Školní komedie debutujícího režiséra Zdeňka Trošky s lehkou detektivní zápletkou. Malý Honzík sní o tom, že při správné strategii propadne zpátky do milované školky, zatímco jeho starší sestra Jolanka bolestně prožívá první dětskou lásku i nespravedlivé obvinění z krádeže luxusních bot. A tak začíná jedno velké pátrání po neznámém zloději obuvi a svršků ze školních šaten. (Magic Box)

Wysch

Proč jste u tohohle, do prkna, nezůstal. V porovnání se zbytek Troškovy tvorby, možná kromě Jasněnky, je tohle přeci jen povedenější věc. 3,5* ()

E..

Ach ty časy...:) Jak příjemně se kouká na film ze školního prostředí ze socialictických dob. Když to vidim, tak si hned vybavim kapsáře, sáčky na přezůvky, společný šatny, jednotnej trikot na tělák a pohodovej život. Hned bych to vrátila. Stejně tak pohodovej je tenhle film. Děj je naprosto jednoduchej a jasnej..všichni už od začátku víme, jak všechno skončí..ale stejně nás baví vracet se do základních škol a vyvádět lumpárny nebo jít k deváťákům a být nervózní kvůli svýmu dokonalýmu idolovi:) Asi nejlepší Troškův film (teda aspoň z toho, co jsem viděla). A mimochodem..ftipná přezdívka "žolík":) ()

ivishka

Skvělá rodinná komedie! Nemůžu si pomoct ale vždy když venku prší mám hroznou chuť si uvařit čaj sednout si podívat se na to. Nejvíc miluji na tomto filmu Martina Šotolu a skvělou uječenou Janu Vaňkovou - úžasně se směje :-D - a nesmím zapomenout na Honzíkovu užalovanou spolužačku :-) . ()

Pierre

Troška se toho filmu ujmul, protože nikdo jinej ho točit nechtěl. Však ani nenapsal scénář a možná právě proto se jedná o snesitelnou záležitost, která ovšem člověku v hlavě moc dlouho nezůstane a i těch 71 minut se zdá být dlouhých. 80.letá se tady projevují tím nejhorším způsobem. Petra Kotvalda si připomeneme Holkami z naší školky a pak nějakým pro mě neznámým (a ještě horším songem.) Fuj! No buďme rádi, že se to obešlo bez Míši Davida. ()

PKD

Po1. v životě jsem si přečetl doslova všechny komentáře k nějakému filmu (šlo to snadno, 99% z nich jest krátkých) a proto musím poděkovati následujícím lidem, páč mi hovoří z duše. Takže Cushing (za tu pozn. o botách, vrrrr!), Haniczka (něco podobného), Dlubal David (jeden snad ze dvou nejdelších komentů, a ano, díky němu jsem si vzpoměl na Andělskou Tvář), Olík, zdeny99, spacylemon, curfew77, topi80, ethel91, Tristesse, Jablkohruška (za tu analýzu velikosti tašky té zlodějky, taky mě to už pár let bylo divné;-) , u_vox a nakonec Jirkacek, (2.nejdelší koment). Díky.;-) A za sebe ano, miluji tento filmík (proč to nemá aspoň 90min., nechápu:( již min. 30 let a dosti pochybuji, že se to někdy změní. Viděl jsem ho určitě aspoň 30x a nehodlám si ho NIKDY, utécti v tv. Někdy se divím, že ho ještě nemám ve filmotéce. Hm. ()

blackrain

Nadčasový film ze života mládeže. Příběhů ze školství moc nebylo. Holky z naší školky jsou nazapomenutelným hitem, který znají snad úplně všichni. ()

Rakosnicek77

Jedna z prvních Troškovin, které jsem v dětství viděl. Kauza "kozačky" byla ústředním motivem, tohoto předrevolučního filmečku, který si i teď po letech rád pustím. ()

Anglie

Dětský film o prvních láskách, trablech s mladším bratrem a především ukradené botě. Finále je opravdu povedené. ()

easaque

vysoké hodnocení dávám hlavně z nostalgie, protože to byl jeden z filmů, které jsem v dětství viděl nejméně 10x. Zatím neplánuju zkoušet znovu, ale určitě by mi to teď stačilo jednou ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Hennes

Jedna z mých oblíbených dětských komedií. V 80´letech to byla špička a i dnes se rád podívám. Náslunečný nemá chybu. ()

Martin741

V osemdesiatych rokoch este vedel Troska tocit slusne kvalitne filmy, ktore nic neztratili zo svojho cara ani po 30 rokoch. 75 % ()

rakovnik

Celkem slušný rodinný film z dob "soušek učitelek" (které si dávají cigárko legálně přímo v zaměstnání) ze základní školy, jak si ji pamatuji já. Příběh je jednoduchý a skládá se víceméně z různých situací různých a různě starých dětí a jejich učitelů, které se udály na jedné škole. Každý se zabývá svými problémy, odpovídajícími věku postav a do toho se navíc řeší záhada kradených věcí...pohodová záležitost pro zahnání nudy. ()

cariada

Skvělá pohodová komedie pro mládež na kterou se vždy velmi rád podívám. Dětský hrdinové jsou v pohodě působí nenuceně a přirozeně. Opravdu vzpomínka na mé školní léta (pouze o rok mladší než prvnáček tady v tom filmu). Tohle se Troškovi opravdu povedlo. ()

DruidKarel

Poměrně slušnej film, kterej ale nemá žádnou zápletku. Co mě docela udivilo, tak to byly ruce na kopečcích hlavní hrdinky, zřejmě nezletilé. To by se nemělo stávat, páni soudruzi... 3* to ale jistí... ()