Guru Pitka je poloviční Austin Powers... kde nechal Myers svoje mojo? Asi doma. Není to tak strašné, já se u toho docela bavil, přislo mi to na stejné úrovni jako Kopačky (Forgetting Sarah Michel), co jsem viděl hned na to, ale to je asi jen otázka vkusu, přece jen humor Myerse není úplně pro každého. kolem 60% (spíš míň)(25.12.2008)

Ubírám na hodnocení, poprví jsem byl docela slušně alkoholově naladěn a přišlo mi všechno nehorázně funny!! Podruhé už to nebylo tak fantastický, ale pořád velmi slušná zábava, na kterou opravdu musíte mít náladu, protože jak zjistíte velice brzy...neni totiž HUMOR jako humor!! Mike Myers má divný způsob jak rozesmát diváky, tak jak se mi nelíbí ani jeden Špionátor, tak se mi kupodivu zamlouvá Učitel lásky:), pokud ale nebudete pozorní, uteče vám spousta vtipu celé taškařice, občas je to slušná parodie na hlubokou filozofii kecu:), občas je to slušně sprostý:) a občas teatrálně vtipný ( viz. Justin Timberlake )!! Ale určitě stojí za vidění, už jenom proto, aby jste viděli Bena Kingsleyho v roli nevídané:) a snesitelnou Jessicu Albu, což se jen tak nepoštěstí!! Jednou větou: Myslíte si, že když Myers neni vtipný, znamená to, že neni vtipný už pro každého???:) (T.M.)(18.10.2008)

• Sany33

Absolútne som od tohoto filmu nič nečakal, tak ma nemohol sklamať. Popravde ja od všetkých filmov v ktorých hrá Mike Myers nič nečakám. Guru teda nie je výnimkou. Guru je postavička, ktorý sa snaží diváka pobaviť obscénnym humorom a vsádza stále na tú istú kartu, ako je sex, fekálie a podobné bullshity. Nádej svitá, keď na scénu prichádzajú vedľajšie postavy mne osobne sa Malco a Timberlake celkom páčili a dokázali ma dosť pobaviť. Aspoň je vidieť, že film nemusí byť vždy o hlavnom predstaviteľovi. Scéna s mrdajúcimi slonmi mi len podčiarkla hodnotenie. 30%(19.9.2014)

• Argondia

Další trapná debilita s nulovým dějem, chabou zápletkou, laciným a často fekálním pseudo-humorem, hromadou klišé, zbytečných nevtipných vulgarit a sprostě zprzněnou klasikou od Extreme a Stevea Millera. Čím mizernější slátanina se točí, tím krásnější herečky se tam nacpou s nadějí, že to snad ve výsledku nevyzní tak uboze, ale ani Jessica Alba s roztomilou, andělskou tvářičkou to nezachránila. Myerse bych za jeho zoufalé a podbízivé filmy nakopala do zadku i když by nejspíš reagoval jen nějakou další idiotskou hláškou, na jejímž základě by vznikl nový přiblblý film na témata k popukání jako je třeba průjem, hemeroidy, nebo anální sex.(16.3.2013)

• Bobik9

To byla hrozná píčov*na! Bože od teď mám naprostý odpor k Torontu Maple Leafs. V běhu filmu jsem jim vítězství přál, čím daál tím méně. Nechápu, jak se k tomuhle mohli Justin, Jessica Alba a Kanye West nechat přemluvit. Z Justina udělali mentálního pologeje, z Jessicy naprostou p*ču a z rapera poseru. Přesto jsem na tom filmu našel něco, kvůli čemu mu dávám 2 hvězdy.(7.6.2009)

• - Mike Meyers zatelefonoval Justinovi Timberlakemu a nabídl mu roli v tomhle filmu. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve filmu se ve finále NHL o Stanleyův pohár setkávají týmy Toronto Maple Leafs a Los Angeles Kings. Ve skutečnosti se však tyto kluby ve finále nikdy nesetkaly. (Lembi4)

• - Snímek se umístil na 3. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (Zodd)