Jú jú hakušo

• Japonsko 幽★遊★白書 (více)

Epizody(112)

Yusuke Urameshi je 15-ročný výtržník, ktorý až na jednu priateľku z detstva nemá kamarátov lebo sa ho každý bojí. Jedného dňa však Yusuke zachráni malého chlapca z pod kolies auta, ale sám pri tom zahynie. Potom už len prekvapene pozerá ako duch na svoje nehybné telo. Lenže v Duchovnom Svete nepočítali s tým, že by sa Yusuke takto obetoval a preto mu vracajú život, ale aj novú prácu tzv. Detektíva Duchovného Sveta. Dobrodružstvá Yusuke Urameshiho môžu začať... (Babli)

Shredder

Vdaka tomuto serialu som si oblubil anime. Dlhe bojove sceny, zaujimave schopnosti, vtipne hlasky a citove sceny lepsie ako v hollywoodskych filmoch. Ak si chcete spravne vychutnat anime tak jedine po japonsky s titulkami dabing uplne nici celkovy dojem. Anime je kreslene ale nemozete ho porovnavat s hlupymi americkymi serialmi akymi vymyva detom mozog Jetix/Disney Channel. Su vnom uzasne suboje ktore nenajdete nikde inde a aj vdaka Yu Yu hakusho vznikli neskorsie klenoty ako Naruto a Bleach. ()

Mes-siah

U mňa jediné anime ktoré som naozaj pozeral. Začiatok síce trochu naťahujú, ale potom sa to rozbehne a o akčné scény tu nieje ale vôbec núdza. Uspech tohto seriálu zaručuje rozmanitosť postáv, súbojov, nepriatelov a trošku toho moralizovania. Ale naozaj len micro. Potoky krvy a tony polámaných kostí zarucujú to pravé krvavé anime. ()

Andy.222

Jak nejlépe potěšit mužské srdéčko, kromě nahoty? Epické souboje a humor, který je neshazuje. Obojího je tu dostatek a lecos navíc. Revize po skoro 10 letech. Pořád zábavné, ale bohužel nezestárlo dobře. V porovnání s novějšími díly (a to včetně Hunter x Hunter od stejného autora) se jedná o chudého příbuzného. Přesto pořád celkem slušný šónen. ()

VashCZ

Tuhle věc jsem ještě na A/+ku přepínal. Později jsem to ale chytl od bitev v aréně a dost mě to chytlo. Teď viděno znovu na Netflixu ve slušné kvalitě. Prakticky můžu říct, že tohle je klučičí seriál. 12 nebo 24 let, to je jedno. Já prostě chci být taky jako Yousuke, nebo alespoň už tak silny jako Hiei, nebo alespoň být v týmu jako Kuwabara. O Kuramovi s červenými vlasy jsem si první promítání dlouho myslel, že je to holka, nebo aspoň transka. Takže to je tak jediná postava, které se můžou chytnout snad jen holky :-). No a i když by to nestačilo, tak se můžete jedním očkem koukat po holkách. Bohužel k sexíku to má daleko. Nu což je to pohádka pro kluky. Bohužel, příběh je jednoduše o frackovi co se vypracovává, pak těžce bojuje, a pak znova bojuje x).Příběh je rozdělen do tří částí, kdy v první je to opravdu naivní kluk a každý divák má radši ostatní postavy, třeba Botan nebo Kuwabaru. Ale v druhé části je to už hrdina. Druhá část končí nemastně neslaně a příběhově se seriál bojí rozhodnout. To se pak projeví v naroubované třetí části, která už semůže zdát jako nastavovaná kaše. Na druhou stranu vysvětluje spoustu věcí, se kterými se určitě počítalo, že vysvětlené budou. Takže to spíš vypadá, že koncept dobrý, ale provedení všechno důležité sázelo na druhou část a se třetí jako by už počítali jen napůl. I ta třetí má ale něco do sebe.Můžete se ale fakt těšit na "lej gan!", neustálé pořvávání jmen hlavních postav aby to znělo dost cool, nebo na ódu na přátelství. 70% ()

