Běžná selhání

• Slovensko Běžná selhání (více)

Běžná selhání sledují jeden den v životě tří žen. Hlavní hrdinky se neznají, ale jejich cesty se v kritických momentech setkají, aby si nezištně pomohly ve chvíli, kdy jejich město postihne tajemná katastrofická událost a výbuchy. Hana je čerstvá vdova, která odmítá truchlit, a navíc právě dnes dostala výpověď. Když se porouchá její čtyřnohý společník, robotický pes Arlo po jejím zesnulém muži, vydá se do obchodního centra nechat ho opravit. Na své cestě potká mladou dívku. Je to Tereza, která utekla z nepovedené oslavy vlastních narozenin a před svou příliš pečující mámou. Ta by za každou cenu chtěla, aby Tereza byla šťastná a perfektní. Což ona prostě není. Obchodní centrum zasáhne silný výbuch, Tereza se dá na útěk a při cestě ven najde na požárním schodišti opuštěného chlapce. Je to David, syn Silvy. Silva pochybuje, jestli je dobrá matka, jestli celý její život dává smysl a v návalu paniky zanechá Davida v dětském koutku. Tajemné exploze začnou sílit, zoufalá Silva musí najít svého syna, rebelující Tereza se smířit se svými rodiči a Hana přijmout svůj zármutek. (Bontonfilm)

Prubner

Tak nejdřív pozitiva: natočeno je to hezky, zahráno vesměs taky a je to krátké. Ale po zhlédnutí filmu si kladu otázku: co tím chtěl básník říct ? Jako že nás kvůli našemu necitlivému chování k přírodě v budoucnu čeká katastrofa, tváří v tvář které se musíme stmelit ? Možná. Každopádně mě příběh (dá se tomu vůbec tak říkat ?) nijak nezaujal, je to další film určený pro festivalové poroty, které bezpochyby ocení lesbický motiv (dokonce dvojnásobný - pochvala před nastoupenou jednotkou tvůrce nemine) a takové ty "obecně platné lidské otázky" a bla bla bla. Jenže co je mi to platné, když mi to jako obyčejnému divákovi nic nedalo a celý film mi připadá tak nějak o hovnu ? ()

MyrnaAlec

Zvláštní atmosferické vyprávění ... ten robopes to byl vtip ? takový chlupatý obdélník k ničemu není, živá kočka to je panečku něco jiného. Osobně mi to přišlo mnohem zajímavější než oceňovaný Bod zlomu. ()

ostravak30

Můžeme si o filmu myslet cokoli, ale jedno pozitivum má, konečně se tady začínají natáčet sci-fi filmy. Když to vezmu kolem a kolem, nápaditost tu pozorovatelná je, to bezpochyby. Objevují se tu zajímavé technické nápady. Tvůrci se snažili alespoň zlehka navodit futuristickou atmosféru i pomocí architektury. Celkový vizuál je slušný. Druhá strana mince je však ta, že problémy, které řeší hlavní hrdinky by klidně mohly řešit dnes i včera a nemusela by k tomu být ta vizionářská atmoška. Konec působí trochu rozpačitě, když nikdo neví, co se děje, ale všichni ví, že se svět změní. A právě v závěru, když mě to nejvíc začne bavit, film končí. Škoda, teprve nyní by vzájemné vztahy byly řádně prověřeny. ()

1Vojta1

Atmosféra, jako z jiného světa. Naprosto skvěle zakomponované sci-fi prvky do velice solidního vztahového dramatu. Všechny tři hlavní protagonistky jsou více než dobře zahrané a na zbytek castu si také nejde stěžovat. Člověk pak už klidně přehlédne i těch pár zaškobrtnutí ve scénáři. ()

Detektiv-2

Moc rád bych dal vyšší hodnocení, ale prostě to nejde. Ten námět je lukrativní, originální a na české poměry nevídaný. Bohužel děj a postavy jsou zcela povrchní a ploché. Chybí tomu hloubka a propojení. Naopak herecké trio je zajímavé a  škoda, že nebyla využita chemie, která vypadala  slibně. Celkově však počin hodnotím pozitivně a za shlédnutí určitě stojí. Závěrem ocením pěknou a originální vizualizaci a hudbu. ()

Alden_Larson

Skvělý film, zdaleka ne perfektní, ale opravdu mě nadchnul. Příbehy všech tří žen byly velmi působivé, jejich postavy jsou krásně rozvinuté a všechny herečky byly velmi dobré. Konec příběhu mě trochu zmátl, ale třeba až se na film podívám podruhé, tak ho úplně pochopím. Všiml jsem si několika motivů, napříkald oslavy, dávání dárků, růžová barva a další, určitě by se dalo polemizovat co přesně tím autorky filmu myslely. Z toho co se mi moc nelíbilo bych jmenoval střih a zvuk. V některých scénách byl střih takový zvláštní, některé zvukové efekty mi přišly špatně zakomponované do prostředí. Vizuální efekty byly velmi dobré, prezentace celkově byla výborná, i když si myslím, že si film v několika scénách mohl odpustit ruční kameru. Hudba, i když jí bylo málo, byla taky skvělá. 8/10 ()

