Princ Afron s mladším bratrem Otmarem vezou na hrad krále Jorgena darem překrásného ptáka Ohniváka, který umí přivolávat lásku a zaplašit smrt. Po cestě se Afron zamiluje do neznámé krásky. Ukáže se, že je to princezna Elena, kterou si jako svou vyvolenou vybral i zlý černokněžník Skeleton. Princ Afron se vydává na nebezpečnou cestu, aby svou lásku vysvobodil z jeho temných kouzel… Výpravnou filmovou pohádku na motivy bratří Grimmů natočil v roce 1997 osvědčený „pohádkový“ režisér Václav Vorlíček. Jeho stálý spolupracovník Miloš Macourek příběh obohatil o vtipné dialogy. Princeznu stejně jako v Kouzelném měšci hraje německá herečka Tina Rulandová, jejího otce, krále Jorgena, Horst Buchholz. V záporné roli černého vládce Skeletona exceluje Karel Roden a v roli babky Jadwigy Jiřina Bohdalová. (Česká televize)

IllIlIlIIl

Stále ne a ne natočit nějakou novější pohádku, která by se alepsoň trochu přiblížila těm starším. Toto je jen další marný pokus. ()

Zmiu

Není toho moc, co bych této pohádce vytkla. Tuto pohádku hodnotím vysoko, protože příběh měl hlavu a patu, bylo to napínavé, dojemné a princ se mi opravdu líbil. Popelka to není, ale copak mají být všechny pohádky na jedno brdo? ()

kajas

Nejdrsnější pohádka z Vorlíčkovy „německé trilogie", přesto ji mám od dětství ráda a jednou za pár let (na každoroční reprízu je tam té deprese přece jen trošku moc) se vždycky ráda podívám. Karel tady byl ultimátně odporný. ()

*Elfík*

Brrrrr.. tohle že je pro děti?? A co ta krev stékající po Skeletonové tváři? Kdo by točil v noci? Vždyť tam nic není vidět, jak někdo z toho může něco mít, nechápu! ()

Gereth

Trochu moc promíchané, hodně málo uvěřitelné(i v rámci pravidel pohádek). Tvůrci se sem snažili nacpat co se dalo, ale bohužel jim pak nezbyl čas se u něčeho aspoň na chviličku zastavit. ()

dyfur

.......tmavé,pomalé,pochmúrne,ten vták -hrozné prevedenie.....akurat predstaviteľka Tina Ruland ok....inak  :( ()

lekr

Žádná perla to není, ale Vorlíček aspoň dokázal že všechno co natočí nejsou sračky..průměrná výjimka, kterou ozvláštňují alespoň její mystické prvky a především karel Roden, který se své role zhostil opravdu skvěle..němečtí herci jsou sice příšerní a Jiřina Bohdaloá tomu moc nepřidalala ale jsem rád že to dopadlo aspoň takhle... ()

Martin741

V 90. rokoch si pan reziser Vorlicek este udrzoval aku-taku kvalitu svojich filmov, az s nastupom roku 2001 sla jeho tvorba do hajzlu. Chvalim rozpravkovu atmosferu, miestami aj snahu o herecke vykony /ale fakt iba miestami/, Bohdalovu a Labudu st. 66 % ()

rakovnik

Tak jako se mi nelíbí německé pohádky, tak se mi nelíbí ani koprodukční díla s německou účastí. Pana Vorlíčka uznávám jako mimořádného "pohádkáře", ale filmy s cizí tematikou a cizími herci se mi prostě nelíbí ani od něj. Tato pohádka je opravdu temná, smutná, ale navíc vlekoucí se, nezáživná, nezajímavá, a to asi ani pro herce, kteří jsou zde trochu jako mluvící panáci bez emocí. Skeleton, Afron a Elena? U mě prosím ne! Nezáchrání ji ani PAN režisér, ani čestí herci v mnoha rolích. ()

Elyssea

Tak strašně nesympatickou pohádku jsem dlouho neviděla. Dlouho jsem neslyšela tak dementní jméno pro prince, jako je Afron, který je navíc škaredý jak noc. Mé ideály prince na bílém koni fakt nesplňuje. Roden je správně máklej, ovšem je to přehnané. Smrt princova bráchy (princ mladší) je trapná, stejně jako Tina Ruland. Ach jo. Tuhle pohádku nemám ráda. ()

Vignette

Neuvěřitelný. Ptáku Ohnivákovi se celý film nepohne nic než zobák a zpěv, co má údajně vydávat, si s ním skoro nejde spojovat- a to ještě zdaleka není všechno. "Hudba" v okamžicích, kdy se Skeleton prohání vzduchem, se blíží skřekům z mixážního pultu diskotéky pro náctileté a doslova trhá uši. A co to je vůbec za jméno- Skeleton?! A na konci teče krev.... z očí... Prostě perfektní snímek přesně pro vaše dítě ;-) ()

Fallen_One

Horst Buchholz jako král, Roden jako temnej temnolord a pěkná bloncka k tomu. To máme tři hvězdy. Pohádka se mi zdá značně podceňovaná, co je to zas za módu? Triky sice nic moc, ale i tak to má pěkně našlápnutou atmosféru a smrt králova bratra v sopce byl docela hukot! Hih, ups...spoiler. ()

zette

Tahle pohadka nebo co to vlastne je, je neskutecne utrpeni. Vorlickova Jezerni kralovna se mi sice libila, jinak ale od 90. let sla jeho tvorba prudce dolu. ()

forsythia

Z tohohle klasického námětu by se rozhodně dalo vytřískat daleko víc, ten potenciál tam byl, ale jaksi, škoda přeškoda, zůstal nerozvinut. Tak aspoň ta temná atmosféra, aspoň Ohnivákův zpěv a aspoň Roden zahrál pěkně. Ale pořád je to málo. ()

WolfR

Přímo strašlivě sepsaná a zahraná pohádka! Nechápu jak takhle neuvěřitelně dokázali dílo bratří Grimmů takhle zprasit, 1 hvězda ()