Farma zvířat

• Velká Británie Animal Farm (více)
Velká Británie / USA, 1954, 72 min

Předloha:

George Orwell (kniha)

Scénář:

Laurence Heath

Farma Manor žije pod krutou nadvládou despotického farmára Jonesa. Jones necháva vyhladovať všetky zvieratá na farme. A tak zvieratá pripravia revolúciu a úspešne zvrhnú Jonesa. Je ustanovený nový režim, ktorý sa zo začiatku zdá byť skvelý, ale dobré časy netrvajú dlho. Prasa Napoleon za pomoci psov, ktorých sám potajme vycvičilo, prevzalo moc. Napoleon používa rôzne metódy demagógie a zvieratá si stále viac a viac podmaňuje. Nakoniec bez toho, aby si to uvedomili, sa majú horšie ako za vlády farmára Jonesa. Film je adaptáciou knihy Georga Orwella, ktorá je paródiou na komunizmus. (ethos)

Beckett51

„Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější. " Geniální ve všech ohledech. Sice mi přišel zbytečněj trochu pozměněnej závěr, ale vůbec nevadí. Nejmrazivější cartoon. ()

hippyman

prostě nemůžu jinak. orwellovo téma zpracováno kouzelně a mrazivě zároveň, na krátké stopáži stíhá s přehledem gradovat a přestože jde o animovaný film, je silným podnětem k opětovnému zamyšlení nad tak snadným sklouznutím ke zneužití vpodstatě "ušlechtilé" myšlenky ve svůj prospěch. jednoduchá animace, jednoduchá myšlenka, přesto početné alegorické paralely. tohle je prostě filmová (když už ne literární, jako... ehm... tomu u některých lidí třeba může být...) "FarmVille" povinnost. 90% ()

Ruut

Všechna zvířata si jsou rovna, ale prasata si jsou rovnější. Při koukání nezapomínejte na fakt, že tenhle film vzniknul v roce 1954!!! ()

Allien.9

ALL ANIMALS ARE EQUAL, BUT SOME ANIMALS ARE MOST EQUAL THAN OTHERS." Neochvějný fakt, který platil, platí a vždy platit bude. A na závěr poznámka mé kamarádky: "Za to, co prasata udělaly, budu od teď jíst jenom vepřový!"XD ()

Snorlax

Velice povedená animace, zvířata se tváří, to není obvyklé ani u současných animáků. Stopáž je zvolena tak, aby tento film zvládli dokoukat i ti, kteří animované tvorbě příliš neholdují. ()

Payushka

Tuhle knihu od Orwella radim k tem nejlepsim, co kdy literarni svet spatril. Proto, at uz je to animak sebezdarilejsi, nesnesu predelavku klicovych momentu teto pseudo-bajky (podle me to je novela, bajka nema 100 stranek). Za prve se vytratila celkem dulezita postava kobyli burzoustky, ktere se v knizce podari uprchnout. Stejne tak pan Jones nebyl zadny mstivy parchant, mlyn byl strzen vichrici. A o konci ani nemluve. Happy end? U Orwella? Odkdy? ()

Vodnářka

Oceňuju ten nápad natočit jako první britský animovaný snímek zrovna tento Orwellův příběh i kvalitní animace a zároveň chápu, že do sedmdesádiminutového animáku prostě všechny Orwellovy myšlenky nacpat nejdou. Co nechápu je, proč autoři vybrali zrovna ty nudné, nezajímavé scény a vynechali spoustu těch důležitých a pro diváka zajímavých částí děje. ()

Anderton

V skratke stručné dejiny 20. storočia v našich politicky rušných končinách. To nebol zámer, ale ono to samozrejme sedí na všetky spoločnosti všade na svete. Pokiaľ máte čas, zoberte si fotky slovenských a českých politikov a skúste nájsť fyziognomické podobnosti, zvieratká tak premenovať a skúsiť natočiť remake pre naše kiná. V svojej dobe vydarená alternatíva k americkým disneyovkám. ()

Frajer42

Velmi silný Orwellův příběh, který je zpracován tak, že je to k poblití. Možná, že se na filmu brutálně vyřádil čas, ale spíše si myslím, že vypadá tak hnusně jak vypadá hlavně kvůli nedostatku talentu pánů režisérů. Vše vypadá jak špatně vytisknuté omalovánky, což by se dalo rozdýchat nebýt celkového ozvučení, které má potenciál maximálně odhánět diváky i na velkou vzdálenost. To, že v pozadí vykukuje brilantní příběh se stává druho kolejovou záležitostí, což je v tomto případě superkurevská škoda. Orwell byl frajer a tohle si rozodně nezasloužil, a to snad ani za jeho barmské excesy. 1* ()

stilgar1

Nebylo to špatné, ale já byl přesto zklamán a hlavně asi tím výrazným předěláním knižní předlohy. U tohoto filmu se prostě nepodařilo zachytit tak skvěle onu Orwellovu myšlenku. Asi to bylo i tím, že byl film moc krátký. I mnohé události se děly příliš rychle. Mohlo se to aspoň o půlhoďku prodloužit a bylo by to snad lepší. 6/10 ()

Kothy

Konečně jsem si doplnil tuhle klasiku. Skvělá alegorie na dikátorství a a tyranii. Začne to nevinně, jednou malou zvířecí revolucí a nakonec se to zvrhne v totalitu pod vedením prasat. Nemusíme v historii chodit daleko... Určitě dost poučné a zřejmě právem některými režimy zakazované. "Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější." ()

nascendi

So Zvieracou farmou som mal menší problém. Dielo Georgea Orwella mám pre jeho vizionárstvo a nadčasovosť medzi obľúbenými knihami, ale ČSFD je určená na hodnotenie filmov a nie ich literárnych predlôh. Vzniklo príliš veľa mizerných filmov z výborných literárnych predlôh, než aby bolo možné tento aspekt prehliadať. Netvrdím, že film Zvieracia farma je nepodarený, iba podľa môjho názoru mohol byť lepší. Ak by si vyberal to dôležité z literárnej predlohy a nebol poplatný ideológii a politike v dobe nakrúcania. Keďže sa tak nestalo nemôžem dať viac ako tri hviezdičky, aj keď možných bolo päť. ()

Tomco

Keby mi Farmu pustili rodičia v časoch, keď som behal ešte po štyroch, bavil by som sa určite lepšie ako dnes. Nehovorím, že som sa úplne nudil, ale zábavu si veru predstavujem inak. ()

Slarque

Vypadá to jak technicky slabší disneyovka a sune se to bez jediné nečekané scény až k nemožně naivnímu konci. Bajka na stav společnosti v totalitních zemích mohla být zajímavá v padesátých letech, ale o 55 let později je to prostě nudná archiválie. Proč ji vlastně vytáhli a poslali do kin?! ()

iamek

Všechna zvířata jsou si rovna. Některá však rovnější. Legendární to věta. Nejdřív než film uvidíte tak by jste měli vědět, že to není určeno mladšímu publiku. Mohli by pak mít deprese chudáci. [ Projekt 100 r. 2009 ] ()

Andy Serkis zamíří na Farmu zvířat

Andy Serkis zamíří na Farmu zvířat

22.04.2022

Herec, režisér a producent Andy Serkis (Batman, Válka o planetu opic) po komiksovém blockbusteru Venom 2: Carnage přichází zřejmě našel svůj následující režijní projekt a nemá jít o nic jiného než… (více)

100: Bitva u pokladen

100: Bitva u pokladen