Dva kamarádi, Mireček (Matouš Ruml) a Vilém (Janek Gregor) se živí pěstováním trávy a dostanou nabídku, která se neodmítá. Prodat veškeré zásoby trávy za jednu noc. Jenže když uzavřou obchod s nebezpečným Bulharem (Predrag Bjelac) a jeho pravou rukou (Karel Dobrý), zjistí, že jim někdo vykradl pěstírnu. Mají pár hodin na to, aby zachránili nejen kšeft roku, ale taky vlastní malíčky. Dva policisté ze staré školy (Martin Hofmann a Leoš Noha) byli suspendováni. První z nich se chová jako psychopat a druhý je vyhořelý, takže když přijdou se žádostí o návrat do útvaru, jsou svým nadřízeným odmítnuti. Aby získali zpět svoji práci i čest, rozhodnou se na vlastní pěst pátrat po kufru plném vzácného zboží a rozhodně si při tom neberou servítky. André S. (Marek Lambora) je rocker. Ale má problém. Podepsal smlouvu, ve které se zavazuje k natočení třech popových alb pro teenagery. André se na veřejnosti tváří jako hvězda, jenže uvnitř šílí. Celý svůj byt, auto i slávu by vyměnil za jednu pořádnou rockerskou noc. A přesně to se mu splní, když si na letišti omylem vezme cizí kufr. (CinemArt)

Trailer

dopitak

Bjelag a jeho Preparátor, to byla klasika. Tenhle film postrádá nejen smyslný scénář a vtip, dokonce i v žánru zvaném bláznivá komedie kde se obvykle ztratí cokoliv, nestačí ani na dvě hvězdy. Matouš je docela fajn, ale když už mu jako femme fatale vybrali potetovanou pizdu co neumí česky, měli mezi postavy přihodit víc než Nohu s Hofmannem, jež jako jediní za něco málo stojí. Opravdu má démonický Karel Dobrý zapotřebí zabíjet čas takovými štěky? Parodie na Leoše Mareše? WTF ()

Razzor_82

Zábavná komedie pro náctileté vzhledem k tuposti příběhu. Provařené tuzemské ksichty z českých seriálů v trapné eskapádě kolem obchodu s marihuanou. Naivně přiblblé vedlejší postavy a příběh nedopečený jak těsto uprostřed pizzy. Neutkvěl mi v hlavě jediný vtipný moment a zítra si na tuhle blbost ani nevzpomenu. 4/10 ()

Prubner

Pokus o komedii ve stylu Guye Ritchieho dopadl tak, jak obvykle české pokusy dopadají. Režisér by na to po řemeslné stránce měl, herci vesměs taky, ale hodil jim do toho vidle nenápaditý a málo vtipný scénář. Některé postavy sice mají potenciál, který je ale žalostně nevyužit. Prostě další nevtipná komedie. A v tomto případě je mi to docela líto. ()

rublik05

Po dlouhé době se někdo rozhodl natočit českou "gangsterskou" komedii, kterých u nás popravdě moc není, takže jsem byl moc zvědavý, jak se tento pokus povede, protože trailer lákal na docela solidní podívanou. Bohužel však trailer prozradil téměř všechny scény, které jsou vtipné nebo dokáží nějak způsobem zaujmout, jinak je ale film klasická česká nevtipná komedie, postavy jsou až na pár výjimek nesympatické, příběh je tak nereálný, až je to chvílemi nepříjemné. Tempo není svým způsobem špatné, i tak jsem se ale místy docela nudil, akční scény působí mimořádně komicky, závěr je vyloženě tragický. Vzhledem k hercům a jejich možnostem je to docela průšvih. 4/10. ()

jefff

Horko těžko za tři, ale s odřenýma ušima. A je to škoda. Snaha byla, ale úplně to nefunguje. Zejména scénář je takový všelijaký a nenabízí mnoho zajímavých postav a především pak dialogů, které jsou toporné. Herecky je to dobře obsazené, ale takový Hofmann, Noha nebo Dobrý mohli dostat šťavnatější scény. Ruml chudák od poloviny zase nemá vůbec co hrát, postava se nevyvíjí a ve finále vyznívá úplně do ztracena. ()

• Vo filmu si zahral cameo aj MMA bojovník organizácie OKTAGON v strednej váhe Václav "Baba Jaga" Mikulášek. (Johnny.ARN)
  • „Hraji frontmana strašně slavné skupiny, což je hodně tvrdá, ostrá německá kapela. A protože já sám hraju v kapele a v několika filmech i seriálech jsem si zahrál hudebníka, není to pro mě zdaleka první ani poslední role tohoto typu. Zde mě ale zaujalo, že můžu mít VIP roli frontmana,“ řekl ke své postavě Tomáš Matonoha. (ČSFD)
  • Natáčelo se také na pražské Štvanici. (ČSFD)

Související novinky

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (více)