• rozbris

Mike Myers nemá na můj vkus moc dobrý humor, ale co se mi rozhodně líbilo, když Mike a Romany Malco spolu zpívali - to bylo dost dobrý, klidně by mohli založit kapelu. Jessica Alba byla jako vždy "very hard". A byl jsem překvapen že zpěvák Justin Timberlake taky hraje, pořád jsem si říkal komu je ten týpek podobný....a on to byl fakt Timberlake;-)(29.9.2008)

Mike Myers si Austinom Powersom nastavil až príliš vysokú latku. Dokonca tak vysokú, že ju horko ťažko prekoná on sám. Austin bol plný perfektných, premyslených vtípkov, z ktorých sa väčšina stala kultovou už len kvôli tomu, že boli originálne a neopozerané. Mal svoj svet dokonale premyslený, všetko so sebou súviselo. Lenže to už bolo pekných pár rôčkov dozadu. Teraz sa chce Myers vrátiť na výslnie pomocou ďalšej postavy zo svojej originálnej fantázie - stal sa Guru Pitkom. Lenže kam sa podela originálnosť a zábavnosť Austinovských filmov? Guru je plný lacných a stokrát videných záberov a gagov. Nehovorím, že celý film je taký ale valná väčšina určite. Stačila by mi jedna ruka aby som na prstoch napočítal koľkokrát som sa úprimne zasmial. Určite má na tom podiel aj fakt, že Guru je debutom Schnabela ale nechápem ako mohol Myers niečo takéto nedotiahnuté nechať pustiť do kín. Scénar je akoby spichnutý za jeden víkend plný banalít a prvoplánových scénaristických ťahov. Nič originálne. Predsa len Jay Roach je už skúsený veterán a má s komédiami väčšie skúsenosti. Casting je dosť hrozný čo sa týka Alby a Timberlaka, ktorí sa v tom filme úplne stratili svojími chabými výkonmi. Nezachraňuje to ani starý známy Verne Troyer, ktorý dostal asi najnevďačnejšiu rolu vo filme. Stále len šteká nadávky, kope a kričí a nakoniec sa všetko napraví a on je zrazu svätý kouč - ako originálne. Mike sa snaží, to mu treba nechať, ale nezvláda utiahnuť celý film sám. Sú tam záblesky jeho starej dobrej formy kedy každé jeho slovo bola perla ale tých vtipných scén je tam až primálo. Taký Ben Kingsley by sa teraz mal po tejto roli staréhu Guru zahrabať pod čiernu zem. Ach kde sú časy Ghandího? Na to čo som čakal je to veľmi slabý film, ktorý by si zaslúžil aj menšie hodnotenie ale asi mám Myersa natoľko rád, že prižmúrim všetky svoje ´tri´ oči a dám megalsabé 3*. Len mu prajem nech mu plánované pokračovanie Powersa vyjde čo najlepšie a nech sa od Schnabela drží na sto honov ďaleko. Amen(15.7.2008)

• demented

Dobrá pitkovina. :) Mika Myersa mám rád, ale v Učitelovi lásky bol poväčšinou dosť mimo. Od komédií podobného rázu prepracovaný dej neočakávam, ale sled rádoby vtipných scén pozliepaných dokopy za pochodu, aby tvorili akú takú dejovú linku, nie je šťastným nápadom (hoci napr. v Austinovi alebo Waynovom svete to fungovalo :) ). Btw. pri filmoch Mika Myersa by mali dabing zakázať - očividné to bolo predovšetkým pri tomto kuse, kde dabing spoľahlivo zabil dobrých 90 percent všetkých vtipov - u niektorých filmoch majú ľudia neovládajúci angličtinu holt smolu.(12.1.2009)

