Psychologické drama, líčící osudy dvacetiletého matematického génia, ale zároveň i hospodského flákače Willa Huntinga. Ten pochází z nuzných poměrů a svůj život strávil převážně v sirotčincích. Mladíkovy neuvěřitelné početní vlohy vyjdou najevo, když jako uklízeč na bostonské univerzizě náhodně vyřeší složitý matematický příklad, který zůstal na tabuli. Citově vyprahlý a zablokovaný Will ovšem odmítá využít svého obrovského talentu a změnit svůj život. Nakonec se však podvolí tlaku okolí. Příběh je koncipován jako střet několika silných osobností a charakterů. Přesvědčivě je ztvárněno jak prostředí a atmosféra jižního Bostonu, tak "akademická půda". (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

bohhous22

Líbivý snímek s mladičkým Mattem Damonem.Neměl jsem tohoto herce příliš v lásce,hlavně po The Departed na mne dělal velice mdlý a nepřesvědčivý dojem!To jsem ovšem ještě neznal Good Will Hunting!Psychologie zde funguje naprosto bravurně.Zblížení Williamse se zmíněným Damonem je famozní stejně jako talent a inteligence tohoto grázlovského bastarda.Který ale vlastní mozkovnu,co by mohla bezesporu zdobit podstavec v soutěži Top 10 nejchytřejších svalů!!! ()

Guran

Velmi příjemný snímek o talentovaném mladým matematikovi, který ale nechce svůj talent dál rozvíjet. Zároveň je tento film pro mě prvním uznávaným filmem režiséra Guse Van Santa. Skvělé herecké obsazení včetně v té době mladých začínajících hvězd, jako ben Affleck, Matt Damon, nebo Minnie Driver a starších pánů Robina Williamse a Stellana Skarsgaarda. Dnes už zesnulý Williams byl vynikající herec a já ho měl vždycky moc rád, už kvůli jeho širokému úsměvu a svou roli v tomto filmu zvládl dokonale a on je právě hercem, který si sošku Oscara zaslouží. Sympaťáků jako je on by mělo být v kinematografii mnohem víc. R.I.P Robin Williams a poklona gusovi za svůj první dobrý snímek ze života. ()

adamix

Dobrý film svojho žánru a celkom slušný. Robin Williams v tomto filme je úžasný. Dal by som tomuto filmu 5*, ale bohužiaľ, nejako mi nesedela rola Matta Damona. Rola mladého, geniálneho a drzého Willa sa mi moc nepáčila. Keby nebol taký drzý a arogantný, asi by som dal 5*, ale nie. No aj tak je toto fakt dobrý film, ktorý by som si mohol pozreť viackrát. Dávam 4* asi len za fantastického Williamsa a 80%. ()

Gord

Dozrála doba a dozrál jsem i já, abych ocenil tento film v plném rozsahu. Podle mého skromného názoru je v tomto filmu málo toho co bych kritizoval. A vše co dělá tento film dobrým již bylo řečeno. Robin Williams si Oskara právem zasloužil. ()

jayman

Výborný príbeh. Mám rád všetkých štyroch hlavných mužských protagonistov, klobúk dolu, že dvaja z nich toto ešte napísali. A chcem navštíviť Boston, nutne! ()

MirkaP

Pro mě byla nejsilnější ta scéna, kde Chuckie (B.Afleck) hovoří o tom, až jim bude padesát. Protože tam krásně vytáhnul Willovi kotvu. ()

Mire

Od chlapcov vo veku niečo po dvadsiatke by som taký kvalitný scenár nečakal. Silný príbeh a excelentné herecké výkony Matta Damona a Robina Williamsa tento film hravo vytiahnú na maximálne hodnotenie. ()

Gamekeeper77

Neskutečně přesvědčivé výkony všech hlavních hrdinů zasazené do výborného scénáře dělají v oblasti psychologického dramatu Willa tím, čím je ve válečném žánru Ryan. Pro mě obrovská srdcovka, viděná poprvé v 99' v dnes už bohužel neexistujicim letňáku v Lipně nad Vltavou. ( Hodnocení není nahlodáno zubem nostalgie). 98%. ()

Mkartaylas56

Pěkný film, který nadchne úžasnými výkony herců, obzvláště oscarový R. Williams byl super a scénářem Matta Damona a Bena Afflecka, kteří i přes mladý věk, ve kterém ho psali ukázali, že dokáží sepsat něco tak dobrého s vážnější tématikou. I přesto ale musím lehce nesouhlasit s takto vysokým hodnocením, co zde na čsfd je, protože u mě to tak obrovský úspěch nebyl. Ne že bych byl zklamaný, to ne, ale čekal jsem ještě něco víc než se mi dostavilo. Toť můj názor. 75% ()

PlayEasy

Dva obyčejní týpci (Matt, Ben) přetavili zdánlivě nepříliš výjimečný námět v geniální dialogové přestřelky. Pak jej vložili do úst skvělým hercům (zejména Robin Williams) a vznikl hluboký a citlivý snímek zaslouženě se řadící mezi nejlepší dramata všech dob. 100% ()