bax

Veľmi dobré akčné anime, sem tam síce dosť rozťahané súboje, ale inak o akciu nikdy nebola núdza (čo je veľké plus) a príbeh je celkom zaujímavý a pútavý (čo je ďalšie veľké plus) s postavami, ktoré si rýchlo obľúbite. Jediné výhrady sú len voči animácii, ktoré nie je zrovna najlákavejšia, ale aj napriek tomu to pre mňa patrí k tým lepším anime tohto žánru. Rozhodoval som sa medzi 3* a 4*, ale nakoniec vzhľadom na to koľko času som pri tom strávil by som sa nemohol pozrieť do zrkadla, keby som nedal 4* :D ()

libka.s

Pro mě top seriál. Jinak na tento druh anime moc nekoukám, ale tohle jsem chytla stejně jako Hennesy na Animaxu a už mě to nepustilo. Velmi vtipné, skvělé bojové scény, i ta animace není tak nejhorší. Co mě jen trochu mrzí jsou ty občas dost ujíždějící titulky na Animaxu, takže překlad vidíte 10 sekund za dialogem, ale to není chyba seriálu. ()

mpet

Moje první anime. Rozhodně stálo za to. Ačkoliv už je to skoro deset let co jsem to viděl poprvé, občas se k tomu pořád rád vracím. I když už v dnešní době je spousta nových a graficky zajímavějších věcí pořád si myslím, že stojí za zhlédnutí. ()

math_y

svěží vývoj postavy, super tréninky, naprosto dokonalá baa-san, jenom bych uvítal trochu víc kopanců hlavnímu hrdinovy. Tím myslim prohrané bitky, ne, že v každé dostane na pr.el a nakonec ji vybojuje. Také začátek, dokud Usuke není jmenován detektivem, je mdlý. Pak to ale má grády! ()

Darthorias

Ak si este spomínate na starú Tv stanicu A+ ktorá toto anime predstavila v Českej republike a na Slovensku tak mate ako ja viac ako 20 rokov ak bi som ako dieťa vylučil Pokemonov tak Yu Yu hakusho je uplne prvé anime ktoré som sledoval . Potom sme tu mali Jetix a neskor Animax ktoré nám prezentovaly pár dalších anime ako Shaman king či Naruto . No a po pár pekných rokoch Jetix zrušily a na Animaxe začali vysielať poriadne blbosti už to nebolo ono a vtedy som prestal zo sledovaním Cartoon a Anime . No a po pár rokoch ked som začal Anime pozerať vo velkom ,Yu Yu hakusho tam nesmelo chýbať a ked som ho po rokoch sledoval znova pripadal som si ako ked som to vydel prvý krát . Mame tu jedného chalana ktoré zomrie ked zachráni dieťa ale pretože sa toto stalo nečakane a jeho osud mal byť pôvodne uplne iný rozhodnú sa v nebi že mu daju ponuku či nechce za protislužbu byť znova živý nakoniec sa rozhodne a súhlasí a tím sa nám začína dobrodrúžstvo ktoré nás nepusti po 112 epizod . A ako to už u anime býva z absolútneho slabocha sa behom 112 epizod stane jedna z najmocnejších bytostí v podsvetí ( podotíkam že môj najoblubenejší charakter z celeho anime je stale Hiei ) . Staršia animácia má v sebe peknú nostalgiu a sledujem ju podstatne radšej ako tie dnešné protože v mnohých anime je to až nezmiselne prehnané ked to chcem zhrnúť rychlo mate tu super Shonen anime z dobrým príbehom super záporákmi dobrou hudbou v pozadí avšak trošku zrýchleným koncom ked pozerám posledných 12 epizod príde mi to velmi urýchlené aby sa celý dej už uzavrel a pritom tolko priestoru čo bol na aspoň dalších 30 epizod absolutne nevyužity to bolo trošku sklamanie no aj tak hodnotím na 90 % ()

Ozi9

Moje prvé anime ktoré som videl. Doteraz si to občas pozriem a to mám už roky :D Prakticky je ten seriál nie až tak o bitkách ako o vnútornej sile. Je to vtipné, akčné, zbytočne sa to umelo nenaťahuje. Má to hlboké myšlienky. Za mňa jeden z top anime. ()