Dva dealeři marihuany, Mireček a Vilém, prodávají své zboží v malém. Využívají k tomu jako zástěrku Mirečkovu oficiální práci poslíčka pizzy. Mireček své balíčky rozváží šikovně vložené pod pizzy. Hlavně Viléma toto troškaření v malém vytáčí, a tak se jednoho dne domluví s poskokem místního mafiánského bosse, známého jako Bulhar. Bulhar by totiž od obou dealerů rád odkoupil celou jejich úrodu. V Praze má uspořádat koncert heavy metalová skupina Kranken Wagen a on pro ni potřebuje "zboží" na pokoncertový večírek. Vilém je z nabídky nadšený, Mireček ale do kšeftu s Bulharem jít nechce. Vilém ovšem už dohodu udělal. Večer na to je Mireček při jedné ze svých cest se svým zbožím omámen krásnou ženou. Když se probudí, zjistí, že mu kdosi ukradl auto, doklady a i drogy, které měl ve svém starém autě schované. Mireček v první chvíli zpanikaří a zavolá na policii, že mu kdosi ukradl jeho auto na rozvážení pizzy, když právě doručoval na pražský Žižkov. Na místo přijíždějí dva policisté, Ruda a Václav. Oba dosud pracovali na kriminálce, ale šéf je pro jejich chování vyhodil k dopravní policii. Mireček si před jejich příjezdem ještě stihnul zavolat Vilémovi a postěžovat si. Ten mu ale ihned vynadá, že policii neměl volat, protože v autě bylo spoustu drog... (TV Nova)

Trailer

Big Bear

Hoši, já pamatuji jinej Žižkov.... Ale na to je moc korektní doba aby to někdo hodil na stříbrné plátno - tedy do jedniček a nul! Oproti tomu drogy jsou dneska v poho, berou je všechny rasy a pohlaví, tak proč o nich netočit komedie. Jako ty jo, zamysleme se nad tím a pochopíte, že tahle doba je fakt mimo. To Trainspotting alespoň měl ambice ukázat co je to za sajrajt. Ale tráva, to je dneska něco tak běžného jako když si člověk vycucá mentolku když ho škrábe v krku. Snaha natočit náš malý Pulp fiction z podsvětí  Žižkova  byla zřejmá a místy stačilo málo aby se na příběhovou kostru daly nabalit i nějaké solidnější zápletky. Bohužel těch pevnějších kousků co drží pohromadě je žalostně málo byť se celá příběhová linie na konci propojí. Třeba ta dvojka takzvaných dopraváků byla místy dokonalá a kluci si role evidentně užívali. Jenže Hofmann a Noha by udělali diváckej zážitek i z loupání brambor.  Ta jejich noční jízda bavila asi nejvíc. Být to celé v téhle kvalitě, pak by film byl pecka. Predrag Bjelac má tu smůlu, že je z něj vizuálně cejtit Balkán a tak se ze svých rolí mafošů a nájemných zabijáků asi už nikdy nevymaní podobně jako Čenský svého času z rolí princů slaďošů. Přiznávám, že mně osobně už v těchto rolích ale nebaví. Buď už jsem starej, nebo zase holt musím uznat, že žánr česká komedie je jedna velká slabota... Navíc se mi to zdálo fakt dlouhé. Dávám tedy jen za dvě banánovky hulení. * * ()

MrHlad

Dva kšeftaři s trávou dostali šanci prodat celou svou úrodu během jedné jediné noci. Jenže jim ji někdo ukradl. Na Žižkově navíc začínají řádit pološílení poldové, zoufalí muzikanti, svůdné striptérky i bulharská a vietnamská mafie. Tohle bude dlouhá noc. A někdo během ní možná přijde k úrazu… Ubal a zmiz je variace na gangsterky Guye Ritchieho a i když má svoje mouchy a ne všechny dějové linky fungují ideálně, je v ní dost nápadů, humoru a sympatických postav na to, aby si ji člověk v kině celkem užil. Na debut nečekaně fajn. A taky důkaz, že s trochou snahy tu můžou vznikat i jiné filmy, než na jaké jsme od domácích tvůrců zvyklí. ()

Djoker

Natočit Sbal prachy a vypadni po česku jako svoji prvotinu byla velká výzva. Hobzik měl samozřejmě i český rozpočet, takže se s tím popasoval překvapivě slušně. Nechybí jeho oblíbené prvky v podobě pizzerie, huličů, mafiánů a vietnamské komunity, které vložil do kulis posraného Žižkova, kde by už v dnešní době nechtěli žít ani bezdomovci. Mihne se tam mnoho zábavných postaviček a bohužel ne všechny mají dostatek prostoru. Nad všechny ční policejní duo Hofmann a Noha, které by si zasloužilo vlastní sequel. ()

Xmilden

Příjemný bonus pro českou tvorbu. Člověk si tady jaksi zvykl, že zde pořád dokola jak na běžícím pásu vznikají romantické komedie nevalné kvality. Takže jsem rozhodně uvítal, když se našel někdo kdo se rozhodl inspirovat u velikána britské gangsterky Guye Ritchieho. Musím uznat, že NAŠI si nepočínali úplně nejhůř a bylo příjemné sledovat vyšinutého policajta Hoffmana, jeho apatického koleho Leoše Nohu, charismatického Karla Dobrého nebo snad ústřední kamarádské trio. Scénář navíc není úplně blbý a potěší i hudba. Zkrátka taková mírně přestřelená záležitost, kterou sice člověk nemůže brát zcela vážně, ale u které se rozhodně nenudí a herci připomenou skutečnost slušného českého řemesla. 65% ()

JFL

Je to okoukané od Guye Ritchieho a taky je to celé znatelně lacinější, respektive to postrádá stylovou ambicióznost i sevřenost Ritchieho debutu, který nápadité a na svou dobu progresivní formální zpracování záměrně využil k tomu, aby odvedl pozornost od svého nuzného původu. Ale současně se "Ubal a zmiz" opírá o fajnový scénář s výtečně načrtnutými postavami, které pak skvěle dokresluje casting. Od Ritchieho a jeho dalších pokračovatelů se Hobzík se svým sympatickým debutem odlišuje především tím, jak pracuje s geniem loci Žižkova, který tolik vybízí právě pro podobně nadsazené a karikaturně přetočené žánrové hříčky. ()

• „Hraji frontmana strašně slavné skupiny, což je hodně tvrdá, ostrá německá kapela. A protože já sám hraju v kapele a v několika filmech i seriálech jsem si zahrál hudebníka, není to pro mě zdaleka první ani poslední role tohoto typu. Zde mě ale zaujalo, že můžu mít VIP roli frontmana,“ řekl ke své postavě Tomáš Matonoha. (fanda124)
  • Vo filmu si zahral cameo aj MMA bojovník organizácie OKTAGON v strednej váhe Václav "Baba Jaga" Mikulášek. (Johnny.ARN)

Související novinky

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě…