poster

Bouřlivé víno

 • Československo

  Búrlivé víno

Komedie

Československo, 1976, 128 min

Kamera:

Josef Illík

Hudba:

Karel Svoboda

Hrají:

Vladimír Menšík, Božidara Turzonovová, Jiří Vala, Čestmír Řanda st., Slávka Budínová, Eva Trejtnarová-Hudečková, Jaroslav Moučka, Zdeněk Kryzánek, Rudolf Jelínek, Iva Janžurová, Lucie Žulová, Oldřich Vykypěl, Otto Šimánek, Lubomír Kostelka, Boleslav Skalski, Vladimír Hlavatý, Josef Hlinomaz, Jiří Lír, Zdeněk Dítě, Vítězslav Jandák, Jiří Hrzán, Jan Kraus, Jan Kuželka, Josef Beyvl, František Filipovský, Marie Motlová, Marie Brožová, Jan Skopeček, Bohuslav Čáp, Ladislav Trojan, Svatopluk Skládal, Zdeněk Kutil, Adolf Filip, Václav Sloup, Oldřich Velen, Oldřich Vlach, Eva Svobodová, Pavla Maršálková, Zora Jiráková, Henrietta Kohoutová, Viktor Maurer, Karel Augusta, Vladimír Krška, Jindřich Narenta, Míla Myslíková, Věra Tichánková, Zdena Burdová, Gabriela Wilhelmová, Žofie Veselá (Kanyzová), Jiřina Bílá, Slávka Hamouzová, Vít Pešina, Pavel Robin, Jožka Stoklasa, František Miroslav Doubrava, Edita Dindělová, Miloslav Homola, Lenz Moser, Tomáš Mann, Jan Řeřicha, Zdeněk Blažek, Zdeněk Skalický, Vladimír Navrátil, Karel Fiala, Ladislav Gzela, Vincenc Vávra, Jiří Letenský, Emil Sirotek, Vladimír Fürst, František Haszprunar, Ladislav Krečmer, Ilona Jirotková, Eva Trunečková, Jiří Valenta, Eduard Pavlíček, Jiří Cimický, Josef Střecha, Karel Koloušek, František Ringo Čech, Arnošt Ferenc, Vojtěch Gadžor, Ferdinand Haralík, Miroslav Mlčoušek, Karel Znamenáček, Libuše Švormová, Gabriela Hyrmanová
(další profese)
 • Kovaja
  ****

  Moc dlouho sem tuhle trilogii sháněl až se podařilo a musím popravdě říct,sem trošku zklamaný!!!Čekal sem že se děj bude točit kolem práce ve vinohradech,zpracování hroznů výroba vína atd.A néé že se budou místní vychcaní vinaři předhánět kdo výhodněji prodá víno za kopečky,pokud možno i s dcerkou.Ale i za takové filmy budme rádi.(24.10.2008)

 • Sasakr
  ****

  Ať mi sakra nikdo neříká, že tu byla cenzura. Jak by mohlo tohle projít přes cenzuru? Film se odehrává v šedesátým osmým ještě před invazí, takže otevřené hranice a polosoukromé (alespoň já to tak pochopil) podniky. Je tam spoustu věcí, které by se teoreticky tehdejší prý cenzuře nelíbily. Krom tedy otevřených hranic s Rakouskem je to například ukázka, jak lidi chtějí dělat na sebe, ne na družstvo. Jak se Rakušáci vozí v Mercedesech a jak se tady blbě hospodaří. A pak spousta narážek...jak třeba řekl český emigrant do Rakouska: "čistý kapitál mé společnosti je milion franků (tedy doufám, že to byly franky :-D)...to víte, tržní hospodářství.." nebo hláška v hotelu: "to víte, tady to není takové, jako u vás ve Vídni..." atd. K samotnému filmu...ze začátku dost nuda, pak je to slušná komedie o českorakouském podvodníčkovi a chamtivých češích, co se chtějí napakovat.(13.12.2011)

 • dainio
  ****

  Povedená vinařská komedie s výtečným hereckým obsazením a příjemnými melodiemi. No co, že je z toho cítit silně politický podtext a všude se to hemží oslovením "soudruhu". Film je to i tak dobrý a člověka příjemně naladí.....navíc, když v hlavní roli předsedy exceluje mistr Vladimír Menšík , tak je vám ta komunistická stopa volná a vůbec vám nevadí. Vorlíček s Macourkem prostě uměli -- dokázali vytvořit krásné dílo, které ukazuje tu čistou lidskost a přenádherné obrazy krajiny, vinic, přírody a všeho možnýho....spojené s kamerou a skvělou hudbou, panejo !(5.12.2007)

 • klúčik
  ***

  Režisér Václav Vorlíček je jeden z mojich obľúbených režisérov. Bohužiaľ normalizačná doba začiatkom 70tych rokov sa v tomto filme silne ukázala. Aj keď sa pán režisér snaží urobiť komédiu, v niektorých scénach filmu sa mu to aj podarilo ( striptíz vo vinárni), ale bolo tam dosť politiky. (schôdza, kde len strana vie čo majú robiť, ukážka ako strašne žijú ľudia vo Viedni). Veľmi rád sa dívam na české komédie, českých hercov a preto tento film hodnotím ako dobrý 55%.(26.9.2005)

 • Šandík
  **

  Vskutku ubohým způsobem reflektovala normalizační kinematografie reformní pokus předchozího období. Koneckonců, není divu. Lid si žádal zábavy a strana správného ideologického postoje. Navíc, v tak pitomém období nešlo o to dělat umění, spíše šlo o holé umělecké přežití, vždyť státi se topičem, jeřábníkem nebo skladníkem bylo tehdy stále ještě tak snadné...(12.9.2006)

 • - Kateřinu Janákovou (Božidara Turzonovová) v postsynchronech namluvila Libuše Švormová, a to kvůli výraznému slovenskému akcentu herečky. Během doby už Božidara Turzonovová zlepšila svou češtinu, a tak v dalších dvou pokračováních Zralé víno (1981) a Mladé víno (1986) už mluví svým hlasem. (funhouse)

 • - Celá trilógia bola nakrútená na príkaz vtedajšieho riaditeľa Barrandova doktora Fáberyho. (Raccoon.city)

 • - Malou roličku kameramana rakouské televize si zahrál skutečný kameraman Emil Sirotek. (Ganglion)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace