Píše se rok 1944 a německý nadporučík Clemens Forell odjíždí vlakem z Bavorska na východní frontu. Na nádraží se loučí s rodinou a manželka mu přitom sdělí, že čekají další dítě. Forell slibuje, že se do vánoc vrátí, ale místo toho je jako válečný zajatec v Sovětském Svazu odsouzen na 25 let nucených prací v Gulagu na nejvýchodnějším cípu Sibiře. Forell s mnoha dalšími německými zajatci je transportován vlakem v nelidských podmínkách na Sibiř a dopraven do Gulagu, kde těží v dolech. Již po příchodu do Gulagu je konfrontován se zástupcem velitele Gulagu. Forell vzpomíná na svoji rodinu a když se mu naskytne příležitost k útěku, využije ji. Byla to však nastražená léčka a Forell i ostatní vězni jsou za to tvrdě potrestáni. Forellovi se však záhy naskytne další příležitost k útěku a to díky pomoci německého doktora, který zde ošetřuje nemocné a raněné. Pomocí něj se mu útěk podaří a pro Forella tím začíná strastiplná pouť přes celou Sibiř domů. (retrix)

Brusíček

Je až k nevíře, že se tento příběh skutečně stal. Jak silná vůle přežít a nerezignovat boří všechny hranice možného a nemožného. Pravda je, že mě děj filmu vtáhl do příběhu, a já seděl jak přikovaný, a při závěrečném happy endu jsem se neubránil dojetí. Nevím jak je film autentický, ale mé hodnocení tohoto vynikajícího filmu je rovných 100%. ()

ondrin

Po zhlédnutí jsem film srovnával s Útěkem ze Sibiře, který mi svým zpracováním přišel autentičtější, ať už šlo o zobrazení gulagu, samotného putování i vykreslení charakterů. Nicméně téma filmu je silné, poutavé samo o sobě, což tvůrcům zlehčuje práci a není tak třeba tolik filmařského umění jako u snímků s méně poutavým námětem. Dalo se z toho vyždímat víc, přesto hodnotím kladně. ()

jorgus

nebyt tech scenek z nemecke vesnicky, ktera jako kdyby vypadly z telenovely, tak jdu vyse..skoda taky prilis zkratkovite pribehu..i kdyz zkratkoviteho..melo to dve a pul hodiny, ale hodne veci tam bylo stejne odbytych..:) ()

inachisio

Velice se mi líbila myšlenka a konec. Ty byly vskutku úžasné a ačkoli byl film skvělý i v ostatních stránkách, nemám k němu onen vztah jako k těm pětihvězdičkovým. Snad proto, že jsem film viděla ve chvíli, kdy jsem měla nejradši animáky a komedie. ()

strikeman

Na německý film koukatelné. Kýčovité scény a přeslazené konce člověk musí Němcům odpustit, je to jakási jejich specialita - něco na způsob sádrových trpaslíků na jejich zahradách:-) Jen škoda, že nejkýčovitější je zrovna závěr... celkově 51% ()

Mattezs

Příběh je to sice pěkný, ale zpracování už je horší. Některé momenty mi přijdou jako nějaká parodie...nejhorší byla asi ta část s indiánkou co měla bundu z New Yorkeru a samozřejmě rádoby dojemný konec, který mě opravdu rozplakal, ale spíš smíchy... ()

Heavyman

Žádné příkrasy i když příběh skutečně nemožný ovšem natočen podle skutečné události. Úplně jsem cítil tu touhu kterou dobře znám dostat se odněkud zpátky domů a zde to bylo přímo z pekla sovětského tábora pro zajatce. Musím ovšem uznat, že Forell měl ve filmu nehoráznou kliku. ()

pospech11

Válečný film v trochu jiném podání než doposud. Líbí se mi Clemensova pouť po sibiři. Tenhle film je ale nadmíru dlouhý ()

Akana

Strhující příběh natočený bohužel až příliš konvenčními prostředky. Ne, že by snad přímo nudil, na to je námět dostatečně atraktivní, ale formálně tu není mnoho věcí, které by zatnuly drápek a rozbušily srdíčko. Nicméně každý film, který poukáže na to, že nacistický a stalinistický režim si nemají co vyčítat, je potřebný. ()

