• Hellboy

Mike Myers má prostě jeden způsob hraní a ten už asi nikdy nezmění. Docela jsem se bavil, bál jsem se, že to bude větší kravina. I tak je to pochopitelně slabota. Je prostě neuvěřitelné, že dokáže ve svých filmech používat stále dokola stejné vtipy! Vše, co je v Love Guru už bylo k vidění jinde. Často dokonce doslova odkazuje k vlastním filmům, viz poslouchání Bohemian Rhapsody v autě jako ve Wayne's World nebo rozhovory s liliputem jako v Austinu Powersovi.(22.9.2008)

Hneď zo začiatku treba povedať že Pitka nie je žiadny Powers. Zatiaľ čo Powers, bol elegán, gentleman a špión, Guru Pitka je len Guru. Na nový film s Myersom som čakal strašne dlho a je mi ľúto že som dostal priemernú snímku, ktorá je za prvé príliš rýchla takže má sklon byť miestami trápna a za druhé, vedľajšie postavy sú naozaj vedľajšie. Všetko sa sústreduje na Pitku a len na neho. Čo je škoda, lebo samotný Troyer ako coach je vtipný a scény s ním a s Pitkom sú naozaj podarené, Takisto Alba, ktorá má tu len peknú tváričku a sexi tanec na konci mohla dostať viacej priestoru, Kingsley ako Guru je geniálny ale jeho potenciál nevyužitý a Timberlake s vtipným prízvukom a posadnutosťou Celine Dion priamo volá po väčšom priestore. Myers si požičiava gagy s jeho predošlých filmov ale v novom háve nie sú až tak účinné ako bývali. Samozrejme že sa tu nájde veľa pamätných scén a myslím že po druhom pozretí nájdem aj nejaké perličky ako v prípade Powers trilogy, ale takto je to len obyčajný výplach , ktorý je celkom na úrovni, ale režisér dokašlal čo sa dalo a nechápem prečo na toto dali debutujúceho režiséra. Samotný Roach o prvom Autinovi povedal že to bol najkomplikovanejší film čo točil. A musíme uznať že jeho načasovanie vtipov bolo lepšie ako tu. Každopádne hudba sadla, niektoré vtipy tiež, herci v pohode, Myers ako scénarista a herec nesklamal a celkovo všetko treba vytknúť réžií. Pre Myersa mám slabosť ale dávam solídne 3. Plus posledná skladba - the Joker od steve millers band je prinajmenšom taká dobrá ako v tých rokoch sedemdesiatich.(2.9.2008)

Ubírám na hodnocení, poprví jsem byl docela slušně alkoholově naladěn a přišlo mi všechno nehorázně funny!! Podruhé už to nebylo tak fantastický, ale pořád velmi slušná zábava, na kterou opravdu musíte mít náladu, protože jak zjistíte velice brzy...neni totiž HUMOR jako humor!! Mike Myers má divný způsob jak rozesmát diváky, tak jak se mi nelíbí ani jeden Špionátor, tak se mi kupodivu zamlouvá Učitel lásky:), pokud ale nebudete pozorní, uteče vám spousta vtipu celé taškařice, občas je to slušná parodie na hlubokou filozofii kecu:), občas je to slušně sprostý:) a občas teatrálně vtipný ( viz. Justin Timberlake )!! Ale určitě stojí za vidění, už jenom proto, aby jste viděli Bena Kingsleyho v roli nevídané:) a snesitelnou Jessicu Albu, což se jen tak nepoštěstí!! Jednou větou: Myslíte si, že když Myers neni vtipný, znamená to, že neni vtipný už pro každého???:) (T.M.)(18.10.2008)

• Marek1991

Toto je paródia, nie bežná komédia. Občas to bolo ozaj trefné, občas to ozaj pobavilo, no malo to veľa trápnych a nudných momentov. Samotný dej pôsobil ako bez vedenia, Bollywood schytal, ale miestami to ozaj preháňali. Dlhé to nie je, tak keď sa nudíte, tak vám to deň nepokazí, ale ani veľmi nezlepší.(5.6.2013)

Verdikt: Vrcholí boj o pohár lorda Stanleyho :-) v NHL mezi LA Kings a Torontem Maple Leafs, hlavní superstar Leafs, Darren Roanoke (velice uvěřitelný Romany Malco), se rozejde se svou přítelkyní Prudence, která si nabrnkne frankofonního kanadského brankáře jménem Jacques “Le Coq” Grande aka Justin Timberlake (přezdívku pochopíte) v barvách LA Kings. Od tohoto okamžiku je z Darrena naprostý hokejový břídil. Všemi muži Toronta neoblíbená Jessica Alba se tedy rozhodne přivolat pomoc. Tou není nikdo jiný, než hollywoodský guru vtipnosti/trapnosti (lomítko je špatně vidět, přesně tak tenká je hranice, na které se tento pán pohybuje) Mike Myers změněn k nepoznání (vypadá a hraje jako Ashton Kutcher?!) v Guru Pitku, který má za úkol dát Darrena a Prudence dohromady, čímž si vydělá peníze, dostane se k Oprah a získá si srdce Jessicy Alby. Tolik k dějové linii. Tento úchylný humor rozhodně není pro každého, ale mě si Guru Pitka se svým ašramem získal na svou stranu. Ať už pojízdným meditačním polštářem, strojem na přeměnu hlasu (''Oblíbil jsem si hlas Morgana Freemana''), všudypřítomnými, hluboce filozofickými radami, fotkami s Tomem a Katie, prostě naprostými blbostmi. Ale fungovalo to, stejně jako legendární Rob Blake jako centr elitní formace LA, Kanye West a Mike Myers jako fanoušci Leafs a další maličkosti (Verne Troyer). Nemít soudnost, tak dám 4*. Takže mariska hargitay, uživatelé ČSFD.(4.9.2008)

• - Ve filmu se ve finále NHL o Stanleyův pohár setkávají týmy Toronto Maple Leafs a Los Angeles Kings. Ve skutečnosti se však tyto kluby ve finále nikdy nesetkaly. (Lembi4)

• - Mike Meyers zatelefonoval Justinovi Timberlakemu a nabídl mu roli v tomhle filmu. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - 7 nominací na nejhorší film roku. (cariada)