Howlův kráčející hrad

• Česko Zámek v oblacích (více)

Autogram

V tomto animáku sa rozhodne nedá sťažovať na nedostatok deja, stále sa niečo deje, prichádzajú nové a nové zvraty. Láska toho musí veľa prekonať, vojnu, starobu, strašidlá a čarodejnice. Zaujalo ma to a najrozkošnejší bol duch ohňa Kalcifer, asi aj vďaka výbornému českému dabingu na ČT:D, meno herca nepoznám, ale daboval aj Erika Cartmana v South Parku. Ekologické posolstvo nám režisér tentokrát nepodsúva a je to dobre, nehodilo by sa. ()

JustMeeKatie

Zámek v oblacích si z knižní předlohy, kterou jsem asi před dvěma měsíci četla a tedy mám možnost srovnání, bere v podstatě hlavní myšlenku a většinu postav. Některé věci jsou zde vyobrazené trochu jinak, něco si Mijazaki sám přidal. Howlův putující zámek má stejně jako tento film poměrně vysoké hodnocení na databázi knih, musím ale říct, že Mijazakiho zpracování mě bavilo daleko víc než kniha od paní Jonesové. Mijazaki si s příběhem krásně vyhrál, upravil ho, udělal ho zábavnějším a pro mě přístupnějším. Dal podobu postavám a některým scénám, které jsem si během čtení nedokázala úplně představit. Za mě tedy fakt bomba a jeden z filmů, který dokázal předčít knižní předlohu. ()

Luksa

Napopáté už za pět. Mezi nejpovedenější Miyzakiho díla Howla neřadím, ale stále jde u úžasnou, imaginární jízdu plnou neuvěřitelné fantazie a nápadů, které by běžně vystačily na pět filmů. ()

Gunslinger

Trochu sklamaný z konca.. Málinko som si to pokazil českými titulkami ktoré vôbec nesedeli (čo sa obsahovej časti týka) a doteraz neviem prečo vlastne tie kráľovstvá proti sebe bojovali.. Na druhej strane už som si zvykol na tie Miyazakiho "načo všetko vysvetľovať" takto to je oveľa tajomnejšie.. ()

Pecival

Nechápu jakto, ale prostě to nebylo ono. Spoustu zajímavých nápadů, ale film mě nedokázal vtáhnout. Svou vinu na tom má pro mě nepříliš sympatické ústřední duo a byl jsem mimo obraz až příliš často. Animace jako vždy úžasná, ale to nestačí. Lepší tři. ()

Bernhardiner

Nebudu tady zbytečně chválit animaci, která je zde už výchválená dostatečně a tudíž žádnou další chválu nepotřebuje. To, co mi brání udělit tomuto filmu nejvyšší hodnocení, je příběh, ve kterém jsem našel poměrně dost nesrovnalostí. Jednak mi není úplně jasná zpětná proměna hlavní hrdinky - nikde není vysvětlena. Ještě podivněji je vyřešen závěr - vím, že všechny Mijazakiho animáky mají (alespoň relativně) šťastný konec (nebo alespoň ty, co jsem dosud zhlédl), ale takto vyřešen v knižní předloze, doufám, není (budu si to muset ověřit). Prostě a jednoduše, ten konec přijde jako blesk z čistého nebe, zlo se bez jakéhokoli důvodu podvolí dobru a happy end je na světě. Možná si Mijazaki řekl, že ten film už je dlouhý dost, a proto poslední překážku ve vítězství dobra porazil cestou nejmenšího odporu. Ale pane Mijazaki, já bych se přece nezlobil, kdyby nějaký z Vašich filmů neskončil dobře. Vždyť kvalitní snímky můžou mít i sad ending...75% ()

Trapper33

Jeden ze tří japonských animovaných filmů, které by měl každý vidět. A je z nich pro mě jednoznačně nejlepší. Mijazaki je génius a jeho filmy vás neuvěřitelně vtáhnou do děje a nepustí. Občas se sice můžete cítit ztracení v ději a v tom co se to právě děje, ale celek jako film je naprosto úžasný. ()

Hollohlaway

Hodně se mi klasicky líbila animace a některé postavy. Ovšem scénář i příběh byl v tomto případě pro mne hodně divný. Tím myslím ještě víc divný , než asijská šílená zápletka obvykle bývá.Ta lovestory i zakletí mi přišlo mimo. Konec mě vysloveně nebavil. Ovšem jinak parádní steampunk potvory a zámek vynikající. Nejlepší postava jednoznačně strašák. ()

venca163

Všechno, co jsem od Mijazakiho viděl (a že už jsou to dva filmy), bylo dost dobrý. Má fascinující představivost. (80%) ()

Danikaa

Videla som to včera a keďže sa k tomuto filmu v myšlienkach stále vraciam, tak aspoň pár viet. Naozaj ani neviem, ako ubehli tie dve hodiny. Stále sa buď niečo dialo, alebo bolo na čo pozerať. Dobré je, že to môžu pozerať tak deti, ako aj dospeláci. Nezvyčajný príbeh  s témou vojny, aj lásky sa mi veľmi páčil. Krásna animácia a zvláštne postavy. Od začiatku bolo jasné, že Sophie sa do Howla zaľúbila, ale čo on?  Úžasná fantázia tvorcu je tu cítiť od začiatku do konca a ak nechcete niečo prehliadnuť, treba si to kľudne pozrieť aj 2- krát. ()