Wargoo

Inšpirácia pre natáčanie série s Bear Grylls-om... :) Mimochodom, vynikajúci film, plný mrazu, zúfalstva a nádeje. 5***** a 79,014 % ()

sadlokan

Byse to mohlo menovat třeba i Bíla velryba?Německej nýmanoidní vězeň zdrhá přes celou širou Rus a nadporučík Axabajev je na něj tak vytočenej,že se vzdá(?)místa velitele gulagu a solopiko ho pronásleduje jako ohař.Cestou hrdinu ukryjí eskymáci,obzvláště pikantní je scéna s podvazky z kůže ledního medvěda,posléze setkání s, nevim,asi antibolševickým židem, a nakonec prozření,že bez příbuzných bysme byli všichni v hajzlu. ()

WillyMarks

Bílé peklo je snímek, který je plný dobrodružství, napětí a neuvěřitelného příběhu, který se stal. Životu vzdálená zmrzlá sibiř není zrovna tím dobrým místem na dovolenou. Clemens Forell utíká před sovětskými soudruhy napříč Ruskem zpět ke své domovině. Potká spoustu příznivích lidí, což vypadalo až moc pohádkově na to, aby se tomu dalo věřit, nicméně je to nedílná součást příběhu. Herecký výkon je úctyhodný, krásná a nespoutaná příroda též. Bohužel hudba zaostává a některé naprosto zbytečné scény z rodného Německa mi přišli až moc sladké a příliš přehnané, nepotřebné. 72% ()

Rockerman

Co k tomu dodat? Dlouhá léta tvrdím, že fašismus a komunismus jedno jsou a že jsou to dvě nejzhoubnější ideologie, které člověk vytvořil. K samotnému filmu lze mít hodně výhrad. Samotný útěk je hodně nevěrohodný a vůbec to zpracování mi připadá takové až pohádkové. Princ/Clemens si musí zasloužit princeznu/svobodu, proto musí podstoupit různé úkoly a překonat ty nejtěžšší překážky, aby mohl přijít šťastný konec a po strastiplné cestě dostat za odměnu princeznu/svobodu a svou rodinu. Přesto si myslím, že se jedná o film zajímavý, trochu zbytečně dlouhý a v závěru i dojemný. ()

Nerd4Dreaming

Překlad originálního názvu: "Zatím mě nohy unesou" ...Nemá smysl se moc rozepisovat, vše již bylo řečeno, snad akorát že stopáž mi příjde tak akorát úměrně délce putování, a i při druhém shlédnutí film nenudí. A to co následuje po "mostu" mi jako zbytečnost nepřijde, byl jsem z toho docela na měkko :D ()

MickeyStuma

O tom, jak dopadla německá armáda v mrazivém Rusku v době druhé světové války, bylo natočeno mnoho filmů. Ale co bylo dál? Co se stalo se zajatci? Tento snímek nám to mimořádně hned ze začátku osvětlí. Příběh však vypráví, byť to zní podivně, o hrdinném vojákovi wehrmachtu Clemensu Forellovi, který se jako zajatec ocitl v jednom krutém sovětském lágru na Sibiři. Zakouší tam tu hrůzu a utrpení po všech stránkách neblahého osudu. Ale podaří se mu utéct a to, co celou cestu prožívá, pojednává celé dějství tohoto snímku, kde se prolíná utrpení, lítost, pochopení a cit. Natočeno je to podle skutečné události, ale jak je již známo u takových snímků, těžko říci, kolik procent toho všeho je pravda, kolik z doslechu a kolik fikce. Každopádně se jedná o excelentní německý filmový počin, který poukazuje na fakt, že děsy a skutky se děli na obou stranách barikády. Film se hrdě řadí mezi velkolepé ´utečenecké´ snímky. ()

Colleague

Nebylo to špatné, hlavně začátek příjezdu do tábora věrně kopíruje Solženicynovy popisy v knize Souostroví Gulag, poté mi již přišlo, že tomu tvůrci hodně přidaly. Např. skoro všichni na jeho cestě překvapivě mluvili německy a pokaždému mu někdo pomohl. V té době se ale vězňům nepomáhalo, kdo někoho úspěšně udal dostal odměnu, kterou si prakticky nikdo nenechal ujít. ()

Dárius

Strastiplná pout válečného zajatce z gulagu domů.Napínavý,jeden furt neví jestli se mu to povede či nikoliv.Film se opravdu povedl. ()