JosefTomas

Omlouvám se na začátku, kdybych se trochu více rozkecal, ale určitě si to ten film zaslouží. Takže, kdybych někdy chtěl prorazit v Hollywoodu, tak bych buď doufal, že se mi podobný scénář podaří napsat, či mi někdo takový dá zrežírovat. To by bylo super, fakt že jo. Jenže, podařilo se to Affleckovi a Damonovi a mě nezbývá, než smeknout klobouk a tiše zatleskat (nahlas bych vypadal zřejmě jako blbec :) ). Tak moc věrně zachycený život nevyrovnaného člověka, který přes svojí genialitu nechápe významy věcí, kteří jiní chápou a berou jako samozřejmost jsem dlouho neviděl a zřejmě dlouho neuvidím. A pak je tu Robin Williams... Ani nedokážu slovy popsat, jak moc mě překvapil a jak moc byl lepší, než kdy jindy. Za to ovšem vděčí i scénáristům, kteří mu do úst vkládají moudra a Williams je podává tak letmým způsobem, aby nepůsobili kýčovitě a ani moc poučně. Všechno navíc vyprávěno volně a příjemně Van Santovou rukou, která vede přesně herce jakéhokoliv ražení (třeba i velmi dobře napsaná i zahraná role Stellana Skasgarda) a vy tak krom skvělých dialogů máte možnost si užít naprosto výborně castingem zvolené herce, kteří jsou ve svých rolí naprosto perfektní. A to jsem toho ještě dost nezmínil a přitom by si každá scéna zasloužila samostatný článek. Takže ano, zrodil se klenot kinematografie, kterých se urodí jen omezený počet za několik let. A jsem rád, že to je Dobrý Will Hunting a že jsem měl možnost ho vidět. Proto to berte jako to největší doporučení a tento film si pusťte. Pevně věřím, že každý člověk si z toho vezme alespoň něco a pokud nejste vyloženě šťoural a pesimista, tak byste si měli film rozhodně pustit. Uvidíte, že pokud na jeho hru přistoupíte, může vám změnit život a pohled na něj a to už dokáží jen mistrovská díla. ()

Micoldee

Nevím na koho se dřív dívat. Na Matta, nebo na Bena? Zajímavý psychologický snímek, každopádně už jsem viděla i lepší filmy na téma ‘Matematický génius’. ()

Snilek1379

Film jsem dokázala do plné míry docenit až na druhé shlédnutí. Poprvé jsem pořádně nevěděla, do čeho jdu, a tak mě snímek zastihl nepřipravenou a působil na mě nevýrazně a nedotaženě. Podruhé jsem už ale věděla, že krása tohoto díla spočívá především ve scénáři, který je mimochodem perfektní a já opravdu žasnu, že jej Matt Damon a Ben Affleck napsali již v tak mladém věku. Film se totiž nesnaží ohromit vizuálními vyumělkovanými záběry, překvapivými zvraty, nepohrává si s napětím a atmosférou. Na první pohled působil až zdlouhavě, místy nesrozumitelně, jako by nevyužil svůj potenciál. První se totiž zdá, že se jedná o film zabývající se zodpovědností, kterou člověk má za svůj talent a zda by ho měl využít. Ve skutečnosti se ale jedná o velmi silný psychologický film o zraněních, která si všichni neseme v sobě. O zraněních, před kterými utíkáme, pohřbíváme je hluboko v sobě a dennodenně si nasazujeme masku, aby je náhodou někdo nespatřil, nezneužil je a nezranil nás. A o tom, jak je podstatné všechna ta zranění si připustit a dovolit si je oplakat, neschovávat se před nimi, ale čelit jim. Protože jinak strávíme zbytek svého života v úkrytu před světem a před lidmi, aniž bychom skutečně žili. A je jedno, co člověk dělá se svým talentem, je to všechno jen jedna velká přetvářka pro okolí, pokud nejsme sami se sebou srovnaní a volíme způsob života jen jako formu úniku. Bylo to opravdu krásně zpracované téma, řekla bych až dokonale. Líbilo se mi to celé, včetně závěru. Při druhém shlédnutí mě snímek opravdu chytil za srdce až jsem skoro plakala. ()

ostravak30

Ze scénáristické práce Matta Damona a Bena Afflecka vyšel Dobrý Will Hunting rozhodně nejlépe. Příběh o geniálním matematikovi poznamenaného ošklivou minulostí s chutí být vlastně obyčejný a žít obyčejný život se mi líbil opravdu moc. Osobně jsem si užíval hlavně ty filozofické debaty o životě jako takovém, který může a nemusí být poznamenán jednak minulostí a jednak předurčeností pro něco, co ale ve skutečnosti vlastně vůbec dělat nechceme. Nejsem geniální matematik, ale jak jsem Willovi rozuměl. Navíc mám velmi rád Robina Williamse, takže jeho promluvy o životě, hlavně ta na lavičce, jsou skvělé. A právě ta na té lavičce je jedna z nejsilnějších ve filmu, jaké jsem kdy viděl. Další podobně silnou si pamatuji snad jen ve Forrest Gump a Vykoupení z věznice Shawshank. Zpočátku se to tak nezdá, ale ti dva napsali velmi silný příběh. A to od kluků, kterým není ani třicet je počin úctyhodný. ()

Adrio

Dielo o tom, že kariéra nie je všetko a ako človeka formuje prostredie a ľudia ktorí ho obklopujú. Doplnené skvelým soundtrackom od Elliota Smitha v čele so skladbou Miss Misery. Spolu tvoria nezabudnuteľný zážitok. ()

subic

No tak to vidíš, já na tom byl v kině v roce 1998/99 ještě jako studentík. Od té doby jsem to vlastně viděl znovu až dnes. Po Vyvolávači deště (1997) je to zřejmě druhá titulní role pro Mentála Dejmona. Vedle něj skvělý Robin Williams. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů