Princ Afron s mladším bratrem Otmarem vezou na hrad krále Jorgena darem překrásného ptáka Ohniváka, který umí přivolávat lásku a zaplašit smrt. Po cestě se Afron zamiluje do neznámé krásky. Ukáže se, že je to princezna Elena, kterou si jako svou vyvolenou vybral i zlý černokněžník Skeleton. Princ Afron se vydává na nebezpečnou cestu, aby svou lásku vysvobodil z jeho temných kouzel… Výpravnou filmovou pohádku na motivy bratří Grimmů natočil v roce 1997 osvědčený „pohádkový“ režisér Václav Vorlíček. Jeho stálý spolupracovník Miloš Macourek příběh obohatil o vtipné dialogy. Princeznu stejně jako v Kouzelném měšci hraje německá herečka Tina Rulandová, jejího otce, krále Jorgena, Horst Buchholz. V záporné roli černého vládce Skeletona exceluje Karel Roden a v roli babky Jadwigy Jiřina Bohdalová. (Česká televize)

Peabody

tak nevím, proč je to takové chudé proti kouzelnému měšci. a o hodně horší. Princezna je stejně pěkná a Lubowski je jistě m,nohem krásnější než Rašilov, ale je to prostě thymolinový panák a ne herec. Jeho chemie s Tinou je ph 5,5, zcela neutrální, Buchholze hrát uměl přinutit jen málokdo a pan Vorlíček u tohot dílka zdá se rezignoval na mnohé. Roden je dobrý, ale posun k německé temnosti je výrazný a je na škodu celé pohádce. ()

StarFsh

Tri Nemecké hviezdy obklopené Česko-Slovenským komprazom . Aj tak by sa ten film dal opísať. To nemohlo dopadnúť inak, lebo to očividne ani primárne nebolo točené pre ČS divákov. ()

PowPow

Všem vadí to, že Roden je moc hororový, ale mě se to jako dítěti právě proto líbilo, a to podstatně víc, než různé laciné a přihlouplé pohádky z papundeklových kulis, se kterými se v 80. a 90. letech snad roztrhl pytel. Tina Ruland byla krásná princezna a Karel Roden velice působivý. Možná to postrádalo vtip a složitější děj, ale u pohádek není přímočarost na škodu. Jen ta vycpaná zrzavá slepice se ouplně nepovedla. ()

milos.bradik

Vorlíčkovi se sice podařilo realizovat velkorozpočtový film, ale není to vůbec pohádka, natož podle Erbena. Je to čistý horor a jako takový to dostalo tu jednu hvězdičku. Hrůza, děs a utrpení. ()

GanjaManCZ

Zvláštní zdejší hodnocení... Je to depresivní, ale to mi vůbec nevadí ba naopak. Jasně, třeba provedení ptáka Ohniváka mohlo vypadat lépe... Ale celkově se mi to líbilo. ()

horskejvlk

Mizerný scénář, otřesná unno disco hudba od Ondřeje Soukupa, ošklivá kamera i kostýmy o hercích ani nemluvě, princezna s vizáží  slavné pornstar Moana. ()