blondboss

Strašne úmorný film. Tri štvrtiny filmu pozeráme osudy hlavných hrdiniek, ktoré sú ako vystrihnuté z nejakého zlého propagačného materiálu neziskovky na podporu duševného zdravia, aby sme sa potom v záverečnej štvrtine dostali k samotnej "katastrofe", ktorú už hádam ani horšie nešlo zrežírovať. Nuda v Brne, resp. tentokrát v samotnej Prahe. Od takejto žánrovky som určite očakával hlbšie prepracovanie postáv aj samotnej dejovej linky, nakoľko tu sa až trestuhodne zahodil scenáristický potenciál. 45 % ()

tsatsiki

Nuda nuda nuda.Hlavní dětská herečka vypadá jak tranvestita, hlavně v těch šatech, kdyby neměla prsa, tak bych nepoznal, co je za pohlaví.Rostislav Novák teda šíleně ztloustl a vypadal jak zhulený hipík. HERECKÉ VÝKONY PRŮMĚRNÉ A NUDNÉ, STEJNĚ JAKO CELÝ FILM.JEDNU * DÁVÁM ZA KOŤÁTKA A NÁPAD S ŽIVELNOU KATASTROFOU.ZA MĚ 2* A 30%. ()

cinemafil

Tři motivy  , které se navzájem propletou.  Na pozadí planetární poruchy způsobující elektrické výboje, poruchy  sítě, požáry, nečekané exploze . Trochu připomíná motiv Melancholie L. von Triera.  Závěrem dochází k sebepoznání  konečně projevům citů. Celý film je veden leitmotivem  absence citových projevů a jejich zoufalé potřebě. Kamera reportážní, většina detaily. Scénář má spád. Herecké výkony  zejména neherců - dětí  jsou překvapením snímku.  3* ()

Ondrew

Obrovske filmove prekvapenie. Běžná selhání je snimka postavena na pomerne jednoduchej premise (pricom pravy vyznam pochopime az v zavere), ktora v celkovom dramatickom kontexte funguje vyborne. Medzi absolutnu spicku patri najma vyborna mysteriozna atmosfera, spolu s podmanivym audiovizualnym spracovanim. Z daneho hladiska je film porovnatelny s mnohou zahranicnou produkciou, nakolko vtieravy pocit pocas sledovania, ze "nieco nie je cely cas v poriadku", mi pripomenul viacere mysteriozne diela znamych tvorcov. V kazdom pripade je snimka niecim, co v nasich zemepisnych sirkach rozhodne nebyva pravidlom. I vdaka tomu mi neostava nic ine, len vrelo odporucat. 75%. ()

rigby

Pokus o psychologické drama s pozadím sci-fi, na české poměry docela nevídané téma. Bohužel jeho vyznění je z mého pohledu hodně nejednoznačné, nebo spíše nicneříkající. Vlastně se to táhne až do konce a divák se stejně nic nedozví. Ani výborné herecké výkony a obsazení na tom nic nezmění. ()

Grázl83

Úplně o ničem, závěr žádný, děj minimální, moc nechápu smysl celého filmu. Proč má jedna postava robotickeho psa? Ale alespoň to nebylo tak dlouhé a docela to uteklo. ()

Dawe2

Škoda, je to nedotažené, s otevřeným koncem. Ale herecky dobré (Medvecká výborná) a vizuál pěkný. Rád bych šel s hodnocením výš, ale nejde to, je to na půlce cesty. Buď něco přidat na vysvětlenou nebo totéž ubrat a bylo by to lepší. Velká škoda, přesto bych doporučil, je zajímavé to vidět. ()

Kozlowski8

Tři na sobě nezávislé příběhy tří žen na pozadí blížící se apokalypsy. Působivá atmosféra, působivá hudba a solidní herecké výkony. Jinak ale zbytečné dílo, které prošlo kolem mě, aniž by do mne alespoň lehce drclo a vyvolalo ve mne nějaké emoce či impulz k zamyšlení. 40 %. ()

Kaleidoskop

Rozhodně nadprůměrný kousek. Velmi dobrý příběh, výborné herecké výkony, kvalitní kamerová práce a hlavně samozřejmě úchvatná scénografie. Jako asi to není můj šálek čaje, znovu si to asi nepustím, nicméně je to rozhodně jedeno z nejlepších děl tuzemské produkce za poslední pár let. Takové Brutální vedro, kdyby stálo za to... ()

Awer

Tenhle film má dva úžasné body: citát na začátku ("trockismus s lidskou tváří") a závěrečné titulky (aneb když se někdo opravdu zamyslí nad něčím, co 99 % filmů minimálně z části vnímá jako nutné zlo). Mezi těmito body se rozprostírá trochu poetické, trochu katastrofické, trochu komické, místy vědomé, místy nevědomé odhánění a hledání jedné lidské bytosti dalšími (v duchu onoho citátu). Zkrátka takový pocitový film. A můj pocit je jednoznačně: na začátku a na konci hustý, mezi tím trochu. Prostě trochu ()

KyoroChan

Dávám 4* za krásný vizuál a herecké výkony. Škoda toho otevřeného konce.. A škoda, že si tam ten chlupatý robot víc nezahrál.. ()