Verdikt: Vrcholí boj o pohár lorda Stanleyho :-) v NHL mezi LA Kings a Torontem Maple Leafs, hlavní superstar Leafs, Darren Roanoke (velice uvěřitelný Romany Malco), se rozejde se svou přítelkyní Prudence, která si nabrnkne frankofonního kanadského brankáře jménem Jacques “Le Coq” Grande aka Justin Timberlake (přezdívku pochopíte) v barvách LA Kings. Od tohoto okamžiku je z Darrena naprostý hokejový břídil. Všemi muži Toronta neoblíbená Jessica Alba se tedy rozhodne přivolat pomoc. Tou není nikdo jiný, než hollywoodský guru vtipnosti/trapnosti (lomítko je špatně vidět, přesně tak tenká je hranice, na které se tento pán pohybuje) Mike Myers změněn k nepoznání (vypadá a hraje jako Ashton Kutcher?!) v Guru Pitku, který má za úkol dát Darrena a Prudence dohromady, čímž si vydělá peníze, dostane se k Oprah a získá si srdce Jessicy Alby. Tolik k dějové linii. Tento úchylný humor rozhodně není pro každého, ale mě si Guru Pitka se svým ašramem získal na svou stranu. Ať už pojízdným meditačním polštářem, strojem na přeměnu hlasu (''Oblíbil jsem si hlas Morgana Freemana''), všudypřítomnými, hluboce filozofickými radami, fotkami s Tomem a Katie, prostě naprostými blbostmi. Ale fungovalo to, stejně jako legendární Rob Blake jako centr elitní formace LA, Kanye West a Mike Myers jako fanoušci Leafs a další maličkosti (Verne Troyer). Nemít soudnost, tak dám 4*. Takže mariska hargitay, uživatelé ČSFD.(4.9.2008)

• Sobis87

Mike Myers tentokrát nechal bondovky stranou a zaměřil se na Bollywoodskou kinematografii. Jen škoda, že veškeré narážky na indickou kinematografii omezil na pouhou jednu snovou sekvenci natočenou ve stylu bollywoodského muzikálu a na orientální kostýmy. Jeho indický guru lásky Pitka je stejně ztřeštěný jako postava agenta Austina Powerse, bohužel už ne tak vtipný. To, že si Myers libuje v záchodovém humoru a sexuálních narážek trousí více než nadržený středoškolák, je všem dobře známo. Jenže zatímco v bondovské parodické sérii se mu většinou dařilo balancovat na hranici mezi dobrým humorem a infantilními trapárnami, tak v Učiteli lásky více jak polovina vtipů nefunguje tak, jak by měla, což je u komedie dost závažný problém. Netvrdím, že jsem se nebavil, film naopak dobře odsýpal, ale těch trapných momentů a nefungujících vtipů tam prostě bylo až moc na to, abych mohl Učitele lásky označit za fungující komedii. Dalším problémem tohoto indického pošuka je fakt, že není obklopen tolika zajímavými postavami, jako tomu bylo u Powerse a guru Pitka sám o sobě není tak zábavnou postavou, aby utáhl celý film. Je sice fakt, že Ben Kingsley se na svém cameu dokonale vyřádil a dokázal rozesmát i prostřednictvím naprosto pitomého vtipu (jeho mimika je úžasná) a Verne Troyer opět nezklamal, ale třeba taková postava Justina Timberlakea je dost nevyužitá a Jessica Alba...na tu se prostě jen dobře kouká. Tenhle film se Myersovi moc nepovedl, není to sice taková příšernost, jako byl Kocour nebo jeho role v Letušce 1. třídy, ale s takovým castingem to mohl dopadnout o mnoho lépe. A ano, i tady má Myers pár hudebních čísel. Bohužel. 40%(6.9.2008)

• - Víťaz 29. ročníka Zlatých malín v kategóriach: Najhorší film, najhorší mužský herecký výkon (Mike Myers), najhorší scenár (Mike Myers a Graham Gordy). (KazzaK)

• - Jacques 'Le Coq' Grande je fanouškem Celine Dion, proto Justin Timberlake, který ho hraje, zaimprovizoval a v jedné scéně spontánně vyskočil na pódium a z plných plic zazpíval její písničku. Sám Timberlake se divil, jak jeho filmová partnerka Meagan Good dokázala udžet vážnou tvář. (HappySmile)

• - 7 nominací na nejhorší film roku. (cariada)