl, ať se na to klidně podívají. Vůbec nic od toho nečekejte,ale Ty mladší děti budou spokojení. Za mě 40 %. ()

Marpe

Myslím si, že tato hláška vystihuje celý tento film. Ježíši to je děsný, nevím proč musí dělat remaky je to hnus, originály jsou lepší. ()

Artard odpad!

HAHAHA..... VERY FUNNY.... HAHAHA. Je to tak zlé, že si na zlepšenie nálady pustím Twilight a s povzdychom si poviem "Aaaach, konečne kvalitný film". ()

korok

Dalším filmům v pořadí, ze série Sám doma, škodí neustálé srovnávání s původními prvními dvěmi kultovními klasikami s Macaulayem Culkinem, v roli Kevina McAllistera. Když si to člověk odmyslí a bere toto jako samostatný film, tak si to možná tu 1-2 hvězdy zaslouží. :-) Existují rozhodně tragičtější rádoby komedie. Filmu, dle mého, škodí hlavně výběr "záporáků" ve stylu slušňáckého a nijak směšného manželského páru, který se snaží dostat do domu a kteří vlastně žádnými záporáky nejsou. Měli tam normálně šoupnout, po starém vzoru, nějaké dva směšné a pitomé zloděje, ve stylu Marfa a Harryho, kteří by měli vyloženě nekalé úmysly. To by filmu rozhodně prospělo a určitě se to dalo vyřešit mnohem lépe. Takhle je to bohužel pouze jak vyšité pro děcka z prvního stupně a školky. Potěšila účast Buzze McAllistera v roli policisty a jeho vzpomínky na Kevina a původního Sám doma, plus taktéž soundtracková spojitost. ()

BOURQUE

Veľmi dobrý príklad toho, že ako zle môže skončiť to, keď pristupujú ku klasickým filmom (ktorý v niektorých prípadoch nepotrebujú novodobú verziu) nevhodným spôsobom. Radšej si spuste prvé dve diela originálnej verzii. P.S.: Jedna malá hviezda za cameo rolu D. Ratraye a známe hudobné motívy. Osobné hodnotenie: 50% (*) ()

Hashirama

Při hodnocení této židovské vánoční lumpačiny (oxymoron ještě nikdy nebyl tak smysluplný) bych se rád odkázal na reálná “pokračování” Sám doma 3 až 5. Všichni si sáhněme do svědomí a položme si otázku, jestli je tohle opravdu horší? Protože zatímco Sám doma 3-5 jsou tím nejhorším, co může na poli volných pokračování a reimaginací vzniknout a je vám z toho fyzicky zle, tohle je “jen” povrchní spotřební produkt, který nepříliš šetrně exhumuje ostatky. Předchozí pokračování jsou tupou a bezduchou vykrádačkou, která slepě kopíruje už několikrát použitou šablonu, jen pokaždé s horšími herci, horším scénářem a horším režisérem, až jsme se nakonec dostali na absolutní dno. Tato verze se alespoň snaží výchozí koncept nějak obměnit a variovat ho. Na pošesté tu konečně kráčíme jinou pěšinkou. “Zloději” tak najednou nejsou jen karikaturami, které čekají na čočku, a malý nesympatický britský chlapeček není tím ultimátním dětským symbolem jako Kevin McCallister. Je tu pak samozřejmě otázka, pro koho ten film tedy je? Troufnu si tvrdit, že pro nikoho, protože v něm není nic moc dobře, ale už jen ten nápad “otočme zápletku naruby a dejme tomu jiný směr” si zaslouží plusové body (což se o předchozích verzích říct nedá). Herci ukrutně přehrávají, humor tu není nebo je extrémně laciný a v nepříliš důsledné snaze obcházet původní zápletku je film v mnoha pasážích strašně utahaný a opakuje totéž stále dokola, v důsledku čehož se vytrácí přirozené tempo, a člověk se u toho většinu stopáže úspěšně nudí. Nemluvě už o tom, že sama zápletka je vratká a nedůsledná jak Batman v Superman. Ale zase je tu pár lidí se silným britským akcentem, takže za dvě, ať nežeru. 3/10 ()

Trixinka

Vůbec se to nepovedlo - nesympatický, protivný dětský hrdina, kterému nikdo snad nemohl fandit, "zlodějské duo" manželů tak hloupé až to bolí nejen fyzicky ale hlavně psychicky. Oceňuji snad jen postavu Buzze McCallistera, který je jakousi malou vzpomínkou na původní film. ()

Baron Noktur odpad!

Pôvodne som filmu chcel udeliť jednu hviezdičku za celkom originálny nápad, že typickí zlodeji z pôvodných dielov, tu vlastne ani nie sú skutoční zlodeji, no pri písaní toho textu ma tuposť filmu tak nazlostila, že som tomu nemilosrdne napálil odpad. Ujajčaný neznesiteľný ukecaný černoch, afektovaní manželia tváriaci sa ako keby spadli z Marsu, zbesilá rodinka, ktorá sa namiesto vierohodného zhonu z prvého a druhého dielu, len strápňuje na čele s instagramom posadnutým otcom s neznesiteľne vejúcou ofinkou a samozrejme, ten hlavný bod programu, sadlom prerastený malý brav, ktorý kvôli svojej neuveriteľnej retardovanosti takmer prizabije síce afektovanú ale stále nevinnú, vyššie spomenutú, dvojicu manželov. Dej filmu je megatrápnosť, ktorý mení charaktery postáv zo sekundy na sekundu, ako keby sa na scenári podieľali dvaja ľudia s tým, že prvý napísal prvú polovicu filmu a druhý zasa druhú. Koniec filmu je asi ten najotravnejší a najslizkejší happyend v histórii kinematografie, po ktorom som si dal radšej urobiť test na cukrovku, či som ju z neho náhodou nechytil. Totálna sračka na čele s totálne odporným supersmradom, ktorý, keď je doma sám, rád oblieka do ženských šiat. Lúzer debilný. ()

Likan7

Viděl jsem trojku, čtyřku i pětku, takže moje hodnocení se tak trochu odvíjí od toho co za peklo jsem před tím viděl. A i když vlastně nerad, tak tu jednu * týhle šlamastice rád musím. Je totiž filmovější a člověk nemá tak moc chuť si vypálit oči. Jasně, nudí to, jasně, je to pitomý, hloupý a hnusný. Ale tak nějak jsem to přežil, aniž bych chtěl všechny na place pohlavkovat. To o čtyřce, pětce říct nemůžu. Jediné hezké, funkční scény jsou jen díky originální hudbě z původních filmů. To by se jeden skoro dojmul. ()