Niella

Jedno pre mna z najlepsich anime vobec... Konecne pribeh, v ktorom nie je hlavna hrdinka roztomile dievcatko v predpubertalnom veku. Ale celkovo sa mi pacil pribeh a jednotlive postavy boli taktiez vynikajuce, ci uz samotny Howl, ktorého uhrancivy hlas v anglickej verzii (Christian Bale) mi nahanal zimomriavky. Najlepsia postava je aj tak Calcifer, ktoru povazujem za najvtipnejsiu zo vsetkych doterajsich Miyazakiho filmov. A ani Witch of the Waste sa nedala zahanbit. ()

ArdathBay

Studio Ghibli a Mistr Miyazaki a poprvé i zpracování románu (ze Západu) pro děti Diany Wynne Jones "Howlův kráčející hrad". Režisér dostal od autorky souhlas s volným převedením na plátno a rozhodně se vyplatilo. Divukrásně magicky dechberoucí animace, která je tak detailní až to bolí, jde ruku v ruce s nádherným příběhem a já nebyl sto se od něho odtrhnout. Čarodejnice z pustin dokazuje, že postavy v japonských příběhů jsou ambivaletní a že nic není jen černé a nebo bílé. Protiválečnou lini filmu nejlépe prozradí 2 věty : "Ty lodě jsou nepřátelské nebo naše?" - "A jaký je v tom rozdíl ?" Na Miyazakiho filmech se mi líbí, že dopředu NIKDY nevím, co bude dál a "Hauru no ugoku shiro" mi to jen potvrdil. P.S. Tímto chci poděkovat HCE za uvedení filmu s originální japonskou audio stopou. Anglická verze (jak se třeba stalo s Renesancí) by filmu ubrala DOST atmosféry i když Christian Bale jako Howl by špatný být nemusel. ()

Looser

Téměř dokonalé, po prvních minutách jsem jen seděl a přemýšlel kam na ty nápady Miyazaki chodí.....Nádherné animace a poutavý příběh, kazí pouze závěr, který mi přišel divný a trochu křečovitý. ()

skinnee

Trosku som nepochopil spravanie sa niektorych postav (hlavne kralovskej carodejnice) a vadilo mi skakanie zo sceny na scenu bez nejakeho zmyslu, ale zato moja fantazia mala orgazmus za orgazmom. Cestu do fantazie to v mojom rebricku nepredbehlo ale stale velmi dobre. Toto su "rozpravky", na ktorych si raz moje deti budu rozvijat fantaziu:) Slusne 4*. ()

BMAJTZ

No animace pekna ale abych pravdu rekl pribeh mi prisel ponekud divny a docela zmateny jako by se nemohl rozhodnout co vlastne chce rici. ()

Houda666

Kúzelný animovaný snímok, ktorý určite nikoho nesklame. Grafické prevedenie je prekrásne a tento fakt prebije aj skutočnosť, že príbeh je pomerne jednoduchý. Hodnotenie: 80% ()

Maynard.

A je to tady... Další kousek z Miyazakiho filmografie a tentokrát nad plným počtem neváhám ani vteřinu. Opět mě tento král kreslených filmů dokázal, že je ve svém oboru jednoznačně nejlepší. Taková škála barev společně s tak sladkou hudbou se vidí jen v jeho filmech, některými "záběry" mi naprosto otevřel ústa. Na jeho filmech oceňuju postavy a příběh, který je vždy originální a vždy mám pocit, že se dívám na něco úplně odlišnýho a neokoukanýho. Zde sem unešen z provedení ohně - Kalcifera, jak si ten uličník baští dřevo a při tom si slastně pomlaskává :o). Nechápu, kde bere Miyazaki tolik fantazie, páč do každého filmu nacpat tolik jedinečných postav a k tomu tak silný příběh, který i zde má hloubku. Opět se zde nabízí zamyšlení nad válkou, nad přeměnou osobností... No a ruku na srdce, kdo z Vás by nechtěl mít takovejhle cestovací dům, ve kterém má na starosti vytápění Kalcifer. Jojo, ten by se nám hodil ke komínům :o). Opět smekám před tímto pohádkovým dědou, který hladí duši... ()

Katy86

Animace moc pěkná, ale ten příběh mi nedával smysl. Proč se z čarodějnice najednou stala hodná babička? Proč najednou kouzlo přestalo působit a stará Sophie se měnila v mladou, ale zůstaly jí nadále šedé vlasy? Asi jsem to nepochopila, ale ta struktura děje, jako by někde skončila a navazovala na ni jiná. No, ačkoliv jsem čekala mnohem víc už jen díky hodnocení, přesto se mi tento film zdá tak na 65%. Rozhodně tím nejsem unešená a beru to jako průměr, co bych dokola sledovat opravdu nemohla. ()

Sdoom

První Miyazakiho film, který mi tak úplně nesedl. Nevím čím to, asi tou chaotičností děje a několika poměrně nelogickými momenty. Zůstává vše, co na jeho filmech mám rád - úžasná animace, poetičnost, jinakost. Ale scénář tady chtělo vypilovat, protože nápad s kráčejícím zámkem je naprosto dokonalý. Kdoví, třeba napodruhé už budou dojmy lepší. (kino Bio Oko, orig.) ()

vitekpe

Samozrejme skvele animovana japonska zbesilost s fantasknim, byt obvykle zmatenym dejem. Ohynek Calcifer byl fajn... ;) ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana