Lupin

• Francie Arsène Lupin
Drama / Krimi / Mysteriózní
Francie / USA, (2021–2023), 13 h 6 min (Minutáž: 41–52 min)

Předloha:

Maurice Leblanc (kniha)

Omar Sy, Vincent Londez, Shirine Boutella, Nicole Garcia, Antoine Gouy, Clotilde Hesme, Hervé Pierre, Ludivine Sagnier, Soufiane Guerrab, Vincent Furic (více)

Série(3) / Epizody(17)

Klasický francouzský příběh o zloději gentlemanovi a mistru převleků jménem Arsène Lupin v moderním pojetí. (Netflix)

BigJohn02

Tak rozhodně lepší než Lupinovská sračka z roku 2004. Tenhle seriál není o tom, jak to dopadne, protože dopředu je jasné, že to dopadne dobře, takže se divák může soustředit na to, jaké zápletky autoři vymyslí. Místy je to trochu naivní až dětinské, ale sympatická hlavní dvojka to vynahrazuje. Že je v hlavní roli černoch, mi vůbec nevadí, koneckonců to není klasický Lupin, ale příběh Lupinova fanouška, který chce být jako on. Docela se mi líbí styl "něco se stane a časem se ve flashbacku vysvětlí, jak to bylo". Já jsem se u toho bavil. Příběh se uzavřel, a tak pevně doufám, že je konec, protože se obávám, že pokračování by to rozpatlalo k nekoukání. Snad budou mít Frantíci rozum. ()

Pavlis.xxx

První série výborná, druhá bohužel plná nelogického chování postav, takže výsledný dojem docela sráží dolů. Zatímco první polovina seriálu nám ukazuje fajně naplánovanou krádež, druhá už řeší dopad na postavu "Lupina" a nějaké to zakončení příběhu. Nechci říct, že druhá polovina by byla zklamáním, ale po první části jsem čekal něco víc nebo přinejmenším udržení se na nastavené laťce, což se bohužel nestalo. Musím vyzvednout krásy Paříže a celkem sympatického Omara Sy, zbytek herců nestojí za moc. Každopádně celkově povedený seriál, který stojí za zhlédnutí. Slabé 4* převážně díky druhé sérii. ()

Karel321

Ten seriál je úplně hloupej. Do scénáře nebyl zapojen žádný inteligentní člověk, asi aby nedošlo k diskriminaci. ()

dalia

Seriál se mi začal líbit, jakmile jsem opustila představu, že půjde o zpracování (byť zmodernizované) románů o Arsénu Lupinovi. Jakmile divák přijme fakt, že jde prostě o současnou lehce komediální detektivku o několika Lupinových fanoušcích na obou stranách zákona, může si užít příjemný, zábavný, svižný seriál se sympatickými postavami. Takže po jistých rozpacích u prvního dílu jsem nyní spokojena a klidně bych se podívala i na případné pokračování, ačkoliv hlavní dějová linie se vyřešila. ()

eexDon

Für mich - 70%, - /skákání v ději nepřehledný, některý pasáže vyloženě nudily a motiv loupež - očištění otce - záchrana syna americky únavné/, + /akce a atmosféra byly dobrý, odrbávání policajtů při každý příležitosti zábavný a motiv hl. postava si hraje na Lupina a ne hl. postava je Lupin, to mě fakt potěšilo, páč udělat z Lupina černocha.../, hodnocení - ucházející moderní pojetí Lupina, co sice převratně nenadchlo, ale celkem to šlo ()

Jan00 odpad!

Po druhé epizodě jsem to vzdal... Příliš bujná fantazie scénáristy a réžiséra. Po scéně, kdy se vězeň vyměnil s návštěvujícím, aniž by si toho bachaři všimli, jsem rezignoval. Život je příliš krátký na to, abych sledoval takovéto ptákoviny... Béčkový seriál. ()

Major776

Tohle není žádný Arsene Lupin, ale obyčejný černoch, který se tak i chová. Do devátého dílu se to tak nějak s několikrát přimhouřenýma očima ještě dá dokoukat, ale závěr devátého dílu tomu nasazuje korunu obyčejnosti a vše na co si tam nejen černoši hrajou není nic než jen ubohý příběh plný patosu a tupství. Věřím, že možná vše dobře dopadne, ale nechám si to s klidným svědomím ujít. Existuje stále dost lepší filmové a seriálové zábavy a tak prostě přepínám na jiný kanál. A dvě hvězdy jsou až moc. ()

Updated_Cake

Zajímavý seriál, který ke konci trochu pokulhával. Ze začátku se snaží režiséři budovat napětí a vlastně zvrat v každé minutě a seriál ze začátku vypadá jako úplně něco jiného. Je tam kvalitní příběh, postavy, promyšlené dialogy. Jenže v 2. sérii začne člověka trochu štvát ta vložená retrospektiva, která toho ke konci už moc nepřidává. Jako detektivka docela na prd, ale drama to bylo dobré. Nějak nevidím problém s hlavní postavou že je černá? Asi nějaký stěžovatelský fetiš některých jedinců, Omar Sy je sympaťák a zahrál postavu skvěle. Váhám mezi 3-4* kvůli trochu nudnému konci, na druhou stranu 1. série byla perfektní a 2. lehce pokulhávala, takže zas takový problém tam není. ()

jure_rak

První čtyři díly ok, pak se z toho stala hrozná soap opera. Kvůli dětem jsme se dívali v češtině a opravdu nerozumím logice dabingu: můžu si vybrat, jak vyslovovat Lupin, buď česky [lupin] nebo francouzsky [lüpan]. Ne, mistr zvuku zvolí variantu [lupan], kdo na to přišel? To je tak dobrý do porno filmu. Jinak "verbal" to shrnul dost drsně, ale v mnoha ohledech pravdivě. Když někdo má 2 metry, nemůže se pohybovat nenápadně. Představuju si Dolph Lundgren (nar. 1957, Švédsko) jak by byl nenápadný, to abych nebyl obviněn z rasismu. No, nebyl by nenápadný. Za to tady borec běhá, krade a nic. Policie je tady za úplný trubky. Dvě hvězdy. ()

PachoSK

Výborný Omar Sy ako novodobý Lupin.  Prvotná zbesilá jazda prvej série trošku narúša melancholická druhá séria, ktorá trochu zostáva za očakávaním. Ale aj napriek tomu, jedná sa o skvelý počin francúzskej kinematografie. Kriminálka jak vínko. ()

3anitram

V pohádkách existují draci, a lítají, tady je jeden Lupin, a všecko všecičko, co dělá, je v reálném světě stejně nemožné, jako létající drak. Takže jako pohádku jsem si to užila moc pěkně!! ()

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

13.10.2021

Streamovací služba Netflix má nového krále. Stalo se jím jihokorejské drama Hra na oliheň, které za první měsíc vidělo zhruba 111 milionů domácností. Neuvěřitelný virální potenciál tak vyšoupl seriál… (více)