Ve ztřeštěné komedii se Mike Myers představuje jako guru Pitka, Američan vychovaný indickými guruy (Ben Kingsley a Omid Djalili), který se vrací do Spojených států, aby zde rozjel byznys osobního kouče v oblasti mezilidských vztahů. Jeho neortodoxní metody jsou však vystaveny zkoušce poté, co musí urovnat milostné lapálie a následný profesní kiks slavného hokejisty (Romany Malco), kterého opustila žena kvůli úhlavnímu sokovi, sportovci jménem Jacques Grande (Justin Timberlake). (HBO Europe)

Trailer

Bobik9

To byla hrozná píčov*na! Bože od teď mám naprostý odpor k Torontu Maple Leafs. V běhu filmu jsem jim vítězství přál, čím daál tím méně. Nechápu, jak se k tomuhle mohli Justin, Jessica Alba a Kanye West nechat přemluvit. Z Justina udělali mentálního pologeje, z Jessicy naprostou p*ču a z rapera poseru. Přesto jsem na tom filmu našel něco, kvůli čemu mu dávám 2 hvězdy. ()

silent cut

Kdybych byl diktátorem vkusu, vzdal bych se postu, protože to je relativní. Co ale relativní není je relevance vtipů v závislosti na obeznámení se s kulturou (byť americkou), kinematografií a nejspíš i s osobnostmi, které vám film přináší. Netvrdím, že je Love Guru nejlepší anebo bez chyby. Je to prostě masakrózní mix který v sobě nese kromě komedie satiru a parodii a tak je to správné... Thanks to the Academy bitches!!! jo a Morgan Freeman voiceover rula!!! ()

Hellboy

Mike Myers má prostě jeden způsob hraní a ten už asi nikdy nezmění. Docela jsem se bavil, bál jsem se, že to bude větší kravina. I tak je to pochopitelně slabota. Je prostě neuvěřitelné, že dokáže ve svých filmech používat stále dokola stejné vtipy! Vše, co je v Love Guru už bylo k vidění jinde. Často dokonce doslova odkazuje k vlastním filmům, viz poslouchání Bohemian Rhapsody v autě jako ve Wayne's World nebo rozhovory s liliputem jako v Austinu Powersovi. ()

kingik

Tak nějak neprávem je řazena tahle komedie k opovrhovaným kouskům. Dostala dokonce nechvalné ocenění Zlatá malina. Přesto na odpis není, ačkoliv se neskromně pokouší skloubit v jednom filmu příliš mnoho motivů. Skáče od jednoho k druhému bez většího rozmyslu, ale to není žádný nový jev v amerických komediích. Setkávám se s ním jako divák dost často, dokonce mnohé z nich jsou velebené. Mike Myers není úplně vtipný herec a rozhodně se v našich končinách nikdy neproslavil jako v zámoří, kde je poměrně uznávaný. Komedie množství nápadů má, ale nepodává je všechny vyváženě, což by ani nešlo, a s diskutabilní vtipností, což je běžné, protože neznám snad žádnou komedii, ve které bych se úplně všem gagům zasmál. Myers si do filmu prosadil milovaný hokej, přirozeně je z Kanady, a tak se věnuje tomuto sportu ve své komedii sice okrajově, ale potíž se ztrátou mužství trápí právě jednu z hokejových hvězd, která je překvapivě černé pleti. Nejvyšší zámořskou hokejovou ligu sice hraje také několik afroameričanů, ale nikdo z nich neplatí za hvězdu, na které by jeho tým stavěl. Tady to ve filmu je, ale je to to vtipnější, co je ve filmu k vidění. Pak je to ještě Justin Timberlake z konkurenčního týmu Los Angeles Kings, který černé hvězdě leze do zelí. A na tohle se nabalují další a další gagy, z nichž některé ani nesouvisí s ústřední zápletkou a některé jsou vtipné jen pro americké diváky (je jich poměrně dost). Pochopitelně, pokud někdo nemá rád Mike Myerse, film ani trochu neocení a nepřijde mu na něm zhola nic vtipného. Já s ním problém nemám, ale svoji komedii mohl svěřit někomu zdatnějšímu, než byl debutující režisér Marco Schnabel. Je však opět velmi diskutabilní, jestli by někdo jiný z filmu vytěžil víc, protože se vtipy bez ladu a skladu absolutní parádu nestvoříte. 60% ()

F.man

Upřímně, je to blbost. Šílená blbost. Normálně bych hodnotil tak jednou max jednou hvězdou... Ale za tu jednu scénu, v kanceláři trpaslíka musím zvednout hodnocení. Ano, je to jediná minutová scéna, ale tak jsem se v životě snad nikdy nesmál. Co na to, že pak už jsem neusmál snad ani jednou, co na tom, že děj snad film nemá žádný... Za tu jednu scénu musím. 2* ()

• Rob Blake, který ve filmu srazí loktem hokejistu Darrena Roanoka (Romany Malco), v roce 2008 opravdu za Los Angeles Kings skutečně hrál. (Lembi4)
  • Snímek se umístil na 3. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (Zodd)

Související novinky

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány

22.02.2009

Než vám ráno přineseme souhrn vítězů letošního udělování Cen Akademie, je tady už tradiční předehra – Zlaté maliny. Jednoznačnými vítězi se stali Mike Myers, Paris Hilton a... pozor, překvapení... se… (více)